Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Oltencele, poftiti la povesti! (8)


Recommended Posts

Salutare![hia] Mare rusinica intr-adevar s-ajunga oltencele pe pag. 3![V] Se vede ca au crescut copiii si ne papa tot timpul! Eu sunt mai libera de cateva zile, de cand cu vremea asta stam numai in casa![q]M-am plictisit eu, dar bietul copil! Ciuf, a facut o singura perfuzie pt. a impiedica deshidratarea si a pune tratamentul in solutie, orice i-ar fi dat pe gura atunci, ar fi vomitat. L-am dus la spital pe la 6pm si l-am luat aproape de 12 noaptea. Acum e bine, vesel, voios, ba chiar a inceput sa fie mai cuminte. Doamne, ce nazbatii mai face si Luca![pup] Cornelia, unde ai disparut? Ce mai face Alexandra? Si mai ales, v-au lasat durerile de burtica?[pup] Fetelor, va las, pupicele! Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004) http://pg.photos.yahoo.com/ph/cuc0204/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Doamne, fetelor, ce ti-e si cu distantele astea. Bertha de abia facu ochi iar eu ma duc la culcare. Este 11.20 p.m. si nu mi-e somn. Butonez pe DC sa vad ce subiect mai apare si cine mai scrie. Si voi ... tot puturosele. Pupicei, Ciuf si Luca http://community.webshots.com/user/ciufa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bertha si Lorena, va multumesc si voua de urari![flo] Bertha, o sa pun iar pozele publice pentru ceva vreme. De obicei, cand am poze noi, le fac publice cateva zile si pe urma le "ascund" ca ma gandesc ca oricum nu mai prezinta interes si parca ma simt eu mai bine daca stiu ca le am private. Ciuf draga, ce-mi place mie cum povestesti ispravile lui Luca![cool] De noi ce sa-ti zic? De cand a venit vremea buna tot pe-afara stam. E asa de frumos cu toti copacii infloriti si soare mult!! Azi n-o mai puteam lua pe Lara din parc. Cred ca o angajez la "spatii verzi" ca prea cu sarg a adunat toate aschiile si pietrele din jurul ei. Cand s-a plictisit a casunat pe iarba. O smulgea cu amandoua mainile si mi-o aducea mie, s-o colectez eu.[:D] Am intrat in casa cand s-a intunecat si nici atunci n-ar fi vrut sa mergem. Am vazut ca m-ai intrebat daca am facut cadouri la copilasii de la petrecere. Da, le-am cumparat cate ceva. Pentru Ana, fetita mai mare, am cumparat o carte de colorat si culori iar pentru cele de varsta Larei le-am luat cate o carticica de carton (stii tu cartile alea din carton gros pentru copilasi mai mici). Tot am vrut sa te intreb, unde il lasi pe Luca in timp ce esti la sala? Au vreun spatiu amenajat pentru copii? Ah, am citit la "americance" ca a avut sotul tau accident cu caprioara. Imi pare tare rau! Bine ca n-a patit nimic, Doamne fereste! Uf, am patit si noi asa ceva acum doi ani. Veneam de la NY catre Boston si ne-a sarit o caprioara in fata. N-am lovit-o dar am derapat rau cu masina si de pe banda a 3-a am ajuns sa lovim parapetul de pe banda 1 a autostrazii. Norocul nostru a fost ca era 5:00 dimineata si nu prea circulau masini multe, ca puteau sa vina din spatele nostru si sa ne loveasca, cum ne invarteam noi in derapaj. Nu spun ce rau ne-am speriat!! (Eu mai eram si insarcinata in luna 3-a!) Noi eram cu masina noastra care era asigurata si a trebuit doar sa plimbam niste hartii pe la compania de asigurari. Ei au platit pentru tot, direct service-ului care ne-a reparat masina. Nu ti-am raspund la "americance" fiindca tu intrebasei altceva si n-as fi stiut sa te ajut. Sper ca sotul tau a uitat incidentul si s-a terminat totul cu bine. Daniela si papusa [url="http://photos.yahoo.com/neda1972"]LARA[/url] - 7 aprilie 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna oltencelor, Nu prea am mai scris in ultimul timp. David a mai crescut si e din ce in ce mai poznas. [pup]pentru toti puii de olteni! Cu Rodica,cu Madalina(Mandela), cu Andreea(Bertha),cu Cornelia si Doris am tot vorbit pe mesenger.[pup]la copilasi. Mihaela cu rabdare si multa dragoste pentru David o sa treci peste toate nelinistile de acum![pup][:X][pup] Ciuf [pup]pentru nazdravanul de Luca. Mariana si David http://community.webshots.com/user/davidutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata oltencutele! Am revenit si eu din vacanta- am fugit imediat dupa ultimul examen, nu ma mai tineau nervii :)))) A venit primavara aici, liliacul e in floare, afara e caldut chiar de dimineata, miine-poimiine se face timpul bun de plaja, abia astept!!! V-am gasit cu greu, pe pagina 4, vad ca si voi v-ati dat hutza pe-afara, in loc sa butonati :) Pupici si pe curind! Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare oltence.... Ce rau am ajuns..pagina 3...[sm]..Sa ne fie rusine...[:I] Yo vreau sa ma laud ca mi-am luat rochia de mireasa..si mi-e drag de ea...DAR..daca slabeam inca 7kg.,at. chiar ca puteam sa spun ca-mi sta bine..Asa..e doar dragutza(ea,rochia)[q] Off...[V] [pup] http://community.webshots.com/user/zozela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai bine, Zozela, tu in ajun te gindisi sa slabesti porcanu? Trebuia pus pe verdeata dinainte, ca sa aiba mijlocel de viespe :) Sa fii tu sanatoasa si frumoasa (si la punga groasa :P) ca alea 7 kg iti sar numa tie in oki! Orice mireasa e frumoasa, nu sta nimeni s-o cintareasca inainte de a da verdictul [:D] Oltenceleeeeeee, trecurati toate pe zaibar de nu mai spuneti nici pîs? Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea CHATONEL,pai io ce am facut pana acuma?Ai?Pai da,am tot slabit(da' nu cat ar fi trebuit)...[V].. Pai de la 107kg. tot"alerg" la vale,da' n-am reusit sa ajung decat la kilometrul 85(kg.)[bang]....D'asta ziceam ca macar 7 kile sa mai fi aruncat pe maidan...[V][q][:(]..si ma simteam si io mai bine...[q] Ca stiu eu ca se cunoaste...stiu eu cum aratam cand aveam 78 de kile(firar sa fie ele)[q] Da' asta e..nu am calculat bine data nuntii..trebuia sa o punem in iulie... Deh daca stiam...[V].. Hai ca nu vreau sa va deprim si pe voi.. Va[pup] si sa fiti sanatoase!!!!!! http://community.webshots.com/user/zozela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oltencutelor, mare rusine sa dispareti asa, aproape toate![q] Eu stiu c-au crescut copiii, timp nu-i, da' nici chiar asa! Astept scutirea pt. motivarea absentelor[:)] Zozela, felicitari, mi se pare extraordinar sa slabesti atat! Si eu am slabit mult dupa nastere, tot mai am, dar am alaptat si cand ai bb nu-ti dai seama cand se duc kg. Inteleg ca tu n-ai copii, asa ca sa slabesti atat numai din vointa e senzational. Da-le incolo de 7 kg, iti doresc petrecere frumoasa si sa fii fericita! Cand e nunta? Rodica, tu ce mai faci? Dar Stefan? Mai stii ceva de Doris? Va pupam![pup] Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004) http://pg.photos.yahoo.com/ph/cuc0204/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...