Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de oct-noi-dec 2003 (53)


Recommended Posts

Salutare, dragele Paula multa sanatate la toti. Iar tu esti o frumusica cu noul look. Micuta seamana cu tine. Iar ochisorii aia albastri te innebunesc. Laura, asteptam vesti de la tine sa vedem ce a zis dentistul. Pupicei pentru Alex si pentru fratiorul lui cel grijuliu. Ven, felicitari pentru dintos. Fetelor, am si eu o intrebare. O prietena de-a mea are un bb de 4 luni care nu-si tine capul. E normal? Ca zau daca imi mai amintesc cum a fost la Luca. In rest, noi suntem bine si cu chef de prostiute. Acum isi face somnul de infrumusetare, isi incarca bateriile ca sa mai vina cu ceva nou pe ziua de azi. Ca altfel nu se poate. Pupicei, Ciuf si Luca http://community.webshots.com/user/ciufa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Laura, mi-a fost jena sa intreb. Nu prea ma bag la chestii delicate. Daca ea vrea sa-mi spuna, atunci e ok. Altfel, stau in banca mea. Cert e ca si mie mi s-a parut ca ar fi trebuit sa-si tina capul bine la ac. varsta. Dadui (hihihi, sunt olteanca) cautare pe DC sa gasesc ceva ref. la sub. asta si ajunsei pe la pag. 26. Si cate mai am... Multumesc mult, Ciuf
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena, eu ce sa mai zic de Matei? Ca nu am mari vesti ... adica nu e cuminte asa ca de pus in rama [:D], dar nici foarte obraznic, si cel putin noi nu am avut accidente serioase pana acum, mai cade si el, ca tot copilul, dar pana acum nu s-a lovit rau, Doamne Ajuta! Eu si stau acum putin cu el, ca ajungem la 6 dupa amiaza acasa si el la 8 s-a culcat, deci 2 ore pe zi numai, si in weekend. In weekendul asta am zis ca ne scot vecinii din bloc, ca tot lua cate o chestie dura si batea ba in podea, ba in aragaz, ba in pereti [:D]. Cum punea mana pe ceva din bucatarie, cum incepea sa bata, mi-a confiscat oalele, stie sa deschida de mult dulapurile si nu mai pot sa il impiedic sa puna mana pe ele, pana si jucariile lui le-a transformat in ciocane [:D], are o chestie de lemn care are baza un patrat si apoi un bat in sus, pe care poti construi cerculete, adica sa le pui pe batul respectiv, stiti voi despre ce vorbesc, e un joc de indemanare, si scotea cercurile de pe baza si baza o lua si batea in pereti [bang], a trebuit sa i-o confiscam si urletele au fost ... mari. Haideti ca m-am lungit, da despre Matei pot povesti multe ....[:D]. Ven, sa stii ca eu inca is curioasa despre activitatile tale ... despre care elegant nu mai dai detalii [:D] ... ne-ai facut curioase si acu te dai la fund [:D]. [url="http://community.webshots.com/user/carmen77104"]Matei [foto][/url] Carmen [mamica]si [copil] Matei Gabriel - 27.10.2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici si copilasi neastamparati, In ultima perioada nu prea am avut energie ca sa va mai scriu, dar am citit tot ce ati scris. Ileana, imi pare rau de problema lui Luca, sper sa vii azi cu vesti bune de la doctor. Stiu ca nu este foarte grav, dar orice problema a copilului nostru ne afecteaza, indiferent de cat de mica sau mare este. Paula, iti sta foarte bine cu noul look, iar Alexandra ta este super dragalasa. Alexandra este norocoasa cu o mamica ca tine. Elena, mi-a placut la nebunie camera lui Alvaro. Eu incerc s-o obisnuiesc din nou pe Alexandra sa doarma singura dar nu prea am sanse. Cand simte ca vreau s-a asez in patut incepe sa urle si se agata de mine si cedez [:D] [:D]. Laura, mi s-a facut rau cand am citit de problema puiului tau. Sper sa se rezolve totul cu bine, fara alta suferinta pentru puiut. Ieri dupa ce s-a trezit am vazut pe albul ochiului drept al Alexandrei o pata mica rosie (ca un punct). Nu s-a lovit , dar banuiesc ca prin somn s-a frecat la ochi. O sa merg azi la medic si sper sa nu fie nimic grav. Va las, ca Alexandra s-a apucat de daramat casa. Va [pup] pe toate si sper sa auzim numai de bine. Claudia [mamica] si Alexandra [copil] neastamparat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de urari. Si voua multa sanatate. Reteta mi-a dat, dar nu se elibereaza gratuit/compensat. Mai incerc maine sa vad daca pot pe undeva dar dupa ce obtin o alta reteta, ca de, e valabila doar 24 de ore. Am invatat-o pe Alex sa se dea jos din pat singura, sa vedeti ce dulce e si cum se chinuie sa nu cada. Noapte buna. Alexa si mami paula2003 & [URL="http://pg.photos.yahoo.com/ph/alexa13tinta/my_photos"]Alexandra[/URL] [loveyou]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia , despre pata pe ochisor am citit acum cateva zile pe forum care spunea exact ce spui si tu despre pata rosie pe ochisor , si mamicile de unde sa deschis subiectul spuneau ca au trecut de la sine.Stiu ca esti alarmata ca oricare mama dar dupa ce cate am citit la raspunsuri nu pare sa fie grav.[flo][flo] p.s Si eu am tot cedat cu Alvaro cand il puneam in patut si se ridica sa il ridic in brate dar dupa ce am tot uramrit aici o emisune cu (nany 911)(Bona la urgenta" asa traduc eu)[:o)]am hotarat cu sotul sa inecep putin sa ne luam dupa aceasta NANY911 si vad ca avem progrese in foarte mutle privinte(mancat,olita,jucat,dormit...etc) Sanatate Alexandrei. carmen77, vezi mey ca ai de spus o gramada despre MAtei.[cool][cool][cool][cool] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37862"]A fost odata...[mamica][/url][url="http://community.webshots.com/user/alvarodaniel1"]Fat-Frumos din LACRIMA[copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai zi-ne si noua Elena cu nany de urgenta, chiar sunt curioasa. Si aici sunt 2 emisiuni pe2 posturi diferite cu bone de urgenta din astea, dar nu prea am urmarit, prind cind si cind. Si oricum era despre copii mai marisori, sau despre probleme dintre 2 frati sau mai rau cind sunt vreo 4 copii si mama nu se descurca cu ei cind sunt extrem de obraznici[:D] De Aldito bandito ce sa zic, la fel ce citesc si pe la voi, aceleasi nebunii, tre sa stau dupa el toata ziua in alerta maxima:)) vad eu ca e cam alintat si chiar incep sa pun in practica ceva "sisteme", de ex cind face isterii ca vrea neparat sa se joace in wc sau baga mina in gunoi, si eu ii explic cu frumosul si serios ca stiii bla bla nu e frumos ce faci, da el n-are nici o treaba cu mine, ba din contra ma impinge si tipa ca vrea acolo, pai il iau frumusel si chiar daca el tipa isterizat il duc in camera lui si-l las acolo pina se calmeaza, sa zic vreo 3-4 minute. Nu pedeapsa, e un asa un time off. Dar nici un rezultat pina acum[:D]. A venit amica mea cu baietelul ei de aproape 2 ani, el sta de citeva luni la un fel de camin(e de fapt o mama care mai are in grija alti 3 copilasi printre care si amicul nostru) si sa vedeti voi ce socializat e el in comparatie cu salbaticul meu:))) Aldo sa-i sara la git pt jucarii, plingea vai mie cu niste lacrimi mari ca ce..el vrea toate masinutele si ooooo isterie la maxim. Celalalt daca ii ziceai uite masinuta asta e a ta si asta a lui aldo, intelegea si chiar dadea el jucaria cu minuta lui. Pe cind Aldo le tinea cu putere la piept. Ce..nici chip de joaca, ca el era fixat numai la adunat jucariile lui:))) Alberto il alinta rau de tot, cum vine la genunchii lui si se mitzie cum il ia in brate, nu conteaza ca are treaba, ca maninca sau mai stiu eu ce. Deci cu asta lucram noi acum, incerc sa ma intilnesc cit mai des cu alte mamici cu copii ca sa invete si al meu treaba cu impartitul civilizat al jucariilor. In rest dansator maare! Ii place latino, se fitzie de numai poate! Noi lesinam de dragul lui:)) Si unde mai pui ca si cinta! Daaaa.. se lalaie asa, bine nu are el ureche muzicala, dar macar insitincte de cintaret tot are! Cam atit si inca multe altele[:D] Pup Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...