Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La France (31)


Recommended Posts

Lulu, ouale sunt deja in stomac...[:D] Iar cu infiatul, eu sper sa va imbogatiti intr-o zi...[:D] Asa am vazut si noi la televizor de vremea de duminica, dar unul din baieti din club a zis ca a vazut azi pe ne ca o sa fie frumos, dimineata facem si noi un picnic innainte de meetingul de masini. Asa ca...nu va pierdeti speranta...:) Pupici! Oana si Seb [copil] (10.01.2005) "Si maine mai este o zi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dragele mele, vreau sa va scriu un mic mail, sunt intr-un Internetcafe in Paris si pe graba. Ma lupt cu subjonctivul , si cu alte "minunatii" ale gramaticii franceze, dar recunosc ca ma si distrez si ma^plimb pe saturate... Draga Otilia, sa sti ca am salutat deja Cartierul Latin din partea ta[:D]...unde spuneai tu ca ai cantat? Ai fost intr-un Band, de ce gen ati cantat, ca nu am stiut! Imi pare rau de necazurile prin care treci cu nebuna aia, dar sa te tii tare, sunt sigura ca pana la urma vei avea castig de cauza! Sibylle, draguta mea, tot prin Amsterdam va plimbariti? Ai job, ca nu am gasit posting-ul tau? Uraaa...la weekend-ul viitor trebuie sa sarbatorim, asa a ramas, nu, 09 aprilie? Sper ca de data asta sa reusim! Dragutelor de parizience, Mihalea si Ana, m-as bucura sa ne intalnim, poate la o cafea. O sa va sun. Mai sunt si alte doritoare pe aici? V-ar conveni de exemlu miercuri, pe 06.04, pe la ora 17-18 aici, prin Cartierul Latin? Sau mai bine marti, pe 05.04? Cam astea ar mai fi zilele cand as mai putea, ca pe urma ma reintorc acasa. Fetelor, va sarut pe toate, si nu va necajiti pentru prostioarele care au aparut ca stiti si voi...cainii latra, caRAVANA trece...[:D] Cu drag, mIrunda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Mirunda
Dragutelor de parizience, Mihalea si Ana, m-as bucura sa ne intalnim, poate la o cafea. O sa va sun. Mai sunt si alte doritoare pe aici? V-ar conveni de exemlu miercuri, pe 06.04, pe la ora 17-18 aici, prin Cartierul Latin? Sau mai bine marti, pe 05.04? Cam astea ar mai fi zilele cand as mai putea, ca pe urma ma reintorc acasa.
Mirunda, Ambele zile imi convin dar la ora 18h00 ca sa am timp sa ajung de la serviciu. Saptamina asta sint inca in vacanta, asa ca nu stiu ce surprize ma vor astepta luni la birou. Prefer sa vorbim luni seara, cind voi sti care sint disponibilitatile mele pentru marti si miercuri. Ca loc de intilnire, ori biserica rom^neasca din rue Jean de Beauvais, ori Mc Donald's din fata de la Thermes de Cluny, la intersectia Bd Saint Germain cu Bd Saint Michel. wkd placut tuturor ------------------------ If you want to win you have to learn to be a master of the game.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, te inteleg, insa nu trebuie sa te descurajezi! Eu ti-am mai spus, incearca sa faci cursurile de franceza care se continua cu mate, la Afpa. Spun asta si pt cele care poate mai sunt interesate.Te asigur ca nu sunt deloc usoare, insa vei face fata. In plus,primesti bani . Ai 4 ore de prezenta pe saptamana si in rest lucrezi acasa. Daca ai adeverinta din Ro ca ai lucrat cel putin 920 de ore pe an, o sa primesti in jur de 650 de euro! Sunt o gramada de arabi, negrii, plus francezi care fac! Prietena mea albaneza a aflat de la mine si a inceput si ea! Iti trebuie acordul Anpe-ului! Oana, normal ca vrem sa aflam sexul, insa mai avem de asteptat pana la sf lunii! Pe 27 avem eco 2! Vreau acasa la mami! Mi s-a facut un dor de tara, nu am mai fost din august si tare greu e! O sa ajungem ori luna asta ori in mai cel tarziu, ca apoi, cine stie cand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parca sunt intr-un film cu prosti! [}:)] Primesc azi scrisoare ca saptamina viitoare vine sa ma viziteze aceeasi idioata care mi-a facut raportul ala catastrofic! [bang] Cred ca o sa ma arunc pe geam! (doar ca stau la casa...) Iar o sa petrec un WE ratat si o saptamina pe cinste! Sa vad ce pot face ca sa anulez, de luni incepem cu telefoane peste tot! Pina la urma tot o sa ajung la proces cu ea! Sotul meu nu vrea sa o primeasca deloc in casa! Doamne, ce m-am saturat!!! Noroc ca am protectia juridica de la sindicat, ca nu ma las pina nu se face dreptate! Mirunda, am cintat la "Aux trois Mailletz", pe rue Galande, cu orchestra de acolo (seful de orchestra cuban Rembert) Daca treci pe acolo zi-i ca ma cunosti ;) Uite o pozuta aici: http://www.desprecopii.com/Images/Upload/otil1.jpg [pup] ~Otilia&[url="http://community.webshots.com/user/laadelita"]LaAdelita[/url]~[url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Otilia"] [fetita][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, multa bafta!!! iti tin pumnii, sa nu te lasi si sa ii zici ca ai citit raportul iei si cum isi permite sa exagereze si sa zica asemenea prostii??? Sa o intrebi de-a dreptul in fata!! Trebuie sa dai dovada ca esti calma si sigura pe tine si ca vrei explicatiile de rigoare... te cred ca esti suparata si eu sunt dar tu!!! Lulu sa iti traiasca fetita si sa fie sanatoasa, sa fiti fericite si sa aveti parte numai de bucurii!!! Dragele mele, azi am fost la Luceram, ne-am plimbat un pic, ador satul asta medieval unde miroase atat de frumos a flori, a munte, a foc de semineu...La office de turism lucreaza o fata pe care o chema DELIA si care in Rom a fost prof de engleza, o tipa de nota 20, foarte amabila si deschisa. Are un baietel frumos foc pe care l-am vazut de Craciun imbracat in mag alaturi de tatal lui... tot mag...La Luceram sa face un fel de carnaval de Craciun, cu magii care ies pe stradutele oraselului...se canta, se danseaza, e superb!!! I-am dat si ei adresa noastra poate o sa intre si ea aici...