Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La France (31)


Recommended Posts

Bonsoir les filles, M-am hotarât sa va dau si eu un semn de viata. Nu prea am noutati : înca nu am un job fix, dar lucrez in Interim. CV-ul meu intereseaza, dar problema e sau ca nu am experienta, sau ca am prea multi ani de studiu. Insa eu sunt perseverenta. Oana, m-a distrat filmuletzul lui Seb. Sper ca problemele voastre sa se rezolve cât mai repede. Mihaela, felicitari pt job, ma bucur nespus de mult pt tine. Fii linistita, în curând vei ajunge muza colegilor tai de serviciu. Mirunda s-a instalat deja in noua ei casa la Challans. Le place foarte mult, iar Mara s-a acomodat deja cu scoala si spune ca e foarte usor. Va dati seama ce lectii de franceza ne va da cea mica la toate peste doua-trei luni ...! Iar noi mergem dumicica la ele sa mâncam une raclette. Mmmmmmm ! Va urez si eu o primavara frumoasa si plina de succese! http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sib_maillet/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Asta seara, Thalassa à Nice. Va invit cu drag. ................................................................................. [hop][url="http://community.webshots.com/user/lumorelli "]Dragii de noi[/url] ................................................................................. « C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. » La Rochefoucauld
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by lu.more Asta seara, Thalassa à Nice. Va invit cu drag.
Lu, am vazut. Super [cool] Si noi zburam maine spre sud, mergem in Corsica, s-o vizitam pe 'belle-mère" (+ bunici, unchi, veri etc, etc). de abia astept sa dau de putina caldura si de soare, sa scap de "la grisaille parisienne", macar pentru o saptamana (desi am auzit ca nici in Corsica nu-i prea cald in perioada asta. Totusi, ma gandesc ca nu poate fi mai gri ca aici... cel putin asa sper!) [avion] [pup] la toate frantzuzoaicele [url="http://photobucket.com/albums/v494/xcoco/"]imagini[/url] Ne prenez pas la vie au sérieux ; de toute façon, vous n'en sortirez pas vivant
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, va rog din suflet !!! daca are cineva nr de mobil al Mirundei din Franta, sa mi-l trimita pe PM. Mi-am schimbat mobilul, am trecut cu fixul pe TELE2, nu mai am sms-urile ei...nu îi mai gasesc nr de telefon, asa ca nu reusesc sa o sun astazi. Si trebuia sa merg la ea la o racleta. Ce sa fac ???! Probabil ca va suna ea saptamâna asta, insa pacat ca nu pot onora invitatia. Mi-am dat seama ca nici nu stiu cum o cheama [bang], ca as suna la spital in Challans ca sa îi las un mesaj. Mince! Aurelia, daca citesti, tu s-ar putea sa ai nr ei. Ti l-a dat atunci când trebuia sa ne întâlnim la Nantes. Please!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am n° Mirundei de mobil, dar cred ca o cheama Monica Mihailescu, nu? Daca il are cineva, vreau si eu n° ei. [flo] Ea nu are net acum? Pupici! [pup] ~Otilia&[url="http://community.webshots.com/user/laadelita"]LaAdelita[/url]~[url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Otilia"] [fetita][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt deja îngrijorata ca nu m-a sunat si sper ca totul e ok. Ea isi propusese sa faca o excursie la Noirmoutier duminica dimineata, iar dupa-masa trebuia sa ajungem noi la ea. Insa nu am putut sa o contactez...Am dat bip si pe mobilul ei nemtesc...ma gândeam ca poate l-a pastrat pt o perioada. Apoi am sunat pe fixul din Germania si ma pregatisem cu textul "Ich bin Sibylle..." ca sa cer nr ei de telefon. Oricum, saptamâna asta sun la spital si îi las un mesaj, sun pâna dau de ea. Voilà! Otilia, ea înca nu are internet, îsi asteapta Free Box-ul...ma gândesc sa mi-l pun si eu. Merci mult de tot pt nume! Stiam eu ca Monica, dar mai departe.... Fetelor, faceti si voi greva??? Ca io nu-s la curent cu nimic. Azi mi-am vopsit parul cu o culoare noua...si a iesit atât de oribil încât m-am hotarât sa ma numesc "Blonda defecta ". E groaznic ! Noapte buna!