Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Multumesc, fetelor de incurajari. Varicela nu am facut si sper sa nici nu fac. De cand ma stiu, nu m-am molipsit niciodata de la altii. Sper sa-mi semene fetita la asta. Botezul il facem saptamana viitoare, duminica. Intre timp am mai iesit la plimbare, ca e mai cald afara la soare decat in casa. Doar ca este asa de mult praf in oraselul asta al nostru! Mirela, cata vreme infectia este tratata, nu iti fa griji. Laura, saru'mana de informatii. Luisa, esti inca in concediu de ingrijire a copilului? [url="http://www.flickr.com/photos/11053824@N00/"]O minune mica-Maya - 18.03.2007[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 328
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna, tuturor! Arissa, fetita mea are 2 ani si 5 luni, nu mai sunt in concediu de crestere a copilului, merg la serviciu. Permite-mi sa-ti dau un sfat pt botez. Ai grija cu aglomeratia si pupatul celei mici. Oricum este protejata pt ca o alaptezi, dar e bine sa fii prudenta. Circula prea multa virusuri in perioada asta. Gibb, bun venit! La capitolul dr. ginecologi eu sincer nu-ti recomand nici unul[xx(]. Pt un control de rutina...hmmm..sa zicem, dar pt probleme importante mergi la C-ta sau Bucuresti. Vorbesc din proprie experienta. De gradinite ce sa zic... Deocamdata sta cu bunicile care sunt topite dupa ea. Luisa, mami de Dorothy (24 nov 2004) [9cer]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gibb,bine ai venit pe DC si bun venit la Tulcence.de coafor voi incerca sapt. viitoare o noua mana si va spun daca mi-a placut.pot sa nu-ti recomand coaforul Magda pe Mircea voda colt cu Bucovinei pe Cristina,o pustoaica blondina.nepriceputa rau.bine ca eram la ea doar pt un coafat si asa am intarziat la biserica.despre ginecologi am vorbit mai la inceputul subiectului. Mirela,riscurile pt bb sunt acum mult mai mici.cel mai periculos era sa iei antibiotic in primul trimestru. Arissa succes cu botezul,sa aveti vreme frumoasa. Luisa chiar o sa fim vecine.eu ma mut pe Campuluipe langa sc.8 LAURA SI GEORGE-STEFAN(22 04 2005) Poze:http://new.photos.yahoo.com/grgsc_laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit, gibb! De acord cu luisa in privinta medicilor ginecologi. Totusi, o reputatie mai buna o are doctorita Denisa Dumitrache, este mai tanara si probabil isi da interesul mai mult. La coafor nu stiu ce sa zic, eu merg la unul care este aproape de casa, asa ca... laura, cand va mutati? Apropo de doctorul Dobrin, am avut o experienta urata cu el si mi-am promis sa nu-i mai calg pragul. Luisa, o sa incerc sa am grija, ma gandesc ca si bubitele alea tot de la pupat i se trag. [url="http://www.flickr.com/photos/11053824@N00/"]O minune mica-Maya - 18.03.2007[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,va multumesc de raspunsuri! Am ajuns acasa din vacanta de 1mai,care a fost f frumosa, si m am bucurat sa vad cat de promte sunteti. M ar interesa adresa,sau un nr de tel al dr Denisa Dumitrache,pentru ca am auzit discutii despre medicul meu actual, dr Guli care erau nefavorabile,iar eu nu sunt multumita de ea. Stiu ca nu este indicat sa schimb doctoul,dar mi as dori sa am parte de atentie din partea medicului,caruia oricum ii platesc munca. Dr Dobrin are cumva cabinet pe langa sediul politiei care emite pasapoarte?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arissa in 2 luni sper sa ma mut.n-o sa avem prea multe mobile,dar o sa fim la casa noastra.Eu am fost multumita de Dobrin chiar am avut o problema care m-a suparat mult si acum e bine.sper ca i-au trecut bubitele Mayei.si sa-ti traiasca micuta crestina,sa-i fie de bine.cum a fost? Ghibb si eu sunt de parere ca dr Guli e cea mai prosta.dr Dumitrache are cabinetul pe garii.dr Dobrin e langa buletine in centru.unde te-ai distrat de 1 mai?Sa intelegem ca astepti un bb? noi gata cu varicela,maine merg la serviciu.dar a racit tati. LAURA SI GEORGE-STEFAN(22 04 2005) Poze:http://new.photos.yahoo.com/grgsc_laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

laura72, merci de informatii, cu prima ocazie voi pofita de ele. Cat despre mini vacanta, a fost la Curtea de Arges, Pestera Dambovicioara, Bran Rasnov Brasov Sinaia, deci dupa destinatii va inchipuiti ca a fost minunat. Greseala pe care am facut o a fost ca nu am rezervat din timp cazarea,si a fost cam dificil, dat fiind si aglomeratia din perioda aceasta. Va recomand sa rupeti cateva zile din concediu si sa viziati locurile aceste atat de frumoase! Multa sanatate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, insanatosire grabnica lui tati vostru, spunea sora mea ca si in Calarasi e epidemie de varicela, nasol... Fetelor, in special Arissa (ca acum tu esti mai in tema[:D]), eu incep de acum sa-mi strang lucruri pt. bagajul de spital, dupa, etc...si tot ma intreb oare sa-mi cumpar pompa de san de acum sau sa astept atunci, nu stiu daca toate mamicile folosesc, desi am auzit ca trebuie...si ma orientasem spre cea de la Avent sau Chicco, stiu ca sunt mai scumpe dar nu as vrea sa-mi fac rani (am auzit ca asa se mai intampla), voi ce ziceti e prea devreme sa-mi pun astfel de intrebari? ca in rest celelalte imi sunt clare , Bebe e voinic, fotbalist, face spagatul pe acolo, e simpatic foc, abia astept sa-l albesc de pupici[:D] spanu.mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...