Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de iunie-iulie 2003 (46)


Veve

Recommended Posts

magdone, iti sta foarte bine cu parul scurt. Si ai o finica superba (poate o fi baiat dar tot super e). Romana_74 mie mi-a spus cand era sarcina asa mica si erau dureri ca la ciclu ca sunt contractii. Ia Nospa fara nici o grija, nu se intampla absolut nimic. Prima analiza de cacuta a iesit negativa. Am dus iar azi alta. Mai vedem. Weekend placut. Poate mai intru. Pupa Crisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
NUUUUU, ai inteles gresit... medicul a spus ca nu e normal sa ma doara burta, dar nu prea a reactionat! Adica ma asteptam sa fiu bagata in seama mai mult!!![blabla][flo][flo][flo] Cat ai luat Duphaston? Stii mi-e frica de repercursiuni, adica ma gandesc ca peste cativa ani or descoperii medicii astia destepti ceva efecte adverse si atuci ce fac?! Adica am citit ca unele medicamente pentru mentinerea sarcinii dau efectul de masculinizare la fatul de sex feminin, iar un altul... nu mai stiu cum se numeste, pe care medicii din America il prescriau tot pt. mentinerea sarcinii, a provocat dupa 20 de ani?! la fetele din mame care luau asa ceva ... ce credeti? cancer ovarian! Sa mor de mai stiu ce sa cred! Oricum eu am fost ascultatoare si am avut incredere in medicul meu. ROMANA&MATEI(04.07.2003) si bb din burtica( 14 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Magdone, felicitari pentru noul look![bis] Crisa, m-am uitam pe indelete la toooooate pozele din Praga..frate da; ati avut program turistic nu gluma...pozele cu biblioteca sunt superbe...Intrebare: ati vazut si vreo piesa de teatru sau doar ati vizitat teatrul?..,..foarte frumos....mi-au placut mult....Vreau si io la Pragaaaa.... Si auzi la ea, mai pleaca si in Korea...halal.....[bis] Carmen si bb Maya Alexia [url="http://community.webshots.com/user/carmenmaya"]Poze cu Maya[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Fetelor, Iata ca a venit si ziua "Z" m-au chemat la servici, mi-a trimis sefu ieri mail daca pot sa ma intorc la lucru si asta cat mai repede posibil, asa ca m-am conformat si de ieri am venit la munca. Deocamdata Irina sta cu bunicile, dar sunt in tratative cu o matusa care s-a aratat dispusa sa faca pe bona. Cum e? deocamdata nasol, imi vine sa ma uit la pozele cu Irina non stop, n-am chef de lucru, si n-am rabdare sa ma concentrez la ce trebuie sa fac. Si binenteles ca imi vine tot timpu sa vorbesc despre ea, noroc ca colegii mei sunt intelegatori si deocamdata ma suporta. V-am povestit si eu ca la un moment dat stia si Irina literele, acum vre-o luna era disperata cu cuburile cu litere toata ziua le frecam, dupa care a urmat o pauza cand n-a mai vrut sa ne uitam la ele si acum de curand cand le-am adus din nou in actualitate am constatat ca a mai uitat. Mai nou in schimb ii place sa dea de mancare papusilor si sa le dezbrace ca de imbracat le imbraca mama. Aseara la culcare m-a disperat, a vazut ea ca atunci cand se ineaca in patut o iau repede in brate pentru ca imi e frica sa nu vomite, si atunci ce si-a zis, i-a uite ce interesant, asa ca se ineaca intentionat si intinde manutele sa o iau in brate, iar daca nu o iau atata se forteaza ca pana la urma ajunge si vomita, asa ca aseara mi-a vomitat de 2 ori, dupa care m-am enervat si la 11 am luat-o pe canapea in sufragerie, unde am stat toti 3 si ne-am uitat la tv, intre timp Iri casca de zor si cand am vazut ca nu mai poate sa-si tina capu am pus-o in carut unde a adormnit. Dar, daca ma intorc iar la leganat carutu ca sa adoarma seara ma apuca disperare, renuntasem demult la faza asta. Crisa - si astia ma ameninta ca ma trimit in Korea, dar eu sper sa nu. V-am spus eu ca au fost anul trecut 2 colegi de-ai mei si s-au intors foarte dezamagiti. Poate tu o sa ai noroc sa fie mai bine, iti urez succes. Am pus poze noi cu Iri - albumul - primavara 2005. Am probat copilul zilele trecute cu hainute primite din Ca de la sor-mea si a fost foarte incantat sa se uite in oglinda [url][/url]http://photos.yahoo.com/irinuca03 Pupici, Adi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Romana 74, din cate stiu eu in prospectul Duphaston-ului scrie ca nu are ca efect "masculinizarea fatului de sex feminin". Te inteleg ca ai retineri sa iei medicamente, dar cunosc atatea cazuri care au luat toata sarcina si copiii sunt santosi, destepti si frumosi. Si pe aici sunt mamici care au luat tratamente in sarcina. Pe mine nu ma mai ingrijoreaza. Eu, de la inceputul sarcinii, am luat o groaza de medicamente. Am luat utrogestan pana la 24 de saptamani. Am facut nu mai stiu cate injectii cu gravibinon. Am