Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de ianuarie-februarie 2004 (68)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Moama suntem copilasi!!!!!!!![bis] Saphir, Ailish e o scumpica ...defapt tot familionu.... Monica si Rachella merge foarte bine, doar ca nu se uita pe unde merge...e cam impiedicata[:D] si le ia pe doamnele cazaturi de ma zapacit.... Mai nou avem alta problema.....cand se enerveaza se trage de par si isi da palme in cap + ca se intinde pe jos si se da cu capu de gresie sau de usa .....ce ma fac fetelor cum so dezobisnuiesc?????????????????????? Cand am fost insarcinata am mancat multa ciocolata......de la asta sa fie?????????????? Adriana, am patito si noi in ro[:D]...noi am adus o pisica in casa si asa am scapat de el.....Bafta.... Anita si Rachella -17.o1.2004[copil]http://community.webshots.com/user/sugarbabe134
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, la Constanta ninge iar, cu fulgi maaaari si desi!!!![bang] Si deja a inceput sa se depuna zapada[bang]. M-am saturat!!!!!!! Vreu sa vina primavara!!!!!!! Bine ca am apucat sa ies cu Sebi in parc mai devreme, cand am prins o raza de soare. [bis] Da, se pare ca de acum suntem oficial "copilasi"! [cool] Era cat pe ce sa nu ma prind la ce topic trebuie sa "intru"...[:D] [pup] Vic & [bis] Sebi (04.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ane ... cum de la cioco [:-)))]... si eu mincam in prostie ... si am baut si cafea si-mi zicea lumea ca o sa am un copil nervos, agitat - aiureli eu am citit ca manifestarile astea cel mai bine e sa le ignori. Matei nu face chiar asa, dar cind tipa nejustificat eu ma asez jos, iau o minge mica si o bat de perete fara sa-l bag deloc in seama. se calmeaza rapid si vine la mine. mai nou imi pun si niste ochelari de ski ca sa fiu mai interesanta. succes total[:D] rodica, bine ai venit. ca sa te inscrii in lista trimite un mesaj Oanei, moderatorul care a deschis subiectul. si povesteste-ne despre voi[flo] Anca si [cri] Matei (1 ianuarie 2004) [url="http://community.webshots.com/user/ancutza124"]gasca MAO[/url] know your mind, love your body
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Anca esti mortala!!!! Sanatate lui Matei si tie![flo] chiar vroiam mai demult sa va intreb cum procedati cu copilasii cind sunt super incintati de ceva si tipa de iti vine s-o iei la fuga. Verisoara mea, care e educatoare, mi-a zis sa-i povestesc si sa intuiesc ce o intereseaza in momentul ala.Deci ideia e sa vorbesc cu ea dar de multe ori tipa in continuare si metoda nu are succes... Ane cred ca toti copii se vor trinti pe jos mai devreme sau mai tirziu.Cica atunci trebuie sa-i ignori, sa nu te uiti la el/ea ca o sa-i treaca in timp. layla, mav multumesc tare mult de urari[pup] sunteti niste dragute[flo2] Tania sanatate multa lui Bibi, imi pare rau sa aud ca e bolnavioara.Se pare ca augumentinul nu era ceia ce ii trebuia[bang] Adriana succes cu inamicul sa-l extermini[:D] Ramona Doamne ajuta cu firma si ce ti-ai mai propus![:X] Cristina ori ii reduci treptat mesele la san, ori brusc cu bibele cum crezi ca e mai bine pentru Dragos.succes! Andra felicitari sotului si socrului, bravo lor!si nu in ultimul rind lui Robert[pup] [pup] Mariei, e o dulce! o zi buna in continuare! Emilly cu gaza ei[9cer] Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!!! Rodica, bine ai venit!!! Te asteptam cu mai multe detalii despre voi, poze , ceva!!! [bis] Si la noi ninge...si eu m-am saturat, dar nu am ce face. Albert a inceput sa pape iar bine, dupa ce vreo saptamana nu a mancat mai nimic. Se pare ca tot de la dinti i s-a tras. Se intelege tare bine cu buni, il scoate afara zilnic. Nu mai vrea in casa, tot mereu ma ia de mana si ma duce la usa sa-l scot afara.Abia astept primavara sa-l tin afara, de la 5 cand ies eu de la serviciu, cred ca voi sta numai cu el afara pana noaptea sa se sature.