Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ies la intilnire?...


Recommended Posts

Asa este, au disparut mesajele si cred ca nici PM-urile nu au ajuns, caci eu i-am scris Alicei si posibil sa nu-i fi intrat mesajul. Cu eprmisiunea ei, concluzia intalnirii a fost ca si-a recapatat increderea in ea si eu cred ca asta e cel mai important. Pupici Alice si sa fie un nou inceput pt tine, ca femeie, concluzia aceastei prima intalniri! [url="http://photos.yahoo.com/andreiah70"]minunea mea[/url] [url="http://community.webshots.com/user/bianca_elena"]Poze noi - Frankfurt[/url], Andreia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 43
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Alissa, de 12 ani n-ai mai iesit? Da' mai stii ce se face? Glumesc... Iesi si rupe-i gura. Si spune in gura mare cum se face. Poate mai invata si altii... http://community.webshots.com/user/tora97 "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D] Am iesit la raport a doua zi dimineata dupa intilnire... Imi facuem cafeaua de dimineata si va povestisem in mare tot... Dar s-a sters mesajul si inca citeva scrise dupa mesajul meu... Acum am inteles ca au fost probleme cu serverul. Cu doua zile inainte de intilnire mi-a spus Angie ca baietelul ei Matthew are pneumonie si ca nu poate iesi la intilnire cu baietelul bolnav. I-am spus ca nu e nimic, Matthew sa fie sanatos, iesim alta data... Daaaar... seara m-a sunat Roland (i-am dat permisiunea lui Angie sa imi dea numarul de telefon) si am vorbit asa vreo ora la telefon... Dupa cum mi l-a descris era un pic rusinos, dar parea un tip de treaba, am vorbit asa in general si conversatia era placuta... Mi-a intrebat daca vreau sa ne intilnim totusi numai noi doi. Am ezitat dar apoi am zis ok! Am stabilit sa ne intilnim la ora 6 seara, vineri. Vineri a fost o zi foarte aglomerata pentru mine la serviciu... La lunch aveam un party al companiei care se numea "Employee appreciation lunch", ceva ce se face in fiecare an. Trebuia sa supraveghez aranjamentul, cateringul, aranjamentele florale, cadourile... Fiind vineri era o zi in care ne imbracam in blugi la munca dar pentru ca totusi trebuia sa particip la un eveniment social unde veneau toti aia mari m-am hotarit sa ma imbrac mai relaxat dar nu tocmai in blugi. Cu o seara inainte fusesem la coafor si imi trasese aia o tunsoare scurta, tinereasca... M-am imbracat in pantaloni de catifea negri, bluza neagra cu anchior, pe corp, cizme cu tocuri inalte, negre. la git margelute multicolore cu o inima mare de sticla, rosie la mijloc. Cumparata de la fondul de stingere al banilor pentru Sick Kids Hospital, se numeste Heart of Hope... Adunarea de la munca a iesit traznet, s-au primit multe complimente. M-am intors la birou, mi-am luat mesajele, unul era de la Roland. Era in drum spre mine. Pleca de la Bowmanville, vreo doua ore pe autobanda. Inainte de intilnire, dupa lunch am fost la Holt Renfrew si mi-am tras un machiaj profesionist care imi statea excelent, ma simteam minunat!... Am intrebat fetele de la unca ce ar trebui sa aleg sa facem la prima intilnire. Eu ma gindisem sa mergem la un film... Nuuuu mi-au spus ele! La prima intilnire nu te duci la film, te duci la un restaurant select si linistit si fci o conversatie cu el. La film nu poti face asta! Trebuie sa il iei la interogat asa cum faci cu cineva pe care il iei la munca, ce naiba! A venit punctual la ora 6pm! Am fost la un restaurant in apropiere, am avut o conversatie placuta. Este un tip bine dar nu este genul meu! Poate fi catalogat sub lista de prieteni indepartati, cineva cu care sa iesi afara la un picnic in grup... Dar nu e material de "iubit"!!!... Ok... Nu au fost artificii pe cer in seara aia, dar s-a intimplat un lucru important: mi-am recapatat increderea in mine referitor la intiniri... Da... Daca am uitat cum sa o fac?... Nu!!! E ca atunci cind mergi pe bicicleta. Odata invatata treaba, nu uiti si oricit de mult timp trece pina te mai plimbi inca o data cu bicicleta, cind te sui pe ea, mergi, nu e problema sa inveti din nou![:D] Alice si cautarea continua...