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, Sibylle, nu cred sa se fi pus de vreo greva, doar ca fetele sunt poate mai ocupate ca de obicei, sau nu au lucruri speciale de spus. Uite, eu, desi citesc tot ce se mai scrie, raspund rar, fiindca de obicei sunt pe fuga si totdeauna imi zic c-o sa revin ceva mai tarziu... Noutatile mele sunt urmatoarele: Joi merg la Marsilia. Incep demersurile pentru schimbarea pasaportului romanesc, care-mi expira exact azi. In al doilea rand, sunt super fericita, ca am gasit bilete ieftine de avion pentru la vara: in concluzie noi (doi) o sa mergem cu avionul, si nu numai atat, o sa-i aducem la noi 2 saptamanai si pe fratele meu + sotia + cupilu', iar toate dusurile-intorsurile ne costa 300 €! Mergem cu Blue Air, de la Milano. Deci daca mai punem la socoteala Nice-Milano-Nice de 2 ori, iesim mult mai ieftin decat daca mergeam cu masina in Romania. Am prins biletele alea la 29 € dus-intors cu tot cu taxe, am avut noroc sa picam pe promotii exact in datele (aproximativ) care ne interesau, deci sfatul meu e ca daca vreti sa faceti o afacere buna, ganditi-va repede, fiindca aveti sanse ca a mea, dar doar daca va pregatiti din timp! Mai tarziu o sa fie prea tarziu. In alta ordine de idei, incercam sa organizam ziua de nastere a Ancai. Anul asta o sa ducem copiii la Accro-branches. Dupa ce ne-am pus de acord cu verii-prietenele-matusile in privinta datei, aflam ca in sambata prevazuta (pe 2 aprilie) fii-mea are o competitie de trampo, deci am mutat-o duminica. Dupa care i-am luat pe toti din nou, la rand, cu telefoanele, sa vedem daca mai sunt disponibili. In fine. Abia asteeeeeeept! Iaca vestile mele. O zi buna, fetele! ................................................................................. [hop][url="http://community.webshots.com/user/lumorelli "]Dragii de noi[/url] ................................................................................. « C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. » La Rochefoucauld
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trec si eu la raport, ca sa nu aiba Syb impresia ca vorbeste singura.[si-eu] Saptamina trecuta am fost in deplasare (Paris si Grenoble), am avut noroc ca nu m-a perturbat prea tare greva de joi. Saptamina asta e incarcata, da' sper sa o scot la capat. Fetelor, voi ati incercat culorile de par pentru suvite ? Sa puteti face singure acasa ? Am pus ochii pe un produs din farmacie, produs de"3Chenes" care nu are amoniac, da' inca n-am facut nimic. Tre' sa-mi duc copilasul mare la dentist si pe mine insami la fel. Si noi tre' sa ne organizam cumva pentru 25 martie, caci e ziua celui mare. Va pup pe toate.[pup] Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seb e fascinat de tv, desi nu il las mult.Am fost la niste prieteni sapt trecuta sa jucam pe tv Mario kart(cu masinute mici) si a stat vreo jumate de ora pe canapea si s-a uitat si dadea din maini si radea...ca numai de jucat nu aveam chef, am iesit ultima, bineinteles. Stiti ce a facut Seb ieri?:))) Scriam la tastatura si s-a intins la ea (in brate la mine) si apasa pe butoane cu manutele, eram pe ym cu cineva, si scria (pe bune) si el. Si cand i-am luat-o a inceput sa urle, i-am dat-o si s-a potolit. Si aseara era marait la tati in brate, eu la calc, si i-am povestit ce facuse cu tastatura si i-a dat una mai veche si a tastat iar. Va pup! Oana si Seb [copil] (10.01.2005) "Si maine mai este o zi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...