Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Oltencele, poftiti la povesti! (8)


Recommended Posts

Rodicuta, unde ai disparut mama? Ciuf, decat un copil mototol si "pampalau" cum le spuneam noi in ardeal...mai bine un bezevenghi ca al tau plin de energie!!!![pup] Cornelia, Dan si Ioana-Alexandra (01.02.2005) http://community.webshots.com/user/corneliaa100 http://www.alex.dan-cornelia.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
neata oltence! Am intrat in ultima saptamina de serviciu...nu-mi vine sa cred ca s-a dus deja timpul...incep sa am emotii! Nedda - LA MULTI ANI fericiti pentru Lara!Sa va bucurati cu tot sufletul unuii de altii! Ciuf - muta departe de Luca tot ce poate scormoni si imprastia si la care tu nu vei sa-i dai acces...alta solutie nu stiu![:D]si cind ii interzici ceva explica-i TOTDEAUNA de ce o faci, chiar daca ai senzatia ca nu pricepe.El baga la cutiutza si o sa reactioneze la un momeent dat...asta am vazut eu la Oti! Capsuna e ok, sarumina, se zbintuie cu zel si eu ma tot rog de el sa se intoarca!poate-poate... Rodica - bag seama a fost tare-tare si rece aerul din parc pentrru plozi...si noi am avut de tras saptamina trecuta, dupa vijiiala din Romanescu...[bang].Asa ca o sa evitam aventurile astea pina se incalzeste bine-bine! Cornelia - nu te supara, am uitat de picaturi...adu-mi aminte, nu te jena...ca am un singur neuron si ala in pauza...doar stii!Sa-ti mai spun ca m-a rugat sefu sa-i aduc un material(am eu o carte de specialitate acasa)...si am uitat...si azi trebuia sa duc cererea fie-mii la camin...si uitai...[bang]. Miha - trece perioda asta cind nu ai kef de tine, cind nu-ti arde de un machiaj, de o manichiura...incearca sa mai ai putina rabdare...sa vezi cum o sa te aranjezi mai tirziu si sa pleci la plimbare cu flacaul.Intr-adevar e mai neplacuta prima, chiar si a doua luna...dar trec, da?Multe pupice de la noi! va pupicesc pe toate cu dag si mai vorbim. DORIS cu bb la purtator
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, oltencele mele![hia] In sfarsit, merge si la mine netu' si pot sa va mai scriu, ca de-o sapt. am stat numai pe messenger, atat putea bietul meu calculator! Si la el a obosit neuronu'! Ciuf, m-ai intrebat mai demult de Darius. Raspund cu intarziere: ghemotocul meu e bine acum dupa 2 sapt. in care m-a disperat cu febra, eruptie cutanata si varsaturi, de-a ajuns cu perfuzii! De o sapt. vorbeste continuu, dar tot felul de chestii din care inteleg f. putin. Si mai ciudat e ca nu zice "mama", dar zice "cheia" si zice cu directie! Am ras in hohote cand am citit cum se da Luca cu capul de pereti! Darius se mai loveste usor cu capul de mobila si-i place cum suna, asa ca mai da cateva "ciocanele" pana ajung langa el. Il pupam pe micul tau gradinar! Rodica, ma miram unde-ai disparut, nu stiam ca-i Stefanut bolnav. Multa sanatate mititelului, offff, stiu cum e sa zaca fara reactie la nimic. Pupiele[pup] Mihaela, curaj si putere! Daca alaptezi ai grija ce mananci, sa nu-i sporesti colicile! Te pupam si te asteptam acasa! Pupici pt. mamici si pitici![pup] Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004) http://pg.photos.yahoo.com/ph/cuc0204/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oltencele mele dragi, multumesc pentru urarile