Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Oltencele, poftiti la povesti! (8)


Recommended Posts

Salutari![biz] Azi am terminat curatenia, am mers si prin Mall. Acum ninge foarte tare aici, zici ca acum incepe iarna nu ca se termina. Bertha, eu o sa nasc in Bucuresti, pt ca sotul meu sta deja aici de cateva luni. Inca nu stiu daca o sa ramanem definitiv, dar chiar daca ramanem, tot voi veni pe la Craiova si ne intalnim. Doris, tu ce mai faci? Ce-ti face bebitu, ai mai fost la doctor? Cornelia, ma bucur ca esti bine si tu si puiuta ta, pe cand botezul? Rodica, ce mai face Stefanut? Fetelor, abia astept sa vina bebe, ca abia-l mai car. Obosesc imediat, parca sunt o leguma! Abia marti merg la medic si hotaram cum voi naste, dar abia astept sa vad ce-mi mai zice de bebic. Va pup si aveti grija de voi si de [copil]-i vostri. Mihaela si bebe David Andrei (DPN 25.03.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cornelia, abia am intrat in saptamana 39, deci teoretic mai am macar o saptamana pana nasc.Ma incearca sentimente ciudate, pe de o parte abia astept sa scap de burtica (burtoi), pe de alta mi-e frica si zic: lasa sa mai stea bebe acolo la caldurica.[il] Oricum am terminat curatenia, acum urmeaza sa-i calc hainutele si sa termin de cumparat ce mai trebuie pt bagajul de spital al lui bebe. Incerc sa fiu optimista. Aici la Bucuresti, am un parculet la 3 minute de bloc, unde vin parinti cu copii si am mers intr-o zi si-am stat pe banca si m-am uitat la copii. Ma bucur ca e asa aproape si o sa pot iesi si eu cu bebe acolo, ca-n rest, nu ma pot aventura singura cu un copil. Va pup si sa aveti un weekend cum va doriti![pup] Mihaela si bebe David Andrei (DPN 25.03.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Mihaela, sunt foarte normale sentimentele tale de nerabdare amestecata cu teama, toate mamicile trec prin asta, dar poti fi sigura ca o sa faci fata cu brio! E excelent ca ai un parculet atat de aproape, il mai feresti pe bb de toate gazele de esapament si poluarea de pe strada. Pana se face el de iesit din casa (sa aiba 2-3 sapt), vrema va fi tocmai buna de plimbari! Iti doresc o nastere usoara! Doris, ce face bb? Asteptam vesti! Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004) http://pg.photos.yahoo.com/ph/cuc0204/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata oltencelor! Sunt in al 9-lea cer .[9cer] Vineri am fost la doctor, a fost ceva neprevazut, am sunat-o sa o intreb cum au iesit analizele ca am primit acasa nota de plata (slava Domnului ca o acopera asigurarea pe toata) si mi s-au parut f multe analize. I-am povestit si de o sangerare mica-mititica de vinerea trecuta cand am bagat aspiratorul in dormitor. A zis ca vrea sa ma vada, poate sa fac si ecograf, sa nu fie placenta prea jos. Am fost, a chemat si seful clinicii de ginecologie (ea este un fel de medic generalist) s-au uitat la colul meu, era cam iritat si parea un pic deschis in partea din exterior. si datorita manevrarilor a si sangerat un pic... M-a trimis la ecograf si pentru ca m-am plans ca de fiecare data nu mi s-a aratat si nu mi s-a explicat nimic, a sunat acolo unde se face ecograful, m-a primit pe loc si m-a luat in primire tehniciana romanca. L-a lasat si pe sot, ne-a explicat tot ce s-a vazut, ne-a dat poze cu bebe, am fost atat de fericita...la un moment dat i s-a parut ca vede o putzulica dar nu s-a pronuntat definitiv, a zis ca s-ar putea sa fie baietel. Daca imi facea si intravaginal poate ar fi vazut dar si asa eram iritata, plus sangerarea de la manevrele de acolo, batzul acela si gelul mai lipseau de acolo.Totul era bine, am sa ma duc iar vineri la control. Suntem asa de fericiti ca in sfarsit l-am vazut pe bebe..barem tati e topit detot.. tot timpul ne mangaie si ne pupa pe burtica. L-a vazut pe bebe si este fericit. In albumul de la DC sunt 2 poze cu bebele nostru, exact din ziua in care am implinit 14 saptamani. Greturi nu mai am decat f rar, f usoare si trecatoare, ne este somn, nu poftim decat la ce vedem, incercam sa bem cat mai multe lichide pentru ca a vazut si tanti doctora la ecograf ca nu prea bem lichide si e musai. Miha, ce bine de tine ca mai ai asa de putin si o sa tii in brate puiutul, ai sa vezi ca totul o sa fie bine, curaj. Mare lucru ca ai parculetul asa de aproape de tine. Si eu ma bucur ca pe aici sunt f multe spatii verzi si locuri de joaca pentru copii, eu am parcul ceva mai departe de tine, cam la 6-7 minute de mers pe jos, dar tot acolo este si lacul Michigan si plaja, pacat ca nu avem prea mult timp sa ne bucuram de verdeata pentru ca noi o sa vedem lumina zilei la inceputul lui septembrie [bb] Ciuf, ce a fost, a fost, bine ca ai ajuns cu bine acasa. Si eu cand am plecat spre SUA am facut 30 de ore decand am plcat din Craiova din fata blocului pana cand am trecut pragul apartamentului din Chicago, dar a fost o calatorie mai placuta. Am avut escala de 8 ore in Amsterdam, numai bine sa tragem o tura prin oras chiar daca a fost f obositor dar a meritat, apoi inca o escala de 2 ore in Detroit (asa am gasit bilete, timpul scurt si perioada batuta in cuie)[8D] Corni asteptam pozici noi cu fetita. [copil] Doris, Oti ce mai face? Dar burtica?