Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de oct-noi-dec 2003 (53)


Recommended Posts

ciuf, si noi am avut ceva de genul lui Luka cu bubite pe picioruse is pe manutze si la fel ne-a spus DR. de 3 ori pe zi creme pe corp.O sa vezi diferenta la cateva zile.[pup][pup][pup] Paula , felicitari[:D][flo] uki , iti explic iubita , este la fel ca la paula doar ca tu pui adresa ta cu poze. Daca zici de semnatura de la sfarsit , trebuie sa intri la profilul tau si acolo o scri ca sa nu stai mereu sa o scri. ven , da si ieri a fost frig sa sti ca imi inghetase picioarele in papuci...imi pare rau de voi ca trebuie sa indurati frigul dar lasa ca acum apare si la voi vara [cool][surf][pk] Eu urasc vara aici ca este foooaaaarte cald[ups] Despre PATUL lui ALvaro sa va spun cum am crezut eu ca va fi. Deci el a dormit la el in patut de cand era mititel dar patutul lui era lipit de patul nostru si dormeam cu el in camera dar se ridica din patut si cadea in pat si din pat jos.Am dormit cu el in camera tot timpul fara sa imi treaca prin cap ca el va dormi si singurel si in pat.[nani] Cand eram doar eu cu el si tati era la servici seara eu il puneam in pat sa doarma cu mine dar era prin tot patul[copil][patut] Daca adorma in patul mare si inalt eu stateam mereu cu grija sa nu cada din pat.Era peste tot prin pat. mergeam la el din 5 in 5 minute. A cazut de 2 ori din pat asta cand avea 6 luni si a mai cazut acum 2 luni cand sarea in pat si a sarit pe o margine. ...sunt tare socata sa il vad ca doarme singurel si nu se misca delco.Eu credeam ca imediat ce se va misca din pat va fi jos. Dar [wow] nu a fost asa cum ma gandeam eu. Doarme neintors si fara probleme.Daca se trezeste se da jos singurel si striga pe mine sau pe tati. Este tare cumintel in unele privinte. gata ma striga la datorie [^][fuga] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37862"]A fost odata...[mamica][/url][url="http://community.webshots.com/user/alvarodaniel1"]Fat-Frumos din LACRIMA[copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna seara doamnelor !! Noi am lipsit iar...din pacate motivati. Sper ca nu ne-ati uitat. Poate nu o sa credeti dar Isabel are gripa. De unde...n-am idee, dar nici nu mai conteaza.[q] In plus....ii ies 4 masele. Da, nici mai mult nici mai putin.[q] Asa ca are febra 39, burticul...rau de tot, dureri de gat si dinti...va dati seama. Are doi dintosi sus si doi jos. Mi-e asa de mila de ea, plange cu tot sufletelul...as vrea sa ma doara pe mine. Pedi a zis ca toate virozele si racelile au fost "intamplari". Ca nu au leg cu organismul copilului, cu anticorpii sau sist imunitar. S-a intamplat doar.... Cica trece sezonul si scapam de chinuri. Acum a zis ca in 5 zile e ca noua cu gripa....maselele....cine stie. Una a iesit pe jum, e mare rau. Cred ca sunt maselutele care vin dupa canini. Nu stiu cum se numesc, sorry. Am avut o sapt de liniste si atat. In rest, de bine....ma minunez de parul ei. E super (nu ca e papusa mea, chiar e). I-a crescut mult si acum are spirale pana aproape de umar. E asa de frumos buclat, spirale perfecte. De cand cu racelile zice sanatate "atate" cand tuseste sau stranuta. Ah si isi ia singura temperatura. Isi baga term in ureche si face "ssss". Azi canta prin casa "tati, papi, tati,papi..." Danseaza cu mainile pe sus, da din poponeata..ca o cubanita. Vorbeste mult si e foarte iubacioasa. Ne pupa si ne baloseste tot timpul. Si noi gasisem un dormitor de bb mare, dar acum...o sa-l cumparam cand o sa putem iesi din casa. [bang] Am cumparat in schimb caruciorul