Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Mirela, eu nu am avut pompa la spital dar mi-am pus sotul sa cumpere cand eram inca acolo. Mie mi-a venit laptele greu si tarziu, iar pompa m-a ajutat la desfundarea canalelor si mai apoi la stimularea lactatiei. Este utila si daca ai nevoie sa colectezi lapte si sa i-l dai lui bebe in anumite situatii. Dar e greu de spus daca tie personal iti va fi de folos, pentru ca nu sunt doua mamici la fel. Ai putea, eventual, sa iti fixezi exact genul de pompa pe care il doresti si sa-ti trimiti sotul sa o cumpere daca e cazul. Laura, nu i-au trecut bubitele, de fapt i-au trecut primele si apar altele. A facut o dermatita atopica, din pacate. Am tot dat-o cu albus de ou amestecat cu miere si i-a facut foarte bine. Avem si o crema indicata de dr., sa vedem cum ii va merge cu asta. Botezul o sa fie duminica asta. O sa pun poze. [url="http://www.flickr.com/photos/11053824@N00/"]O minune mica-Maya - 18.03.2007[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 328
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

dragelor multumim pt urari.George este bine nu l-am dus inca la cresa,ca imi vine greu dimineata.sta cu tati care brusc a realizat ca e nasol sa stai inchis cu copilul in casa. Arissa asteptam pozele cu mica printesa botezata. Mirela eu am avut o pompa simpla la 10 lei si mi-as fost de ajutor cand la inceput sugea doar de la stangul,mulgeam sanul drept sa nu fac mastita.mie mi-a venit laptele a doua zi dupa nastere,dar colostrul imi aparuse din luna a4-a de sarcina. ca sa nu faci rani este indicat sa calesti un pic mamelonul astfel.in fiecare seara dupa dus freci circular mamelonul cu un prosop aspru.la inceput doare dar insista ca bb va suge mai tare.de obicei rana apare cand bb nu este pus corect la san,adica apuca sfarcul ,nu cuprinde si areola cu gurita. Gibb,Aurora pe unde sunteti? LAURA SI GEORGE-STEFAN(22 04 2005) Poze:http://new.photos.yahoo.com/grgsc_laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt aici ,dar am un program cam incarcat .cum prind putin timp liber ,merg la gradina .Imi place gradinaritul si as pleca in fiecare zi la gradina dar mai trebuie sa fac si menaj pe acasa si asta nu-mi place( cui ii place nu stiu !)Am cam abandonat si lectiile cu fiica mea si culmea ,azi am abandonat si fitnesul si de asta chiar imi pare rau pentru ca am observat ca am slabit ceva desi poate si din cauza programului incarcat.Acum am 1,60 cm si 61.5 kg dar vreau sa slabesc macar pana la 60 kg chiar daca nu ajung la greutatea dinainte de casatorie de 54 kg . [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/smolei_2004/album?.dir=/759fre2"]poze1[/url] [url="htpp://new.photos.yahoo.com/smolei_2004/album/576460762387103091/photo/294928804185779820/0"]poza2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Din pacate am avut un program incarcat in ultimul timp si nu am putut intra pe internet,dar vine weekendul:D am vazut ca vine Stefan Banica Jr. in Tulcea,in concert, sunteti interesate?stiti cumva de unde se cumpara bilete si cat costa? In rest, ce bunatati gatiti?cu ce va mai delectati?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aurora, unde mergi la aerobic? Peste vreo luna-doua as vrea sa incep si eu, ca m-a lasat sarcina cu muuulte kg in plus. gibb, eu nu prea ma omor cu gatitul...azi, de exemplu, a pregatit sotul meu niste paste. Eu in a doua jumatate a zilei ma simt deja obosita, desi nu s-ar zice ca ma solicita bebita foarte mult. laura, ce mai faci?I-a trecut varicela lui tati? [url="http://www.flickr.com/photos/11053824@N00/"]O minune mica-Maya - 18.03.2007[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arissa ,merg pe Babadag la primul bloc dupa cantina liceului Alimentar si sunt multumita mai ales ca am inteles ca la aerobic au grupe de incepatori si avansati .Eu fac mai mult fitnes pentru ca e mai usor ca aerobicul .Am constatat ieri ca am slabit 3 kg de cand fac fitnes cu toata perioada de pasti unde am mancat orice iar in restul timpului nu ma abtin la nimic (mananc dulciuri dar nu mult deodata ).Am mai observat ca am muschii mai fermi si chiar daca mai am putina burtica nu se mai cunoaste prin fuste .Am trecut de la marimea 44 la marimea 42 mai ales ca acum prin magazine nu prea gasesti ceva deosebit la marimi mari . [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/smolei_2004/album?.dir=/759fre2"]poze1[/url] [url="htpp://new.photos.yahoo.com/smolei_2004/album/576460762387103091/photo/294928804185779820/0"]poza2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru kg pierdute, pai atunci nu renunta la miscare. E adevarat ca si gradinaritul e o forma de miscare[:D]. Stiam de sala aceea, dar mereu uit sa o iau in calcul, poate pentru ca e asa de departe de mine. Si doar cea care tine orele de areobic, Mihaela, imi este prietena. O sa incerc sa gasesc ceva mai aproape de casa. Din pacate s-au cam imputinat salile se fitness pe la noi prin oras. [url="http://www.flickr.com/photos/11053824@N00/"]O minune mica-Maya - 18.03.2007[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetele!Slaba activitate pe aici! De luni am intrat si eu in concediu, sa ma mai linistesc, sa ma pregatesc pt. marele eveniment...mai am pana la sfarsitul lui iunie[:D] Am un baietel cuminte, nu imi da picioare la ficatei, e "delicat", sper asa sa fie si dupa ce se naste[:D], il mai apuca noaptea sughitul, imi zvacneste burtica, ma mai trezesc...asta e Arissa, ce mai face Maya, cred ca de acum are un program, ti-ai intrat si tu in rol... Va pup pe toate si sa auzim de bine [gravi]34+ spanu.mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mirelaionut
Buna, fetele!Slaba activitate pe aici! De luni am intrat si eu in concediu, sa ma mai linistesc, sa ma pregatesc pt. marele eveniment...mai am pana la sfarsitul lui iunie[:D] Am un baietel cuminte, nu imi da picioare la ficatei, e "delicat", sper asa sa fie si dupa ce se naste[:D], il mai apuca noaptea sughitul, imi zvacneste burtica, ma mai trezesc...asta e Arissa, ce mai face Maya, cred ca de acum are un program, ti-ai intrat si tu in rol... Va pup pe toate si sa auzim de bine [gravi]34+ spanu.mirela
Mirela, sa fiti sanatosi, VA TIN PUMNII!!! Elle_seb BASE, BASE, NU CEDA, NOI SUNTEM DE PARTEA TA! [marinar] [sm] the [pirat] http://www.basescu.ro/index.php?sec=3 May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, cand te aud parca mi-e dor sa o simt in burtica[:)]. Si Maya la fel era, cumintica in burta, nu lovea tare, sughita mult si la fel e si acum. Avem o oarecare rutina: dimineata somn mai mult, plimbare dupa-amiaza, baita care ii place foarte mult, noaptea o trezire la papa. Insa bebelusii sunt imprevizibili, se schimba mult. E destul de cuminte. Rade la noi si mai nou, rade si gangureste la Tweety, un puisor de plus. Mi-e draga de mor cand o vad. Ma bucur ca puiul tau este bine. Si eu iti tin pumnii. Dar o sa ne mai tii tu la curent. arissa - mami de Maya(18.03.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...