Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de iunie-iulie 2003 (46)


Veve

Recommended Posts

BUna! Magdone, frumoasa noua coafura, iar finutul e frumos foc!!! Am vazut si pozele cu Irinuca simpatica tare!!!Aditzubafta la munca!!! Despre litere ce sa spun, nu m-am gandit sa-mi invat copchilu', mai ales ca nu a dat semne ca vrea sa stie, doar cand mai prinde cate o revista urmareste textul cu degetul si zice pe limba ei[:D].Aveti copii tare precoci daca stiu deja literele.In schimb fi-mea canta[:D]: nani nani puiu' mami (si mai zice si puiu tati din cand in cand) si degetu' male....(continuarea ar fi pleaca la plimbare) si uta uta cuca (ruta, dar aici se impotmoleste). Asta ca sa ma laud si eu[:D] Cu olita mai mult la kk si din cand in cand, ma bucur insa ca acum spune cand face kk, vine la mine tinandu-se de pampers: mama kk!!!Adica schimba-ma, ce faci?! Mai vrea cineva sa dea copilu' la gradi, dupa 2 ani? Aveti ceva pareri pe tema asta? Eu am gasit o gradi particulara misto, 5 mil/luna si taaaaare ma tenteaza s-o dau, mai ales ca am vizitat-o si am lasat-o vreo juma' de ora cu educatoarele si urla de mama focului cand am luat-o, ca ea vrea la pupiiiiii!!!! Va pupam, Gio si Taisia If a have a bag of rocks to carry as I go I just want to hold my head up high....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
fetelor...noua ne curg mucii![V] nu are febra, nu tuseste...doar ii curge nasul...si pe tema asta se trezeste de n-spe ori/noapte![bang] asa ca ...trebuie sa recuperez somunl pierdut...[:D] nu stiu cand... dupa ce face stefi 2 ani si eu cred ca il voi duce la gradi...dar mai e pana atunci. om trai si om vedea! sanatate si pupici tuturor![pup] cgaby http://community.webshots.com/user/cgaby100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gaby, multa sanatate lui Stefan! Gio, zambesc. Si Maria canta "nani nani puiu' tati'" (eu ii zic puiul mamii si ea ma corecteaza: tati') si "utza-utza cucuutza, baba mumuutza". Si chiar vroiam sa intreb: stiti poezii f. f. usoare pe care ar putea sa le invete la varsta asta? Mama o invata cate ceva (adica Maria zice cate un cuvant din fiecare vers), dar nu sunt prea multumita de poezii [:D]. Exista vreo carticica, ceva? Doinna, eu nu stiu daca face cineva la olita din copilasii de pe aici. Parca era cineva, dar nu mai stiu. Noi am inceput de vreo doua saptamani operatiunea olita, dar fara mari succese. Daca dimineata, mai merge, dupa amiaza o schimb de vreo trei ori (asta cand ma incumet sa o las fara scutecel). Se rusineaza daca face pe ea, nu mai spune nimic si se uita in jos, eu o intreb ce a facut si striga deodata: "oala! pishu!", doar ca mult prea tarziu [:D]. Mai este cineva fara nici un canin? Ca Au trecut iar luni de zile de cand nu i-a mai iesit nici un dintisor (ultimele au fost cele 4 maselute). Va pupam Cornelia [gravi] (31 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor! [flo] si tudor s-a pus cu sarg sa demonstreze zicala din batrani "cine se scoala de dimineata departe ajunge!" [:D] - asta mai ales in diminetile de we... ieri ne-a dat scularea la 6.30 si, dupa ce ca la pranz a dormit doar 45 de minute, aseara a cazut lat pe la 9 fara un sfert si eram taaare fericita, puteam sa pun pariu ca va dormi macar pana pe la 8, asa! [;)] cand, ce sa vezi?! poftim ghinion, la 7 si 10 minute fix, gata: MA_MA... duios, asa... si apoi impereativ: "MAMA!!!" - adica ce faci, nu vii odata??? asa ca i-am dat rapid un picior si l-am trimis pe tata la el... [;)][cool] in rest, deocamdata suntem