Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de ianuarie-februarie 2004 (68)


Recommended Posts

Buna ziua si de la noi, mamici de copilasi[;)] Multumim de aprecieri la adresa pruncilor. Sunt frumosi si dragii mei dragi...dar, toti copilasii si mai ales ai nostri sunt minunati, nu?[;)] Tania, m-am ingrozit cand am citit prin ce ati trecut. Bine ca nu te-ai pierdut.[pup] Mie mi s-a intamplat odata, cand era Amos mai mic, sa se inece cu mancare si taica-su se blocase si se uita la mine, iar eu l-am luat, l-am pus pe burta si l-am apasat pe spate in dreptul pieptului si el micutul a vomat tot....groaznica senzatie am avut dupa. Adriana, spor la prins soricelul si la cati mai multi km cu noua masinuta[pup] Babee [flo] Despre noi, va spunem ca Amos este posesor de maselute, am avut cateva nopti albe, cu treziri in urlete, dar acum e deja mai bine. Se mai trezeste pe la 2 noaptea, dar bea putina apa si adoarme la loc, nu am probleme cu el. Mai rau e cu fata, ca parca are senzori si cum ma simte ca ma pun in pat, seara la culcare, cum incepe sa miaune si trebuie sa o iau langa mine, daca vreau sa avem liniste in casa. Avand in vedere ca si Amos doarme cu mine, eu dorm ingrozitor, nu ma misc dreapta sa nu dau peste fata, nu ma misc stanga sa nu dau peste Amos [bang] Dimineata ma trezesc amortita. In restul zile, Ailish e cumintita -sper sa nu o deochi- papa si somnic, mai sta ea treaza cate 1-2 ore, se uita curios in jur... si cam atat e activitatea ei[:D] Amos nu o baga in seama decat daca plange. Se duce langa patutul ei si se uita la ea. Intr-o zi ea scancea si eu eram pe langa ei, intindeam rufe la uscat si Amos a luat 2 carlige din cutie si i le-a dat[:D] Nu stiu ce o fi fost in mintea lui[:D] Aaaa...mai vroiam sa spun ceva, dar am uitat[bang] Va pupicim si week end placut[flo] Mami Saphir si pruncii http://community.webshots.com/user/climamos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fete!Hip-hip,uraaa!la noi a venit primavara,de dimineata ,ca acum a inceput un pardalnic de vant de mama-mama!dar am apucat sa iesim ,Edi a fost tare incantat de umbra lui si se tot apleca sa o prinda ,initial am crezut ca vrea hartiile de pe jos dar,nu :umbra!i-am explicat eu filozofic ca pata asta o sa creasca odata cu el,ca mereu vor fi impreuna si ca o sa-l apere atunci cand nu e mammi cu el[il][il][il]! Tania,multumesc de urari,cat despre nume,nu-i deloc de-a supararea ,dar cum el se leaga bine de link-ul asta nici ca m-am gandit c-ar fi de bun simt sa ma semnez cu cel de la popa,ce-i drept acasa nu-mi spune nimeni Firu[il poarta o persoana draga mie si l-am adoptat aici cu voi]....hai ca m-am intins! Va urez o superba zi de primavara,fara vant si ploi![pup][pup] Dalia&Edi[14 ian 2004] P.S.:Da,ma numesc Dalia,am zis eu ca-i ceva cu fir![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, [pup] Dalia ce mortala esti, e cu fir...[:-)))][:-)))][:-)))] Saphir pai s-o fi gandit Amos ca daca ii da si ei ceva n-o sa mai plinga[:D] un dulce de baietel... Felicitari pentru maselute!!! Ca si ideie doar, nu i-o fi frigut Ailishei in patut de vrea linga mami?pe linga, ca te vrea aproape...[pup] Tania pai acum ca sa nu fie cu suparare hai sa-l tragem pe Rares la sort[:D], sa vezi ce bataie e pe el...tati de Rares trebuie sa fie tare mindru... o sa ma uit azi la toti baieteii... pupici si o zi frumoasa!! Emilly cu gaza ei[9cer] Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ia sa va zic ce patii eu in calatoria de la Cluj (asta in caz ca v-ati intrebat pe unde imi umblu). Plecarea a fost OK, desi de acolo ma surprinsese o discutie intre un domn gata sa se urce in autobuzul care il ducea la avion si care incerca sa afle in mod indreptatit daca zboara la Oradea sau la Satu Mare. Raspunsul a fost: veti stii in avion! Buuun. Joi la 18.10 trebuia sa decolez spre casa. Am ajuns la 17.00 in aeroport si au urmat 10 ore de asteptare in care nu stiam daca mai ajung sau nu. Initial nu a venit cursa de Bucuresti pe motiv ca nu au avut avion. Tineti cont ca era o cursa regulata. Buuun. Pana la urma ajunge un avion la 19.30 pentru ca venea Funar. Insa nu mai plecam ,asteptam 40 de oameni de la Baia Mare adusi cu autocarul pentru ca li se stricase avionul inainte de decolare. Dupa 2 ore echipajul pleaca la somn. Avionul ajuns cica era stricat si nu putea zbura cu mai mult de 50 de pasageri. La 22.30 au ajuns cei din Baia Mare. Erau oameni luati din Oradea cu autobuzul, dusi in Baia Mare si apoi in Cluj, ca aici sa nu aiba avion. Zborul de la Bucuresti de la 21.30 s-a anulat pe motiv de vreme urata. Si uite asa ne-au amagit din ora in ora, ca sa nu