Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

tauroaicele...partea a 2-a!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
gabiyza, ce chestie, chiar aseara ma gandeam ca ar fi frumos sa ne intalnim toate, telepatie...super.. eu vin la intalnire oriunde si oricand, stabiliti voi care aveti pitici. astept data si locul...abia astept... merg sa ma relaxez putin printr-un program administrativ....[spala][vase][rufe][pathot][papica] va tzuc "Fiecare om se afla in inchisoarea sa, dar fiecare poate obtine dreptul de a se elibera. Sa nu te opresti niciodata sa te zbati" Buddha
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by cgaby
ruxandra..[:D]acu vazui ce-ai scris..[cool][^] azi ne-am cunoscut..in sfarsit...live![cheers] ce mai..esti super si de matei...nu mai vorbesc! abia astept sa ne mai vedem..poate ne facem curaj si ne intalnim mai multe...daca tot se apropie ziua noastra..sa facem ceva intr-un cadru organizat![papica]parerea mea! dupa paste poate punem de-o intalnire in gasca! ce ziceti???[grup] pupici
M-am enervat ca n-am reusit sa intru vineri seara pe forum. [bang] Simpatica intalnirea noastra [flo] & [pup] . Eu am avut prilejul sa-l cunosc chiar live pe blondul si zburdalnicul Stefan. Matei al meu a fost prezent in poze. Ar fi interesant sa punem de-o intalnire taurina !! Si eu, si eu. Ruxandra & Matei (3 ani) & sotul drag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Salina Femeia din Taur Din multe puncte de vedere, femeia din Taur e pîinea lui Dumnezeu, o combinaþie a multora dintre calitãþile rare pe care orice bãrbat le cautã ºi rareori le gãseºte într-o femeie. Chiar dacã are un temperament violent, care poate face un bãrbat puternic sã o rupã la fugã sau sã se ascundã sub masã, ea nu va izbucni ca o tornadã devastatoare decît dacã e grav provocatã. În mod normal, dacã n-o chinuieºti peste limitele rãbdãrii umane sau dacã soarta nu-i oferã o mînã îngrozitor de proastã, ea îºi va juca cinstit cãrþile, cu un calm admirabil. Sinceritatea ºi onestitatea ei nu sînt ºtirbite de nici un fel de jocuri, lacrimi ºi alte trucuri tipic feminine. Fata din Taur are mai mult curaj moral ºi emoþional decît mulþi bãrbaþi duri, dar are suficientã încredere în sine ca sã te lase pe tine sã fii ºeful, dacã asta vrei. Dacã nu, va prelua controlul ºi va conduce ea totul, dar ar prefera de o mie de ori ca situaþia sã fie inversatã. Ea cautã un bãrbat adevãrat, pentru cã ºtie cã e o femeie adevãratã ºi e mîndrã de asta. Pentru ea, a fi femeie nu înseamnã neapãrat sã flirteze tot timpul, sã aibã creier de gãinã sau sã fie o pisicuþã miorlãitã care face pe fragila ºi neputincioasa ca sã obþinã ce vrea. Îþi vei da seama repede cã are opinii proprii ºi un creier suficient de puternic ca sã nu fie nevoie sã recurgã la ºiretlicuri ca sã atingã un obiectiv. O femeie Taur are atîta autocontrol încît ar putea þine în loc un întreg atelaj de cai (asta ca sã-þi faci o idee despre forþa voinþei ei ascunse), dacã hotãrãºte sã ºi-l exercite. Dacã are un ascendent în Berbec sau Leu, ea poate fi uneori capabilã de cruzime sau dese furtuni emoþionale, iar dacã are influenþe din Peºti sau Gemeni ar putea fi mai agitatã ºi nehotãrîtã decît alte femei Taur. Dar femeia tipicã a acestui semn dã de cele mai multe ori dovadã de reþinere în toate domeniile. Acesta e un lucru bun, cãci exteriorul ei placid ascunde o senzualitate atît de puternicã încît trebuie þinutã puþin în frîu. Bãrbaþii apreciazã întotdeauna tendinþa ei nobilã de a lua oamenii aºa cum sînt, fãrã sã-i judece. Femeia Taur se simte la fel de bine în compania unui savant care studiazã musca Þeþe în Congo, ca ºi în cea a unui înghiþitor de sãbii de la bîlci, atîta timp cît aceºtia fac ceea ce îºi doresc ºi îºi exprimã astfel personalitatea. Cînd întîlneºte o persoanã pe care o antipatizeazã nu declanºeazã o campanie de distrugere a persoanei respective, ci pur ºi simplu o evitã. Aceastã femeie îºi poate trata duºmanii cu o indiferenþã glacialã, dar dacã te numeri printre