Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de iunie-iulie 2003 (46)


Veve

Recommended Posts

LA MULTI ANI PENTRU TOATE FEMEILE SI FETITELE DE PE FORUM!. Andra: multumesc pentru floricica virtuala! Carmenutza: da ati avut petrecere, nu gluma, la voi la firma. Frumos! Dana: cheltuiala mare pe capul sefului tau! Magdone: sunt curioasa cum iti sta parul. Si eu vreau sa ma tund , dar nu am curaj. Magda si bb Alex puisor http://community.webshots.com/user/edyalex http://photos.yahoo.com/magdacorlea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
La multi ani, fetelor! carmenutza, ce distractie pe voi! La mine la birou a fost considerata o zi obisnuita. Scrisesem si un mesaj duminica...Ideea e ca Vladut se simte mai bine, dar nu si-a revenit complet. Inca ceva, daca ajungeti in situatia sa vi se recomande un antibiotic, cereti sa cititi prospectul inainte de a-l cumpara.Noua ne-au recomandat la ultimul control la Gr. Alexandrescu, Ciprofloxacine...numai ca antibioticul asta e total contraindicat copiilor pt ca afecteaza cartilajele de crestere. Am avut noroc de o farmacista care a tipat la mine ca nu imi vinde asa ceva nici macar cu reteta, daca e vorba despre un copil. Vestea buna e ca i-am auzit inimioara lui bb! Si pt ca mai sunt cateva ore din ziua de 8 martie...sa fiti fericite si sa petreceti cat mai frumos! Marta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor,tocmai ce mi-am dat seama cat de tare ne potrivim,eu si sotul!!!Doamne dar ce potriveala,auzi!!!!Ne e o lene la amandoi si am trage un somn de-ar crapa patul!El e obosit dupa o cursa,eu sunt trezita de la 7 jumate,adunandu-mi ochii din palma.Emma e "scofalcita" de cum s-a trezit.Maraie intr-una,e agitata si nika nu-i convine.Ba a mai si inceput sa planga dintr-o data,si-mi arata ca o doare la incheietura,unde se imbina piciorul cu corpul(m-am prostit ,dar alt fel nu pot explica[batcap]).Alta data a mai facut figura asta,dar in partea stanga.Acum imi arata in partea dreapta si calca cu piciorul drept numai pe varv.A adormit la pranz.S-a trezit dupa doua ore acuzand aceeasi durere cu un marait ce te scoate din minti.Acum e ok.Acum calca bine.Am si facut o programare la doctor pt. maine. Si ziceti ca azi e 8 martie?...Eu...iar nu simt nik[q]...noroc cu lalelele ce mi le aduse sotul meu....mai dau putina culoare. Pai sa aveti o seara superba,ca ziua deja a trecut,sa petreceti pana tarziu in noapte si sa va simtiti iubite,slintate,fericite!!! V-ati prins ca Gio e cea care petrece cel mai bine,ca a trimis un mesaj asa de telegrafic..[;)] Aaaa va mai aduceti aminte,acum aproape un an cand va spuneam ingrozita ca m-am vopsit blonda si ca am plans si eu si Emma cand am vazut "opera"??? Ei trebuie sa va spun ca acu' cateva zile am scapat de blodul ala de tot,mi-am tras o tunsoare si niste suvitze roscate si blonde pe parul meu natural[cool].Acum imi place tare!Am sa pun si poze. Asta pentru ca vorbeati de Magdone...mi-am adus aminte sa va spun ca si eu am un nou lock. Va pupicesc cu drag, Mami si Emma gangurica http://community.webshots.com/user/claudik100 http://community.webshots.com/user/claudik1000
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! La multi ani si multa dragoste! Cam tarziu, vin eu cu urarile, dar in momentul in care scriu nu e inca trecut de miezul noptii (mai sunt cateva minute)[flo] Noi suntem bine, adica depresia mea pare pe sfarsite [:D]. Era sa ma apuce in seara asta din nou pt. ca am aflat ca Doru are f. mult de lucru si o sa intarzie f. mult. A venit totusi sa ne dea cate un pupic si a plecat din nou. Oricum, intre timp, imi trecuse supararea, pt. ca Maria mi-a facut cel mai frumos cadou de 8 martie. A fost involuntar, dar inca sunt f. emotionata. Nu a vrut sa adoarma si a plans tare rau. mi se rupea sufletul si m-am dus sa o linistesc. Mi-a zis ca vrea alte cantecele si i-am pus un cd pe care e un cantecel "Mama mea". De la prima melodie, imi