frumoase! [pup] Ciuf, am facut petrecere cu copilasi si cu parintii lor (sambata) si apoi alta cu adulti fara copii (duminica). Nici n-am fi avut atata spatiu sa-i aducem pe toti intr-o singura zi si a fost mai bine asa. Cei fara copii s-ar fi plictisit printre jucarii, ca ei aveau chef sa vorbeasca nu sa se joace. Am pus si cateva poze de la petrecerea cu copilasi, nu prea multe ca parca nu gasesc niciodata timp de ele. Of, ce bine recunosc ce zici tu de Luca!!! Pai ce crezi ca fac eu toata ziua?? Ma "lupt" cu Lara sa nu manance hartie, sa nu manance pamant de flori, sa nu una, sa nu alta!!![:D] A inceput sa inteleaga ca sunt lucruri pe care n-ar trebui sa le faca dar tocmai acolo incepe distractia. Asa ca...avem de lucru toata ziua una cu alta. Azi am dus-o la biblioteca locala unde au un program special pentru bebelusi: o jumatate de ora cantam cantecele, li se spun poezii etc. A fost tare frumos desi Lara nu s-a dat dusa din bratele mele. Miha, hai sa te consolez! E bine ca David doarme noaptea. Asa te odihnesti si tu putin. Lara se trezea noaptea din doua in doua ore, dupa ceas!!! Ziua eram mai tot timpul cu ea la san. Eram ca si beata! Am crezut ca mor de oboseala in primele luni. N-am avut si eu un somn ca lumea pana n-am descoperit ca pot s-o culc langa mine si sa-i dau tzitzi in gura in timp ce dorm si eu langa ea. Si aia a fost! De atunci doarme cu mine si am zic ca decat sa mai sufar de oboseala aceea cronica mai bine dormim amandoua in acelasi pat pana se marita.[:D] Daniela si papusa [url="http://photos.yahoo.com/neda1972"]LARA[/url] - 7 aprilie 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doris, gata! Mai ai putin si il vezi pe Capsuna, da? Daca ajuta, il rog si eu sa se intoarca asa incat sa-l poti naste natural! Hai, ca poate-poate vrea pana la urma.[:)] Daniela si papusa [url="http://photos.yahoo.com/neda1972"]LARA[/url] - 7 aprilie 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Beeey, disparuserati de pe lista de m-am si speriat ca au inchis astia subectu' fara sa stiu io... Miha, te incurajeaza fetele, ce sa faca?!... stiu ca nu te incalzesc pe tine, mai ales acum, caci si eu si cred ca majoritatea fetelor au trecut prin asta cu puii lor si stim ca trece. Cu chinuieli, dar trece. Bine ca macar poti sa dormi noaptea. Cat despre aranjat si machiat... ehe, n-am mai pus o foarfeca in par de acum un an! asta ca fiu-meu e toata ziua cu mainile in parul meu si decat sa-i dau apa la moara sa traga de un par scurt, mai bine ii stimulez imaginatia si sa vezi ce ma ocoleste sa ma mangaie pe coada... si e asa scuuump! [bibe] Nu ai pe nimeni sa te ajute? sa stea macar o ora cu David, cat tu sa iesi un pic la aer, daca nu ai chef de o manichiura... Iete-ma dand sfaturi... io care prin noiembrie dadeam din colt in colt. [:D] Nu mai stiu daca ai zis, Mihaela, dar unde te-ai mutat in Bucuresti? Intreb ca noi venim in tara peste exact o lunaaa!!! Youuupeee!!! Si o sa ne cam facem veacul in Bucuresti... [;)] Nedda, pupici Larei cu intarziere. Nu va vazui... [iartama][iartama][iartama] Rodica, pupici lui Stefan de la noi. E mai bine? Cornelia, ce face Alex? Doris, io si acuma uit... si tare mi-e sa nu raman asa... [bang][bang][bang] Mi-a luat fiu-meu mintile [:-)))] Noi nu prea avem vesti. Ne chinuim cu un dinte care