bine, kk la oala face mai mult cand e in deplasare la mamaie (soacra-mea, traiasca! [cheers]) ca acasa n-am deloc timp de asta si stiu de la bogdan ca oricum eforturile astea-s cam inutile, pana nu vine momentul sa realizeze el ce si cum este cu 'treburile' astea! [;)][;)] gio - si eu il duc pe tudor la cresa din septembrie, acuim astept primavara ca sa merg sa-i depun dosarul. este cresa de stat, costa cam ca o gradi, in jur de 1 milion pe luna, dar grupa in care vreau sa mearga este aceeasi la care a fost bogdan - este o grupa STEP _ BY _ STEP , supervizata si sponsorizata de o organizatie americana, adica ei supravegheaza programa si ii doteaza cu carticele, jucarii si alte materiale didactice. eu am fost multumita de cum a evoluat bogdan acolo, se ocupa bine de ei, mai ales ca bogdan manca de doua ori pe saptamana, cam asa... si ele isi dadeau silinta, totusi... adica imi spuneau in fiecare zi, cu parere de rau "Doamna, sa stiti ca n-a mancat nici azi prea bine, doar 3 linguri de supa si doua din felul2" [help] si eu le linisteam, invariabil... "da, stiu, asa e si acasa!!!" cornelia - si lui tudor i-au iesit caninii aproape la 4 luni de cand avusese ultima eruptie dentara. noua dr ne-a zis ca, daca trec mai mult de 4 luni jumate intre eruptiile dentare, trebuie sa ne facem probleme si sa mergem la stomatolog. dar lui tudor i-au iesit la tzanc, inainte de a se face 4 luni de la ultimele 'aparitii'... crisa - cum a iesit cu analizele lui tudor?! romana - stai linistita, ca dupa ce alin pleaca pe picioare si incepe sa stie sa se 'apere' de cristi... va fi mai rau!!! tudor cand il supara/ enerveaza bogdan sare repede sa-l traga de par, il ciupeste sau il musca... si asta se intampla destul de des, ca iti dai seama ca mereu au ei ceva de impartit... intotdeauna aproape vor aceeasi jucarie, sau sa ii tin pe amandoi in brate, etc... anamaria, mami lui Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003 poze: http://photos.yahoo.com/mirmirion http://community.webshots.com/user/miremirion
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Romana_74, zic si eu ca fetele, du-te la doctor! Pot fi o mie de motive pentru care te doare burtica, dar tot o mie, daca nu si mai multe, remedii. Si bla bla bla, nu face efort! Mihaela, dermatita atopica este parsiva rau, spun asta din experienta personala si a topicelor de pe-aici. Sincera sa fiu, Mihai a scapat de ea abia cu tratament homeopat intensiv (adica de administrat de vreo 3 ori pe zi, chestie care te cam incurca din cauza pauzelor alimentare si de apa inainte si dupa). Cat despre giardia, la fel, ma rog, desi nu fusese depistat cu giardia, dar Oana avea antecedente. Noi am avut un tratament pentru giardia homeopat din vreo 3 sau 5 remedii luate concomitent (ca m-a lasat memoria, na, dar ma uit daca vrei) timp de 6 saptamani si apoi o singura data pe luna. Dar, ce zic iarasi, e greu sa te tii de el fiind asa de mic ca nu prea coopereaza, cel putin fii-miu. Crisa, excelente pozele din Praga si mi-ai trezit nostalgii din tinereturile mele si-ale lui Alex cand am fost si noi pe-acolo. Aaaa, scrisesem mai demult la "situatii caraghioase", cand ne intoarceam de-acolo, cu trenul, fix la Arad, ne bagaseram in vorba cu un hot de vocatie care fura prin strainataturi. Si il intreaba pe Alex "cum trag de jaluzele ca sa pot dormi?". Si alex zice "Trage si tu de maneta aia rosie". Si ala trage. Si se opreste trenul, si vine nasul, si face scandal si isi umple buzunarele cu nu mai stiu cate sute de marci ca e la granita