Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cluj - acasa!!!


Recommended Posts

Hai c-am aparut si io pe culoar!!! Mariana, da vaz' ca vii din urma cu forte proaspete...[:D].....cred ca-i facut record la mesaje postate unul dupa altul!4, sau cate sunt? Cum se simte Stefan? Noi n-avem nici o noutate, in afara de faptul ca ne mutam saptamana asta si n-o sa am net catva timp[q]...sper ca putin! Va pup fetelor, pe toate si pe bebei, si pe burtici!!!! Noi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salut Geani!!!!!!!! Bine ai venit! ma bucur ca ati ajuns cu bine, si sper sa va acomodati cat mai repede!!!!!! In ceea ce priveste gasitul unui apartament(nu stiu daca vreti sa-l cumparati sau inchiriati) chiriile sunt sub orice critica: ordinare si f. scumpe.... am trecut prin etapele gasirii unei chirii, si ne-am lovit de nshpe mii de agentii idioate si tot atatia chiriasi nasoli cu ap. nasoale....dar intr-un final am avut noroc cu cristiana, si ne-am mutat cu chirie intr-un ap. fain, asa ca suntem "rude" la capitolul asta!!! Ar fi bine sa caute sotiorul tau ap. sa nu te mai surmenezi si tu aiurea!!!!!! Las' ca vine primavara si facem o intalneala cum n-a mai vazut cj, k? ori in parc ori la gradina botanica!!!!!!!!! Mariana, felicitari pt. inscrierea la "deutsche kindergarten"...si deci faci neamt get-beget din micul stefan(na ca si numele merge....cre' ca-i cu 2 de f, da nu mi-s sigura!!!!!!! Si cine stie, poate si io oi inscri-o pe asta mica si frumoasa la gradi acolo.....cu toate ca numele ii este predestinat spre o orientare mai mult francophona! Daca nu stiati [:D], aflati acum, oricum, da' nu mai spuneti la nime[:D] , albinutza are numele complet Elise Michelle( dupa tat'su, evident.....nici n-am avut timp sa ripostez, eventual, ca a fo' too late, ca ghici cine i-a facut tzertificatu' de nascare????) da Eu va pup pa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun gasit tuturor! Gegea, eu stau in Manastur, cu chirie (150 E pt 2 camere) iar gazda noastra mai are un apartament pe calea Floresti, pe care l-a inchiriat pana acum unor firme. Nu stiu detalii, cate camere si cat costa, dar pot sa intreb daca vrei sau sa-ti dau un nr de telefon si sa tratati direct. Cred ca e nemobilat, dar nu bag mana in foc. ... cu inalte calificari de nasa si matusa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor. Intru si eu un pic, ca nu prea am timp mai nou. In plus merge tare greu forumul...de pe computerul meu cel putin... Mariana, pai cum de l-ai inscris pe Stefi asa de repede la gradi? Serban e doar cu 2 luni mai mic decat el, sa-ncep sa-i caut gradi? Fetelor eu sunt cam maraita si blazata asa ca nu va scriu acum... pupici, R "Fiecare pasare, pe limba ei piere..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] sa mai dau o stire doua ca azi miine vine fetita si atunci chiar nu o sa mai apuc. Sint in 36 sapt si 3 zile asa ca nu mai e mult. Dragos e bine, voinic, voios si "zmeu". Cinta singur 2-3 versuri din cintece dar intr-un stil absolut inimitabil si s-a prins de el si formula de a cere ceva: mami oc (rog) bobo/sus... E un adevarat spectacol. Sorela se distreaza de el cel mai mult (si are de cine)! Gegea, bine ai ajuns si sper sa va gasiti cit de curind locsor! Felicitari pt dinti (Elise), pt aniversare (Mariana), pt mutare (Florina), pt job (Carrie), sper sa nu fi uitat pe nimeni. Chiar asa Mariana, nu e prea devreme inscrierea la gradi, ca Dragos e nitel mai mare si inca nu ne-am urnit, abia acum am inceput sa cautam. Spune-mi si mie te rog ce ai gasit la Cosbuc, la ce pret si pt ce an ca si noi vrem tot la germana. Oricum, sa fie intr-un ceas bun! Babirusa, scutece gasesti peste tot Metro, Billa, alimentari, farmacii .... depinde unde iti va conveni pretul. Carrie, ai primit PM-ul meu, sint dornica de idei si sfaturi. Spor la munca si multa energie iti doresc! Salutari pt Roxana!!! [pup] si muuuulta sanatate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by tuchi
mami oc (rog) bobo/sus...
