Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Arissa,superba Maya.doamne ce dulceata de fetita,nu este rosie si are fetisoara f curata.a, si bine ati venit acasa.la inceput nu prea ai ce program sa-i faci doar ora de baie sa fie aceeasi ca sa o inveti sa adoarma la ore normale.papa la san?plange noaptea?ma bucur ca ai nascut asa usor . la patut se pot

bloca picioarele acelea de leganat?[pup] de la George pt Maya si pt tine un [flo][flo][flo].

arissa si Elle-seb multam de urari si felicitari pt finut.sper ca nu am fost uracioasa am vrut doar sa stiti care e bb meu .acum cateva luni mi-a mai zis o fata ca eram frumoasa gravidta si de fapt acolo era o colega a mea care ma rugase sa pun pozele pe ZYahoo sa le vada mama ei,din alta loc.

Mirela lasa sa stea cumintel ca si ficatul lui mami e suprasolicitat in sarcina si nu-i trebuie suturi.eu am avut un bb tare cuminte in burtica.avea program de miscare la 7 dimi si 8 seara.da sa-l vedeti acum,e titirez.[pup] la bb din burtica.daca te mai intereseaza am vz azi pe victoriei la centrul radiologic ca fac si eco 2D,3D,4D si eco Dopller. oricum de putin timp ca eu trec mereu si nu am vz.

 

La cresa sunt super incantata nu a plans deloc,nici nu m-a bagat in seama.s-a dus direct la copii,la lego,a studiat tot pe acolo.l-am lasat si putin singur cam 40 min si nu a bagat de seama lipsa mea.pana la Paste mergem pana la pranz cu mami si apoi o sa ramana si sa doarma.ca asa e moda acum.a si mancat ceva mai bine ca acasa.si a stat la masuta,spre deosebire de acasa unde alearga toata casa.si ma dispera.de la 10 luni nu a mai fost chip sa-l tin in scaunel.e la cresa in vest,acolo ne este mai usor cu serviciul si daca ne si mutam in centru era si mai peste mana.acum deja doarme,dar azi a adormit in carut si cand sa-l culc in patut au inceput cinii vecinei sa latre si s-a trezit.

daca va intereseaza sa-i dati la cresa sa stiti ca trebuie inscris la 15 sept in curs pt anul viitor.zilele astea se mai deschide o cresa pe babagad pe langa Star 2000.stiu ca acum vi se pare o mare de timp pana atunci dar au trecut in zbor.

 

Poze:http://new.photos.yahoo.com/grgsc_laura

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 328
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Arissa, sa va traiasca fetita!!Sa fie sanatoasa , cumintica si mancacioasa!E o dulcica de fetita, abia astept sa-mi tin si eu bebelul in brate...Cat despre nastere, ma bucur ca a fost totul ok, super, pana la urma a fost o alegere foarte buna.

Laura, ma bucur de primii pasi la camin, e bine ca s-a acomodat repede, o sa invete o groaza de chestii acolo, stiu de la nepotica mea, mai incolo o sa fiu si eu cu ochii in patru de camine, etc...

Va pup pe toate in special pe noua micuta venita printre noi[dual]

[gravi]27+

 

spanu.mirela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetele!Sper ca ati petrecut cu bine sarbatorile de Pasti. Noi am fost la rude in Constanta si apoi la parintii mei in Calarasi...mai mult drumuri[:D].

Bebe creste, e bine, da din picioruse...

Arissa cum e cu bebe mic, mai ai timp de altceva?? Tot ma intreb oare o sa fac fata...dar ne descurcam noi...

Va pup!

 

spanu.mirela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mirela, este frumos! Timp de altele am pentru ca trei sferturi din zi, adica noaptea si pe parcursul zilei pana spre seara, Maya se comporta exemplar: papa, ragaie si doarme. Asa ca pot sa mai fac si altele. Seara are program de agitatie si scancete si plansete cateva ore, dar ne-am obisnuit deja cu asta (la inceput intram in panica. Partea buna este ca eu il am foarte mult timp pe sotul meu acasa si am beneficiat din plin de sprijinul lui.

Ma bucur ca bebe al tau e bine. Ai sa fii o mamica tanara si frumoasa!

 

laura, as fi vrut eu sa semene cu mine, dar tot spre tati bate. de la mine cred ca are doar nasul. Dar inca nu are trasaturile bine definite, vom vedea mai tarziu cu cine seamana exact.

 

Restul lumii nu mai zice nimic?

 

 

 

 

 

O minune mica-Maya - 18.03.2007

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna tulcence !

am aparut si eu din vacanta si a fost destul de bine mai ales ca am fost la socrii...dar... cel mai bine e acasa unde ai tabieturile tale si programul tau ....

Totusi am fost la pescuit si mi-a placut .M-am bucurat si pentru parintii mei pe care i-am dus acolo doar asa ca sa mai iasa din monotonie si cred ca s-au simtit bine .Ma bucur pentru fata mea care a fost foarte incantata cat a stat acolo si abia am putut sa o luam de acolo .Nu ma bucur ca s-au imbolnavit si fiica si sotul deh... conditii ca la tara...(wc in curte,si caldura doar in camere nu si pe holuri )....dar una peste alta a fost destul de bine .

 

poze1

poza2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia],

hop si noi dupa calatoria la socri .a fost frumos dar obositor.cu drumul a fost bine,fara mari probleme.de luni l-am lasat la cresa si sa doarma,fara scandal.iar de azi ma prezint la munca.desi ar fi trebuit sa merg de luni,la personal mi-au spus ca daca nu ma prezint inainte pierd dreptul la concediu.mi-a picat cam rau ca-mi srtica multe planuri pe care le aveam pe sapt. asta.pt aniversarea de 2 ani.

 

Luisa TL bine ai venit.te asteptam cu povesrttile tale.

Arrisa asa e la inceput pana va acomodati in timp iti intri in ritm.creste bine Maya?e papacioasa?[pup]

Aurora insanatasire grabnica bolnaviorilor.bine ca ai scapat tu sa aiba cine-i ingriji.

Mirela ma bucur ca merge bine sarcina.[pup] la bb.

acum va las ca maine dim la munca cu mine.

 

LAURA SI GEORGE-STEFAN(22 04 2005)

 

Poze:http://new.photos.yahoo.com/grgsc_laura

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...