Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de iunie-iulie 2003 (46)


Veve

Recommended Posts

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
LA MULTI ANI dragelor mamici va urez si eu cu intarziere, si eu am petrecut la un restaurant Casa M, super, cu orchestra, am dansat, am fost cu niste prieteni (ne-au scos baietii). Dana dintii care s-au fost cariat inca de la 1 an (cei patru de sus) asa sunt si acum, mai mult s-au tocit, insa restul dintilor nu par afectati, sunt albi si par in regula ! si noi cu vorbele la fel, nu prea le avem ! Pupici la gravidutzele noastre ! Romana_74 ce bine ca ne mai scrii ! Claudia neaparat sa ne spui ce are Emma sau poate doar i s-a parut ! Bibi ce mai face David, ati scapat de raceala ? Marta intradevar sunt anumite antibiotice sau ceva de genul asta, clasa cefalosporinelor am inteles care sunt f. periculoase la copii, dar dupa nume nu prea iti dai seama si uneori nici din prospect ! Sanatate multa lui Vladutz ! pupici la mamici, nicoleta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu i-am facut lui Matei pentru hepatita A - boala mainilor murdare, si pentru meningita. Ma gandesc sa-i fac si pentru varicela- Varilix-ul. Mai vedem! Oricum dr. mi-a recomandat ca daca il ducem la gradi si va manca de acolo sa-i facem pentru hepatita A. Eu, fata ascultatoare, am mai vorbit si cu alt medic pana m-am hotarat ce vaccinuri sa-i fac. Da' nu-mi pare rau! Stiu ca sunt pareri pro si contra, dar asta a fost hotararea noastra si nu vreau sa imi spun mai tarziu ca puteam face ceva si n-am facut! Ce nu fac eu? Eu nu i-am dat niciodata fluor! Il spal pe dinti dimineata si seara cu pasta de dinti fluorizata si cam atat! ROMANA&MATEI(04.07.2003) si bb din burtica( 14 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Romana_74, asa e, nu am nici un link. In dezorganizarea mea [:D], mi-am mai listat cate ceva din ce scriam, intai pt. ca vroiam sa fie un fel de jurnal de sarcina (dar m-am lasat repede), apoi pt. ca nu aveam net acasa si listam repede ceva, sa pot citi linistita acasa. Andra, am incercat si eu metoda cu adormitul cu mine (am zis, hai sa fac niste concesii la pranz), dar nu merge absolut de loc. Adorm eu de cateva ori si ea nimic. A trecut mai mult de o ora de cand am lasat-o in camera singura. Am tot auzit-o pana acum cateva minute. Sper ca doarme, dar ar fi o mare minune. A reusit si recordul sa stea 4 ore la pranz in patut, fara sa doarma si fara sa planga! Eu nu i-am facut nici un vaccin in afara de cele obligatorii si chiar nu stiu daca e bine sau nu. Nu am mai reusit sa ajungem la pediatra ei sa o intreb ce parere are. Ma gandesc si eu ca daca o dau la gradinita poate ar fi mai bine sa-i fac varilix-ul si cel contra hepatitei, dar nu sunt convinsa. Azi e Baba Dochia si la noi chiar isi scutura cojoacele. Fulguieste iar. Nu e f. frig, dar m-am cam plictisit de vremea asta. Dimineata era soare. Va pupam Cornelia [gravi] (31 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de vaccinuri: mie mi-a recomandat doctorita sa ii fac anti-hepatita A tot cand o dau la gradinita, si pe cel impotriva meningitei candva acum in primavara. Iar la Varilix a zis ca lasa la latitudinea mea, ca ea nu il recomanda neaparat pentru ca a avut multe cazuri in care nu a dat imunitate... Si cum este o boala usoara si nu da complicatii mai tarziu (ca rubeola de ex) eu am ales sa nu i-l fac...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iti multumim Romana ca te-ai gindit la noi .Nu prea am mai intrat pe site de ceva timp si nu am reusit sa tin pasul cu voi Am intrat azi sa va urez desi cu intirziere La multi ani mamici frumoase ,sa fiti fericite . Cindy e mare bandita vorbeste multe cuvinte ,il bate pe Rayan si e f fffff incapatinata. Are o personalitate puternica cind nu-i convine ceva se tavaleste pe jos si incepe sa tipe.[:D] O sa incerc sa pun si pozici cu ea sa va arat cum arata motata mea .Aseara i-am tuns bretonul ca ii intra in ochi chiar ea mi-a cerut [:p]atragindu-mi atentia (parul se numeste palul )cu dezobisnuitul de pampers mergem ca pestele pe uscat. E f greu de convins ce ma fac eu??[sm]Pune mina pe pantalon si imi zice mama culu ,caca(adica in traducere curu [:I]caca) Hai ca m-am lungit ca o placinta Pup burticile noastre . Cornelia iti tin pumnii si sper sa ai o nastere super usoara si bebic sanatos si cumintel.Va pup si promit sa nu mai intirzii la scris[pup] http://community.webshots.com/user/catya106