sa intzeleg ca vrea bombonelele de sus ? [:-)))]
quote:
Originally posted by tuchi
Felicitari pt dinti (Elise), pt aniversare (Mariana), pt mutare (Florina), pt job (Carrie), sper sa nu fi uitat pe nimeni.
pai...Serbanel are 2 dintzi [;-)] [:-p] Iti tinem pumnii si pupici! R "Fiecare pasare, pe limba ei piere..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da mai Roxule, da' si noi avem....io cre' ca voia sa-i felicite pe amandoi!!!!!! ....tu stii mamica draga ca la pruncutzii nostri le-au iesit dintzonii cu 1 zi decalaj?????? faina treaba! ce mai face serbanel????? Zi-i ca-l pup dulce pe ambii ubraji[pup] Oana, mersi mult de toate urarile.....cred ca Dragos trebuie sa fie delicios! Abia astept sa se nasca si fetita, eu cel putin de pe acum mai vreau....cine stie??? poate a veni si la noi barzuca cat de curand[:D] pa fetelor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Florina, si zici ca saptamana asta va mutati????[q] [q] [q]. Era asa bine sa va stiu aici langa noi! Bine, nu o sa fiti departe, dar nu e ca si aci. Si apoi, si in astfel de conditii nu ne vedeam chiar des; nici nu vreau sa ma gandesc cum va fi acum [q]. Geani, bine ati venit! Sper sa gasiti casa pe care o doriti. Succes. Sa ne ti la curent. Roxana, feliciari pt dintzoci!!! Tuchi, cred ca e o placere sa-l auzi pe Dragos vorbind. Trebuie sa fie un scump. Cat e de mare acum? Dar pe fetita cum o s-o cheme? Roxana, Tuchi, in legatura cu gradinita: nu m-am dus intentionat sa-l inscriu. Mereu m-am gandit ca o sa-l dau pe copilul meu sa invete germana, ca sa fie mai destept decat mine si taica-sau (si noi am avut ocazia sa o invatam dar ne-am lasat de treaba [bang]; si era gratis [bang]). Zilele astea am avut niste treaba pe la Cosbuc (nu pot sa spun ce treaba [:D]) si daca tot am fost pe acolo am intrebat si eu intr-o doara cand sa-l inscriu. Si d-na directoare a zis "pai, vi-l inscriu acum". Zis si facut. Asa ne-am trezit inscrisi. Nici nu am intrebau cat costa. Mai tarziu am aflat din alte surse ca, costa 700.000/luna (limba si programul prelungit). Nu este optiune fara program prelungit. Daca vrei iti iei tu copilul mai repede acasa. Nu te opreste nimeni, dar poti si sa-l ti pana la 17. Pt alte povesti mai putin publice, optez pt PM (daca va mai intereseaza ceva [:D]). [pup] [8**] [url="http://community.webshots.com/photo/206771795/206793190ADXCvL"]Mariana[/url], [hot] [url="http://community.webshots.com/photo/270538451/270543982CKVgRx"]Stefan[/url] (20.04.2004) si [gravi] (15 sapt.) [url="http://community.webshots.com/user/tachemas"]pozicile noastre[/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377"]O poveste de suflet[/url] Sanatate Maxima!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...