Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de oct-noi-dec 2003 (53)


Recommended Posts

Am fost azi la medicul de familie si la un medic oftalmolog si ambii ne-au spus ce mi-ati spus si voi: ca nu este grav si ca o sa treaca in cateva zile. Elena spune mai multe sfaturi de la nany 911 pentru ca Alexandra m-a adus la disperare: de vreo cateva zile este o alintata, nu vrea sa manance, vrea numai in brate la mine. Azi mi-a fost asa de rusine la medicul de familie pentru ca a urlat incontinuu, biata femeie nu stia ce sa mai faca sa o potoloeasca. Intre noi fie vorba am vazut ca are gingia de jos umflata semn ca se pregateste alt dinte. Laura si la noi cred ca problema a fost generata tot de unghii, pentru ca nu ma lasa sa i le tai. Chiar si prin somn imi este greu sa i le tai, pentru ca doarme pe burtica cu mainile sub ea (e smechera si stie ea de ce doarme asa). Ma bucur ca Alex al tau este mai bine si ca a uitat de accidentul sau. Asta este lucrul magic la copii: uita imediat ce i-a facut sa planga, pentru ca gasesc mereu altceva de facut (spre disperarea noastra). Va [pup] dulce pe toate. Claudia [mamica] si Alexandra [copil] neastamparat 10.12.2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mai fetelor, am auzit ca o venit primavara in Romania si va plimbati de zor ....[xx(], asta e motivul pentru care nu mai scrie nimeni nimic? La noi sunt 2 grade cu plus si era sa ma imprastii ieri de ras cand astia la servici la mine se lamentau ca ce "hot" e afara [:-)))], pe aici dupa frigurile de -20 de acu 2 saptamani, la 2 grade cu plus e primavara in toata regula, chiar daca e inca zapada de 1 metru la noi in balcon [:D] si pe strazi, acolo unde se curata si se da la o parte zapada. Ieri am vazut oameni la jogging in pantaloni scurti si maneca scurta [alcool], ce sa zic, sper sa nu fiu si eu asa in cativa ani .... si cand ma uit la Vancouver si vad ca acolo e primavara in toata regula si copaci infloriti, iarba si 15 grade ... moooor [bang]. Dar poate ma enervez si ma mut si eu acolo [:D]. Haideti ca v-am innebunit destul cu vremea, Florin zice ca nu mai am alt subiect de discutie, ca si lui ii toc toata ziua nervii .... cu primavara, dar mi-e dor si mie de caldura! [url="http://community.webshots.com/user/carmen77104"]Matei [foto][/url] Carmen [mamica]si [copil] Matei Gabriel - 27.10.2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da , a venit primavara si e foarte frumos daca nu esti racit si te poti plimba. Azi am umblat de nebuna dupa un antibiotic si nu-l au pe nicaieri , de maine o iau de la inceput cu dr. si poate termin cu facutul de dosare, acte, inutile pt. toti. [alcool] [pup] paula2003 & [URL="http://pg.photos.yahoo.com/ph/alexa13tinta/my_photos"]Alexandra[/URL] [loveyou]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, dragele da' de Ileana chiar nu stiti nimic? Ce-o fi facut ieri la medic? Nimeni nu sta cu ea pe YM? Carmen, ce sa zic ca si la noi sambata au fost niste calduri, peste 15 grade, am iesit afara in pantaloni scurti si tricou, Luca la fel. Duminica booooom: zapada, ger, tot tacamul. Aseara a nins, acum e totul alb si soare. Sper sa se topeasca zapada ca n-am nici un chef sa ies cu Luca pe asa vreme. oricum statul unde locuim noi e renumit pentru schimbarile bruste de vreme care poate sa le aiba. Azi e soare, cald, maine e furtuna de zapada. Noi aseara am fost la sala, am chinuit bietul copil sa nu mai doarma pe seara si l-am cam luat obosit. Eh bine, ca mai mult de o ora jumate nu a rezistat. Plangea cand se deschidea usa ca se auzea ca un clopotel, ochii ii erau fixati pe acea usa sperand ca noi sa venim sa-l luam. La un moment dat a venit una din supraveghetoare sa ne spuna ca al nostru copil "nu prea se distreaza". Cand ne-am dus la el plangea cu lacrimi in ochi (numai cand il doare ceva rau are lacrimi) in hohote. M-a impresionat teribil. Greseala mea ca nu l-am lasat sa-si faca somnul cum a vrut el. Vad ca a inceput sa se trezeasca in fiecare noapte sa-si ceara lapticul (vezi Zeeva, se mai intampla si pe la alti pitici). Iar dim. se trezeste ud ca scutecul nu mai poate sa absoarba nimic. Paula, succes cu incheiatul actelor, dosarelor. Lena, asa e ai promis poze cu printesica si nu a aparut nimic. Noi tot asteptam. Claudia, bine ca nu a fost nimic grav cu ochiul. Vikinga, si al meu e un mare dansator. Nu-i place populara si nici nu stie sa o danseze. Dar restul ... e fan. Isi pocneste degetelele, isi misca soldurile, zici ca e cadana. Pupicei, Ciuf si Luca http://community.webshots.com/user/ciufa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bonsoir! N-am mai avut aseara energia necesara sa deschid computerul... Luca e chiar ok, l-a vazut dr si mi-a zis ca de la raceala a fost toata treaba si ca dr de la Buzau nu a stiut sa recunoasca boala. una peste alta vizita in cabinet a fost scurta, s-a uitat la radiografie, m-a intrebat daca a mers in premergator si daca a fost racit si ne-a zis sa lasam copilul in pace ca-si revine singur... Mai mare daraua decat ocaua, stiti voi vorba aia. ne-am ales cu o plimbare la Bucuresti, am mai tras un shopping [:D], ne-am vazut finutza care e o dulceata si gata, plimbarea s-a terminat. :)) Va multumim de incurajari de de gandurile bune. [pup] si [flo] Paula, am vazut pozele, tre sa spun ca sunteti tare frumoase impreuna, ochii m-au terminat. Elena, am vazut si eu camera lui Alvaro, e minunata. Acu' ma duc sa mai recuperez cu cititul... Ciuf, nu e normal sa nu-si tina capul la 4 luni, parerea mea e ca ar trebui sa-l vada un medic pe copil... Vikinga, si eu aplic treaba aia cu time off. Nu stiu Aldo cum face dupa aia, dar al meu se intoarce fix la locul unde facuse prostioara sa-si continue treaba. Si tot asa... Ileana, [mamica] lui Luca(2 octombrie 2003) [url="http://community.webshots.com/user/adamestii"]pozele noastre [foto][/url] [url="http://community.webshots.com/user/adamestii2"]poze noi [foto][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine ca totul e bine, Ileana, sa ii spui vreo doua medicului care ti-a tras spaima [xx(], ca ai stat cateva zile cu morcovul! [pup] si noapte buna! [url="http://community.webshots.com/user/carmen77104"]Matei [foto][/url] Carmen [mamica]si [copil] Matei Gabriel - 27.10.2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, sa stii ca ma gandeam sa merg la el si sa-i zic... Nu vreo doua ci asa, ca titlu informativ... Asta e, am cam stat cu morcovu' si am avut in cap numai scheme de cosmar gen gipsuri nu stiu cate luni sau cine stie ce operatii, dar am scapat si de asta. :)) Pupam pe matei cel cumintel. Treaba cu busitul cu obecte dure in orice se petrece si la noi, dar acum a mai uitat de operatiunea asta. Are vesnicele lui pasiuni: carpa de praf, sprayul de mobila, mopul, peria de covoare si trantitul usilor. Ileana, [mamica] lui Luca(2 octombrie 2003) [url="http://community.webshots.com/user/adamestii"]pozele noastre [foto][/url] [url="http://community.webshots.com/user/adamestii2"]poze noi [foto][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, dragele Ileana, ma bucur ca Luca e bine si nu are probleme. Mai mare sperietura a fost. Dar bine ca v-ati linistit. Eh, v-ati mai golit si buzunarelele ... Dar ce-ati cumparat? Indiscreta, deh. Luki al meu ar vrea numai in brate. De cand cu mersul in avion de am fost nevoita sa-l tin in brate, acum ma innebuneste. Si nu stiu cum sa-l dezvat. Ma fac ca nu-l aud, dar cand incep chiraiturile zici ca fluiera, eh, ceva strident de-mi vine sa-mi astup urechile si lui gura. Cand il vad ca vrea in brate, ma pitesc, adica stau pe ciuci, sa fiu cat el si atunci se razgandeste si fuge. Dar ca sa-l tin de cate ori ar vrea el, pai atunci ar fi vai de spinarea mea. Eu nu stiu ce sa ma mai fac. In fiecare zi fac ordine de doua ori dupa el, si o data curat, adica maturat sau aspirat si spalat parchetul in living. Seara ... e dezastru. parca nu am facut nimic toata ziua. Pe cuvant, era asa de bine cu mocheta, ca o aspiram rapid, nu vedeam toate gunoaiele, pe cand acum cu parchetul asta deschis la culoare se vede orice urma. Si uite asa mi-am gasit de lucru cu a curatenie. Deseara vreau sa-l pun pe al meu sot sa monteze doua raftulete la Luku in camera ca pe unul sa punem umidificatorul si pe celalalt casetofonul, ca altfel nu vor mai merge in viitorul apropiat. Jucariile insirate in toata casa, le arunca de la el din camera si se amuza. Azi manca pamant dintr-un vas de flori. O fi fost bun??? Fetelor vazui niste site-uri cu design de bai, dormitoare de ma bagara in boala. Misto de tot. Ramasei asa cu un gust amar ca nu am prea multe posibilitati sa-mi fac cum as vrea eu. Eh, o veni si timpul ala. Gata, va las ca incep sa aberez. Pupicei pe obrajei, Ciuf si Luca http://community.webshots.com/user/ciufa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...