Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai-iunie 2004 (37)


Recommended Posts

HOP SI EU !!!! LA MULTI ANI pentru toate mamicile !!! Chiar daca scriu mai rar pe aici, citesc mai tot timpul ce faceti, si mai ales ce mai fac nazdravanii vostrii.Inca o data va salut pe toti. Noi dupa cum stiti suntem cei mai mici, dar sintem campioni la nazdravanii...nu avem nici un dinte, si cum spunea si DIANAR, nici semne....nu spunem nici mama nici tata...dar in shimb, coborim din premergator, stam in picioare foarte bine sustinuti de o minuta, se apleaca si isi ia jucarii tinindu-se doar cu o minuta, mergem mult si repede dea busilea...papam bine cam de toate dar cantitativ mai putin [ noi avem 7 kg]...dormim bine noaptea, ne mai trezim o data pentru un pic de ceai, si inca o data pe la 7 dim. sa papam...dormim pina la 9, pentru ca el si acum se culca tot la ora 23''....in rest am fost sanatosi mereu, ceea ce va dorim si voua, si va pupam.[flo][flo][flo][flo] lidia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
De duminica ma tot chinui sa postez ceva ... au disparut pagini si tot asa ... era sa intru in panica ;) Am avut norocul sa fac intai copy, asa ca tot nu scapati, uitati aici mesajul meu, vechi binenteles: Buna fetelor si pupici la bb-ici! Nu rezist sa nu ma dau mare [:D] asa ca va innebunesc pe voi: "Vorbeste" fi-miu de nu-mi vine sa cred, asa dintr-o data si-a dat drumul ... sa nu va ganditi ca se intelege ceva - ar fi si culmea ;) - dar are "cuvintele" noi, nu ne mai zapaceste cu ba-ba-ba. Eu tot aud: "uite asa" si "asa-asa" si ce-o mai zice, ca din pacate suntem prea prosti sa-l intelegem :) ... acum zice "mama" si cand ma vede ... deci e un inceput bun :) Sta in picioare fara sa-l sustinem cateva secunde bune, dar e un mare fricos de nu vrea sa paseasca netinut deloc ... asa pe langa canapea sau mobila in general merge, dar numai cand ii trebuie ceva neaparat, altfel ii e frica si asa ... cu cine o semana asa fricosel nu inteleg?! Gata, ca m-am laudat destul :) Azi mi-a papat bine, dar nu fara sa faca nazuri ... cum m-a vazut ca-l pregatesc de masa a inceput chitaiala si intorcea capul sa nu-i bag in gurita ... l-am tinut si i-am bagat prima lingurita cu forta, i-a placut si mi-a mancat tot castronelul ... seamana cu ta-su ca zice "nu-mi place" fara sa guste ... si chiar a fost ciorbita de la noi, cu afumatura si multe-multe legume ... buna foc!:) Dana, sunt "alaturi de tine" sa stii ... ultimile nopti le-a dormit cu Oma, deci nu prea stiu ce si cum, dar cica s-a foit si nu a dormit prea bine ... si si atunci cand doarme bine, se trezeste baiatul meu la 6 dimineata, deci tot nu-i fain :) Deci nu te lasam noi singurica asa usor! :) Maria, sa-ti traiasca baiatul! Alex, sa cresti mare, sanatos si voios si sa-ti bucuri parintii. Pupici dulci de la Cris! :) Gata, va las ca mai am de scris cateva mail-uri si acum se intorc barbatii mei de la plimbare. VA pupic si va doresc o zi faina ca voi. Maine e Baba mea, deci pregatiti-va de ninsori si ger! Irinusha & [copil] Cris (03.05.04) => "Demolition Boy" :) [url="http://community.webshots.com/user/fam_irimia"]poze[/url] si [url="http://community.webshots.com/user/crisulici"]pozilici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] [s] [s] [s] [s] [s] [s] Irinel, surioara de nume, sa ne traiesti si sa infloresti!!! Numai sanatate si bucurii iti doresc! Vise implinite si mult soare in viata ta!!! Pupici dulci! Te-as fi felicitat de ieri, dar nu m-a lasat tehnica :) Fetelor, ptr. 8 Martie un LA MULTI ANI din partea "barbatilor" mei si a mea binenteles! Va pup si va iubesc pe toate!!!! [flo] Pupici bb-lusilor sarbatoriti: Isabella, Alexandra, Darius! Sa cresteti mari si sanatosi![/b] Irinusha & [copil] Cris (03.05.04) => "Demolition Boy" :) [url="http://community.webshots.com/user/fam_irimia"]poze[/url] si [url="http://community.webshots.com/user/crisulici"]pozilici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa, sa trec la treaba: Carmen, eu zic ca-ti seamana feciorul :) Frumusel foc ... de ochi nu mai vorbesc. Si cum papa el pufuleti, vorba Danei, mi-ai facut o pofta. Cand mergem in tara trebuie sa-mi aduc multe pungi, sa tina :) Maria, felicitari si s-o stapaniti sanatosi! Sa traiti fericiti in ea!!! Bravo! Cand va mutati? Mai faceti