Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

[cool]Arissa,bine ai venit.felicitari pt.bb din burtica[flo].iar de greturi[cool] bine ca ai scapat.la ce medic mergi?ce vrei sa ai? oricum sanatos sa fie.acum e cea mai faina perioada nu greturi,burta mica,libertate de miscare,vreme buna de plimbari. pe cand evenimentul? nemo land este pe bucovinei colt cu trandafirilor,o cladire mare alba,cabinet de pediatrie,ceva scoala de soferi.dar lasam proprietatra sa faca mai multa reclama. .si topicul este pentru tot judetul cred nu doar din oras,nu cred ca suntem asa exclusiviste.sau nu sunteti deacord? Poze:http://pg.photos.yahoo.com/ph/ciotica/my_photos LAURA SI GEORGE STEFAN 22.04.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 328
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Laura, datorita faptului ca am auzit multe povesti de "groaza" cu medicii din Tulcea, am hotarat sa merg la o doamna din Cta. Acolo la maternitate lucreaza o verisoara de-a mea in care am mare incredere.Sunt constienta ca bebe ar putea sa-mi faca o surpriza si sa vina cand nu ma astept, dar in principiu vreau sa nasc la Constanta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi tulcence, constat ca nu ati mai scris de mult pe aici.Activitate cam slaba. Am o intrebare : Sotul meu m-a invitat sambata la clubul Marinarul sa mergem cu niste colegi de-ai lui cu prietenele si nu stiu daca nu sunt prea "batrana " pentru acest club.Dupa cate stiu in aceste cluburi vine doar "tineretul" de 20-25 ani maxim 30 ani sau poate ma insel .Imi place sa dansez si sa ma simt mai tanara macar cu vreo 10 ani dar nici nu as vrea sa stric media de varsta .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arissa,povesti de groaza sunt in toate spitalele .Este important sa retii cat mai mult din ce se intampla in cursul nasterii .Ce medicatie primesti ,sa intrebi de fiecare data ce si de ce se face.E important sa ai incredere in medicul la care mergi ,sa ai o relatie buna cu el.acesta iti alunga temerile legate de nasstere si tot ce te framanta in timpul sarcinii.ce este rau in sistemul nostru e ca la nastere nu te asista dr. care te-a urmarit ci cel care e de garda.si asta daca e chemat de moasa.in general se naste cu moasa,medicul mai putin asista ,de regula cand sunt probleme.dar cum te mai simti?mai adune aminte de cand eram burtoase,ehei,ce vremuri. de abia asteptam sa fim matusi la bb tau. Poze:http://pg.photos.yahoo.com/ph/ciotica/my_photos LAURA SI GEORGE STEFAN 22.04.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aurora,mai in club am fost acum vreo 3 ani.de cand am ramas insarcinata si acum cu asta micu n-am mai fost la mari distractii,doar la obligatii,nunti,botezuri,moturi.asa de capul nostru doar pe la terase.ca nu pot merge cu copilul in fum sausa faca dezastru pe undeva.nici nu l-am lasat cu mama ca ma simt vinovata fata de copil si imi fac obligatii. cum merge Elena cu scoala? si-a intrat in ritm dupa vacanta sau ii duce dorul.si nu-ti fa prob. de varsta ,cred ca nu trebuie sa te uiti sa vezi daca cei din club te accepta sau nu.important ca te simti tanara si ai chef de distractie. in alta ordine de idei ce mai faceti ati pus conseve,zacusca,muraturi ?mergeti la circ e pana pe 1 oct.dar la piesa 5 femei de tranzitie ,vine luni pe 2 oct.aici e biletul 150mii,la circ stiti cat e ?credeti ca George care nu are liniste o secunda ar sta cuminte sa vada spectacolul? Poze:http://pg.photos.yahoo.com/ph/ciotica/my_photos LAURA SI GEORGE STEFAN 22.04.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut zacusca ,gogosari si suc de rosii acum o saptamana.Acum am intrat in focuri cu scoala mai ales cu engleza unde suntem incepatori si pretentile doamnei sunt cam mari (le-a dat de invatat o serie de cuvinte si fiica mea le retine foarte greu si greseste si la scriere ).Cred e prea mult numai dupa o ora de engleza (chiar daca e intensiv).Elena era bucuroasa ca a inceput scoala. Auzi ce mi-a zis acum 2 minute : E mai misto in clasa a III a ca ai mai multe lectii de facut . (si fac si cateva exercitii cu ea in fiecare seara suplimentar pentru ca tema si-o face singura ).Nu-mi vine sa cred!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, chiar ca e liniste pe aici. Laura, citesc tot ce apuc in legatura cu nasterea si cu bebe. Acum , hotararea am luat-o si raman cu doamna de la Cta, care mi-a placut foarte mult pentru ca nu m-a grabit si mi-a explicat pe indelete mai multe aspecte legate de sarcina. In privinta muraturilor, desi asta e specialitatea mamei mele, anul asta am pus si eu niste ardei umpluti cu varza si putin morcov si telina...mi s-a facut pofta dupa ce am citit o reteta[:)]. Aaa, uitam sa ma laud, la ultima ecografie mi-a spus doctorita ca e baietel! noi ne-am gandit mai mult la fetita, dar suntem fericiti oricum[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aurora, felicitari pentru asa o scolarita constiincioasa.un pont de invatat noi cuvinte,de la o profa,pe o foaie indoita pe mijloc scrii pe o coloana cuvintele in romana si pe cealalta parte cele in engleza.le citesti de mai multe ori apoi indoi foaia pe una din parti citesti cuv respectiv in lb rom. sau eng. si dai raspunsul fara sa te uiti,doar te verifici.merge cu foaia de vocabular.poate face asa cu 4-5-10 cuvinte zilnic si va prinde repede. am facut niste ture de zarzavat si gogosari.astazi am o gramada de legume de pus,nici nu stiu cum.cel mai simplu ar fi fost la congelat,dar este plin.am si niste vinete poate fac si zacusca.la spectacol n-am ajuns ca asta micu e racit. la club ai mers?cum a fost?te-ai simtt bine? Poze:http://pg.photos.yahoo.com/ph/ciotica/my_photos LAURA SI GEORGE STEFAN 22.04.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arissa,sa-ti traiasca baietelul.lasa ca sunt buni si baietii.sunt ei mult mai nazdravani si te oftici cand cumperi haine dar sunt ai nostri si-i iubim mult.sa fie ei sanatosi. si sigur ca poti alege ce spital vrei.Constanta e aproape,la prima nastere travaliul e mai lug si daca ai masina ajungi cu siguranta in Cta.cand o sa nasti?si in ce mod? Poze:http://pg.photos.yahoo.com/ph/ciotica/my_photos LAURA SI GEORGE STEFAN 22.04.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...