Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

astept cerere in casatorie!


Recommended Posts

eu sint de parere ca si uniunea consensuala (sau cum i-o mai zice) si casatoria sint ok atita vreme cit ambii parteneri sint de aceeasi parere. aici pe forum sint multe mamici care locuiesc cu tatii copiilor lor si n-au nici un fel de probleme, traiesc fericite si necasatorite. la fel, sint si cupluri casatorite care au probleme mari de tot. deci cind, cum, unde, cu cine face nunta este strict optiunea fiecarei persoane. la fel si modul in care o face (civil, religios, cu burta mare sau fara, cu sau fara copii) recunosc ccc ca si eu de vreo doua ori am bagat niste motive de genul "nu ma casatoresc acum pentru ca: sint prea tinara, vreau sa-mi fac o cariera, sa-mi cumpar o casa, bla bla bla", insa dupa citeva zile mi-am dat seama ca nu-i cinstit si am spus adevarul "draga, nu cred ca ma voi marita vreodata cu tine" revenind la subiect, tzuni, daca tu crezi ca te-ai simti mai implinita casatorita fiind, spune-i prietenului tau exact ce simti. fara ultimatum sau alte chestii de orgoliu. fii tu insati si discutati clar, fara ocolisuri. decit sa te perpelesti asteptind sa te ceara si sa aduni frustrari, mai bine-i spui direct "draga, cred ca ar fi timpul sa ne cumparam niste inele cu modele identice[:D]" succes Anca si [cri] Matei (1 ianuarie 2004) [url="http://community.webshots.com/user/ancutza124"]gasca MAO[/url] know your mind, love your body
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 84
  • Creat
  • Ultimul răspuns
... tot de traditie ... tine si faza cu "fata mare" ... asa ca ... daca luam din traditie ... doar ce ne place ... sau te pomenesti ca ati fost "fete mari" [:D]... tzuni - ce-ai facut ? ai deschis discutia ? uite ca sa te incurajez o sa-ti povestesc cum facea barbatul meu ... mai in gluma mai in serios toti prietenii ne intrebau "Ei binee ... si nunta ?" ... asa ca l-am intrebat si eu pe al meu "sot" "Chiar asa ... scoli ne-am facut amandoi, servicii avem, de copilarit am copilarit ... ce facem ? sau mai bine zis cand facem ... "petrecerea"? al meu sot ... cum sa-ti spun ... s-ar fi insurat si maine ... asa de hotarat era ... asa ca am lasat-o pe toamna ... adica la anul ... acum am stat eu ce am stat, ca dehhh credeam c-o sa fie ca-n povesti ... da de unde ... al meu sot se insura, venise vara, si el nimik .... adica nu facea nimik .... atunci m-am suparat (vezi ca nu e bine) si am spus "inseamna ca tu nu ma vrei cu adevarat ... ne despartim" ... noroc ca barbatul meu ... mare sugubat ... mi-a zis "bine ne despartim ... si ne intalnim diseara ... asta in contextul in care se prapadea de ras ..." ... desigur ca am ras si eu ... si am inteles ... ca barbatul meu nu e "fat frumos" din povesti ... si ca daca vreau sa ma casatoresc ... trebuie sa aranjez eu totul ... si sa sti ca am aranjat singurica totul ... ca e ceva de alergat ... noroc ca noi am hotarat sa nu facem si cununia religioasa ... asa nu am luat-o razna de tot ... si acum amandoi ne dorim sa vina si bebe pe lume ... pt ca noi visam la o nunta cu un piticut alaturi de noi ... un martor al iubirii noastre ... atat doar ca piticutul se lasa, din pacate, muuuult ... asteptat ... dar o sa facem si noi o data si o data "nunta" ....dehhh tzuni - ca sa fi cu adevarat fericita ... traieste-ti viata asa cum simti tu ... poate ca ceea ce mie mi se pare "logic" si "normal" ... tie nu ti se potriveste deloc ... PS sunt 2 lucruri pe care barbatul meu le face si fara ajutorul meu ... da sa vezi ce se mobilizeaza ... CREDITUL ... si MASINA ... si sa vezi ce dexteritate are ..... Dragele mele, cu ocazia zilei de 8 Martie ... va doresc sa fiti iubite, respectate si rasfatate de toti din jurul vostru ... [url="http://img.photobucket.com/albums/v245/Dambustel/ArisssiZorro.jpg"]Aristotel Zamisar's - iubitul meu ... motanul[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze de la inceput ca nu am avut rabdare sa citesc integral ultimele interventii, dar ata m-a intrigat si m-a revoltat spusa CU PLODUL DE POALE, incat nu m-am putut abtine! Draga mea Nina, Eu, sunt intamplator o mireasa cu PLODUL DE POALE. Iar PLODUL nostru a fost atat de dorit de amandoi, dar poate unora ca tine va e greu a crede! Faptul ca PLODUL a venit inainte de cununie, nu inseamna ca a fost