[bis][bis][bis][grup] O veste buna este ca am luat primul meu salariu frantuzesc....[:D][berica][berica][cool][cool][bis][bis][bis]. E mai putin decat mi-au promis dar prima de pasti si orele suplimentare au zis ca mi le platesc luna viitoare [:D][:D]...sper... Eu ma operez joi de miopie la o clinica privata de la Nice, sper sa reuseasca si sa nu am complicatii... va pup cu drag pe toate!!![flo][flo][flo][pup][pup] http://community.webshots.com/user/jorjettoader20000 http://community.webshots.com/user/georgettedosa "In dragoste nu exista carpituri. Ori e un intreg absolut, curat, ori nu e nimic"I. Vulpescu "Iadul este calvarul de a nu fi in stare sa iubesti" Dostoievki
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, fetele! Otilia, bafta in lupta contra prostiei! Multumesc pentru urari, Geo, felicitari pentru primul salariu! Si, nu in ultimul rand, La multi ani pentru George, tati al lui Seb! Anca a avut ieri o competitie mica de trambulina. Era de fapt campionatul departamental, dar din cate cluburi s-au anuntat, la categoria ei de varsta n-au participat in final decat 3. Asa ca motivatia a tins spre 0, cel putin la fii-mea, care e ca magarul din poveste, are nevoie de morcov ca sa avanseze. In concluzie, unde la inceput tremura toata de frica, la sfarsit a spus ca a fost mai detasata decat la antrenamente. Rezultatul: medalie de bronz. Iata cateva poze aici: [url="http://community.webshots.com/album/311929701RnvaGN"]sportiva mamii[/url] Azi dupa amiaza mergem sa ne cataram in copaci. Anul acesta ii sarbatorim aniversarea la canyon forest, un site de accro branches. Sper ca nu avem maini si picioare rupte. Va pup! PS chiar in momentul acesta toate bisericile din Cannes au inceput sa traga clopotele, in cinstea Papei. E impresionant, ma trec fiorii! Dumnezeu sa-l odihneasca! ................................................................................. [hop][url="http://community.webshots.com/user/lumorelli "]Dragii de noi[/url] ................................................................................. « C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. » La Rochefoucauld
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Lu, ai o fata de milioane ! Si ce bine e ca o sustii in ceea ce îi place ! Eu am ceva restante la voi, nici nu stiu cu ce sa incep ...multumesc mult pt felicitari, sper sa le si merit. DEci, joia trecuta am fost la un interviu, din preselectie ramaseseram doar trei persoane la interviu. A fost ok, desi mi-am pus o mie de intrebari la sfârsitul discutiei. Si mai ales ca ma îngrijora o întrebare : "Est-ce que vous avez du mal a trouver du travail ?? " Asta e cu 2 taisuri... Ma rog, miercuri m-au anuntat ca m-au ales pe mine, desi e doar o misiune interim. Am un contract de 2 saptamâni deocamdata si daca totl e ok va mai veni unul de trei luni. Succesul meu cred ca consta mai ales in faptul ca mi-a mai ridicat moralul si ca mi-am dat seama ca nu-s chiar de aruncat cum sugerau unii ( pe-aici, prin zona de cunostiinte de la nantes ). Otilia, nu stiu ce sa-ti spun, ai vreo posibilitate sa inregistrezi conversatia cu duamna aia?? Oricum, nu inteleg de ce ti-o trimit tot pe ea ?? Insa in nici un caz nu va trebui sa o insulti, ca se poate lega de asta apoi....poate sa refuzi sa o primesti si doar sa o anunti ca esti la curent cu ce a scris ultima oara in dosar si ca lucrurile nu vor ramâne asa ...si incearca pe mai multe cai, chiar SOS Racisme cum mai zicea cineva. Ai alaturi de tine o parte din noi si daca putem face ceva, semna o petitie sau mai stiu eu ce, sa nu eziti sa ne spui. Mirunda, sigur ca ne intâlnim. Revin mai târziu cu un mesaj. O duminica placuta va urez !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salut si eu si va sarut dulce pe toate "florile" de pe "la france"[bis][bis] Va urmaresc si eu asa cum pot si de pe unde pot dar nu prea gasesc timp sa va scriu ,acum profit ca am un minut sa va spun ca nu v-am uitat si ca sint si eu cu gindul alaturi de voi toate......[flo][flo][flo][flo][flo] Aura&Luca,3 ani!!!! "Daca dragoste nu e nimic nu e" http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/aurasupacurasu/album?.dir=/a58e
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...