tot sunea "mami a mea" si s-a bucurat f. tare cand a inceput cantecelul mult asteptat. A cantat si ea "mami a mea" si poate nu ma credeti, dar mi-a zis "mutzi ani". Am invatat-o sa zica "La multi ani" de revelion si dupa asta, de ziua lui Doru. Acum, ea vroia sa cante "La multi ani", dar s-a nimerit asa de bine, in timp ce canta "mami a mea". Am plans de emotii. Si la sfarsit mi-a zis si "mami a mea, daga mea", asa ca eram topita toata. Sunt asa de fericita, primul 8 Martie in care copilul meu imi "spune" ca ma iubeste (ca eu asa am interpretat [:)]). In rest, ne luptam cu somnul de pranz (Mihaela, nu esti singura). Si mai nou, nu mai vrea sa faca baie!!! Ea care plangea cand o scoteam din cada si tot timpul cerea baie! E clar ca trece printr-o perioada dificila. Intai nu mai vroia dusul, adica il "tolera" doar cand o clateam la cap. Dupa faza cu dusul, i s-a pus pata pe dop! Intr-una, vorbeste despre dop. cand nu e ea in cada, nu are nimic cu el si chiar e uita, rade, spune dopul si il vrea sa se joace cu el. E, cand o bag in cada tipa "dopu, dopu" si "scoate Mima!", "baca" (imbraca!). Sper sa scapam de fobia asta, ca nu mai rezist sa ma lupt cu ea la baie. A, dar in legatura cu refuzul de a face baie, sa va spun ce "conversatie" am purtat: Am intrebat-o de ce nu vrea sa faca baie, ce o supara? mi-a raspuns: "dushu". I-am spus ca dusul nu ii face nimic rau, ca toata lumea se clateste cu dusul, ea dadea din cap si zicea "da, da,da". Vezi? De ce nu mai vrei sa faci baie? "dopu!" mi-a raspuns. Eu continui cu explicatii: ai vazut ca dopul nu iti face nimic, punem dopul ca sa nu curga apa din cada. "da, da, da". Atunci, de ce nu vrei sa faci baie? "apa cada" (calda). Mami are grija sa fie apa buna, sa nu te arda. Stii ca mereu am grija. "Da". Atunci? Si imi da replica finala, foarte timida si pe un ton plangaret, la care nu mai am ce spune: "uda!!!!!!". Concluzia: nu face baie ca se uda! Si inca ceva: mai nou, imi cere suzeta! Iar am fost foarte surprinsa, pt. ca noi am renuntat la ea inainte de un an, fara probleme si acum si-a adus aminte! Zice "suzi, Mima, gua". Din fericire, nu plange, dar din gurita ca si cum ar suge. Mi-a arata si in magazin, un bebe cu suzeta si era f. incantata. De cand a implinit 1 an si 8 luni, am simtit un mare salt in limbaj. Pur si simplu, vorbeste. Foloseste f. multe verbe si adjective, plus ca spune cuvinte pe care habar nu aveam ca le stie. Cateodata inlocuieste cuvintele pe care le foloseste de obicei, ca papa cu "manca", Mima cu Mai, Adi cu Adiana. Raspunde la buna seara, o cearta pe Mira: "mima, nu papa Gino" (mancarea lui Gino, nu pe motan[;)]). Spune pisica, pisicu sau motanu. Ma striga "mami Cuia (Cornelia) sau "cone" (Corne, cum imi zice Doru). Si o groaza de alte lucruri! Nu mai ma satur sa ma minunez de ea. A invatat si ea vocalele (si pe T) si cum vede ceva scris, e incantata. Se oprise la raionul "Bauturi spirtoase" si striga incantata: "itee, iteee" (litere). V-as mai povesti pana dimineata! Zic mereu ca nu ma mai laud, dar nu reusesc sa ma abtin [:D]. Stiti si voi cum e! Burtica mea e mai bine, dar analizele au iesit f. prost (cu toate sunt sub limita) si ce e mai ingrijorator se pare ca am si o infectie urinara. Astept acum rezultatul la urocultura. Incep sa "pregatesc cuibul". Am sortat hainutele de bb ale Mariei, mi-am facut listute cu ce am nevoie, am mai luat cate o hainuta. Mai am aproape doua luni, dar parca ma preseaza timpul. Marta, ma bucur ca Vladut e mai bine, si ca bb din burtica ti-a dat de stire ca e bine instalat! Marox, ne mai citesti? Nu ai timp de noi? Ar cam fi timpul s aintri in concediu, nu? Ziceai ca nasti in aprilie. Romana, ce bine ca ti-ai facut timp si ai iesit putin cu fetele! Multa sanatate baietilor! Pupici burticii! Crisa, bine ai revenit! Am ras cand am citit ce a scris Dana despre Praga, pt. ca si eu am "vazut-o" tot in 1990 (vreo trei-patru ore intre trenuri) si am fost