[:D] Imi e dor sa stau mai mult la povesti cu voi, din pacate timpul meu e foarte scurt.Iar acasa Albert nu prea ma lasa la calculator. V-am pupat!!! [bis][bis][bis] [pup] [pup] Monica [mamica] si [copil] ALBERT EDUARD (19 ianuarie 2004 ) [foto] [url="http://community.webshots.com/user/monica1816"]Album Albert[/url] [url="http://www.freewebs.com/bbianfeb2004"] Bebelusi de ianuarie-februarie 2004[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rodica bine ai venit!!!!!! Anca m-am gandit si eu co fi de la asta[:D]....da va jur ca face urat rau de tot....sa no bag inseama...pai face mai rau[bang]...habar nu am cum sa procedez cu ea....sper in timp sa-i treaca...cica asa am fost si eu cand eram mica[:D] Adriana, intrebai ce le mai dam la copii sa pape....pai uite ieri i-am facut piure cu astropel de pui si a ras tot....astazi a papat ciorbita de pui....eu ai dau de toate sa manance...din gama prajeli ai dau doar carofi prajiti....si asta destul de rar.... Tania sanatate lui Bibi[flo] Moama nu-mi vine sa cred ca suntem in martie si in ro. ninge....naspa..... Anita si Rachella -17.o1.2004[copil]http://community.webshots.com/user/sugarbabe134
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rodica, bine ai venit! Adriana, imprumuta pisica lui Mickyyy [:D][:D][:D]poate te scapa de "musafir" Ane, eu zic sa nu o bagi in seama cand face asa, sau sa o iei si sa o pui in patut sa se potoleasca, timp in care nu ii vorbesti! Sper sa functioneze. Cica de acum incolo or sa inceapa problemele de comportament la copilasii nostrii, fazele cu "nu, nu...", etc. Eu am inceput ziua nasol tare: am asteptat 1/2 ora autobuzul, la -17C , credeam ca inghet de tot. Cum tot nu venea, m-am intors acasa sa astept baby sittera sa plec cu sotul cu masina. Am ajuns cu 1/2 de ora intarziere la munca!!! Fetelor, aici e iarna non-stop, cred ca o sa fac depresie de atata frig!!! Primavara nu e aproape deloc, vine brusc vara prin iunie!!! Catalina [hippi] si [copil] Laura (12 ian 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catalina eu tot mai sper ca in aprilie va fi vremea mai blinda si sa se gate cu atata zapada [*][*][*] Rodica bun venit! [pup] lui Alexandru [copil] Emilly cu gaza ei[9cer] Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anita, si Sebi se tranteste cateodata, cand nu obtine ce vrea, dar eu ii spun ca nu negociem si ca degeaba face scandal si sa vezi ce repede ii trece si vine la mine si ma pupa![bis] Rodica si Alexandru, bine ati venit! Doamne, ce vreme aveti la Bucuresti!!!![mariaj] Cum ninge!!! M-a chemat sotul meu sa vad la tv (se uita la nu stiu ce meci, transmis in direct de la Bucuresti). La noi s-a oprit ninsoarea de mult. Eu vroiam sa va povestesc ce nazbatii a mai facut Sebi azi: Azi a vrut sa se dea singur jos din patutul lui, mai exact, sa sara! L-am gasit in "cumpana", tinandu-se cu manutele de o latura a patutului, cu trunchiul peste margine (la orizontala) si cu un piciorus peste o alta latura a patutului! Mai avea putin si-si lua zborul![:D] Sa nu va inchipuiti ca eu il las sa stea in patut ca asa vreau eu! Nu, sta acolo doar cand doarme! Iar atunci cand l-am gasit, de abia se trezise din somn, iar eu am alergat imediat la el, ca-l auzisem.... Dimineata, si-a gasit pantofiorii noi, pe care i-a primit de la nasi, de ziua lui si de care este foarte incantat (sunt chiar frumosi! de piele, albastri, italienesti, de firma[^]) si da-i chiuiala si topaiala! Daca am vazut asta, ii zic: "Sebi, vino la mama, sa te incalt cu pantofiorii!" Si ce credeti?[:D] A alergat la mine, mi-a pus pantofii in poala si a ridicat piciorusul, cat a putut el de mult![:D] Dupa ce l-am incaltat, a topait de pe un piciorus pe celalalt vreo 10 minute si a chiuit si a batut din palme![:D][:D][:D] A tinut un adevarat spectacol..... Dupa ce il cert, vine si se lipeste de mine si ma imbratiseaza (daca are pozitia favorabila ma si pupa[:D])!!! Nu-i asa ca este un smecher si-un scump?[bis] [help] Si totusi, eu sunt suparata pe el: inca mananca tot pasat la blender, altfel nu e chip[V].... scuipa si varsa tot, tot.... (nu mestece si se ineaca). Ce sa-i fac? [pup] Vic & [bis] Sebi (04.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
  • Adaugă...