Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

quote:
Originally posted by aurora56
Nu am avut noroc .Dupa ce am haladuit vreo ora in cautarea unui restaurant fara nunta ne-am oprit la pizeria DA TINO unde am comandat o pizza xxl si bere .[bang][bang][bang]
hi la select sigur era nunta pe 21.10.2006.. pt ca ERA NUNTA MEA [cool][cool][bum] da, va saluta o tulceanca stabilita in bucuresti :) va pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 328
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare!

Sunt cam lenesa la scris, insa pe zi nu prea am timp pentru ca s-a aglomerat mult lucrul la birou iar seara cand vin, pic de oboseala si nu mai am chef de nimic.

In general ma simt bine, dar sunt tot mai greoaie(am burtica foarte mare pt 5 luni), ma intorc greu de pe o parte pe alta, mai cate un junghi, o durere de spate, dar inca e bine.

 

La Holograf nu cred ca o sa ajung. Laura, distractie placuta, sa ne spui si noua cum a fost.

 

Biu, bine ai venit!

 

Laura, tu cu cine ai nascut? Si cum a decurs nasterea? Imi este putin frica de asta, desi mai am pana atunci.

 

Ma retrag, trebuie sa ma intind pt ca lui bebe nu-i place pozitia mea si se foieste.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Si eu sunt cam lenesa la scris, mai mult va citesc ... Bagajelul e gata de mult, toate lucrurile sunt cumparate , patutul l-am primit de la bunica , mai urmeaza ca bb sa vina. M-am saturat si nu mai am rabdare, vreau sa scap odata si sa-mi tin puiutul in brate care se pare ca se lasa asteptat. Din spusele medicilor ar fi trebuit sa nasc pana acum pt am lichid fff putin de la 33 sapt si e cu capul in jos de la 29 sapt. Se pare ca s-au inselat...

Imi e putin teama de momentul cu pricina , dar ma imbarbatez si-mi spun ca trebuie sa fie bine.

In rest , ma simt relativ bine ( obisnuitele dureri de spate si burta, picioare umflate...)

Va anunt cand va fi sa vina pe lume bb Andrei.

Pupici !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Si eu sunt TULCEANCA si, desi mi-am intemeiat o familie in Bucuresti iar serviciul m-a purtat prin mai multe tari din Europa (momentan sunt in Belgia pentru un an) eu tot TULCEANCA raman. Sotul meu chiar ma strica cateogata "hei, tulceanco".

 

Ma bucur ca ati deschis un astfel de subiect. Eu iubesc orasul, acolo m-am nascut, acolo am copilarit si am crescut, acolo sunt parintii mei, sora mea si acolo sunt multe dintre amintirile mele frumoase.

 

Nu am mai fost ACASA demult, mi-e dor de Dunare, de faleza, de apusurile de soare atat de frumoase vazute de pe malul apei, mi-e dor de linistea si calmul orasului.

 

De Craciun sau imediat dupa o sa vin acasa la Tulcea si abia astept momentul.

 

Va pup si sper sa tinem legatura.

 

Moira

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit pentru Moira si Bu mil(parca ) .Am cam lipsit pe aici pentru ca am fost plecata cateva zile saptamana trecuta intr-o delegatie si cand am venit nu prea mergea internetul .Nu stiu ce a fost in lipsa mea ,cred ca sotul sau fiica mea au bagat ceva virusi ca nu puteam sa vizualizez postarile dar sa mai scriu....Am facut un pic de curatenie si acum parca e mai bine .Da, am o aniversare ,saptamana viitoare e ziua sotului meu dar nu-mi mai fac planuri (desi mi-a dat cineva o idee cum am putea sarbatori si lui i-a placut ideea ) .Ramane sa o punem in practica dar nu pot sa scriu nimic pana nu sunt sigura .Si eu vreau sa merg la Holograf dar nu am luat bilete ,merg pe mana sotului .Sper sa am noroc ca mie tare imi este peste mana sa merg la Sala Sportului sa cumpar bilete (el foloseste masina ).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maaaama ce surpriza,m-ati dat pe spate.in 2 zile 5 postari!bravo,vedeti ca se leaga ceva?

Moiraid="red"> ,bine ai venit la noi[

nu pot sa raspundacum abia l-am adormit pr George si trebuie sa fac mancare.da nu m-am putut abtine sa dau un ochi pe aici.pe deseara cand sosesc ajutoarele.duminica placuta.

 

Poze:http://pg.photos.yahoo.com/ph/ciotica/my_photos

LAURA SI GEORGE STEFAN 22.04.2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi tulcence, chiar mi-am pus intrebarea: de ce nu scriu si eu..? Da' promit ca o sa fiu mai activa, mai ales ca am atatea idei sa facem o comunitate vesela. Nu am primit nici o atentionare de la moderatori. N*** gazduieste copii intre 2 si 12 ani, si e fain acolo. "Avem de tati", si nu chiar, dar faza cea mai faina e ca vreau sa lansez site-ul lu' N***. O sa punem filmulete . avi pe el si multe foto de descarcat.Filmulete de la aniversari. Domnul care face site-ul propune video live - asta ar fi f. fain in perspectiva unei gradi particulare....Dar mai avem pana acolo. Speram sa ne mai perfectionam. Oricum multumesc de incurajari!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vickifilipid="red"> bine ai venit.si nu ne pui poze de la nunta??vrem sa vedem mireasa.scuze ca nu te-am vz pana acum ,dar postarea ta a aparut abia astazi. fiind inca moderata,apar mai tarziu.

