Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de iunie-iulie 2003 (46)


Veve

Recommended Posts

si noi sarbatorim de 2 ori pastele...mama e catolica...asa ca ..ne distram de 2 ori![:D] stef e mai bine, desi ii mai curge putin nasul...[V] azi la pranz a dormit fara "zuzu" (suzeta)..si acum seara l-am culcat fara ea...sa vedem ce se intampla...poate reusim sa scapam..tineti-ne pumnii![;)] pupici cgaby http://community.webshots.com/user/cgaby100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Auuuuuuu,is dusa cu pluta[bang][bang][bang]...am trimis mesaju,scuzati,ma simt aiurea,ma doare stomacu de mor[xx(]...cum spuneam,is cu ceaiu-n bot toata ziua,deja mi-e sila... In rest Selina e bine,mananca de ma sperie,doarme bine...ea are toti caninii si 4 masele. Kehleyr,am revenit,...incetuc,dar am revenit si eu printr-e voi! Mihaelaiti tin pumnii si multa sanatate fam. tale. Si aici se pare ca vine primavara,cica pe miercuri au anuntzat 20 grade. Va pup Adyna si Selina bambina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello, mamici! am lipsit vreo saptamana ca modemul ne-a facut figuri... gio, te inteleg asa de bine la faza cu "2.. ani, fara experienta, maritata si cu un copil..."!asta va fi si problema mea mai mult ca sigur!noroc ca mai am vreun an pana sa imi bat capul...teoretic. joia trecuta am facut o mica reuniune de familie ca sa suflam si eu si alex (1 an si 8 luni) in tort.am avut un tort asa de buuuun!sambata am mers si eu cu mama mea in oras, ca in vremurile de demult![il]mi-am luat o groaza de lucrusoare sexoase, sau, ma rog, altfel decat sport, cum m-am obisnuit de la o vreme.sunt moarta, as sta numai prin magazine, sa ma holbez, sa pipai, sa aleg...imi fac ochii in cap ca girofarul cand vad haine/pantofi/bijuterii...I have a problem. din pacate pentru alexandra nu am gasit nimic impresionant.nu prea au bagat lucrusoare de primavara vara. ma simt asa de bine, sunt asa de fericita!primavara asta care tot ne amageste imi da asa un senitment de chef de viata! pupici Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003) http://community.webshots.com/user/alexandracojocaru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, sa semnez "condica" de prezenta pe forum, ca munca poa' sa mai astepte... Bychi - habar n-am de cuburile astea, ma uit si daca vad ceva, te anunt. Cornelia - Luca are 16 dinti+masele, trebuie sa-i mai iasa doar ultimele 4 masele, din care una se simte la pipait. Asta nu-l ajuta prea tare, ca el tot nu stie sa muste, simbata i-am dat o banana afara, ii dadeam sa muste, iar el o linciurea si atita, pina la urma tot eu a trebuit sa i-o rup si sa-i dau bucatele [bang] Dar pe dintii pe care ii are il spal zilnic, dimineata dupa ce bea laptele si seara la baie. Adina - sanatate! Las ca regimul asta face bine la frumusete [:D] Romana - haine de gravide gasesti si in Cocor, la parter, au si unele dragute, oricum toate arata mai bine decit aratau acum 2 ani cind aveam eu nevoie, ca le-am studiat serios. Oricum, daca acum nasti mai spre toamna, iti trebuie ceva in care sa faci vara neaparat. M-am mai uitat peste subiectele vechi si ma amuz cind vad ca si acum 1 an (sau aproape 1 an) pe vremea asta ne faceam periodic griji cu olita, unele scriau cum i-au pus pe bebei si au facut, dar vad ca n-am prea avansat cu invatatul in domeniu. Sper doar ca la anul pe vremea asta sa fii depasit subiectu...[:D] Fetele, voi ce planuri aveti ptr concediu din vara? pup u, Andra P.S. bibi - citeste in Evenimentul zilei de azi, pagina 11, despre blocurile ANL! [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mc_andra/album?.dir=/5f5d"]Luca Pitu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, uite, Mihai a luat la vremea aia o doza staphylococcinum, apoi de 3 ori pe zi Apis si seara Baryla (pt imunitate). Dar, stii cum e, depinde de metoda homeopatului si mai ales, dupa principiul de baza al homeopatiei, depinde de pacient. Cat despre giardia, au fost 3 remedii - cuia, spigelia si lamblia timp de 6 saptamani. Repet, nu stiu daca la giardia au avut efect pt ca nu aveam un diagnostic de giardia, ci doar o suspiciune. In schimb, legat de dermatita... jos palaria! La noi a mers superbine. Poate ca de-aia ne-am si culcat pe o ureche, in fine. Cornelia, ma bucur pentru voi ca sunteti bine. Sper sa nu se supere nimeni, dar bb2 din seria asta (hehe, ca pariu ca mai urmeaza) pentru subsemnata este vedeta nr.1. Cu calciul... hmmm. Il recuperezi tu dupa ce nasti. Bravo voua, luptatori seriosi, ce sa mai! AdynaB, sanatate! Amik, eeee, uite, la faza cu "nu mai vine odata primavara aia!" simpatizam 100% cu tine si in sfarsit zic si io ca tine "primavara asta imi da chef de viata". Apropos de olita, ca zicea Andra, pe Mihai il pune soacra-mea pe olita si face, ma! Culmea e ca face. De unde a se vedea ca e chestie de perseverenta si consecventa deja. Am ramas cu gura cascata cand l-am vazut stand cumintel si scremut pe olita langa soacra-mea si mandru nevoie mare. Dar si eu cam astept vara, sa fie mai simplu, na. Fetele, si noi suntem bine. Mihai mananca bine, e jucaus, mai sociabil, a crescut in sfarsit in lungime, ia sa-l mai masor io sa va zic, e ca un papagal si imita orice cuvant, inclusiv cu intonatia celui care l-a rostit si, chiar ma gandeam zilele astea cand ii vedeam pe amandoi cu se joaca impreuna, ce norocos este ca o are pe Oana. II tolereaza si inghite orice si pare cel mai fericit in prezenta ei. Ziceam "fac al doilea copil pentru Oana", na, de fapt l-am facut pe primul pentru Mihai. :)) Ma rog, glumesc, ideea este ca se inteleg neasteptat de bine (cel putin deocamdata) si asta ma bucura mult. In curand incep si eu o colaborare cu cei la care intentionez sa-mi schimb jobul. Asta inseamna in vreo 2 saptamani cred si deja am emotii. Cam atat deocamdata. Aaaaa, nu mai stiu, parca Maya avusese o perioada de "nu". Mihai este in una de "da", ma rog, nu exclusiva, dar la greu. Citim carte de ex, si la fiecare cuvant de-al meu, baga "da" hotarat, convins, fericit pe care il intareste cu clatinatul din cap. Pupici, va citesc! Aaaa, Gio, succes cu jobul! Foarte bine ca tii la pretentii, ca uite si tu, femeie hotarata, care si-a urmat prioritatile asa cum le-a simtit. Pai ce vor? Era mai bine daca te angajai fara copil si apoi le tranteai concediu de ingrijire doi ani? Ntz, ntz. Nu, domne. Elena, mami de [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=elena_ltd"]Oana si Mihai[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by gio
Dana, nu m-am angajat, ca sunt pretentioasa[:D]..pe bune, e greu tare sa gasesti ceva serios, la 25 de ani, fara experienta, casatorita si cu un copil;[:D]astazi la interviu se minuna tipa: si la cati ani m-am casatorit, si cat are copilul si de ce am stat atat cu el acasa , ca ea n-ar sta nici o luna[xx(]..sa mai spun ca nu ma va suna in viata ei sa ma cheme pt jobul respectiv...Daca ma supar ma duc bona, ca pt asta am icsperienta[bis][:D]
[xx(] pentru tipa aia care ti-a zis asa ceva. Adica, eu stiu si inteleg ca sunt oameni workalcoholici, dar sa ti-o spuna asa in fata cam nepoliticos. Si cum zice si Elena, ce, era mai bine sa te angajezi si sa stai dup-aia acasa pe banii lor? Lasa ca reusesti tu pana la urma sa gasesti ceva. Elena, ce frumos ca se inteleg copiii. Succese si tie la noua colaborare [;)]. Adyna, multa sanatate! Bychi, eu nu stiu nimic de cuburi, imi pare rau! Amik, asta cu magazinele e boala grea [^]. Eu nu sufar in permanenta de ea, dar si cand ma apuca, sunt in stare sa cheltuiesc tot salariul... cum am facut sambata asta, noroc ca n-a intrat barbatul in detalii cat si cum am cumparat [:D]. Cornelia, nu-mi vine sa cred, esti optimista [bis]. Bravos, tine-o tot asa! Maria, mai scrie-ne chiar daca nu ai nimic de spus [:D]. Tu nu vezi ca noi divagam aici cu magazine si alte lucruri nelegate de copii? [^] Andra, noi vrem sa facem anul asta concediul in Romania. Ne gandeam sa mergem prin Apuseni, poate ajungem si pe la pesteri... Nu suntem noi genul de expeditionari, dar e un traseu pe care ni-l propunem de mult. Si in plus, nici nu prea avem alternative... ca la mare noi nu mergem decat in Grecia de ani de zile, si totusi nu este bugetul chiar asa de mare cat sa mergem in strainatate chiar de doua ori pe an [:D]. Noi vrem sa va raportam cu mandrie ca ne-am dezvatat de suptul degetului, cel putin in timpul zilei. Piperul sa traiasca. Doua zile i-a luat. Acum nu mai sta cu el in gura decat in timpul somnului, si asta nu ma grabesc sa o dezvat, ca si asa doarme nasol [bang].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

