Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de iunie-iulie 2003 (46)


Veve

Recommended Posts

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Hai ca merge acum. Pe ce nume e rezervarea? Sper ca veniti in numar mare, nu? Noi am fost la dr ca avem o tuse mai sacaitoare. Nu are nimic la plamani, da e rosu rau in gat. Nu a facut febra, doar tuseste. Va pup si vb astazi la 6, da? Magda si bb Alex puisor http://community.webshots.com/user/edyalex http://photos.yahoo.com/magdacorlea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, hai ca in sfirsit reusesc si eu sa intru. Dupa cum a scris deja Magda (saru'mina!) vom fi 8, in caz ca nu se mai anunta nimeni (Nicol ???, Amik - ziceai ceva cum ca ne faci o vizita? Aditzu ??). Deci: 1. Magda 2. Crisa 3. Carmenutza 4. Elena 5. Gio 6. Gaby 7. Bychi 8. Andra Am primit si mesajele celor care nu pot veni, va asteptam data viitoare (Bibi, Kehleyr, Madic, Magdone). Alte amatoare? Cei de la circiuma au facut initial figuri cum ca n-au masa mare, apoi mi-au dat cu mentiunile: sa nu intirziem mai mult de 15 minuta, si sa nu stam mai mult de 21:30-maxim 22:00. Eu le-am zis ca e ok, dar las ca vad eu cum ne dau afara...[:D][alcool] Oricum abia astept sa se mai incalzeasca sa incercam si alte locatii, terase, ca de circiuma asta mi s-a acrit teribil. In rest, ce-ati mai facut prin week-end? Noi simbata am fost in turneu, adica am imbarcat copilul si am fost in cealalta parte a orasului, am vazut si eu Plaza care arata super-bine, apoi am vizitat-o pe strabunica in Cringasi. Luca dormea cum il puneam in masina, in rest argint-viu. Simbata seara am fost la o nunta, unde am luat si copilul strategic, ca sa nu stam, iar copilul si-a facut rolul perfect, chiar mai mult decit speram, in sensul ca a stat agatat ca un pui de maimuta de mine si putin de taisa-su, urlind la cel mai mic semn c-as vrea sa-l pun pe scaun, mi-a facut fusta mea cea noua harcea-parcea, noroc c-am scapat cu cioarapii nerupti [:D] Toata lumea s-a minunat ce frumos e [:D] si ce mamos. Singurele minute cind a consimtit sa stea frumos pe scaun a fost cit a mincat din peste, pe care l-a devorat spre uimirea mea, apoi iar s-a pus pe urlat si escaladat la mine in brate. Ieri insa am fost la circiuma seara, niste prieteni si-au anuntat logodna, iar Luca a fost fr. in forma, a stat si pe scaun cuminte si a mincat de la toata lumea, apoi a vizitat pub-ul, inclusiv un control scurt la bucatarie sa vada daca sint conform regulamentelor... siu later, Andra [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mc_andra/album?.dir=/5f5d"]Luca Pitu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Postez si eu cu toate ca vad ca nu merge bine site-ul, eu nu mai vad postarile incepand de la Bibi, nu stiu ce are, ufff, asa ca nu stiu ce ati mai scris. Ieri am fost la un botez, bebele avea 4 luni. Vreau sa zic ca nu mai stiaaam sa-l tin in brateee, nu mi-a venit sa cred cu cata stangacie l-am luat si nu stiam sa-i tin capusorul, si era asaaaaa de micuuuutt, Doamne scump mai era! Ce repede a mai trecut timpul.... In alta ordine de idei si eu il pup pe Razvan toaataaa ziuaaaa, de se iau astia de mine, nu-l mai pupa atata ca-i iei vopseaua:)) numai ca el nu stie sa ma pupe inapoi, doar se uita asa cu niste ochi mari la mine si raaadeeee!! Fetelor[:(][:(][:(] n-am cum sa ajung la intalnire, ca n-am cu cine sa-l las pe bebe, ufff tocmai azi cand vroiam si eu sa ma laud ca mi-am schimbat look-ul, m-am tuns si m-am vopsit, si-mi sta foooaaaarte bineeeee[:D], na ca m-am laudat, gata. v-am pupacit si distractie placuta diseara! Magdone si Razvan (19.07.2003) [url="http://community.webshots.com/user/magdone2u"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Asa cum ati vazut deja, n-am cum sa ajung la intalnire, dar va urez sa va distrati si pt noi, absentele, si sper s-o punem de o intalneala si cu copiii mai la primavara, ca acum a venit iar iarna, dupa cum se vede... Raport de w-e : noi am fost in vizita la ambii bunici, intai la parintii lui Dan, pe care ii vedem mai rar, si unde a dat Mariuca un recital de zile mari. A pupat frumos pe toata lumea, a prins telefonul si a tipat cca 10 min "alo, alo", si mai si forma din cand in cand cate un numar, a mancat frumusel ciorbita ei, dupa care ne-am asezat la masa si vazand farfuria mea a inceput cu "cane, cane"( carne), apoi a infipt manuta in bucata de friptura si rodea la ea de parca nu mai mancase asa ceva in viata ei si mai zicea si "miam, miam", de eram toti pe jos de ras. S-a jucat si cu pisoiul si cu catelul, dar daca dadeau sa se apropie de ea, ridica un degetel si zicea "nu, nu", apoi iar ii lua cu pisi-pisi si ham-ham, de nu mai