se cazeze. Abia la 3 noaptea am ajuns in Bucuresti, cu avion care a mers intai la Timisoara si apoi a venit sa ne ia de acolo pentru ca eram 150 de oameni obositi si nervosi care au facut scandal. Insa cu 40 minute inainte de decolare am reusit sa chemam TVR 1 (sunasem la toate televiziunile locale) si de indata ce au vazut reporterii ne-au bagat repede la imbarcare cica, unde am mai stat mult si bine pana a ajuns avionul. Cam asta a fost aventura mea, bine de retinut daca aveti de gand sa zburati pe curse interne. Rox si Alexandra Maria [copil] (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara si de la noi. Banuiesc ca ati citit deja povestea mea si stiti de ce am tras chiulul. Acum trag la greu sa vad ce ati scris, constat si eu ca mi-au disparut mesaje. Dupa ce ca am postat rar, au disparut si alea. Si pe deasupra ati mai schimbat si titlul la subiect de m-ati facut sa postez la Bebelusii de 2005! Hai sa ne traiasca copilasii si sa fie sanatosi, ca mari deja sunt. Eu sunt obosita, ati citit patania. Si de oboseala iar am o criza de bile ingrozitoare. Ma tratez, ce sa fac. De tuse am scapat, cred ca era pe sistem nervos. Cum am facut ieri radiografie si mi-a zis ca nu am nimic, nici nu mai tusesc. Alex e foarte bine, merge mult si bine, mai cade si mai face cate o vanataie, dar asta e. Ii ies si ei maselutele, insa mananca foarte bine. La masa de 18 primeste 2 iaurturi si la pranz i-am dat azi 2 feluri. Incerc imediat sa vad ce ati mai scris si voi si sa va raspund. Deocamdata m-am delectat cu pozicile cu Ailish! Ce dulci sunt puii tai Saphir! Sa va traiasca! Rox si Alexandra Maria [copil] (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, am citit despre aparatorile de prize. La noi e mai complicat. Alex scoate si mai si baga in priza, asa ca...Ma refer la stecher, nu la degete. Cat despre elastice, a invatat sa le scoata si deja nu ma avem nici o sansa sa protejam dulapurile. Ioana, stiu eu un loc foarte frumos, insa e departe, la Durau. Da-mi un semn daca vrei sa afli ceva, ma batea si pe mine gandul sa mergem. Desi noi plecam si in 2 la Praga si nu stiu daca imi pot lua atat concediu. Ramona, succes in plan profeional! Inteleg ca vrei o schimbare. Cum a fost revenirea? Rox si Alexandra Maria [copil] (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Wow, Roxana, prin ce ai trecut[bang]!!! Fara cuvinte[RO]... Felicitari Alexandrei pt. maselute[pup] si pt. ca mananca asa de bine[pk]!!! De acum va asteptam mai des pe forum. Azi am avut program de invatat[^]. Rares a iesit la plimbare cu matusa mea, dar era sa-i ia vantul pe sus[V]. Mai nou a inceput sa lalaie[:o)]. Ne prapadim de ras de cum canta[:D]. Fetelor, copilasii vostri se stramba? Rares face niste mutre[olala] de nu ne vine sa credem. O sa fac un album numai de strambaturi ca sa va amuzati cu pisicherul de Rares[:p]. In rest se joaca non stop, se catara peste tot, alearga, scoate jucariile din cutii si le insira toata casa. Parca pe zi ce trece este si mai afectuos si mai expresiv atunci cand imi arata ca ma iubeste. Ma topeste cand isi pune capul pe umarul meu sau ma ia cu manutele de gat[dual]. Hey, Emilly, ai vizionat toti cavalerii[cavaler][cavaler][cavaler][cavaler]??? Ramanem favoriti sau trebuie sa ne duelam[duel]???[;)] Adriana[sofer] si [:o)] Rares (13.febr.2004) [url="http://community.webshots.com/user/adrinusa"]poze cu Rares[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Roxana_G [Adina, seara in 2! Hmmm, ce puneti voi la cale? Rox
si Alexandra Maria [copil] (10.02.2004)
...se cheama Business Plan pe 2006![:D] Roxana -bine ca s-a terminat. Eu n-am patit-o chiar asa de rau.De 2 ori n-a mai plecat cursa de la Bucuresti ca era ceata la Cluj (asta se intampla mereu acolo)- dar ne-a anuntat in timp util, pana la ora 10 a.m., asa ca am continuat ziua de lucru, iar de 2 ori am aterizat la Tg Mures in loc de Cluj (tot din cauza de ceata). Inapoi am venit de fiecare data bine. Lui Cristi i-au copt-o o data ca l-au tinut in aeroport aici pana la 3 dupa-amiaza si tot n-au plecat la Cluj. Si avea o urgenta, dar ma rog,asta e, a trecut. dar faza cu las' ca afli in avion unde zbori e mortala![:D] PS: Asta ar fi a doua seara fara Moti, dar domnul s-a dus la tenis (n-am stiut ca asa o sa se intample si azi dimineata i-am zis sa-si programeze de la 8 jumate seara, dupa ce adoarme Moti). Deh, macar mi-am facut-o cu mana mea.[^]In consecinta ma relaxez cu diverse alte chestii.[^] Adina + [copil]Olivia Karla 04.03.2004 [url="http://community.webshots.com/user/adinaiulia"]pozele noastre [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
  • Adaugă...