si tralala. :) Desi nu cred ca-l chema Goe. Magdone, vazut, placut, bravo! Dar nu-i, frate, ultima poza din album... :) Crisa - "magdone, iti sta foarte bine cu parul scurt. Si ai o finica superba (poate o fi baiat dar tot super e)."e, poftim! :)) Cornelia, il faci Taur??? Mamaaaa, ce bestiali sunt barbatii taur! Fetelor, despre sigilare scrie si pe la topicele de stomatologie. E o pasta fluorizata. Madic, e pasibila de carii in mod deosebit Mariuca? Din ce am citit pe tema asta, toate-s bune si frumoase, ma gandesc ca o fac si eu Oanei incepand cu maselele definitive, in fine, dar unicul dezavantaj este (sau se spune ca ar fi) ca in momentul in care, dintr-un motiv oarecare, sare un pic din ea, pac, maseaua devine vulnerabila si se cariaza mai repede. Pls, pls, daca afli amanunte, zi-ne si noua pe-aici, ca eu inca nu am descoperit logica acestui dezavantaj. Pupici Elena, mami de [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=elena_ltd"]Oana si Mihai[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va dau paste la o chestie simpatica: -Tata, cum am am aparut eu pe lume? -Baah fiule, cred ca intr-o zi tot ai sa afli! Pai, eu si cu maica-ta intr-o zi am intrat intr-o camera de chat a Yahoo-ului. Am aranjat apoi o intilnire via e-mail cu maica-ta si ne-am intilnit intr-un internet cafe virtual. Ne-am strecurat intr-o camera privata, unde maica-ta a fost de acord cu un download din hard-ul meu. Imediat ce eram gata de upload, am descoperit ca nici unul dintre noi nu folosise firewall-ul si fiindca deja era prea tirziu sa dam delete, noua luni mai tirziu a aparut un mic popup binecuvintat care a tipat din toti rarunchii:----- You've Got Male! Elena, mami de [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=elena_ltd"]Oana si Mihai[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena nu stiu , nu pot sa-mi dau seama de la ce anume a facut-o; stiu ca se trece greu si uite facem si noi tratament homeopat ... sa vedem cum merge, mai greu e cu alimentatia, nu stiu ce anume ar trebui evitat. Maine ma duc si la un dermatolog; daca iti mai amintesti ce tratament ai facut, mi-ar fi poate de folos macar ca orietare... Azi Flaviu a preferat-o pe bunica, si de cate ori ma duceam la el, ma scotea din camera de manuta si inchidea usa, asa imi arata el ca se joaca cel mai bine cu buni si o iubeste tare mult, au colorat, au scris pe tablita magnetica, au aranjat piesele in cub si puzzle, ce mai s-au impacat minunat ce nevoie sa mai am de bona ?!; maica'mea se plansese ca o doare capul si el o masa pe cap cu manutele... era simpatic tare. De bona ca veni vorba v-am spus ca sta acasa ca are placenta prea jos si sta la pat... asa ca suntem fara de acum, insa daca da caldura cred ca nu v-a mai fi bai ca sta afara prin curte si e mai usor cu el. Doamne,[bis] de abia astept soare si cald!!![bis] Nu mai stiu cine spunea ca e din Iasi, ca voi pleca la Is cu tot cu Flaviu probabil marti. Nu v-am spus ca am niste probleme grave cu mama soacra si tb sa fiu acolo langa ea la spital... chiar nu am idee cum am sa ma descurc cu el dupa mine prin spital; colac peste pupaza si maica'mea se interneaza la cardiologie tot in iasi miercuri si taica'miu vineri la gastro... Parca a tunat si a adunat ca altceva nu pot spune! SA-mi tineti pumnii sa fie bine cu toata lumea! Am pus poze noi in albumul de primavara, daca aveti timp...[foto] Mihaela si [copil] Flaviu [url="http://community.webshots.com/user/pojogao"]Poze Flaviu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...