Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La France (31)


Recommended Posts

Otilia, nu-mi vine sa cred ca se poate intâmpla asa ceva ?? Aveti o copie sau doua de la ceea ce ati citit ?? Ce groznic si câte nesimtire pe capul lor ! Sa nu va lasati pâna nu clarificati problema . Nu se poate face o supra comisie sau ceva de genul ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Da Sibylle, am copie dupa toate piesele din dosar, le-am cerut intr-o scrisoare si mi le-au trimis pe toate acasa in recomandat. Pentru ca avem drept de acces la dosarele noastre, dar asta nu o stie aproape nimeni. Noroc cu internetul si cu site-ul Sindicatului ca am aflat. Trebuie neaparat sa scoata raportul asta din dosarul meu, ca nu mai vad eu in vecii vecilor al doilea agrement cu o asemenea piesa in dosar. Atita rautate si prefacatorie rar mi-a fost dat sa intilnesc (pentru ca in plus tipa o facea pe "intelegatoarea" si a mai avut si tupeul sa-mi spuna ca pot s-o sun oricind, sa discutam [bang] si ca parerea ei e ca e prea repede si ca are "reticente cu privire la reactia lui Adélie la venirea unui nou copil", sa nu ne grabim blablabla...) Ma mir ca nu au venit in catastrofa sa-mi ia si primul agrement si poate si Adélie, ca tot sunt nebuna de legat si ea saraca are nevoie de ajutor. Nu ma mai mira nimic in tara asta, serviciile sociale cel putin ma fac sa vars... Cind am mai vazut si procesul acela imens in care o gramada de adulti au fost acuzati pe nedrept de pedofilie si au stat dupa gratii ani in sir, li s-au retras copiii, unii s-au sinucis si dupa aceea li s-a spus doar "pardon, a fost o eroare..." mi se face o sila imensa sa vad atita nedreptate. Strica vietile oamenilor cu o usurinta incredibila... ca nu-stiu-cine a bârfit nu-stiu-ce... Si asta o mai inteleg, bârfa la colt de strada, dar nesimtita asta care a scris atitea minciuni despre mine si familia mea si dupa aceea a mai si semnat... Noroc ca sotul meu cunoaste pesrsoane foarte importante in departament si trebuie sa se rezolve cu bine. Si faptul ca recursul meu a fost inregistrat inseamna ca dosarul meu va fi reexaminat, banuiesc ca voi avea un al doilea control acasa ca sa pot avea un raport pozitiv, fara de care imposibil de a avea al doilea agrement. ~Otilia&[url="http://community.webshots.com/user/laadelita"]LaAdelita[/url]~[url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Otilia"] [fetita][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne fereste Otilia! tanti aia e tzacanita rau de tot! Paradis pentru copii e la tine nu altceva! Zau asa! In primul rand cred c-as da-o in judecata pentru ceea ce a spus despre Adélie!!! Cum isi permite sa judece in halul asta mandretzea de copil??? Mirunda, si noi suntem in IdF, da-n WE asta plecam in Olanda. Unde stai La Bussy? Cumva la Ana&Lea?? Cat despre gradina... tocmai a sapat-o sotzul. Macar iarba sa punem sa fie loc de joaca pt fete ;) Si apropo de fete, KiKi a fost si ea acceptata la scoala de la toamna. Acu facem demersuri ca Emma sa sara PS (e in TPS acum) sa treaca la MS. Ca se cam plictiseste, si indeplineste toate conditiile necesare si suficiente (si mulye in plus) pt MS. Sa va mai povestesc o faza: ieri faceam niste snitele.Si scot ouale din frigider. La care Emma: Mama, il y a des poussins dans l'oeuf! Korect nu? Si cand am spart ouale sa le bat cu telul, Emma statea langa mine, si ma intreba cand apar puii???? :)) Mihaela [url="http://www.desprecopii.com/info.asp?id=512"]Anaïs[/url] [fetita] & [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19303"]Emma[/url] [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] Oana, te-am auzit si am intrat. [biz] Voiam sa-ti spun ca noi luam chiloti copilului de la LIDL, muuult mai buni decat toti pe care i-am incercat (nemtii stiu ei ce fac). Si, cum ti-au zis si fetele (nu mai retin cine exact) ai pachet de 56 si e doar la 7 euro si ceva. Am vazut pozele noi ale lui Séb. Ce a crescut! [pup] de la noi. Noi am inceput sa papam fructe de ceva vreme (avem si poze cu evenimentul, sa nu ne laudam degeaba), sa facem rostogoliri (de a trebuit sa