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Suuuper!!!Mi-a placut tare mult cum ai descris intalnirea aceasta. Chiar daca nu este genul tau si nu este "material de iubit",ma bucur ca te-ai simtit minunat imbracata mai deosebit,machiata deosebit,ma bucur ca ti-ai recapatat increderea in tine referitor la intalniri si ma bucur ca ti-ai reparat dom'le bicicleta aia o data,ca uite tu stiai inca sa mergi pe ea si credeai ca daca i-a cazut o roata nu mai poti merge.Ei, vezi[;)]? Si cum a ramas cu tipul?Te-a mai cauatat?I-ai dat de intzeles ca nu e genul tau?Mai spune-ne. [flo][pup] Mami si Emma cuculica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alice, sper ca nu te vei descuraja sa nu mai iesi si la alte intalniri care ti se vor propune !? Normal ca nu ne putem astepta ca din prima sa-l gasim pe el, important e ca te-ai redescoperit ca femeie , asta cred ca ti-a dat mate incredere intr-o anumita parte a sufletului nostru care se intreba mereu : Mai sunt frumoasa, dorita ? PS : Daca ziceai ca l-ai descoperit din prima pe EL te consideram putin ...superficiala . Oricum, iti doresc succes pt urmatoarele intalniri !! [flo][flo] pt tine ! Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi ! Laura si shoricutzu' Otilia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Incearca! Altminteri cei 12 ani solitari m-au uimit. Desi daca asa s-au petrecut lucrurile, totul este justificat. Totodata, intr-un context in care unul te asigura ca esti puternica (am indoieli ca astfel de aprecieri fac bine), iar altul ca viata e roza, eu iti doresc puterea de a te ridica de jos la eventualele esecuri. Asemenea indaratnicie cred ca este mai utila decit credinta ca drumul ne va fi pavat cu petale de trandafir. mircea42
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey, io nu cred ca Alyssa s-a referit la aia 12 ca la ani de solitudine, ci ca de 12 ani n-a mai avut nici o intilnire, asa cum este definita o intilnire dintre o femeie sh-un barbat [;)]- intilnirile cu sotzul nu se pun, io asa stiu, nu? [:D] Iren dubla mamica[zana] Bogdanelu nazdravanu [aerob] si Julia zbintuita[majoreta] In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cind am spus ca nu am mai iesit la intilniri de 12 ani nu am vrut sa spun ca am stat ca o pustnica singura atita timp... M-am casatorit in 1994, anul trecut m-am despartit si de atunci sint singura. Asta am vrut sa spun, ca nu am iesit cu cineva nou, cu un barbat... Am trecut prin perioada de lingere a ranilor, nu am nevoie de un barbat ca sa uit pe altul, mi-e bine asa cum sint acum si ideea unei noi relatii imi suride... Acum citeva saptamini m-a surprins asa un gind de bucurie, ca o tresarire: ma gindeam asa ca imi pare bine ca mi-am dat sansa de a mai iubi in viata, de a mai simti pasiune, de a ma mai simti femeie! Roland i-a spus lui Angie ca i-a placut de mine, m-a sunat la munca a doua zi in drum spre Edmonton unde si-a cumparat o casa pe care urmeaza sa o renoveze, un fel de ferma de hobby. Se intoarce in Toronto in mai sa inceapa un proiect nou de case. Dar nu e genul meu... A venit la intilnire proaspat berberit, totul era ok, bine ca barbat. Stil de cowboy care ar fi dat gata vreo cawgirlita... Offf... si ziceam ca nu sint superficiala... atunci cum mama naibii m-au impiedicat niste cizme de cowboy???... La sugestia unei prietene am incercat intre timp si internet dating... Aoleooo!!! Asa de mult s-a schimbat lumea???... Parca nu era asa cind eram singura in tinerete... am inceput sa vorbesc cum vorbeste bunica-mea!!! Mi-a placut de un tip, ne-am vazut pozele, placut la amindoi, vorbit pe chat... Tipul superineresant!!! Din Montreal, venit in Canada din Romania de cam acelasi timp ca si mine, integrat aici la fel de bine, munca buna... I-am dat numarul de la munca, ne-am sunat, atractia era mare si prin telefon, conversatia se lega intre noi, toate bune si frumoase, chiar prea frumoase... Pe urma ma intreaba cum imi place sa fiu iubita... Ii spun ca imi place sa fiu iubita din tot sufletul... Gisca de mine!!! Nuuuu... Te-am intrebat cum iti place sa fii iubita... Pai cum?... Exista trei feluri, ala normal, oral si anal... Aoleoooo!!! Semnalele de alarma imi faceau in creier ca sirena de la ambulanta!!! Nu, asta nu e de mine!!! Pina la urma dau eu de "acela"... Alice
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...