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor...ajung la disperare! toata saptamana asta stefi s-a trezit la 6-6.30![bang] nu stiu ce are...cred ca o sa incerc cu [alcool][:D] nu stiu ce sa mai zic.. parca a innebunit![box] pupici cgaby http://community.webshots.com/user/cgaby100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Gabi - nu dispera, ca se poate si mai rau. Mariuca (tot de o saptamana) se trezeste noaptea pe la 2-3 si plange. Ii dau Calpol/Nurofen/Calgel, ca poate o dor dintii, ca mai avem de iesit un canin si ultimele 4 masele, si sper ca se potoleste. Nooo, peste un timp incepe si urlaaaa, de ma tem ca o sa inceapa vecinii sa-mi bata la usa de cat balamuc e noaptea la noi. Show-ul asta dureaza pana pe la 4-5 dimineata, cand reusesc sa o adorm spunandu-i o poveste, rezemata cu capul de patutul ei, ca nu mi-l mai pot tine ridicat, iar la 6 ma trezesc din nou, sa plec la serviciu. Ce zici? Este ca la voi e inca bine? Azi noapte iar a inceput sa planga si eu, in somn, am inceput sa-l mangai pe Dan pe mana si sa-i zic "sht, sht", de s-a trezit si ma intreba nedumerit "ce-ai patit?" Eram atat de obosita, ca realizam ca tre' sa ma trezesc sa impac copilu', dar nu puteam [q]. Si, colac, peste pupaza, luni iar am avut un meci cu bona, care nu accepta nici o modificare in programul ei (decat aceea ca in loc de 8 ore sta 6 si 1/2) si pt. ca lui Dan ii schimbase tura marti (8 martie) din dimineata in dupa-amiaza, mi-a zis initial ca ea nu poate sa vina. Eu m-am enervat si i-am zis sa nu mai vina deloc si sa-si ia liber, ca eu ma descurc. A dat s-o dreaga apoi ca lasa, ca vine, si i-am spus sa nu vina, ca ori are treaba, ori nu. Asa ca "doamna" a avut liber de 8 martie, iar fraiera de mine, am fost de dimineata la birou, apoi am fugit repede acasa, pt ca intre 12 si 15 am rugat-o pe o prietena sa stea cu fie-mea, dar apoi avea si ea treaba. Ajung terminata deja acasa, mai stau si eu un pic de vorba cu prietena mea, se scoala Mariuca, ii fac mancare pt a doua zi, termin mancarea, imbrac copilu' si ma duc sa duc la administrator apometrele, vin, copilu' urla, eu is plina de draci si intr-un final, pe la 21 vine si tati ca (si cu) o floare, si nu pricepe ce-am de sint cu [indecent]-n sus. Asa am petrecut eu cel mai nasol 8 martie de cativa ani incoace... Dar, ca sa vedeti ca nu sint chiar de tot borsita, ma laud si eu un pic cu fie-mea care, intr-o duminica dupa-amiaza, cand am apucat sa dorm si eu un pic, vine la mine fuga-fuga si ma intreaba "ocalii?" (ochelarii, cu care normal ca nu dorm). Si eu ii zic "nu are mami ochelarii. Unde sint?" Si ea repede "colo" si arata spre dormitor, unde stie ea ca-i pun pe noptiera cand dorm. La care eu, mandra tare ii zic "desteapta lu' mami", si ea spune ca ecoul "teapta mami". Mai nou, vine si ne pupa cand ii cerem, iar cand o intrebi cum o cheama zice "bita" (de la iubita, cum ii zice toata lumea) si imi zice si ea "mami bete" (mami iubeste). Gata, m-am racorit, dar v-am facut voua capul mare. Stiu ca ma iertati si va spun si eu, chiar si cu intarziere, "la multi ani!". V-am pupat. Madi si Mariuca (28.07.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hehehe Gabi, daca ti-as spune ca asta e ora normala la care se scoala Razvan de cand s-a nascut, ce-ai zice? [:D], ba pardon hai ca mint mai are si zile cand se scoala la 7 dar e deja vis pentru noi, plus si o trezire pe la 2 - 3 noaptea, asa de control [:D] mai e si un avantaj[:D] nu mai trebuie sa pun nici un ceas sa ne trezeasca... bai ce ma enerveaza vremea asta nashpa, nu se mai face cald o data sa iesim si noi pe afara sa nu mai stam atat in casa, ca m-am saturat, si copilul s-a plictisit de aceleasi activitati in fiecare zi, plus ca iar au venit vecinii la usa sa vada cu ce tranteste copilul de pamant, de nu pot ei sa urmareasca nici un film seara, o telenovela ceva[bang][bang] hai ca de cand vreau sa va zic, copilul meu e fan 'VREMEA', n-am vazut asa ceva, nici macar reclamele nu sunt asa interesante ca aceasta emisiune plina de noutati[:D]. Sta copilul meu smirna cand incepe rubrica respectiva si se distreaza nevoie mare cu gura pana la urechi... doar la atomic mai sta asa la melodiile preferate, care sunt urmatoarele, deci la astea nu se misca din fata tv-ului, nici mcar nu danseaza: mihai traistaru cu melodia aia ce frumoasa esti, apoi tipa aia din argentina nu stiu cum ii zice cu melodia aia : io no soi dachi, hai sa nu radeti ca nu stiu spaniola si nici cum se scrie n-am vazut... si cea mai tare si mai tare melodia aia "babe" a formatiei impact. hai c-am luat-o pe aratura...e clar Magdone si Razvan (19.07.2003) [url="http://community.webshots.com/user/magdone2u"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...