Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cluj - acasa!!!


Recommended Posts

Roxana,conturile sunt deschise la BRD si le gasesti in Clujeanul. Iti dai seama ca au nevoie urgenta de bani,ei sunt acum in SUA iar sederea lor e sponsorizata de o fundatie(nu din Romania). A fost facut din nou un apel pt.adunarea de fonduri acum cateva minute la PROTV. Si s-a mai spus ca statul roman nu are fonduri,a vb.un oficial care a zis ceva de genul ca pe banii respectivi(sau chiar mai putini,nu am inteles f.bine,era galagie la mine) se fac circa 40 de transplanturi renale.Concluzia a fost ca suma e naucitor de mare si se apeleaza la solidaritatea umana. Da,Alin e asa cum l-ai descris fizic(de altfel cum l-ai vazut si in poze,nu s-a schimbat prea mult) si mai adaug eu ca e un tip discret,modest,cu f.mult bun simt si super inteligent(fara nici cea mai mica exagerare).Eram convinsi ca va face o cariera stralucita in domeniul informaticii(era f.priceput si pasionat) dar el a ales in cele din urma teologia. Si cand ma gandesc cum alearga si descopera acum lumea alti copilasi de varsta lor(14 luni)...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Aura, am vazut la stiri, am auzit si vocea lui Alin...da, il cunosc si ii cunosc si parintii...e cumplit prin ce trec cele 2 fetite. Sper sa gaseasca banii de care au atata nevoie. Am notat contul de la BRD, am apucat sa-l notez pe cel in valuta. O sa vorbesc cu sotul meu si probabil vom dona si noi ceva. Ar fi bine poate sa deschidem un nou topic pe Umanitare...poate se implica si comunitatea DC... Eu mai am o problema...in legatura cu familia din Bucuresti pe care am ajutat-o cu catava vreme in urma. Una din fetite este bolnava si are nevoie de medicamente. Daca cineva din voi are ceva din medicamentele respective si poate sa le doneze sau are surse de unde le poate procura gratuit sau compensat astept un semn. Sora mea este in Cluj si pleaca in Bucuresti miercuri noaptea/joi dimineata. Deci lista de medicamente este aceasta: -vitamax sirop -supradyn efervescent -calciu carbonic -fersol -vitamina D2 -vigantol -vitaminele B1, B6, B12 pastile pupici la toate si numai bine, R "Fiecare pasare, pe limba ei piere..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt ingrozitor de nervoasa! Am observat azi dim.ca nu corespund conturile din Clujeanul cu cele de la tv(nu am apucat sa notez,dar acelea erau coduri IBAN),am dat un mail redactiei ziarului si nu am primit raspuns. Asa cum banuiam,banca(alta decat BRD unde au deschis ei contul) nu a putut sa faca tranzactia intr-un cont incomplet. Mi-e ciuda pt.ca ma gandesc ca trebuie sa fie multi oameni care vor sa ajute si nu pot. Poate ca daca incerc direct la BRD(intentionez maine) rezolv problema,dar poate sunt multi alti oameni care renunta din acest motiv. A reusit cineva sa noteze conturile de la tv? Oricum,intentionez sa deschid subiect despre cazul lor la Discutii generale,poate se implica mai multa lume ca sa nu mai paralizam aici activitatea. Roxana,in leg.cu acele medicam. eu una nu le am dar nu inteleg de ce nu o ajuta in primul rand medicul de fam.,asta ii e datoria si mai ales daca e copil din fam.nevoiasa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aura, imi pare rau ca esti suparata. Eu am reusit sa notez doar contul de dolari, il scriu diseara pe topic aici, cel in lei a fost dictat cam repede. Despre fam. din Bucuresti, med. de fam. le-a dat reteta pt medicamente gratuite dar numai pentru 3, am inteles ca nu poate mai multe (a dat pt cele mai scumpe). Au ramas cele scrise de mine. Oricum o fata din Bucuresti s-a oferit sa le cumpere ea. Pupici la toata lumea. "Fiecare pasare, pe limba ei piere..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor, eu sunt cutremurata de aceasta tragedie, cunosc mai demult situatia.Patricia, sora taticului fetitelor mi-e prietena buna, e stabilita in Canada.a pierdut chiar o sarcina atunci cand s-au nascut fetitele... eu am pus un subiect la forumul de "Ajutor..."va astept acolo. conturile bune sunt: Romania – BRD Cluj pe numele DOGARU ALIN cont lei: RO77BRDE130SV25464841300 cont valuta: RO54BRDE130SV25465301300 va pup cristiana si gagalicea Theodora Alexia(1 anisor si 8 luni) http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut, fetelor. scuze de deranj. am o intrebare, poate ma puteti ajuta. o prietena din alt oras doreste sa faca o echografie 3D si intreaba daca exista posibilitatea la cluj. eu am dat niste telefoane pe la cabinete particulare de gine, si am aflat ca nu ar fi. totusi, apelez si la ajutorul vostru... deci va rog sa'mi spuneti daca stiti de un asemenea echograf in cluj. va multumesc !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...