apropo de concediu.eu de-abia astept sa se faca mai cald ca sa o uschim la tara.ne-a promis tatal meu ca va cumpara si cateva gaini, un "cu-cu-chei" si niste pui... Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003) http://community.webshots.com/user/alexandracojocaru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu scuzele aferente, cu care deja sunteti obisnuite....scurt si la obiect. Andra punct ochit punct lovit ! Da, recunosc! Trag cu ochiul, da` zau ca-mi vine greu sa-mi intru in mana. Multzam cu ANL-ul! Eu una ma linistisem de la alegeri. Crisa, mai stai soro acasa, ca scoti lumea din minti!!! Unde zici ca pleci? In Coreea??? Si inca una de la nasa mare! Sambata, 12 martie fiul meu m-a strigat MAMA! Oxford here I come! Bibi si [copil]David (08.07.2003) http://community.webshots.com/user/bgoran
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De azi s-a deschis targul de gradinite...merge cineva, cumva, candva?!! Noi in concediu am vrea sa mergem in Sardinia...ca daca tot o planificasem de anul trecut..poate ne iese anul asta. Bibi, way to go, David![bis] Elena, uite asa ne incurajezi tu sa o mai punem de un bb.[:D] Bychi, nici eu nu stiu nimic de cuburile astea, sorry. ________________________ Inteligenta ma urmareste mereu, dar eu sunt mai rapida! [url="http://community.webshots.com/user/carmenmaya"]Poze cu Maya[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...