sta sa iasa... deci maraieli si mai nou fi-meu trage sa se ridice in fund si sa plece de-a busilea... e asa haios cu fundul in sus cand sta pe burta... Ah, si mai nou o tine in da-da si na-na... [olala] Va pupacim pe toate, we placut si sper sa scriu mai des. [mamica] si [bibe] Miron Radu (06 oct. 2004) [url="http://community.webshots.com/album/316095624ezMloQ"][foto]Miron Radu[/url] [url="http://community.webshots.com/album/321578847VIplwT"][foto]Marc Adrian si Miron Radu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Pupici pentru toate oltencele dragi! Stefan e bine multumesc deja nu mai are nimic si a redevenit iar posnas si neastimparat astfel incit intr-o zi a reusit sa isi prinda usor degetul in usa iar a doua zi sa cada si sa isi juleasca fata[B)]. Lorena multumim si va trimitem si noi [pup] Miha ce mai faci? Ce-ti mai face printisorul? Rodica si [copil] Stefan-Daniel [i] [url="http://community.webshots.com/user/stefandaniel10"]poze o-1 an[/url] , [url="http://www.babiesonline.com/babies/s/stefandaniel10"]poze[/url] , [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/rodica_poenaru/my_photos"] [foto] Poze noi! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saluatre fetelor! Dupa mult timp, ajung si eu sa va sa salut! Nedda, cu multa intarziere, ii urez Larei "la multi ani!", sa creasca mare si sa fie sanatoasa, sa va aduca numai bucurii![flo] Am incercat sa vad pozele, dar imi spune ca nu sunt publice. Offf, parca povestesti de fiu-meu, asa patim si noi, se trezeste noaptea de multe ori sa suga, asta de cand era mic. Pe masura ce creste, parca se mareste si nr. trezirilor[q]. De multe ori mor de somn, chit ca-i langa mine-n pat si nu fac efort prea mare. Tu esti mai pesimista, eu speram sa se-ndrepte situatia pana merge la scoala![:D] Mihaela, o mamica e frumoasa si nearanjata sau cel putin asa ne consolam noi[:)] [pup] pt. David cel micut! Doris, asteptam sa revii, sa ne spui ce-ai facut la control si ce nazbatii mai face Oti. [pup] si pt. voi! Noi suntem ceva mai cumintei, parca nu mai plange asa rau cand plec, de n-ar fi noptile, am fi cei mai buni prieteni (s-asa suntem, da' el nu trebuie sa stie). Ieri ne-am plimbat pe Unirii si pe la statuie vad un baietel simpatic-foc ce dadea ture cu viteza ametitoare (dupa parerea mea de mamica neinitiata in "umblareti"). Mi s-a parut f. cunoscut, m-am uitat si mai atent la mamica lui si mi-am dat seama ca-i Claudia, ultima olteanca sosita-n grupul nostru. M-am tot gandit cum sa fac, dar pan'la urma, incurajata si de sotul meu, mi-am luat inima-n dinti si-am intrebat: "Voi nu sunteti Claudia si Andrei?" Pustii s-au jucat putin, s-au certat pe-o masinuta, apoi pe Darius l-am instalat in bicicleta lui Andrei si s-au mai calmat spiritele. Cand l-am vazut pe Andrei ca fuge ca titirezul, m-a trecut un fior, gandindu-ma la ce m-asteapta.[:)] Asa ca fiti cu ochii-n 4, nu se stie cand va reperam si pe voi si va acostam cu nerusinare![:D] Pa! Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004) http://pg.photos.yahoo.com/ph/cuc0204/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, dragele Hai mai, fetelor, ajunseram pe pagina trei. Rusinica mare. Uite ca sa fim pe prima pagina mai scriu si eu. Hihihihi. So, suntem bine, facem dracii cu gramada, iarasi suntem singurei. Sotul a venit vineri si a plecat de dimineata din nou. L-am dus la aeroportul din Denver, care este la o ora si un pic de Colorado Springs, orasul unde locuim noi. La dus Luca m-a cam obosit, sa nu zic creierit, ca cica vorbesc urat, imi citez jumatatea, de nu mai stiam ce sa-i fac, ce jucarii sa-i mai dau, ca nu stiu ce animal sa mai fac, stiti voi. Iar la intors, de cum am parasit aeroportul mi-a dormit pana acasa. Doamne, ca bun mai esti cu noi. Cum am ajuns, l-am lasat sa se joace pe terasa, erau vreo 24 de grade, dupa care musiu a cerut ca vrea afara, pe iarba. In spatele casei noastre este o cale ferata. Si calare pe aia. innebunit dupa pietre. Am stat dupa el sa vad daca se plictsiseste de al urcat si coborat de pe pietre. Nimic, fetelor. Pana la urma l-am luat de o aripa, cu chiraiturile de rigoare si via home. L-am schimbat de un rand de haine, i-am dat pantalonasi scurti, tricou si o palariuta, deh, doar a venit vara, si ne-am dus in parc. Pe acolo am stat vreo doua ore de ne-am jucat bine de tot, cu nisip in scutecel de m-am si speriat cand l-am schimbat ca nu am mai avut parte de asa ceva. Acum il pusei la culcare, sper sa doarma vreo cateva ore bune ca apoi sa mergem la sala sa-mi fac un fizic de numa si numa. In week-end am cautat de bezmetica set de pat. Adica patura, fusta la pat, fete de perna si cearsaf. Niste scoruri de nu-mi venea sa cred. Hai sa fim seriosi sa dai pe un set de pat $400??? Pai n-as fi intreaga la minte. Am bantuit prin tot Mall-ul, nimic nu-mi placea ca era scump, si pana la urma reusesc sa gasesc ceva acceptabil, dar nu ma puteam hotari la culoare. Asa ca am luat doua seturi si le-am carat ca Olga nebuna prin tot Mall-ul de a doua zi aveam febra musculara la brate si gat. Ajung acasa, bucuroasa, si hai sa probez ce am luat. Sotul incantat de ambele seturi, dar trebuia sa renunta la unul, ca nu mi le-as fi permis pe amandoua. Si ce sa va spun ca un set avea numai patura, dar chioara de mine nu a stiut sa citeasca pe ambalaj, iar cealalata era de o dimensiune mai mare decat patul nostru. Asa ca trebuie sa-mi fac curaj intr-o zi si sa le duc inapoi la magazin. Am fost asa de dezamagita cand am vazut ce patanie am facut, ca sa nu mai spun cat timp am pierdut sa ma hotarasc. Asta este. Bertha, imi pare rau ca Darius a fost asa de bolnav. Dar cum de naiba a ajuns la perfuzii? Mititelul. Ma bucur ca e bine acum. Da-i la greu sucuri de lamaie, portocale, ceva cu vit. C ca sa nu se mai lipeasca de el afurisitele astea de viroze. Nedda, ai facut cadouri la copiii care au venit la petrecerea Larei? Voi ce mai faceti? Banuiesc ca stati numai pe afara de cand cu vremea asta asa frumoasa. Eu azi de dim. imi plantai bulbii de chiparoase. Sper sa fac vreo branza cu ei ca la cat am dat pe 3, ma cam iau cu mainile de par. Lui Luku i-am cumparat o palariuta haioasa rau de tot de la Oshkosh. Este o firma renumita de copii care mie imi place foarte mult. O sa pun poze cu ea cand oi avea ceva timp. Oana, ce mai face burticutzi? Creste bine? Cat au fost bataile? Ma apuca asa un dor sa mai am si eu burtica, dar imi cam lipseste curajul. Va pupicesc dulce si mai trageti si voi cate un rand. Ciuf si Luca http://community.webshots.com/user/ciufa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...