Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La France (31)


Recommended Posts

Imi pare rau ca intervin, insa m-a indurerat foarte tare ceea ce s-a intamplat aici si nu pot sta deoparte. Tot ce vreau sa va spun este ca Michaela e prietena mea, si nu de ieri de azi, si ca a fost victima unei calomnii ingrozitoare. In caz ca unele dintre voi aveti indoieli cu privire la caracterul ei in urma mesajelor scrise de Cricricri, vreau doar sa va asigur ca Michaela este o fiinta deosebita asa cum s-a mai spus, si ca tot ce s-a scris despre ea nu sunt decat interpretari tendentioase, izvorate din greseala ei de a avea prea mare incredere in oameni, si in special in cei pe care ii considera prieteni. Ma opresc aici si nu vreau sa alimentez conflictul, dar mi s-a parut de datoria mea, ca prietena si cineva care o cunoaste indeaproape pe Michaela, sa imi exprim pozitia fata de cele intamplate. Sper din tot sufletul ca ea se va mai gandi si va reveni pe forum, nelasandu-se infranta de un atac nefondat. Va doresc numai bine, Catalina. ________________________________________________ To escape criticism: say nothing; do nothing; be nothing!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ma bucur ca ai intervenit, Catalina! Si tu esti un om deosebit! Cine se aseamana se aduna![:)] Lulu, deci fetita ta a facut 11 ani azi? La multi ani, sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa! Ca desteapta e!:) Eu incep sa simt usoare palpari, e ca si cand mi-ar da bebe cu piciorusul in burtica, dar nu stiu ce sa cred, o fi bebe?? Burticuta mea e mica, abia se cunoaste ca sunt insarcinata:)! Fetelor, sa o felicitati pe Sibylle, care de ieri s-a angajat, pt trei luni, dar cu sanse de prelungire!(ei i-a fost lene sa scrie)[:)] Mie mi se pare super sa ajungi sa muncesti decent in alta tara, mai ales cand in tara ta ai avut o pregatire care aici nu inseamna nimic si trebuie sa o iei de la O! Spun asta pt ca eu sunt un pic demoralizata pe acest plan.(cred ca nu sunt singura) Numai bine va doresc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu intarziere si cu scuzele de rigoare, urez si eu un sincer "La multi ani" nasicii mici a lui Seb, Ancuta, sa fie sanatoasa si mereu plina de viata ca acum...si Cristinei, sa aiba parte de tot ce viata ii poate oferi mai bun alaturi de familie si felicitari pentru apartament! Cata, noi o cunoastem foarte bine pe Miha si sunt convinsa ca nu s-a indoit nici una dintre noi de ea. Dar am evitat sa raspundem acestei fete, pentru a nu o face sa scrie si altele. Si sunt convinsa ca va citi aici, si ii transmit ca degeaba ne "povesteste" ea ce vrea, ca sunt numai imaginatii de ale ei, care, daca erai o fata serioasa nu ni le scriai noua aici. In fine...am zis ca nu intru in prea multe explicatii cu ea, subiectul e incheiat si sunt convinsa ca daca va mai scrie vreun mesaj la adresa Mihaelei, moderatorii le vor sterge, pentru ca incalca un punct din regulament cu ele. Sibylle, ma bucur enorm pentru tine ca ai reusit sa iti gasesti in sfarsit un contract de munca. Nadia, te saluta bebelushul, sa fi fericita, eu sunt convinsa ca el este.:) Sa fie sanatos! Nu vreti sa stiti ce este? Seb e racit iar, se trezeste din somn din cauza ca nu poate respira, de ieri noapte m-a atins si pe mine, acesta fiind motivul pt care nu am intrat azi, abia ma tin pe picioare...am infectie in gat, febra...si din seara asta l-a luat si pe George.:(( Va pup! Oana si Seb [copil] (10.01.2005) "Si maine mai este o zi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Sibylle ,ma bucur nespus pentru tine!Sa fie intr-un ceas bun!! Din pacate ,eu iarasi am ratat!Am dat teste la Afpa pentru un curs si nu am rezultate bune!Cred ca pina la urma o sa ma obisnuiesc cu ideea ca in Franta nu voi putea face niciodata altceva decit menajul! Va pup Corina si Anna nazdravana!![fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina nici sa nu te gandesti sa renunti! Ca ma iau cu batul dupa tine[neand] Auzi?? Sibylle bravo pentru post, ma bucur sa aud o veste buna! M-am trezit si eu la spartul targului dar sper ca nu e prea tarziu: La multi ani Ancuta!! Oana incearca sa-i desfunzi nasucul lui Seb cu ser fiziologic ca sa doarma mai bine. Astia mici nu inteleg ce li se intampla cand au nasul infundat si nu pot respira si se sperie si plang. Cel putin asa face fiica-mea. Va pup. http://georgiana.iciblog.