impresionata de: curatenia din toaleta publica, vitrinele cu de toate si mai ales cu Coca Cola!!!, zambetul vanzatoarei de inghetata si de ...inghetata [:-)))]. Asa ca se impune o "revizitare" ca toata lumea o lauda. Cred ca mai vroiam s ava spun cate ceva, dar m-am intins asa de mult ca, intre timp, am uitat... Da, mi-am amintit! Stiti ca ne "cunoastem" si scriem la subiectul asta de doi ani? Am recitit cate ceva din martie 2003 si iar m-a apucat nostalgia. Va pupam Cornelia [gravi] (31 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hait ca acum a venit randul meu sa ma minunez de fie-mea...dupa ce am lasat-o la "nuni" de luni seara, cand ne-am dus aseara sa o recumperam ne arata bunica ce a invata fata...stie litere!!!!!.pe bune, stia si pana acum dar mai putine.....acum stie o groaza..A,B,C,D,E,F, I, M, H, T, U, O......nici mie nu mi-a venit sa cred ..le-a invatat de pe cuburile cu litere...si eu, Toma Necredinciosu' am crezut ca le-a invatat doar in acest context asa ca am incercat-o..i-am pus o carte in fata si o intrebam ce litere sunt....mi le-a aratat pe TOATE.. Azi dimineata cand am plecat la birou, ma pupa..imi spune "Pa, mami" si ma intreba "Cand vii?".....sunt topita .... Gata, dupa huzureala de ieri..acum ma apuc de lucru, desi azi este ziua sefei....parca vad ca reeditam...[bis] Carmen si bb Maya Alexia [url="http://community.webshots.com/user/carmenmaya"]Poze cu Maya[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SALUTARE FETELOR! Noi suntem bine, Matei a primit de la ai mei un pat nou si e tare incantat de el. Doarme fara probleme singur, iar pana acum a dormit cu noi. E un miracol care credeam ca nu se va intampla decat cand o sa se insoare... In rest, pe mine ma doare burtica si nu ma simt prea bine... greturile m-au lasat dar burta asta ma omoara... la Matei nu am avut asemenea probleme... AAAAAA, era sa uit... LA MULTI ANI cu intarziere de ziua femeii si a mamei! Incep sa ma gandesc tot mai des la nastere, desi mai e mult pana atunci, dar asa sunt eu imi fac planuri pe termen lung! Mi-e cam frica, desi pe Matei l-am nascut cu peridurala si super usor... oare cum va fi de data asta?! [xx(] Va pup si mai pove!!! ROMANA&MATEI(04.07.2003) si bb din burtica( 14 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Romana-74 - nu e nici un link, Cornelia are subiecte printate...Multa sanatate si curaj, chiar ca mai ai destul... 2 trimestre intregi. Cornelia - apropo de dormitul dupa-masa, nici Luca nu se da in vint dupa acest somn, la inceputul anului nu vroia sa doarma decit afara plimbat cu carutul, asa ca am apelat o strategie de aburit copilul: il iau in pat cu mine sa citim, si ii citesc incet, cu voce calma si egala, fara intonatie sau onomatopee, avem perdeaua trasa, nu intru in conversatie cu el cind ma intreaba ceva sau imi arata ceva in carte, ii spun "ssst!" si atit, uneori adoarme in 5 minute, alteori citesc cite 20 [bang], dar adoarme pina la urma. Uneori si Dani [:D] Apoi eu ma car tiptil, pun cutiuta muzicala in camera de alaturi ptr fundal sonor si... gata! Carmenutza - deci Maya e intelectuala, asta-i educatia pe care i-o da bunica, in loc s-o invete ceva de viitor - dans din buric, picioare dezgolite, buze senzuale etc. Halal!!! [:D] Claudya - sa ne spui ce are gingurica. pup u, Andra [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mc_andra/album?.dir=/5f5d"]Luca Pitu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Andra_
Buna fetele,[ [Carmenutza - deci Maya e intelectuala, asta-i educatia pe care i-o da bunica, in loc s-o invete ceva de viitor - dans din buric, picioare dezgolite, buze senzuale etc. Halal!!! [:D] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mc_andra/album?.dir=/5f5d"]Luca Pitu[/url]
De orientarea sociala se ocupa subsemnata[:D] Carmen si bb Maya Alexia [url="http://community.webshots.com/user/carmenmaya"]Poze cu Maya[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...