umbrela. De la "jane", 5 kg...super. Il recomand. Nu am apucat sa citesc din urma. Am citit doar ce a scris Elena. Bravooooo !!! Are mama baiat mare si cuminte !!! O sa ma uit si eu acum la poze. Va pupacim pe toti si sper ca sunteti bine sanatosi. Poate mai apuc sa mai citesc in seara asta, ca ziua ne prea reusesc cu duduia maseluta asa de suparata. Daca nu...maine seara. Pupicei, Alexandra si Isabelita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu. Elena Am vazut pozele. Mey ce a crescut si ce frumos e domnul sef. Si e dulce rauuuuuu in patutul cel nou. Mi-ai dat si mie o idee. Ma tot gandeam ce sa pun pe langa pat, sa nu se loveasca duduia. Eu ca taranca ma gandeam la pilote si alte chestiuni de genul asta. O sa pun si eu covorasul de plastic, ca tot pierde vremea prin living. Acum Isa doarme in patul de bb, dar alpinista cum e dansa mi-e si mie sa nu sara de acolo. In concluzie are langa pat o saltea (de la patul de lemn....ca noi parinti risipitori am achizitionat o suta de paturi). Saltea normala, cu arcuri. Tati in gluma, s-a apucat sa o dea pe tobogan (adica pe salteaua libera). Duduia fericita la maxim...asa ca zilele astea tati o sa aduca acasa un tobogan !!! Unde-l punem...nu se stie inca. A ramas sa decidem dimensiunile. Duduia ar vrea cred unul mareeee, mami nu prea ca o sa stau proptita langa el non stop. Eu ma gandeam sa-i fac peretii camerei roz si sa cumparam mobila alba. Am gasit deja tot felul de ...imi scapa cuvantul...materialele care se agata deasupra patului...cu fundite....bleah...ce ma enervez. Ileana ce face puiul. Ce v-a zis dr. Eu nu dau cu parul, dar pedi cand era Isabel mica verifica la fiecare vizita soldurile. Nepotelul meu a schiopatat acum vreo 3 luni si avea...raceala la picior. Asa s-au exprimat ei, dar se pare ca in urma unei raceli s-a acumulat lichid la un ligament, la sold...cu antibiotic si repaos s-a rezolvat. El are 1 an si jum. Va tinem pumnii si va dam un pup mare.[pup] Laura mi s-a facut rau cand am citit. Nici nu m-am gandit ca e posibil asa ceva. Sper sa se rezolve fara chinuri. Valeria cum ai vazut Romania ? Cum a fost asa in mare ? Ma duc la culcare fetelor, ca nu mai pot. Maine mai citim si mai scriem. Noapte buna copii frumosi si cuminti !!! Alexandra si Isabel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paula iti sta foarte bine![il] Esti o mamica frumoasa[il][il][il] Iar dulcica Alexandra iti seamana..aveti niste albastroaieeeeeee[cool] Elena, m-am uitat pe pozici si m-am minunat ce bait mare e Fat Frumos[copil]. De pozele de la ocean nu mai zic nimic...........am tras asa un oftat lunnngggggggg[q][q][q] La noi bate un vant de iti trece prin toate oscioarele[q]Sa iti mai zic ca avem inca zapada?[pic] Foarte frumoasa camera piticului[olala] Sa o stapaneasca sanatos[;)] Dana de cand am citit ce mi-ai scris, despre o posibila alergie, numai la asta ma gandesc si tind sa iti dau dreptate. Sa iti spun de ce: in afara casei nu ii curge deloc, nici in magazine, nici in alte case. Ma tot framant la ce sa fie alergic[bang] Laura multa sanatate puiutului. Sa speram ca nu trebuie scosi[q]. Fetelor care aveti copilasii la gradi/cresa ceva? Eu il puteam duce pe Lukas de la 1 martie dar nu m-am indurat. Desi se descurca foarte bine, face la olita (destul de des.....cand cere, ca mai uita sau nu vrea[dual], dar totusi ma gandesc ca-i prea mic.....deh, puiul mamei[:D] Pupici multi si duminica placuta[amoras] Mada, mami de Antonia****06.01.2001 Lukas******14.10.2003 http://community.webshots.com/user/madutzu05 In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru-cinci lamai pe ora (Iren[pup])