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Georgiana, asta si fac, i-l desfund si nu mai plange. M-au invatat data trecuta la spital cand a fost bolnavior, cand e asa, sa ii pun ser innainte de fiecare masa. Si merge. Daca il auziti cum respira, si cum se aud mucisorii...si totusi zambetul pe buze il are, si ultimele doua nopti a dormit. Vreau sa aduc un omagiu, poate vi se pare prea mult spus, dar eu consider ca asa merita Luminitei si lui William, care, de cand i-am cunoscut ne-au ajutat ENORM DE MULT...Azi dimineata i-am sunat sa ii intreb ce sa mai facem, ca in loc sa treaca, se agraveaza raceala(febra...) si s-a dus George la ei sa ia un spray pt gat, iar ei i-au dat din tot ce aveau si ei in casa, ceaiuri, miere, lamaie, medicamente...si 3 oua de ciocolata. Plus ca mi-a scris si cum sa fac Lulu...Mi-au dat lacrimile, si tocmai ce le scriam la fetele de la mamici ca era bine la mami in astfel de situatie...prin ceea ce au facut ei, am simtit ca sunt acasa, la mami, chiar daca nu suntem in aceeasi casa...Am vrut sa o stiti si voi, pentru ca merita sa stie toti ce fel de oameni sunt. VA MULTUMIM PENTRU TOT CE FACETI PENTRU NOI! Oana si Seb [copil] (10.01.2005) "Si maine mai este o zi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, si eu vin si iti dau bataitza daca renuntzi! Daca nu te cunosteam si nu stiam ce fata desteapta esti, nu iti mai ziceam nimic, dar te cunosc...si nu mai fi pesimista, lupta, ca ai sa reusesti! D-zeu nu ne da totul din prima, uneori trebuie luptat pentru a avea, dar dupa aceea apreciem mai mult...:) Te pup dulce! Oana si Seb [copil] (10.01.2005) "Si maine mai este o zi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] Cristina si bravo pt apartament! [s] Anca sa cresti mare si s-o asculti pe mama! Oana, ai grija cu raceala ca-i nasol sa fie bb racit. Da-i mult cu ser fiziologic pana se curatza bine bine nasucu'. KiKi a mea, cand vede sprayul fuge cat poate. Il uraste de moarte. In schimb, Emma mi-l cere sa mai dea cate un pic prin nas :)) Corina, nu te necaji! Cred ca limba ti-a pus probleme, nu testele in sine. Pune burta pe carte si ai sa vezi c-o scotzi la kapat!!! Sibylle: bravo pt job! Tine-te tare pe pozitii. Otilia: Draga de tine prin cate necazuri treci . Sper sa rezolvi situatia si sa te bucuri de bebeii pe care-i vei mai avea. Sau mai bine las-o balta de meserie si urca iar pe scena! Aratzi mai bine la lumina reflectoarelor decat stergand pe bb de KK :D nadine: ma faci sa am chef de unca un BB mic in burtic fetele, va dau o veste: mosu [aho] egzista!!! stitzi ce i-am cerut eu asta iarna??? o prima ;) mai tzinetzi minte??? ei bine, mosu aste nebunatic mi-a adus prima cu intarziere. Dar tot a adus-o. Si nu-i pacaleala ca a virat-o si-n cont. Cred ca a ratacit scrisoarea mea si a gasit-o prea tarziu. Asa ca anu asta ii fac de pe acuma scrisoarea: un job pt sotz !!!! Mosuleee !!! auzi? [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] pupici cu lipici si sclipici Mihaela [url="http://www.desprecopii.com/info.asp?id=512"]Anaïs[/url] [fetita] & [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19303"]Emma[/url] [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai di mini si di mini, ce coroana de lauri m-astepta aici, pe piedestalul ridicat de Oana ! Pe tine, Oana, te-or fi facut sa plangi ouale de ciocolata (mai multe nu puteam sa pun, ca ma omora Anca), pe mine mesajul tau m-a facut sa zambesc si tot ce-mi vine in minte acum e ca daca am fi din aia mai instariti, v-am infia cu totul, sa scapam de-o grija !!! Sibylle, bravo si te asteptam cu detalii ! Corina, nu cobori bratele, n-a fost sa fie de data asta, sau nici de data asta, dar asta nu inseamna ca nu vei gasi ceva. Stiu si eu ce inseamna sa ai impresia ca bati pasul pe loc, dar nu te lasa, insista si vei reusi ! Nu te descuraja si nu renunta ! Nadine, desi nu reactionez la mesajele tale despre bebe, sa stii ca sunt cu ochii pe tine ! Ma bucur tare, oLo !!! Mai stii cand ma vaitam eu de-o marire ? Prin noiembrie ? Si la mine a venit mosul, chiar de Craciun. N-a fost marire, ci o prima asa de mare, ca-mi acoperea tot ce visam eu ca marire pentru un an intreg. De-aia n-am mai zis nimic… Apoi (bineineles…) am sperat ceva si din partea iepurasului, dar am ramas cu speratul. Se vede treaba ca nu trebuie sa intind coarda prea tare. Si, in sfarsit, multumesc pentru urari. Acum nu ne ramane dect sa ne rugam sa nu ploua duminica, sa putem sarbatori la padure, asa cum ne-am propus… (au anuntat ploaie, de aia sa ne rugam…) Va pup ! ................................................................................. [hop][url="http://community.webshots.com/user/lumorelli "]Dragii de noi[/url] ................................................................................. « C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. » La Rochefoucauld
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...