prietenii ei îþi va fi loialã indiferent de perioadele prin care treci. Hotãrîrea cu care îþi este alãturi la bine ºi la greu face ca relaþia dintre Damon ºi Pythias sã parã o cunoºtinþã întîmplãtoare. Poþi sã circuli prin oraº cu trotineta, sã te caþãri pe un catarg de steag, sã ajungi la mititica sau sã te duci la birou cu margarete puse dupã urechi, ea va gãsi întotdeauna o modalitate de a-þi justifica gesturile, cãci eºti prietenul ei. Dar dacã nu îi acorzi în schimb acelaºi devotament total va sta îmbufnatã într-un colþ, ca un nor negru, apãsãtor, plin de sentimente reprimate. Însã asta nu are nici o legãturã cu gelozia. Femeia Taur nu va lua în serios hobby-ul masculin al privitului dupã fete. Spre deosebire de Leoaice sau de cele din semnul Berbecului, fata noastrã nu se va face purpurie la faþã de furie de fiecare datã cînd admiri în mod deschis o fatã drãguþã. E nevoie de mult mai mult decît un flirt uºor sau un sãrut aplicat pe obrazul unei bune prietene ca sã-i stîrneºti furia taurinã. Dacã depãºeºti limita a ceea ce considerã ea cã ar fi fair play se poate transforma într-un monstru al terorii, dar graniþa respectivã e trasatã cu linii foarte generoase. Deci poþi sã îi faci cu ochiul drãgãlaºei casieriþe de la magazin, dar nu îi pune prea mult rãbdarea la încercare, cãci, deºi pare nesfîrºitã, îºi are, totuºi, limitele ei. Dacã n-ai vãzut-o niciodatã furioasã, fã bine ºi nici n-o stîrni! Femeia din acest semn nu e dominatã de scopuri strict intelectuale. Asta nu înseamnã cã nu e inteligentã. Dimpotrivã, mintea ei poate þine piept cu succes celor mai deºtepþi bãrbaþi sau femei, doar cã nu i se pare crucial sã înþeleagã teoria relativitãþii ºi nici nu o intereseazã foarte mult sã se piardã în discuþii abstracte. Nu e nici impresionatã, nici încîntatã dacã faci colecþie de diplome universitare. Una singurã e suficientã ca sã-i cîºtigi respectul. Pentru ea sînt esenþiale bunul simþ, simþul practic ºi capacitatea de a înþelege esenþa oricãrui subiect. Femeia Taur tipicã nu e o intelectualã care citeºte filozofie din purã plãcere, iar ideologiile complicate nu sînt punctul ei forte. Picioarele îi sînt ferm înfipte în pãmînt. Ea e o creaturã strict fizicã. Asta îl va interesa cu siguranþã pe cititorul bãrbat, dar ca sã o intereseze ºi pe ea un obiect sau o idee, aceasta trebuie sã-i încînte simþurile fine. Dacã încerci sã o convingi spunîndu-i cã "e bine pentru ea", cã "toatã lumea face asta", sau cã "o va stimula intelectual" nu vei reuºi decît s-o faci sã caºte. Ca sã reacþioneze cu entuziasm sincer, ea trebuie sã gãseascã o formã sau alta de satisfacþie senzualã în tot ce face. Nu prea vei vedea o femeie Taur îndesînd niºte flori artificiale într-o vazã. Florile ei trebuie sã fie adevãrate, sã aibã texturã ºi parfum cinstite. Îi plac buchetele uriaºe de flori de sezon dintre cele mai simple - de cîmp, dacã se poate. Parfumul ei e de obicei exotic ºi persistent, deºi unele femei Taur înclinã spre cealaltã extremã ºi preferã ca pãrul ºi pielea sã le miroasã a extrem de curat... ºi atît. Aceastã fatã e vizibil miºcatã de cearºafurile proaspãt spãlate, îmbibate de dulcele miros al soarelui sau de aroma delicioasã a pîinii coapte în cuptor. O sensibilizeazã puternic mirosul cernelii tipografice de pe ziarul de dimineaþã, parfumul îmbãtãtor al ierbii proaspãt tunse dupã o ploaie primãvãraticã sau aroma de frunze arse toamna. De aceea, dacã o scoþi în oraº, ar fi spre binele tãu sã-þi cumperi un after shave de calitate, sã-þi bagi în buzunar o frunzã arsã, sã-þi dai cu un strop de cernealã tipograficã dupã urechi ºi sã dai drumul la aspersoare înainte sã o sãruþi în faþa uºii, cînd o aduci acasã. Izurile neplãcute au un efect la fel de puternic asupra ei, dar în sens invers. Mirosul de peºte proaspãt prins nu o va deranja cu nimic, cãci e natural, dar cel de peºte prãjit... e cu totul altã mîncare de peºte. ªi culorile reuºesc sã-i îmbete simþurile, mai ales cele intense. Fiecare nuanþã de albastru, de la fumuriu la