luat no-spa aproape zilnic, intr-un timp 3/zi, plus scopantil. La inceputul sarcinii am facut tratament pentru Zona Zoster, iar acum se pare ca o sa fac un tratament cu antibiotice pt. infectie urinara. Nu am luat nici un medicament de capul meu, doar recomandate de medic. Eu simt ca bb e bine, in ciuda atator medicamente. Nu te ingrijora! Cred ca e mai bine sa faci tratament de sustinere, daca medicul iti recomanda. La mine cred ca a avut si efect psihologic. Cand faceam gravibinon-ul, un timp treceau sangerarile si ma simteam mai bine. Cand am intrerupt tratamentul cu Utrogestan, sangerarile au fost mai puternice. Dar am ajuns pe ultima suta de metri, sa zic asa sai simt ca nimic rau nu se mai poate intampla cu bb. Stiu ca e greu, si eu ma asteptam sa fie ca la Maria, fara mari probleme. Chiar imi imaginam ca a doua sarcina o sa fie mai usoara. Multa sanatate si curaj! DPN-ul meu ecografic este 6-10 mai, dar la norocul meu, parca vad ca de Paste o sa fiu in spital. Sau la cat de diferita e sarcina asta, cine stie, poate bb o sa vrea in cele din urma, sa stea mai mult in burtica [:D]. Sper sa nu o deochi, dar Maria doarme de doua zile la pranz! Sunt fericita! Va pup Cornelia [gravi] (31 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetele, Crisa - hai ca m-ai facut sa-mi aduc aminte de Praga si ce frumos fuse acu' un an acolo, desi n-am avut asa program cultural... Mi-am sucit si gitul ca sa le admir [:D] Fetelor, dupa ce ieri prognoza meteo anunta 16-18 grade ptr saptamina viitoare, acum au lasat-o la 10-13 [bang] Bine si-asa, numai sa nu mai ninga ca ma [alcool] Luca a invatat o chestie noua, cum intram la bunici in bloc incepe "Bu-ni-cu-le! Bu-ni-cuuu! Co-tel!" si uite-asa, pina i-or da vecinii afara din bloc. Bunicu' l-a invatat sa nu-i mai zica "Bo", ci "bunicu", ca era cam greu sa-l strige "bo-ule!". Noi ne-am hlizit o seara intreaga acasa pe tema asta, cum s-a sperial Costel c-o sa-i zica nepotu' "boule" spre deliciul asistentei. [:D] Ieri a fost copilu' la joaca la Playground la pta Alba Iulia, cu Alexia si Aris, cica au alegat pe-acolo fr. incintati, nu erau decit ei si inca o fetita. Aseara mi-o povestit copilu' ca s-a intilnit cu "Alesia" si "Aaa-ri"... Deja spune tot, imita ca papagalu, a vazut o reclama la Flanco cu masina de spalat si a zis "palat, mami" si tot asa. Ca sa stiti ca nu stam de pomana, ci sintem fr. ocupati [bonjovi] pup u, Andra [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mc_andra/album?.dir=/5f5d"]Luca Pitu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mercic fetele, sunteti dragute [pup] nu, nu eu am fost nasica baietelului, noi am fost doar invitati. Gaby si Claudya, asteptam poze si de la voi! Romana_74 - multa sanatate si putere Aditzu - acum la inceput, ca te-ai intors in campul muncii, o sa fie mai greu, dar o sa vezi mai incolo, vb cuiva depe aici[;)] ca e muuuult mai bine la sv decat acasa[:D] Cred ca o sa o invat si eu pe bona sa vina cu Razvan la playgroundu asta de la Alba Iulia, ca si asa se plange ca n-are pe unde sa se duca afara cu copilu', dar sa se faca mai cald...poate nu mai ninge si vine odata primavara..[cool] Magdone si Razvan (19.07.2003) [url="http://community.webshots.com/user/magdone2u"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Hai ca m-am mai calmat si eu intre timp, azi-noapte a si dormit copilu', a avut decat 2 treziri, la care i-am facut vant din pat lui tati sa se duca sa-i dea ceai, deci, una peste alta, m-am mai odihnit. ANDRA - vai, saracu bunicu! Cred si eu ca ii era teama de ce poate iesi din gura nepotului mai tarziu si s-a ocupat de pe acum de problema. Si Mariuca ii spunea soacrei mele "babana", dar m-am straduit sa-i iasa pana la urma un fel de "mamaie" (ca buni e mama mea). Pt ca tot fac eu excursii de 3 ori/saptamana la dentist, voiam sa va spun si voua ce-am aflat, si anume faptul ca sigilarea trebuie facuta cand au iesit toti molarii (ca numai astia se sigileaza), cat mai curand posibil. Mi-a mai zis dr. ca e important ca dintii de lapte sa nu se carieze, pt ca radacina lor constituie sursa de Ca pentru dintii definitivi. Eu m-am hotarat s-o duc la vara pe fie-mea sa-i fac sigilare (daca ne ies toate maselutele pana atunci), asta daca voi reusi s-o fac sa stea pe scaun. Ultima achizitie e "Uca" (adica Mariuca), atunci cand o intrebam cum o cheama. Sanatate multa pt toti piticutii care mai sint bolnaviori. V-am pupat. Madi si Mariuca (28.07.2003) ______________________________________________________________ "Nu stii ca numa-n lacuri cu noroi, in fund cresc nuferi?" (Lucian Blaga)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...