un accident. Pentru noi, simplul motiv a fost ca eram doi provinciali veniti in Bucuresti sa-si caute norocul, si ne-am gasit reciproc! PLODUL nostru este cel mai minunat copil din lume, si motivul pentru care l-am avut DE POALE a fost STRICT ADMINISTRATIV SI DE ORDIN PECUNIAR, ca sa zic asa! Asa ca rugamintea mea ar fi sa ne controlam putin, atunci cand vorbim Anca si papusica Eliza (26.august.03) [url="http://community.webshots.com/user/ankalaura"]Eliza mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu in discutie ca musca in lapte!Pt ca sunt inca micuta ca sa zic asa!!!Dar si eu tot asta astept cererea in casatorie...dar la mine este situatia putin mai diferita!! Iar la faza cu copilul inaintea casatoriei nu am nimic impotriva....nu stiam ca mai exista mentalitati ca pe vreamea lui Ceasca.....ca si anume copilul trebuie facut dupa casatorie....Asa s-a nascut si sora mea si nu a fost nimika rau in asta,parintii s-au iubit si au fost fericiti....cam asta am vrut sa spun!!! Bafta la toate fetele care asteapta sa devina sotii!!!![vampa] Sabina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate unii ati prins mesajul lui Tzuni (care din pacate s-a pierdut) in care spunea ca partenerul ei a mai fost o data casatorit, si ca este (sau era) suferind si bulversat...dar ei sunt de 6 ani impreuna, si ca l-a intrebat despre casatorie iar el i-a spus "Sigur ca da... Curand" sau cam asa ceva. Hei Tzuni, unde esti fata draga, sa ne lamuresti? Eu in 6 ani m-as de-bulversa... Anca si papusica Eliza (26.august.03) [url="http://community.webshots.com/user/ankalaura"]Eliza mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar ce parere aveti de urmatorul caz: ea si el se cunosc de 8 ani, sunt impreuna de vreo 5, adica se intalnesc o data de 2 ori/saptamana, nu locuiesc impreuna si nici n-au de gand. Ea vrea f. mult copil (spune ca vrea copilul "pentru ea"), incearca mereu, a pierdut 2 sarcini iar treia s-a finalizat prost la 8 luni, el a rugat-o sa se mute la el (unde ar avea totul la dispozitie) si sa se casatoreasca inainte sa apara copilul, ea prefera sa locuiasca cu chirie impreuna cu fratele ei, in schimb se lasa ajutata cu multi bani de "socru" care tine f. mult la ea. Ce fel de relatie e asta si ce viitor poate sa aiba ? Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maaammmaaaa.... cand va aud (citesc)... 6 ani... taaare mult [alcool] ce-i asa de mult? va zic eu ca nu e mult. eu is de 7 ani impreuna cu prietenul ... ati vazut ieri la Teo pe Nicoleta Luciu ca e de 8 ani cu prietenul impreuna si ca nu se casatoresc deocamdata. care-i problema? ca lui Tzuni nu ii convine, asta e altceva, ca are de acuma o varsta si se gandeste la maritat. dar care s-au cunoscut de tineri, e normal sa mai astepte ceva timp...
Ramonika [amoras] si pisicile [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/album?.dir=/88c5"]Vladutz Tigrutz[/url] [pis] si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/album?.dir=1b96&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/my_photos"]Alina Bubulina[/url] [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramo, dumnealor au o varsta... ea are 30 de ani,.. el inteleg ca ceva mai mult... Nu e normal sa considere ca 6 ani de "impreuna" nu este putin? Si nu e normal, sa stie pe cale apuca in viata? Ca ea doreste... nu este suficient, dar macar nu-i e clar daca doreste si el! Una e sa te cunosti la 18 ani si 6 ani de "impreuna" sa fie putin, si alta e sa te apuce 30 si tot sa nu stii daca drumul pe care te afli este cel definitiv sau nu.... Anca si papusica Eliza (26.august.03) [url="http://community.webshots.com/user/ankalaura"]Eliza mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mi-ai dat exemplu! Pai pe Nicoleta Luciu mi-o dai tu exemplu, fata mea? Noi vorbim aici de oameni nromali, de zi cu zi, nu de vedete... Majoritatea vedetelor nu cauta casatoria, si cu atat mai putin sa aiba un copil! O vedeti voi pe Nicoleta Luciu cu PLODU prins de fusta sau cu burta IN gura? Oricum, e de admirat daca dra Luciu are de 8 ani acelasi prieten, mai ales daca e adevarat... Sa ma indoiesc? Voi va indoiti? Nu'sh cati ani are domnisoara Luciu... Anca si papusica Eliza (26.august.03) [url="http://community.webshots.com/user/ankalaura"]Eliza mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...