Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de iunie-iulie 2003 (46)


Veve

Recommended Posts

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
ZARA este in Plaza...Mall-ul nou
... si nu au haine special pentru gravide. Presupun ca poti sa iti iei bluze mai largi, dar nu cred ca e cea mai buna afacere. Mai bine astepti sa nasti si iti innoiesti garderoba cu niste haine pe care sa le porti mai multa vreme [;)].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, imi pare rau de toate cate s-au abatut asupra voastra. Dar cum o sa te descurci si cu Flaviu si cu mersul la spital, si vorbit cu doctorii, si... Nu aveti la cine sa-l lasati pe Flaviu pt. cateva zile? Ti-ar fi un pic mai usor. Iti tin pumnii sa iasa totul bine si sa nu fie mari probleme! De o saptamana am inceput sa-I dau lui Tibi vitamine pt. pofta de mancare si incep sa dea rezultate. Asa de frumos deschide gura si papa tot. Sper sa-l tina si dupa ce nu-i mai dau vitamine, caci altfel o iau razna. M-au saturat sa tot arunc mancare sau sa o mananc eu. . Stiti cum se trezeste Tibi de 2 zile? Sta in pat cu Tedy-ul lui si striga: „mama“..... pauza.... „papa“ si tot asa , din ce in ce mai imperativ. Fetelor, spuneti-mi si mie, unde as putea gasi cuburi tip lego, marca Ecoffier (cred ca asa se scrie)? I-am luat o caruta din plastic, cu maner de tras, si in interiorul ei se pot pune caramizi/cuburi (facuta de Ecoffier). Buba e ca nu se potrivesc cele Duplo pe care le avem si ma gandeam sa incerc cu ceva facut de ei. Si imi trebuie si repede caci se apropie Pastele si vreau sa i le dau de iepuras. Romana, haine de gravide, faine dar scumpe, gasesti la ML din mall-ul nou sau pe Mosilor. Poti incerca si la Cocor. Ce bine ca ati dat de Ioana Sora! De abia astept sa revina pe forum. Maria, ce mai faceti voi? Sunteti bine? Noi nu putem veni la intalnirea cu piticii de pe 26, caci avem Pastele pe 27 si mergem la Bv. Va pup cu drag Bychi [hia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Nu v-am mai scris caci nu am, prea mai avut noutati. Ieri,Paula a facut prima ei propozitie(mai zicea inainte si "mami bi",adica mami,vii)si anume: Nuna bi nenea tai (adica,"Miru,vi la nenea tai"),nenea fiind vanzatorul de la abc-ul de langa noi. Stie multe cunvinte...muuuulte,si mereu ne amuzam de ea cum pronunta unele cuvinte,e foarte haioasa. In ultimul timp se culca mai tarziu,pe la 9:30-10. Are 10 kg...cu macatul are probleme,in sensul ca nu mananca decat ce vrea,cand vrea.... La baita ii place,face baie de mult in cada mare,cu tati,spuma,multe jucari,si eu si Miru spectatori. Este destul de inalta,ieri la plimbare ne-am intalnit cu o fetita de 2 ani si jumatate si Paula era cat ea de inalta.Parul il are cret,pana pe la umeri,vrem sa ii lasam si bretonul lung. Pupici,va mai scriu mai traziu. maria,[mamica] de Paula [patut](1 an si jumatate) si Miruna [zana] (13 ani si jumatate)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by bychi Noi nu putem veni la intalnirea cu piticii de pe 26, caci avem Pastele pe 27 si mergem la Bv. Bychi [hia]
Stiu ca sunteti catolici, dar asa departe sa fie Pastele ortodox de cel catolic? Stiam ca e la o saptamana distanta, dar chiar o luna? Nu ai incurcat cumva martie cu aprilie? Magda si bb Alex puisor http://community.webshots.com/user/edyalex http://photos.yahoo.com/magdacorlea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aditzu, vitaminele se numesc Natura Mix de la Help Net. E un sirop naturist, cu o groaza de principii nutritive. Sunt 10 sticlute mici in cutie si ii dau o jumatate de sticluta dizolvata in putina apa. Il bea si asa gol, ca e tare bun la gust. Maria, spuneai ca pui o poza cu fetele tale! Si Miru are parul cretz? Eu una de abia astept sa admir pleata creatza a Paulei. Magda, nu am incurcat nimic. Pastele catolic e pe 27 martie! E ciudat cum au picat anul asta, dar asta e. Suntem in plin post, duminica sunt Floriile.... Pls, sa nu ma uitati cu legourile mele care de fapt sunt Ecoffier! Pupici Bychi [hia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Magda, asa e Pastele catolic cade in martie anul asta. Nu exista nici o regula, de genul cu o saptamana inainte... M-am intors de la medic. Ne-am facut mari! Bebe are 2 kg! Mi-a zis si medicul ceea ce simteam eu, ca am depasit perioada critica, totul este ok si ca nu crede ca o sa am surprize pana peste 4 saptamani cand vin iar la control. Mi-a zis ca nu pleaca in vacanta de Paste dar o sa lipseasca vreo doua zile de Florii, dar nu ma grabesc eu chiar asa [:D]. Starile mele de rau se datoreaza in special lipsei de calciu ( Sper sa incep sa ma simt mai bine, ami ales ca lucrurile merg asa de bine pentru bebe. Va pup, Cornelia [gravi] (31 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor! Aditzu: eu care tocmai am trecut printr-o gripa cu Vladutz, luata de la tati, iti spun ca ar fi mai bine ca sa evitati, pe cat posibil, contactul dintre tati si Irinuca. Poate ar fi bine sa luati, preventiv, Oscilococcinum...Multa sanatate sotului! Si eu ii dau lui Vladutz vitamine: Vi-sol, 3 lingurite/zi, timp de 10 zile pe luna. Acum imi cere intruna papa! Bychi[/b:]bine ca ne-ai informat si pe noi! Ca si Magda, credeam ca e vorba despre o greseala. Poate stabilim o alta data la care sa poti veni. O sa incerc sa ajung si eu la urmatoarea intalnire. Ma bucur ca avem vesti despre Ioana Sora! Mihaela: multa forta sa treci peste aceasta perioada si sanatate familiei tale! Dana: mi-ai dat un impuls sa mai merg si eu la opera. Din pacate, n-am mai fost de ceva timp. [b]Cornelia: felicitari pt bb!Sarcina usoara in continuare! Cu siguranta totul va fi asa cum iti doresti! Marta, Vladutz(13.06.2003)& bb din burtica(dpn 09.10.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, nu m-am angajat, ca sunt pretentioasa[:D]..pe bune, e greu tare sa gasesti ceva serios, la 25 de ani, fara experienta, casatorita si cu un copil;[:D] He he, mn-au sunat sa-mi spune ca ma accepta, ce misto, din aprilie[alcool] If a have a bag of rocks to carry as I go I just want to hold my head up high....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...