indigo, îi va slãbi rezistenþa opusã eforturilor tale de seducþie. La fel ºi trandafiriul ºi rozul. Poartã o cravatã albastrã sau o cãmaºã roz cînd te duci la ea în vizitã, dar ai grijã sã nu le porþi împreunã. Nu uita cã are un simþ înnãscut al armoniei ºi nu e recomandabil sã arãþi ca un tort pentru copii preºcolari. Mîncarea ei are neapãrat gustul care trebuie ºi de obicei pune condimente ºi ierburi aromatizante din belºug (doar dacã nu are ascendent în Fecioarã sau Capricorn). Ai grijã sã o duci la restaurante cu bucãtari excelenþi, cãci cu un hamburger turtit ºi o supã chioarã nu ai nici o ºansã la inima ei. Dacã eºti cu adevãrat un tip norocos, te va invita ea la o cinã preparatã în casã ºi cu siguranþã o vei cere de nevastã înainte sã apuce sã serveascã desertul. Fata asta nu-ºi pune ºorþul doar ca sã facã frigãnele, aºa cã e întotdeauna o idee bunã sã nu mãnînci nimic înainte de a trece pe la ea. Bucãtãria ei poate fi o adevãratã capcanã pentru bãrbaþi. Sunetele armonioase ºi imaginile frumoase o atrag ca un magnet. Majoritatea femeilor tauriene au un pronunþat talent pentru arte sau o finã capacitate de apreciere a lor. Cînd vorbeºte la telefon, desenele pe care le face fãrã sã-ºi dea seama sînt schiþe în toatã regula. Ca sã fii sigur cã va fi o întîlnire reuºitã, du-o la un concert sau o expoziþie. O femeie Taur care sã nu fi fost niciodatã la þarã ºi cãreia sã nu-i placã pescuitul ºi cãlãria este un caz rar. Cu toatã senzualitatea ei, în suflet ea rãmîne un bãieþoi. Mama Naturã o atrage irezistibil cu chemarea ei, iar fata din acest semn o strînge cu voluptate la sîn. Dacã vrei sã fii beneficiarul aceluiaºi tratament nu pune muzicã zgomotoasã ºi dizarmonicã în prezenþa ei, nu mînca usturoi înainte de întîlnire ºi nici nu purta culori care se bat cap în cap. În sfîrºit, simþul tactil o face pe femeia Taur sã se plîngã cã puloverul tãu e aspru ºi neplãcut la pipãit. Aproape cã e în stare sã-þi spunã ce culoare are o þesãturã doar atingînd-o cu ochii închiºi. Materialele purtate de ea sînt moi ºi delicate la atingere, niciodatã iritante ºi se îmbracã simplu ºi cu gust. Natura ei senzualã probabil cã nu include purtarea de lenjerie extrem de sexi ºi complicat croitã ºi nici haine prea sofisticate. Preferã stilul sport ºi îmbrãcãmintea practicã, scumpã, fãrã zorzoane ºi ornamente, cãci la ea confortul e pe primul plan. Aceastã femeie e rareori pretenþioasã, iar starea ei emoþionalã e în general echilibratã, realistã ºi plãcutã. Oamenii sînt atraºi de atitudinea ei directã, deschisã, la fel de relaxantã ca o baie fierbinte. Ea adorã cãzile cu apã fierbinte, plinã de spumã parfumatã, loþiuni ºi uleiuri, aºa cã baia ei va arãta probabil ca apartamentele Cleopatrei. Probabil cã vei afla pe pielea ta cã unei femei tauriene nu-i place sã fie contrazisã, mai ales în public. Nu uita cã îi place sã facã lucrurile pe îndelete. Dacã o grãbeºti se va înfuria ºi nu-þi doreºti asta. Maternitatea i se potriveºte de minune. Îi va alinta pe bebeluºi ºi va adora copiii foarte mici, dar cînd progeniturile se fac mai mãriºoare e posibil ca mama lor sã devinã prea severã ºi pretenþioasã, cãci îi vine greu sã accepte schimbãrile derutante ale adolescenþei. Mama taurianã se înfurie cînd e încãlcatã disciplina. Nu va suporta sfidarea ºi nu va tolera lenea ºi neglijenþa, aºa cã cei mici vor trebui sã-ºi þinã camerele în perfectã ordine. În afarã de aceste impedimente, ea va fi un pãrinte bun; copiii ºi-o vor aminti ca fiind în primii ani o figurã caldã, protectoare, iar la maturitate o prietenã cu mult simþ al umorului. Anii intermediari, cînd nerãbdarea adolescentinã se va ciocni cu încãpãþînarea Taurului, pot lãsa unele amintiri neplãcute. Femeia din acest semn nu e niciodatã o miorlãitã. Rareori se va plînge de ceva. E genul care va munci ca sã-ºi întreþinã soþul în facultate sau care îºi ia o a doua slujbã cînd familia e în crizã financiarã, fãrã sã facã deloc caz de asta. Ea e în stare sã se urce pe o scarã ca sã rãzuie vopseaua sau sã