Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La France (31)


Recommended Posts

Fetelor, abia azi a inceput sa se desumfle piciorul meu ca ajunsesem sa nu pot merge; am fost si la urgente sambata si mi-a facut o injectie si mi-a dat medicamente care nu afecteaza bebele! Insa mie mi-e frica sa nu cumva sa fi afectat cumva bebele faptul ca am fost intepata, cred ca de un paianjen; nu mi-au zis ce ar putea sa fie, insa dupa cat am citit asta se potriveste! Voi ce credeti? Ar putea afecta???
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nadine, eu cred ca nu-i bai, caci numai piciorul intepat era umflat. In plus, aici au mare grija de femeile cu bebe in burtica. Ca su nu ai nici un dubiu, noteaza acum cit iti mai aduci aminte ce injectie ti-a facut si da un telefon la doctor sau la moasa miine dimineata. Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hi fetelor!Va dau o situatie.Esti casatorita de 15 ani , ai si un copil, si dintr-o data apare cu e-mailuri o fosta prietena a sotului[ea este in alta tara],si nu se mai opreste cu mesajele, sotul nu i-i scrie ,ea este la al doilea barbat si are de gind sa divoeteze, si in tot ce scrie mai baga ceva cuvinte de trecut si maguliri, ii zice ca baiatul seamana cu el uimitor si ca e frumos si ca ea si-a reimprospatat amintirile si culmea ca baiatul are parul ,buzele sprincenele si nasul meu, si tot continua asa cu de toate,Ce crede-ti voi de o astfel de femeie? puneti-va putin in situatia asta.ASTEPT POSTURILE VOASTRE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maudits Français - 2000 Ils parlent avec des mots précis Ils prononcent toutes leurs syllabes À tout bout de champ, ils se donnent des bis Ils passent leurs grandes journées à table Ils ont des menus qu'on comprend pas Ils boivent du vin comme si c'était de l'eau Ils mangent du pain puis du foie gras En trouvant le moyen de pas être gros Ils font des manifs aux quart d'heure À tous les maudits coins de rue Tous les taxis ont des chauffeurs Qui roulent en fous, qui collent au cul Et quand ils parlent de venir chez nous C'est pour l'hiver ou les Indiens Les longues promenades en Ski-doo Ou encore en traîneau à chiens Ils ont des tasses minuscules Et des immenses cendriers Ils font du vrai café d'adulte Ils avalent ça en deux gorgées On trouve leurs gros bergers allemands Et leurs petits caniches chéris Sur les planchers des restaurants Des épiceries, des pharmacies Ils disent qu'y dînent quand ils soupent Et il est deux heures quand ils déjeunent Au petit matin, ça sent le yaourt Ils connaissent pas les œufs-bacon En fin de soirée, c'est plus choucroute Magret de canard ou escargots Tout se déroule bien jusqu'à ce qu'on goûte À leur putain de tête de veau Un bout de paupière, un bout de gencive Un bout d'oreille, un bout de museau Pour des papilles gustatives De Québécois, c'est un peu trop Puis, ils nous prennent pour un martien Quand on commande un verre de lait Ou quand on demande : "La salle de bain Est à quelle place, s’il vous plaît" ? Et quand ils arrivent chez nous Ils se prennent une tuque et un Kanuk Se mettent à chercher des igloos Finissent dans une cabane à sucre Ils tombent en amour sur le coup Avec nos forêts et nos lacs Et ils se mettent à parler comme nous Apprennent à dire tabarnacle Et bien saoulés au caribou À la Molson et au gros gin Ils s'extasient sur nos ragoûts De pattes de cochon et nos plats de binnes Vu qu'on n'a pas de fromages qui puent Ils s'accommodent d'un vieux cheddar Et ils se plaignent pas trop non plus De notre petit café bâtard Quand leur séjour tire à sa fin Ils ont compris qu'ils ont plus le droit De nous appeler les Canadiens Alors que l'on est québécois Ils disent au revoir, les yeux tout trempes Le sirop d'érable plein les bagages On réalise qu'on leur ressemble On leur