Moiraid="red"> mai e mai putin de o luna pana la Craciun,si va trece repede-repedesi vei veni acasa.si eu atunci candam fost prin concedii duceam dorul falezei.chiar daca acasa fiind nu as fi mers la plimbare.aerul cu miros umed imi lipseste.intr-un an am fost de sf.Maria in Pitesti.nu am simtit nici un pic de aer de sarbatoare.lumea nu era prea multa la biserica sau prin centru.mi-afost un dor cumplit de acasa.si ca faci tu prin Belgia,daca nu e cu suparare?ca taaaare suntem curioase?

Lucia,id="red"> bb stie el cand sa vina cu cat creste mai mult la mami in burtica cu atat mai bine pt el.te cred ca esti nereabdatoare sa-l vezi.si eu abia asteptam.dar apoi sa vezi nopti nedormite si zile in care nu apuci sa mananci.asa ca acum ai inca un pic de libertate si timp de somn.si ai timp sa faci masaj mameloanelor cu un prosop aspru ca sa le pregatesti pt supt.asa vei avea putine prob cu ragadele.asa ca vezi ai ce face.iti doresc nastere usoara ,sa ajungi la cta fara probleme,vezi ca vremea e inca calda tine cu tine.sa ai un baietel sanatos,mancacios,sa doarma noptile.poate se naste chiar de sf.Andrei ,cine stie.noi stabilisem numele George (ar fi trebuit sa nasc pe 10 mai)si cand colo s-a nascut inainte cu o zi de sf.Gheorghe.asa ca serbam sf. si ziua de nastere odata.

iti recomand sa manaci total fara sare pana nasti,astfel se mai elimina apa din tesuturi si nasti mai usor .

Arissaid="red"> daca deja ai burtica mare ca nu te traga dupa ea atunci cand dormeam sau stateam pe pat puneam o pernita dedesubt.si dormi cat mai mult pe partea stanga,astfel se iriga mai bine placenta si bb.eu am facut cezariana pt ca in timpul nasterii auaparut probleme.candam facut cezariana dilatatie era 7cm si apa se rupse-se de 4 ore.din experienta asta iti spun ca durerile nu au fost atat de groaznice cum as fi crezut ci suportabile.eu eram influentate de filme in care cum i se rupe apa incep durerile.tipa respira se tine de burta si tipa etc.e,sa stii ca nu e dracu chiar atat de negru. cand au inceput contractiile am simtit o durere, ca o apasare, care pana atunci imi trecea la odihna .nu au fost regulate se intamla miercuri pe la pranz am stat mult in picioare si am umblat si ma gandeam ca-s obosita.peste noapte cate un junghi iar joi pe la 15 o mica pata de sange.si am plecat ladispensar in centru pe jos m-a vz moasa si mi-a zis ca nasc,da n-am crezut-o asa ca m-da ram mai plimbat pela vreo 3 farmacii si magazine si am venit acasa tot pe jos.eram cu sotul care zicea hai la spital,eu nu ca nu ma doare rau,nu nasc.doar luni facusem eco si nu mi-a zis ca nasc.in fine pe la 1,30 am ajuns la spital inca convinsa ca o sa ma trimita acasa cu travaliu fals.dar m-au oprit.si vineri la 7,50 am nascut.imi inchipuiam niste dureri groaznice inca de cand intram in travaliu asa ca nu eram convinsaca nasc.burta nu coborase,nu eliminasem nici un dop gelatinos.intr-un fel a fost mai bine asa ca mi-era o frica.dar asa eram f. increzatoare si chiar cand mi s-a spus ca nasc am fost calma ,increzatoare si sigura pe mine.e ceva care vine atunci pe moment te gandesti la bb si nu e asa rau.dar la constanta fac si epidurala daca ti-e teama.oricum eu sincer nu va recomand cezariana.in primul rand pt ca mi-am vazut copilul abia la 25 de ore,apoi durerile post operatorii.dar bb merita tot chinul.am nascut cu dr Argetoianu.

Auroraid="red"> bine ai revenit. cred ca a fost si putina relaxare in delegatie.aniversare frumoasa cu sotul.

voi ce mai faceti,?id="red">Biancaid="red">

chiar asa,mai scrie-ne si tu Toniid="red">.faina ideea cu gradinita,se simte nevoia.da nu vrei sa faci o cresa ca eu asta caut? glumeam,pt. cresa ai nevoire de mult spatiu.

 

Poze:http://pg.photos.yahoo.com/ph/ciotica/my_photos

LAURA SI GEORGE STEFAN 22.04.2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...