vãruiascã, cu aceeaºi forþã ca un bãrbat, dar are absolutã nevoie de somnul ei de dupã amiazã pentru a-ºi pãstra puterile. Va merge mîndrã alãturi de bãrbatul din viaþa ei, fãrã a-l depãºi sau a sta în umbra lui. Multe soþii din Taur îºi ajutã soþii la studii sau la lucru. Nici prin cap nu le trece sã fie întreþinute fãrã a contribui cu nimic la bunãstarea familiei ºi vor fi profund nefericite alãturi de un bãrbat al cãrui aport la problemele casei e nul. Ele detestã orice formã de slãbiciune. Bãrbatul care se însoarã cu o femeie a acestui semn nu se va alege cu o plîngãreaþã sau o vînãtoare de avere. Ea va aºtepta de la el sã aducã banii în casã ºi sã gestioneze cu cumpãtare finanþele familiei. Va pretinde calitate maximã la aparaturã, mobilã ºi mîncare, dar va fi cu ochii în patru dupã chilipiruri ºi e dispusã sã aºtepte pentru a-ºi cumpãra un obiect de lux îndelung rîvnit. O impresie bunã e importantã pentru ea, aºa cã îºi va încuraja soþul sã invite la cinã oameni influenþi. Ea va fi însãºi esenþa ospitalitãþii, considerînd evenimentul o investiþie pentru viitor. Femeia Taur poate insufla cu tandreþe forþã bãrbatului ei cînd acesta se considerã învins ºi e la fel de priceputã la repararea unei siguranþe sãrite ca ºi la prepararea unei plãcinte cu viºine. În inima ei e întotdeauna destul loc ºi destulã dragoste pentru a primi în cãminul ei strãini ºi rude, iar casa ei va fi un refugiu cald ºi luminos în mijlocul furtunii.
Alina, sa stii ca l-am listat si l-am dat la sot la lectura. A zis ca in proportie de 80% corespunde. [bis] O intrebare, de unde l-ai luat ? M-ar interesa similarul pt barbatul Capricorn. Nu de alta, dar vreau sa-l verific.[:D] Ruxandra & Matei (3 ani) & sotul drag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tzuc - m-ai distrat cu programul administrativ...pai la mine e invers..mai intai [papica] si dupa...[xinpat][:p][:)][:)][:)] pupici poate ne vedem dupa paste, ca eu acum sunt ocupata![recevere] cgaby http://community.webshots.com/user/cgaby100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ruxi si eu vreau pt. caprina mea de viata sa vedem ce mai zice zodiacul, al meu este putin atipic ca si zodie.. hahaha gabitza, pai cum bre cu burta plina? dupa masa ma [sex]o lene..nicicum cu chef de "gimnastica", io ca io da pe'al meu dupa masa nu face nika nici cu pistolul la tampla...:-) fetele dati-mi idei cum sa-mi conving consortiul sa proiectam un bb ca nu se lasa deloc "pacalit"...ce ma fac? citeam azi pe forumul fetelor de la aspirante si ma minunam de cate inseminari au facut cateva si i-am zis si luni cu subanteles...oare o fi priceput ce vreau sa zic? offf greu cu comoditatea asta la barbati.... va pupacesc de noapte buna si ma duc pe albumele voastre sa va vad puiutzii...pupici "Fiecare om se afla in inchisoarea sa, dar fiecare poate obtine dreptul de a se elibera. Sa nu te opresti niciodata sa te zbati" Buddha
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut pe aici sa va salut...vin si eu in parc...dar la toamna.Noi suntem o familie de taurasi adica si sotul meu tot taur e...va d-ati seama ce scantei ies???? M-ar interesa care dintre voi are bebe de varsta apropiata cu a mea printesa...3 luni!Pupici si promit sa va vizitez mai des. Lavinia si Natalia(17.01.05)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, fetelor! Brrr, am fost ieri la prima lectie de condus si deja m-a scos pe traseu. Hehe, da' n-am busit nimic!!! Oricum cred ca o sa ma descurc mai greu cu schimbatorul de viteze si cu ambreiajul. Dar pot spune ca-mi place! Uite ca inca n-a inceput zodia noastra dar eu deja ma gandesc cum voi sarbatori ziua mea. Obligatoriu va trebui sa serbez si la servici pentru ca asa face toata lumea si primesc cadou de la colegi, asa ca trebuie. Dar n-as vrea sa cheltui prea mult...nu prea stiu ce sa fac! Ma mai gandesc. Voi cum faceti, sarbatoriti si voi la servici? I wish I were an angel... http://photos.yahoo.com/anangel_lexi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...