Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Buna! Noi crestem pe zi ce trece, ca un aluat[:D], suntem bine, sanatosi, dam din picioruse, admir poza de la eco si ma hlizesc cu sotu, ca bebe seamana cu mine, el ba cu mine si tot asa... Arissa, cred ca te innebuneste asteptarea asta dar lasa inseamna ca bebe vrea sa mai creasca, ii e bine acolo. Tu incearca sa te odihnesti cat poti de mult, nu te-am intrebat faci epidurala...banuiesc ca da..?? Bafta multa si iti tinem pumnii sa nasti usor! [gravi] 25+ spanu.mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 328
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Arissaid="red">,deja esti pe ultima suta iti doresc nastere usoara si fara complicatii si fetita sa fie sanatoasa mancacioasa si sa doarma bine.Tinem pumnii sa nasti usor.ti-as pune majorete dar nu le gasesc.Noroc si curaj.

Mirelaid="red">,[pup]la baietelul tau.nu-i asa ca te-ai indragostit iremediabil de el?

 

Poze:http://new.photos.yahoo.com/grgsc_laura

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toate tulcencele,

Sper ca nu deranjez ca dau buzna pe forumul vostru dar in ultima vreme ma gandesc tot mai des la orasul vostru unde mi-am petrecut copilaria si pe care nu l-am mai vazut de ani buni. Ultima oara a fost in 2003 dar si atunci pe fuga pt ca ne intorceam din delta, era deja seara si trebuia sa ajungem inapoi la Mangalia de unde plecasem dis-de-dimineata. Spuneam ca ma gandesc tot mai des la Tulcea, as vrea sa vad noua ei fata, sa-mi vad prietenele din copilarie si colegii de scoala.

Presupun ca pe acest forum nu prea sunt fete din generatia mea.....eu sunt nascuta in 1960 deci am destui ani.... si probabil mare parte a fostilor mei colegi s-au imprastiat in lume. Totusi mai sper sa-mi gasesc o veche prietena, poate cea mai buna prietena a mea din copilarie. Am fost atat de apropiate incat pana si acum dupa aproape 30 de ani de cand n-am mai vazut-o o mai visez. Ciudat, nu?

Deci iata ce stiu despre ea: Numele de fata Moraru Carmen, dupa casatorie Georgescu Carmen, varsta cam 43 ani, are un baiat cam de 22 poate 23 ani care nu stiu cum il cheama, sotul ei era marinar parca la marina militara. A avut 2 frati mai mici din care unul a murit cu ceva ani in urma. Tatal ei Vasile a fost (sau poate mai este) navigator iar mama Paraschiva e casnica dar se ocupa cu croitoria la domiciliu. Unele din acestse detalii le-am aflat de la terte persoane de aceea nu sunt sigura de ele.

Ne-am desprtit cand ea era inca la liceu iar eu cu familia ne-am mutat la Constanta. De atunci n-am mai vazut-o dar imi doresc din tot sufletul s-o vad iarasi.

Citind ce-am scris mai sus imi pare un pic aiurea ce va cer dar poate printre cunostintele voastre regasiti pe cineva care corespunde cu datele oferite.

Planuiesc sa vin in tara de Pasti si cine stie daca dau de ea ii fac o vizita.

Eu am locuit in cartierul 23 august (se mai numeste asa?) si am facut sc. generala la liceul pedagogic. Ma leaga de acest oras cele mai frumoase amintiri din copilarie. De aceea il iubesc si-l voi iubi pt totdeauna. E foarte ciudat ca in ultima vreme imi vine tot mai des in minte orasul, oamenii, imi amintesc cu exactitate intamplari petrecute cu aproape 40 ani in urma...e incredibil cat ma simt de legata de acest oras. Uneori ma uit la poza facuta la sfarsit de clasa a 8-a impreuna cu toata clasa si diriginta in mijlocul nostru si inca mai stiu numele la toti colegii si ma intreb; oare care este destinul lor?

Hai ca iar am cazut in butoiul cu melancolie si nu vreau sa va plictisesc.

Deci dragi tulcence, va multumesc ca m-ati citit si sper sa aud vesti de la voi.

Acum va doresc toate cele bune si va trimit pupicuri de pe meleaguri belgiene. [pup][pup][pup]

 

Bepii

Live as if you were to die tomorrow,

Learn as if you were to live forever

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, fetelor! Multumesc ca va ganditi la mine.

 

Inca nu am vesti, astept. Fetita mea vrea sa se mentina in program, dupa cate vad, are DPN pe 17, apoi sa astepte maica-sa pana atunci. Nu am dureri, se pare ca am dilatatie 2 deja (asta am aflat la controlul de luni), iar azi cred ca am inceput sa elimin dopul gelatinos, insa se pare ca tot mai am de asteptat putintel.

 

bepiiid="orange"> bine ai venit la noi! Nu cunosc persoana despre care intrebi, insa prietena mea cea mai buna are aceeasi varsta, o sa o intreb pe ea daca stie cumva.

 

Mirelaid="orange">, v-ati gandit la nume? In legatuira cu epidurala, voi face doar daca se prevede un travaliu prelungit sau nu voi avea dilatare, insa dupa cum se vede treaba, nu cred ca va fi cazul.

 

[gravi] inca 3 zile [fetita] Maya

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arissa id="red">maine este teoretic ziua cea mare.nastere usoara si [bis][bis][bis][bis][bis]

hai Arissa,hai Arissa.id="blue">sa vina mai repede si usor ca nu mai are mami rabdare.

 

Beepii ne bucuram ca ne scrii si bine ai venit.te mai asteptam.

 

Poze:http://new.photos.yahoo.com/grgsc_laura

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor am citit la burtici ca Arissaid="red"> s-a internat azi pt nastere.hai sa ne gandim la ea si sa-i uram nastere usoara.majoretele te ajuta asa ca

hai Arissa[bis][bis][bis][bis][bis].te asteptam cu poza printesei si sa nasti usor.

[bis][bis][bis]

 

 

Poze:http://new.photos.yahoo.com/grgsc_laura

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele tulcence!! Cand va aud vorbind despre Faleza, Piatza Civica, Issacea, 23 august etc, etc, ma apuca o nostalgie... mama-mama! N-am mai fost in Tulcea din 2000 (cand m-am maritat). Sunt nascuta-n Tulcea, si am stat acolo (pe Babadag) pana am terminat liceul (Haret) in 1992. Ma tot gandesc ca as cunoaste pe vreunele dintre voi....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...