desfacem canapeaua pe care il tinem ziua) si sa ne iasa dintii... inca ne chinuiesc ca nu au iesit de tot... [help] Astea sunt vestile noastre. Nanadana, "enchantée" [flo]. In care Boulogne locuiesti? Ca am si eu un Boulogne-Billancourt pe langa mine... Pupici la toate. [mamica] si [bibe] Miron Radu (06 oct. 2004) [url="http://community.webshots.com/album/198366857sMmlqW/"][foto][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, e groaznic prin ce ai putut sa treci! Nu imi vine sa cred asa ceva! Chiar merita sa fie data in judecata. Te pup si ma bucur pentru Adélie ca se duce la gradinita. oLo, m-am prapadit de ras cu Emma, e mortala. Ma bucur ca se duce si Kiki la scoala, si sper sa o treacasi pe Emma in MS. Pupici! Oana si Seb [copil] (10.01.2005) "Si maine mai este o zi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, iata o adresa pe care am descoperit-o de putin timp, si unde, daca nu ne rezolvam in intregime problemele, macar aflam directia in care e bine s-o apucam. Asta fiindca, cum spune Otilia, multe lucruri exista, facilitati sau raspunsuri la eventualele noastre intrebari dar nu ne sunt comunicate, iar daca nu ne zbatem de unii singuri, riscam sa murim prosti, cand am putea trai destepti [:D] Deci, cand aveti timp, treceti pe la [url]http://www.dossierfamilial.fr[/url] Am si eu o veste: scrisoarea prin care solicitam inceperea procedurii pentru obtinerea atestatului de traducator nu a ramas lipita pe fundul unui sertar (desi, la cat am asteptat, asa banuiam). Maine sunt convocata la o discutie cu comisarul Icsulescu de la Politia nationala. Doamne-ajuta! Va pup! ................................................................................. [hop][url="http://community.webshots.com/user/lumorelli "]Dragii de noi[/url] ................................................................................. « C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. » La Rochefoucauld
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, suntem pe aici si noi. Scutece ieftine si bune gasesti si la ED. Sunt tot la 7 euro si ceva, 56 buc. Eu sunt chioara de oboseala, iar Olivia, in plina forma. De cateva zile, face abdomene la greu. Se straduieste sa se puna in fundulet. In rest, e o fetita cuminte, vesela, smechera, incapatanata si nu in ultimul rand, frumoasa si desteapta![:D] Am botezat-o acum trei saptamani. Era ca un pisoi plouat. De ceva timp, se trezeste la 5 dimineata, iar dupa ce mananca imi ia locul in pat langa ta-su, iar eu plec la plimbare...[bang]. Noi ne chinuim in continuare cu alimentatia mixta. Biberonul il accepta doar cand e foarte obosita si nu are putere sa mai protesteze. Iar in tzatzica nu gaseste mare lucru, din pacate. Eu n-am puterea necesara sa incetez sa alaptez. Cand o vad ca tremura pentru acea tzatzica si-i vad fetisoara multumita la sanul meu, as vrea ca timpul sa se opreasca in loc. Eu mi-am depus dosarul pentru L'Ecole des Infirmiers. Examenul este pe 2 aprilie, iar acum ma straduiesc (atat cat imi permite Olivia...) sa ingras porcul in ajun. De fapt, cam asta mi-a fost stilul intotdeauna in ce priveste invatatul. Iluzii nu-mi fac, caci e clar ca nu am invatat suficient, dar macar vad cu ce se mananca pentru anul viitor. Sau poate cine stie?! Vorba romanului: "prost sa fii, noroc sa ai!"[:D] Cam atat despre noi! Otilia, citesc si recitesc mesajele tale. Am avut si eu parte aici de destule magarii, insa prin ce treci tu, le intrece pe toate. Sper din tot sufletul ca totul sa se termine cu bine si cat mai curand. Va pupam pe toate si va dorim sa aveti parte numai de zile bune! Simona si [bibe]Olivia Maria (06.12.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum am vazut mesajul, Lorena, am scris in acelasi timp. Si al Simonei. Ce dragi imi sunt bebeii vostri, citesc cu atata placere ce imi povestiti...Lorena, pai vrem si noi poze. Simona, bafta la examen si ma bucur ca ati facut botezul? Cum a iesit? Vaa multumesc si voua pentru pontul cu Lidl si ED. Pupici! Oana si Seb [copil] (10.01.2005) "Si maine mai este o zi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...