schimbari, ceva? Cuminte rau Alex. Eu daca l-as trezi pe Cris pe la 9, mai m-ar tine vreo 3-4 ore treaza ... ca daca nu ii e somn nu doarme nici sa-l bati :) Bertha, bine ai venit! Sa-ti traiasca baiatul! Anacami, cam asa-i si Cris ... nu sta locului deloc, iar de plictisit tot asa, unu-doi ... Sa mai treci pe la noi :) Madisor, pupici Corinei ptr. versurile minunate! Mi-au placut tare mult! Dana, vreau si eu primavara! Ce fain ptr. voi! Si ce fain de Stefa ca are un fratior asa iubitor!!! Cred ca i-ar place si lui Cris ... vad cum se tine dupa Christian (un baietel de la grupa de bb, dar de 3 anisori) si chiuie cand il vede :) Azi m-a "rasfatat" si pe mine tati, sta el cu Cris si eu ma relaxez la munca. In seara asta merg cu fetele de la grupa de bb-i la restaurant ... asa ca intre femei, ne sarbatorim. De abia astept! :) Normal trebuia sa vin eu toata ziua la servici, dar m-am gandit ca nu pot sa-l chinui pe tati toata ziua cu Cris, asa ca am stat eu de dimineata cu el, iar restul tati. Mi-a facut o surpriza Boby cu o super felicitare facuta de el, iar ptr. Cris mi-a trimis un mesaj ca ma iubeste. Am bocit putin :) Cam atat ... va pupic si va doresc o zi faina ca voi! PS: Spre surprinderea mea ieri a fost chiar soare (cu dinti, dar aici e inca iarna cu ger) ... as fi crezut ca am o baba mai urata! ;) Irinusha & [copil] Cris (03.05.04) => "Demolition Boy" :) [url="http://community.webshots.com/user/fam_irimia"]poze[/url] si [url="http://community.webshots.com/user/crisulici"]pozilici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici cu bb-ici, Vad ca sunteti toate bine, sanatoase, voinici, voioase. Va urez un "La multi ani" de ziua noastra! Eu am sarbatorit prin extragerea unei masele de minte [q]. Ce sa fac, daca am lasat-o pana in ultimul moment... Nu avem noutati. Ana e bine, se joaca, e cuminte, se alearga cu copii (ea cu premergatorul), pt ca stiti ca avem prieteni. Merge de o manutza, dar nu sta nesustinuta. In patutz se ridica foarte bine si se lasa, isi face mereu de lucru acolo. Cu mancatul stam prost, nu e deloc mancacioasa. Sa va zic ce papa: dimineatza 1/2 banana, la pranz 100 mg sau mancarica, seara 100mg iaurt cu cereale/banana/miere....Intre mese ii mai strecor putina portocala, biscuite, banana. Cateodata papa branzica, unt, rosi de la mine cand mananc. Mi se pare totusi ca sunt cantitatile f mici. Voi ce ziceti? Cum vi se pare? Sa o las in pace? Acum ma intorc sa vad ce ati mai scris si sa va raspund. Pupici [flo] Madutza[mamica] si Mariuca[fetita] (17 Mai 2004) [url="http://community.webshots.com/user/padme_ami2003"]ANA[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani tuturor mamicilor! La Multi Ani sarbatoriltilor : Alexandra, Darius si Issabela Multumim tuturor pentru urari. Eu era sa uit ca face fata mea 9 luni azi, ma gandeam ca e 8 martie si e primul an in care e ziua mea ca mama nu doar ca femeie. Madisor , foarte frumoasa poezia[flo]. M-a emotionat la lacrimi. Cristina , mi-au mai spus si altii ca seamana cu tata leit. Ce sa fac, eu am fost doar "purtator"[gravi]. Bertha, Alexandra a avut par din prima zi. Am tuns-o deja de cateva ori ca se usca greu dupa baita. Sa-ti traiasca baiatul. AnaCami, Si Alexandra ma prinde uneori si ma mozoleste pe obraz. Imi place sa cred ca vrea sa ma pupe asa cum o pup eu. Dar cu ocazia asta ma trage si de par. Madutza, nici Alexandra nu mananca foarte mult, dar in greutate a luat bine pana acum. Poate din cauza ca am suplimentat cu lapte de la san. NU este foarte plinuta pentru ca e o lungana. Eu cred ca un copil mananca atat cat are nevoie. Pe langa ce ai scris mai bea si lapte, nu? Claudia si [copil] Alexandra ( 8 iunie 2004) http://pg.photos.yahoo.com/ph/claudiafilipescu/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicoleta, sa-ti traiasca ingerasul si sa-ti aduca numai bucurii! Tare-i ochioasa! Madutza, si Iustin mananca la fel de putin ca Anuca, poate ca lapte bea mai mult. Nu pot face o comparatie, ca Ana inca papa san. Te astept si la celalalt subiect, la raport...ai uitat? [pup] Irinusha, distractie faina diseara![pup] lui Cris vorbaretu' Diana, unde esti? Carmen si[copil]Iustin (5.06.2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mephala30/my_photos"]Album Iustin[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...