pricepeau saracele animale nimic. Apoi am fost la buni(mama mea), unde si-a facut de cap, a dat iama in parfumuri si sprayuri, iar la plecare s-a pus pe un urlat de buni-buni, ca abia la iesirea din Ploiesti am reusit s-o potolesc, promitandu-i ca mergem inapoi la buni. Aici am lasat-o dormind la ea in patut si peste 10 min cand s-a dus mama la ea, era treaza si butona de zor un radio din ala micut cu ceas, care era langa patut, dar ea reusise sa-l ia de acolo si sa mestereasca la el. Ieri am fost la cumparaturi, dar n-am luat mare lucru, ca eram pe fuga. Oricum, in Cora au inceput sa aduca si hainute subtiri, unele chiar dragute (mai ales pt. fetite). V-am pupat. Madi si Mariuca (28.07.2003) http://community.webshots.com/user/ianina2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu vin, andra, nici azi!sa va distrati frumos, ca de obicei! am fost si noi in plaza duminica.i-am luat alexandrei niste ghetute asa de faine...de fapt, am cumparat numai pentru ea. si imi mai faceam planuri de achizitii pentru mine...dupa plimbari rapide prin magazinele de heine/parfumuri/creme cu razvan transpirat si alexandra infofolita si absorbita, nu iti venea sa mai probezi nimic.asa ca...hai la magazinele pentru copii. copilul meu s-a indragostitide cojocelul ei, drept urmare nu ma lasa sa i-l scot nici macar in magazine.nici caciula. le strange la piept si striga "a meu!!!".mai zi ceva daca poti! sambata am fost cu ea si cu o amica cu fetita ei in tineretului pe jos. adica cu maxi taxi-ceea ce pentru mine, fire comoda, care am mers cu maxi taxi detrei ori in viata mea, este cat se poate de incomod.imbracata in haina lunga, bej, cu copchilul in brate, ca deh, ea e ca maimutele, cu o geanta cat toate zilele cu biberoane, reviste, etc, etc, atarnata de gat, parca eram picate din luna!nu imi place deloc aglomeratia, nu imi plac masinile astea in care te urci pe vine,hihi!sa ma fi vazut cum am ajuns inapoi acasa, mi-era si rusine.geaca mea era plina de noroi in fata, de la ghetele alexandrei, ea avea noroi si pe caciula, si in genunchi...dar a fost misto. in parc, de mana cu fetita prietenei mele, a mers pe jos de la intrare si pana la Palatul Copiilor.am facut poze...am dat-o in calut si in invartitoarea aia cu personaje Disney-nu i-a placut niciunul, ba chiar in invartitoare m-am urcat si eu doar-doar o ta si fata mea cuminte si prinde drag.ash!n-am reusit decat sa ametesc putin! deci, am avut un we frumos, obositor... mi-a venit asa un chef de vara, soare, plaja, apa...mi-e dor de tot ce inseamna vara, chiar si de caldura aia care te tine inchis in casa pana dupa 6.cand am vazut ca iar ninge ACUM era sa fac atac de apoplexie.dar mi-a zis soacra-mea ca la sf saptamanii vor fi 24 grade.mi-a mai trecut supararaea! va pupic. Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003) http://community.webshots.com/user/alexandracojocaru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele ! Nu prea a mers site-ul asa-i, au disparut mesaje ..., petrecere frumoasa dar chiar nu puteam sa ajung desi planuiam, acum am ajuns acasa, am fost cu mama la Floreasca la urgenta, i-a fost foarte rau, am crezut ca a facut infarct, Doamne ajuta ca nu a fost asa, dar oricum i-a fost foarte rau (e hipertensiva). Teo e foarte bine insa, am lasat-o cu un vecin !! nu-mi vine sa cred, a fost asa de cuminte, ufff n-am avut ce face, a fost urgenta, nu puteam sa o iau cu mine la camera de garda ! va pup, nicol
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele mele dragi, Multumesc din suflet de urarile pe care mi le-ati facut. Sunteti niste prietene de nadejde. Acum ar trebui sa fiu la intalneala dar mi-era prea dor de copil (si lui de mine) asa ca am preferat sa viu si sa stau cu el acasa. L-am pupat in seara asta de l-am albit si in sfarsit a adormit. E frumos, destept si cuminte. E cel mai cel… Uite ca ma cearta fetele la telefon cum ca de ce nu ma duc la intalneala. Pai la ora asta nu mai pleaca baba de acasa. Na ca beau o bere acilea cu voi [berica]. De Praga ce sa zic, e absolut superba. Eu sunt indragostita de orasul asta si l-am vazut numai toamna tarziu sau iarna. Vara cred ca e de vis. Nu degeaba e numit “orasul de aur” sau “simfonia pietrelor”. Fiecare loc din el e unic. Asa ca dragelor, cand puteti sa va luati 5 zile liber, faceti neaparat o vacanta la Praga. Si inca ceva, preturile sunt accesibile, nu se compara cu celelalte capitale din UE. Nicol, sanatate multa mamei tale. Magdone, sa-ti fie de bine cu tunsoarea. Esti o curajoasa. Marta, sanatate lui Vladut si la burtica. Cornelia, cum o mai duci? Pupa Crisa si asteptam relatari de la intalneala
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...