Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Aurora, acum am vazut mesajul. O voi intreba pe prietena mea cat de curand.

 

Eu in general sunt bine, am insomnii dar m-am obisnuit cu ele. Am citit mai devreme cateva mesaje de la subiectul "Informatii utile Constanta" si m-am ingrozit...incep sa ma intreb daca fac bine ca vreau sa nasc acolo.

Mirela, tu te-ai gandit ce faci pana la urma?

 

[gravi] 33+ [fetita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 328
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna, fetele!

Arissa, eu sper sa nu regret momentul cand am decis sa nasc in Tulcea, desi ma gandesc si eu daca am luat hotararea cea buna. Am vorbit cu o moasa de la spital, dna Achim care este vecina cu mine si a zis ca o sa fie si ea alaturi de mine atunci si m-a indrumat cu incredere sa ma duc la dna dr. Maxim, a spus ca pot avea incredere in ea si ca o sa vina la nastere daca o sa o chem. Asa m-am mai linistit si eu putin...

Am inteles ca are cabinetul pe str. Garii, nu stiu exact pe unde este dar aflu eu....

Cat depre alegerea facuta de tine eu zic sa nu iti faci probleme-ai zis ca ai si un medic bun care te va asista la nastere (sau, ma rog, te-a monitorizat pe perioada sarcinii), despre spital si cumnata mea a nascut acolo, sunt si rezerve, deci e "suportabil", alte amanunte nu cunosc...

Ne mai lasam si in mana Domnului...

 

[gravi]21

 

spanu.mirela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce liniste pe la subiectul nostru!

 

Aurora, am reusit sa dau de amica mea intr-un sfarsit. Profesoara respectiva se numeste Gabriela Radu si se pare ca accepta copii de varsta fetitei tale.

 

Eu sunt foarte mare si foarte greoaie, am intrat in luna a 9-a si e normal. Partea buna este ca ma simt mult mai bine decat imi imaginam eu ca o sa fie in ultima luna de sarcina. Rau este doar cand am insomnie, atunci toata ziua ma simt tulbure si obosita, dar daca dorm cat de cat, totul e ok. Si nu mai am rabdare...abia astept sa imi vad puiul in brate.

 

Mirela, ai dreptate, sper sa fie totul bine si sa nastem bebei sanatosi.

 

Cum ati petrecut de sf. Valentin?

 

Laura, nu mai zici nimic?

 

