Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

astept cerere in casatorie!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 84
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mai dar sa stiti ca eu l-am cerut de sot. Si a ramas uimit. Apoi l-am luat de manuta am fost sa face analize si dupa 2 sapt, intr-o zi de marti, ne-am casatorit. Doar noi doi, ca doi parumbei, si doi colegi de servici, unul de la mine, unul de la el. Iar ai nostri au ramas siderati cand au aflat ce am facut. Deci eu cred ca merge si invers. dar acum depinde si de cum e el. poate e conservator. tnicoleta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i bai si pe mine m-o cerut in casatorie dupa 6 ani. Eu nu dau 2 bani pe hirtia aia si nici nu mi-am dorit-o. Nu m-a cerut la parinti, am facut cununia civila numai noi 2, nu erau necesari martori si ne-am anuntat parintii cind s-o terminat sesiunea. Spune-i ce vrei, barbatii gindesc un pic diferit si e posibil sa nu i se para un lucru important. Pupici si casa de piatra. There is a difference between knowing the path and walking the path.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am vorbit vreo 5 ani cu un baiat...iar in al 6-lea m-am casatorit cu dragutul meu sot.[:D][:D][:D]Ce zici de asta?????[hot][hot] Sa fiti iubiti ! Mamica Daniela si Minunea ei, Dania (Melitza) Vezi pozele noastre aici : http://community.webshots.com/user/dandanescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca unii barbati se complac in " uniune consensuala" din 1000 de motive...printre care: nu e legat, daca vrea pleaca atunci cind nu-i mai convine regimul, nu are responsabilitati, menaj&etc are..., prietena e draguta si amabila cu el ( deh, nu e asa sigura pe ea ca o nevasta, nu pune piciorul in prag prea tare ca sa nu-l piarda, vezi Doamne...) Asa cel putin mi-au explicat diversi cunoscuti cand ii intrebam de ce nu se insoara cu prietenele lor... O solutie ar fi sa-l intrebi, la modul serios, cum - si daca - vede el un viitor al vostru impreuna V. veni, vidi, Victorie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stati asa ca eu nu pricep. De ce legati stabilitatea si viitorul relatiei de casatorie? Ce aduce casatoria in relatie care face pe o femeie sa considere ca in sfirsit este la casa ei si ca este in rind cu lumea???? Din moment ce un barbat si o femeie au o relatie stabila si armonioasa, daca locuiesc impreuna si isi impart vietile unul cu celalalt, ce altceva aduce un certificat de casatorie in ecuatie? Nu este relatia reala fara petecul de hirtie? Dupa cum vad eu problema, petecul respectiv este folositor doar daca unul din parteneri doreste sa obtina anumite avantaje, mai mult sau mai putin materiale, de pe urma "oficializarii" relatiei. Si sincer sa fiu eu nu mi-as dori sa fiu intr-o relatie cu o femeie care ma conditioneaza in felul acesta. Fie se intimpla natural si decizia de casatorie este dorita de ambii parteneri fie nu. Cita vreme relatia este stabila, armonioasa, bazata pe dragoste si respect reciproc, consider ca este o relatie de succes si nu vad ce altceva mai poate cineva sa-si doreasca. Deci, ma lamureste si pe mine cineva?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tzuni deschide pur si simplu discutia... domnu` nelamurit pe "dupa" 30...mai vrei si copii. iar societatea romaneasca nu e pregatita sa accepte uniunile consensuale, iar cel mai rau le e copiilor! nu mai comentez cat de placut si prietenos se uita lumea la tine cand ai copii fara "patalama" !!! iti trebuie nervi de otel ca sa-i ignori si sa-i sfidezi! si nu e venita toata lumea din Suedia... cat despre casatoria survenita in timpul sarcinii sau dupa aparitia copilului...mi se pare falsa si jenanta! mie personal imi aduce a circ si/sau obligativitate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...