souhaite bon voyage On est rendu qu'on donne des becs Comme si on l'avait toujours fait Y a comme un trou dans le Québec Quand partent les maudits Français Cantecul este absolut superb, l-ati ascultat ? [flo][flo][flo]Vive la France et le Québec [:D], Irina http://www.livinginmontreal.go.ro/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, fetele ! Ira, am sorbit versurile cantecelului, si apoi am dat o strigare la amicii mei piratii si l-am gasit si pe internet. L-am ascultat pe fuga, m-a induiosat si m-a amuzat in acelasi timp, sotul meu a spus „c’est très attendrissant”, iar eu subscriu. Ce-ati facut weekendul asta? V-ati odihnit, v-ati facut plinul de ciocolata, sau si una si alta, ca mine? Noi am fost ieri la plaja, prima data pe anul asta. Anca a intrat in apa. La ora aia era singura care a indraznit (nimic nu ma mai mira!). In rest, nimic deosebit! Casa si mult somn! Va tin la curent cu demersurile mele (pentru cine mai intereseaza). Trebuie sa am la dosar dovada ca m-am inscris la un curs de experti judiciari. E obligatoriu si e relativ recent, si bineinteles ca am parte de discordante: inscriile la curs se fac doar in septembrie. Dosarul meu trebuie sa fie pe masa procurorului in aprilie. Cum legea cu obligativitatea cursului s-a dat in noiembrie, nu puteam sa ma inscriu in septembrie anul trecut (nimeni nu mi-a vorbit despre acest curs, pe unde am intrebat). Acum, ca sa depun dosarul inainte de luna mai, o sa am o piesa lipsa, foarte importanta, atestatia ca sunt inscrisa la curs. Ma urmariti? Persoana care se ocupa de inscrieri si etc. nici macar nu era la curent cu ce-i povestesc eu acolo. Bine ca i-am deschis eu ochii! In concluzie, depun dosarul cu ce am, in loc de atestati voi scrie o scrisorica prin care sa explic dilema din in care ma aflu (din cauza lor...), ma inscriu in septembrie la cursuri, iar dupa inscriere incerc sa pun la dosar hartia care lipseste. Intre timp, organizatorul cursurilor va fi anuntat deja parchetul ca exista o neconcordanta intre date si termene, si cum anul acesta e primul an in care se aplica noua lege, nu pot decat sa sper ca in „fluul” general se va gasi o portita si pentru mine. Altfel, trebui sa aman iar cu un an si zau ca ma grabesc! O dupa-amiaza placuta! Lulu ................................................................................. [hop][url="http://community.webshots.com/user/lumorelli "]Dragii de noi[/url] ................................................................................. « C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. » La Rochefoucauld
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de raspunsuri,mi-am pierdut masura si i-am scris un mesaj foarte urit fostei prietene, niciodata nu am crezut ca sint in stare de asa ceva, dar la limita un om nu stie ce este in stare.Ca sa intelege-ti mai bine situatia mea, cind am venit in America am inceput o scala dar am ramas gravida si a trebuit sa renunt si sa stau la pat sa nu-mi pierd comoara, mai pierdusem 3 sarcini inainte, si dupa ce am nascut ,amindoi am hotarit ca este mai bine sa stau acasa sa am grija de copil entru ca nu am avut incredere in straini, cine are grija si i-ti iubeste copilul mai mult decit tine, asa ca de 8 ani stau acasa, fara sa iesim o data macar la un film singuri, pentru ca nu avem pe nimeni. LA INTREBAREA VASTRA , DE CE AM SCRIS AICI? PENTRU CA TIPA DE CARE VORBESC ESTE cenzurat , CARE PENTRU VOI PARE FATA DE TREABA,SI UNELE DINTRE VOI SINTE-TI PRIETENE CU EA, SI AVE-TI PETRECERI IMPREUNA, am vrut sa va pune-ti in locul meu inainte sa stiti despre cine este vorba,un om care are 2 fete, si ca prietena se ascunde bine, dar daca este in stare de asa ceva, ce fel de om este in realitate ,inauntru , am vrut sa stiti si voi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...