[bibe] O saptamana usoara si placuta va doresc! Oana D - 14+ saptamani [gravi] [url="http://community.webshots.com/user/oana0204"][foto]Foto[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O saptamina super va doresc! A venit Oti acasa si s-a luminat totul in jurul nostru!O singura umbra imi umbreste bucuria - faptul ca am lasat-o pe mama plingind. E asa nedreapta viata asta...cel putin asa am percept-o eu!Sau aranjeaza totul Sefu?Si toate au un rol bine stabilit...nu stiu, dar la plecare a fost o faza care m-a terminat:Oti in masina fericita ca merge cu noi, dar...'Bobo, vino si tu cu noi, vino si tu'(ii tot spunea mamei mele)...asta abia se ascundea sa nu o vada Oti plingind:'las ca vine Bobo pe la tine altadata'...si eu la mijloc!Uite de abia acum imi simt okii grei de lacrimi. Nu stiu ce-mi venii sa va intristez... Acasa s-a obisnuit repede cu lucrurile si locurile ei. hai ca va mai scriu cind imi trece tristetea! va pupacesc cu drag DORIS cu bb la purtator
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata! Hai ca timpu' asta face minuni...parca mi-e mai bine, ma consolez ca asa e viatza... Beeei, voi ati mai intilnit plozi sa nu vrea afara?Asa patesc eu cu Oti:ma rog o juma de ora de ea sa mergem la joaca....ea vrea sa se joace in casa!!!!Apoi alt bilci ca nu vrea sa intre in casa....dar de astea s-au mai vazut! In rest....creste burtica...mai am o luna si intru in concediu! va pupicesc si...mai ne vedem! DORIS cu bb la purtator
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, n-am mai scris de mult, da' vad ca nu sunt singura! Doris, ce bine ca ai luat-o pe Oti! Sa stii ca am mai auzit cazuri de copii care nu vor sa iese din casa ca sa stea la desene sau pe calculator, da' de copii care vor sa se joace in casa n-am auzit! Cre'ca e vreo toana si sper sa-i treaca repede, ca amandoua aveti nevoie de miscare si aer curat! Ai grija de burtica! Oana ti-am vazut bebelusul, e un adevarat voinicel! Sa fie sanatos si tie o sarcina usoara in continuare, ca mai e pana va pupaciti! Despre noi: suntem f.incantati ca se face frumos, macar sa vina primavara, ca ne-am saturat amandoi in casa! Ieri am facut o mega-plimbare si cand am venit acasa a dormit bustean. Pa! Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004) http://pg.photos.yahoo.com/ph/cuc0204/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, dragele Oana, eu nu am vazut pozele cu BB. Ce s-a intamplat? le-ai sters? Bertha, lasa ca de acum o sa tot faceti plimbarele ca a venit primavara. Sa te tina pe tine piciorusele. Pupicei. Doris, cat mai ai pana nasti? Cum iti este? Burtica mare si grea? Te doare spatele? Oti ce mai face in afara faptului ca vrea afara? Ca toti copiii vor asta. Si al meu a inceput sa stea la usa si zbiara ca sa-l scot. Mihaela, hai ca esti pe ultima suta de m. Nu mai e mult. Mai suporta si tu un pic, bucura-te de timpul asta ca dupa aia ... mai vorbim noi. E fain ca vei avea parcuri langa blocul unde locuiesti. E mare lucru sa lasi copilul sa doarma la aer curat. Aseara am fost la sala de fitness si Luku nu prea a fost in forma. Mai mult de o ora jumate nu a rezistat. Plangea in hohote, suspine, lacrimi de crocodil. Naspa. A trebuit sa plecam. Il cam chinui ca nu vreau sa mai doarma seara de la 5.30 pana la cat o vrea el. Il mai lasam cate o ora, dar acum nu mai vreau. Inca nu e refacut pe deplin. Pupicei la toata lumea, Ciuf si Luca http://community.webshots.com/user/ciufa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele dragele, nu ma trageti prea tare de urechi, am tot invatat, scris la proiecte, nopti nedormite din cauza de stress, examene... sint deajuns ca sa am o motivatie? Asta e, mai am 2 sapt de examene si apoi 2 sapt un proiect, dupa intru in stagiu si acolo va fi mai calm (sper)[:D] In rest, abia ieri s-a incalzit timpul si norocul meu e ca locuiesc in sud, cred ca o sa ajungem in vara, direct. Azi au fost 20°C si miine se preconizeaza 21, poate in aprilie vor fi 25 si in mai 30? :) Sint obosita, am mai si luat un kil, sint grasa si urita, dar mai e un pic si termin cu scoala, apoi ma pot pune pe sport. Pupici voua si sa-mi tineti pumnii!!!! Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...