[gravi] 35+ [fetita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Arissa ,sper sa o conving pe Elena sa mearga . Eu nu prea am avut acces la calculator dar o sa incerc sa ma revansez cat de cat. De Valentine's day a fost dragut .Am sarbatorit toti 3 acasa si fiica mea a propus sa facem un sandvish ,ea sa fie salamul[:D] (un fel de imbratisare in 3) .Asta e modul nostru de a ne manifesta afectiunea . [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/smolei_2004/album?.dir=/759fre2"]poze1[/url] [url="htpp://new.photos.yahoo.com/smolei_2004/album/576460762387103091/photo/294928804185779820/0"]poza2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna buna... arissa, chiar ca mai ai putin! nici eu nu mai aveam rabdare pana la termen...am nascut la 39 sapt! oricum, multa bafta si un bb sanatos si mancacios! aurora...sa va fie de bine senvisul! cred ca salamul a fost delicios[:D]... vesti despre noi...asa si asa...Milan e racit de o luna aproape...ii trece 3-4 zile si o ia de la capat. deja suntem epuizati si noi si el si speram ca asta sa fie ultimul episod, ca nu se mai poate! plus ca de la 1 martie trebuie sa inceapa gradi...deci posibil sa raceasca iar acolo...[bang] Laura? Bianca si [url="http://milan.webdesigner.ro"]bb Milan[/url] 20 octombrie 2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara ,apar si eu dupa o perioada cam proasta pe care am avut-o.sper ca s-a terminat.in wk am tinut-o in pereceri de 2 ani la finutul meu si la botez.sapt asta s-a confirmat inscrierea la cresa si am inceput sa am niste emotiii.cred ca se va adapta usor sa ramana acolo,dar cum este mai obraznicut mi-e teama de reactia personalului.pedepse chestii din astea.in sfarsit am comandat usile,pana la urma le fac din brad la un atelier.le-am vz si lucrate si sunt faine.Aurora daca te mai intereseaza iti dau amanunte.vroiam sa va intreb stiti ceva de abonamentul la net la burtila.eu il am de un an si de cateva zile merge f greu.pana imi afiseaza o pagina joc lejer un solitaire.am inteles ca daca depasesti traficul de 2500(asa e al meu) iti merge greu.a descarcat sotul 2 fime si de atunci e naspa rau.si acum ma bate la cap sa luam abonament mai mare .am inteles ca acum este pe viteza si nu pe cati g consumi.va dati seama ca eu nu pricep mai nimic din chestiile astea. Arrisa ce putin mai ai.imi aduc aminte ca si eu eram tare nerabdatoare sa-mi vad bb si sa stiu ce este.deja era sa ma doboare curiozitatea si sa intreb sexul.si am vz la tine carut roz,parca ne spusese_i de baietel,nu?mai ales sapt. asta mi-am amintit de toate spaimele pe care le aveam atunci.si asta datorita faptului ca finutul a implinit 2 ani.si cum ma astepta si pe mine nasterea cand s-a apropiat termenul la fina am fost ff speriata.deja cand am nascut eu eram tare impacata.in privinta Ctei personal si din auzite am numai impresii f proaste.la curatenie cu nimic mai bine ca la Tl.sectia de neo-nato precara,iar daca iti povestesc ce a patit nasa lui George sigur nu mai mergi acolo.si a dat spaga la greu.daca nu vrei totusi la Tl mergi la Medgidia sau Macin,v-am mai povestit despre asta.daca ai masina mergi in excursie de vizionare.si orice hotarare iei sa fie intr-un ceas bun si sa ai un bb[copil] sanatos si o nastere usoara. Bianca sanatate multa lui Milan.dar voi mergeti direct la gradi?e particulara? si cand incepeti? ai emotii? Mirela asa cum am mai spus e buna dr Maxim e tare draguta si destul de comunicativa.si e mana dr a lui Argetoianu,daca pleaca ii lasa ei toate pacientele in grija.mai fetelor eu cand am fost la maternitate in afara de mizeria de la wc si saloanele naspa am fost multumita de personal.chiar daca nu am fost atenta cu toata lumea sau purtat dragut.moasa care m-a consultat am trezit-o de vreo 3 ori pana dim,era cam somnoroasa dar nu sa purtat urat,iar pe o colega de travaliu a mosit-o asa fain ca nici nu am stiut cand a nascut,am auzit doar tipetele lui bb.si nici n-a taiat-o.nu stiu cum o cheama dar era o dna cam 45 ani,subtirica cu coc pe vf capului.si atunci cand a vz ca tensiunea o luase razna rau a chemat dr de acasa din proprie initiativa si fara sa-i dau ceva.eu zic ca e bine ca ai vb cu moasa,daca nu e o nastere complicata se naste cu moasa,dr nici nu vine. Aurora ce frumoasa imaginea de familie.am vz pozele inca de cand le-ai pus ,daram uitat sa-ti spun.e tare draguta elena si amai crescut de anul trecut. multumim ca v-ati amintit de noi.va doresc o saptamana buna Poze:http://new.photos.yahoo.com/grgsc_laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura ,multumesc !Ma intereseaza sa schimb usile anul acesta ca-mi stau pe creier cu iluminatoarele alea caraghioase si cu clantele de doi bani. Poate imi dai detalii pe un pm. Eu am abonament prin timnet ,platesc cam 37 ron /luna si sunt destul de multumita (pot intra pe internet oricand zi sau noapte ).S-ar putea ca memoria calculatorului tau sa fie mica si sa trebuiasca sa mai scoate-ti din el ce cosiderati ca nu va mai trebuie sau sa mariti memoria . Oricum mai informeaza-te inainte de a lua un abonament mai scump ,eventual renunta la ei , ca furnizori de servicii internet sunt destui . [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/smolei_2004/album?.dir=/759fre2"]poze1[/url] [url="htpp://new.photos.yahoo.com/smolei_2004/album/576460762387103091/photo/294928804185779820/0"]poza2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am somn la ora asta.

 

Bine ai revenit, Laura. Ai dreptate in privinta spitalului din cta, insa motivul principal pentru care merg acolo este faptul ca am o verisoara care este asistenta la maternitate (probabil am mai zis) si ma simt foarte in siguranta cu ea. E bine sa cunosti pe cineva. Mirela are si ea pe cineva acolo, probabil o sa ii fie bine.

In privinta netului, noi avem de la Astral si suntem multumiti.

Caruciorul roz il am pentru ca la eco de 32 de saptamani baietelul s-a transformat in fetita [:D]. Nu prea conteaza pentru noi ce este, poate ar trebui sa trec la semnatura Kinder cu surprize.

Biumil, sanatate lui Milan!

 

 

 

[gravi] 36 + [fetita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...