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bey Paula, da voi sunteti frumoase rau, mai! [olala] [olala] [olala] Pe bune, tre' sa fie tare mandru tati al vostru cu asa fete! Aveti niste ochi..........baga boala-n privitor! [:D] Noi avem in sfarsit al 4-lea dinte, dar noaptea tot e agitat, si azi-noapte s-a trezit la 2 si a aterizat cu mine-n pat. Tati a venit azi acasa, si-a luat ex. cu brio, si ce bine e cu el! [olala] In rest, tot iarna si flescaraie la greu [bang] Venera, mama lui Markus (10 dec.2003) Poze - [url="http://community.webshots.com/user/rothgross"][bibe][/url] si[url="http://community.webshots.com/user/rothgross2"][copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei... nici chear asa, multumesc mult pt. aprecieri, sunt un om obisnuit si frumusetia este din interior. Am vrut o schimbare si am facut-o, nu am avut niciodata parul drept ci numai cret din nascare. Acum suntem toti ai casei raciti si nu mai pot, am dat bani pe medicamente ca doar sunt asigurata si platesc darile la stat dar compensate nu se dau. Si Alexa e bolnava si bunica..toti. Noapte buna. paula2003 & [URL="http://pg.photos.yahoo.com/ph/alexa13tinta/my_photos"]Alexandra[/URL] [loveyou]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paula, multa sanatate tuturor[floare3] Sa auzim numai de bine! Mada, mami de Antonia****06.01.2001 Lukas******14.10.2003 http://community.webshots.com/user/madutzu05 In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru-cinci lamai pe ora (Iren[pup])
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paula esti o mamica foarte frumoasa! Te prinde foarte bine noul look! tati chiar ca trebuie sa fie mindru cu fetele lui frumoase. Elena nu-mi vine sa cred ce cumintel dormea Alvarica la el in noul patut! mama ce baiat mare ai! Oh vai eu nu as indrazni inca cu pat de copilas mare, a meu inca e bebeu la chestii din astea:))) Ba chiar i-a luat mama patut tot cu zabrele sa avem in romania in vacanta, ce de nu in loc de nani ne-ar fugari toata casa[:D] Foarte frumoasa camera lui Alvaro, mi-a placut, o sa fur niste idei! Si hai vreau sa mi te vad in poze cu ce muchiuleti noi ti-ai ras dupa sala. Ven mersi de info[flo], aici e buba la mine ca nu pot trimite la autocar, ca ..nu am! Capatul de linie e in hamburg la 200 si ceva de km. O sa vedem cum ne descurcam. Ileana asteptam veti de la dr miine, sa speram ca nu va avea nevoie de ghips. Oricum trece si treaba asta, pacat ca nu s-a observat cit era mic, ca uite de ex la noi, cit am fost in spital in hamburg cit a fost mic cind am avut problema aia cu singele de nu se dumireau la analizele facute aici ce si cum; ajunsi acolo pt ca tot eram ne-au facut toate analzile posibile, printre care si cu ultrasunete sa se vada exact unghiul ala la sold care tre sa fie intre anumite valori. Si la un picior Aldo era ok dar la celalalt, unghiul ala era undeva la limita si asa am fost sfatuiti sa-i tinem pt vre-o luna un pampers nedesfacut asa pe orizontala sub fundic intre picioruse si apoi inchis body-ul. Si a trecut numai dupa 2-3 saptamini. E un control simplu si nu e nociv deloc, aici se face foarte foarte des, nu sunt sigura daca nu cumva e obligatoriu, dar oricum pediatrii la o mica nedumerire trimit la ortoped care are aparatura aia speciala. Si cum e si acoperit de asigurari, iti dai seama ca toti fac lucrul asta. Oricum mult succes si asteptam vesti bune. Nu-ti fie teama, oricum va trece. Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...