Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie - februarie 2005 (2)


Recommended Posts

Shobo eu am folosit o cutie de ceai pana acum. Al meu a avut ceva colici dar nu foarte suparatori. In schimb eu am avut probleme cu gluconatul de calciu care i-a dat niste super crampe si atunci i-am dat ceai baby drink. Acum am schimbat calciul si e mai bine. Despre Vigantol acum am citit si eu ca trebuie dat in lapte, o a ma mulg si eu in lingurita. dar nu prea cred ca raman picaturele pe limbutza pentru ca eu ii dau inainte de masa si e clar ca se duc in stomac. Eu il schimb acum mai rar pentru nu mai are scaun la fiecare masa cum a facut pana pe la 2 luni. Il schimb de obicei cand e treaz, intre mese. dar cand avea scaun la fiecare masa il schimbam inainte de masa si nu se irita la funduletz. O singuira data s-a iritat putin pentru ca am mancat eu lamaie[bang]. Si pentru prostia mea am tras trei zile sa-l fac bine. Ana Maria si bebe Victor Stefan [bibe](15 12 2004) Succes si s-auzim numai de bine!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor, ma bucur ca am reusit in sfarsit sa intru din nu pe forum, ca am avut o perioada destul de grea...[bang] Saptamana trecuta [:D] nu prea a mancat si a plans cam mult, ajunsesem la disperare, nu manca decat vreo 400 ml pe langa urma de lapte pe care atunci o mai aveam (intre timp am renuntat, foarte greu recunosc, sa o mai alaptez, pentru ca mai mult o chinuiam). Am fost cu ea la doctor marti, si doctorita mi-a spus ca e sanatoasa, nu are nimic, si ca se mai intampla sa aiba perioade dintr-astea. Cert este ca de cand am fost cu ea la doctor a inceput sa manance si acum e bine si doarme [:D]. Shobo, ma bucur tare mult pentru tine ca ai lapte, eu nu am avut norocul asta. Incerca totusi pentru colici sa ii dai Sab Simplex, eu am refuzat pana acum sa i-l dau, dar de 2 zile ii dau de 3 ori pe zi cate 10 picaturi si vad ca nu mai are colici deloc deloc, si crede-ma ca inainte era campioana. Pe langa asta ii dau ceai BabyCalm, care e cam acelasi lucru cu BabyDrink si BabyTea, doar ca sunt facute de firme diferite. Cornelia, si Mica mea a avut o perioada destul de lunga in care nu a dormit ziua aproape deloc, dar noaptea doarme neintoarsa in jur de 7 ore deja de o luna, asa ca eu nu m-am speriat. Oricum, cert este ca toate perioadele astea sunt normale, ca sunt si ei oameni [olala] si ca mai au si toane, nu? Leta, sper ca a fost ok la botez, ca te-ai distrat bine si ca Deea ta a fost cumintica. Eu m-am oprit pana la urma la Leu, ca sunt conditiile foarte bune si pot sa aduc si DJ, sa ca o sa iasa un fel de nunta. Cu Internetul prin cablu am vorbit si o sa vina si la mine saptamana viitoare sper sa il monteze. Sunt super incantata ca mi-ai spus, eu parca nu as trai aici, nu-mi imaginam ca poate fi asa de ieftin si avantajos. Andrutza si Simonica ei draga (n. 17.01.2005) http://photos.yahoo.com/andrapg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Shobo, mie mi-au spus in spital sa-l schimb inainte. Si asa procedez. Mai bine sta un pic asa, decat sa scoate toata mancarea. Dar orice tactica e buna daca merge :). Cu colici, s-ar putea sa fie de la mancarea care mananci tu. Ca eu tin regim, si pana acum(sper si mai incolo) nu avem colici. Deci fii atenta ce mananci, si ce efect are pe Bibisor. va pup, io, tati si Robert(22.01.2005) http://www.gallaxy.tk In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anamaria, dar cum ii dadeai Ca gluconic? si ce fel de Ca ii dai acum? si cum? ca nu mi-ai zis. andrutza, da, sper si eu sa ma tina Dumnezeu asa cu lapticul si pe el sa vrea sinul in cont. pupici Mamica lui Bibishor Dr. Tutunaru - ELIAS "Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Shobo, calciul i l-am dat in Baby Drink. Are un gust oribil, iar daca i-l pui in lapte, s-ar putea sa asocieze laptele cu gustul neplacut si risti apoi sa-ti refuze laptele. Asa mi-au zis si mie fetele cind am intrebat prima data pe forum. Andrutza, iti interziceam eu sa faci la Thalia! [:D] ca-mi esti simpatica si nu te-as fi lasat sa-ti strici petrecerea. A fost oribil, nici nu vreau sa imi amintesc [bang][bang][bang][bang]. In afara de mincare (buna, ca de obicei), restul a fost [xx(] Leta si un bebe Want my life back... http://community.webshots.com/user/letadeea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrutza, iti amintesti ca prietena mea a cumparat de la tine trusa epidurala pe care tu n-ai apucat sa o folosesti? Ei, bine, a nascut si ea luni...A nascut in 3 ore! La 10.00 au inceput contractiile acelea mici, nedureroase, iar la 13.00 bebele deja iesise in lume. [:D]Deci, nu a avut timp nici ea de epidurala Leta si un bebe Want my life back... http://community.webshots.com/user/letadeea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara , in sf. puiuta mea a adormit de la 19.00 si am avut timp de o baie fierbinte , si acum imi este dor de ea . Ciudat, nu ?upa o zi plina in care nu a dormit decat 2 jumatati de ora acum imi este dor de ea. Ii vad zambetul , ochisorii , ii aud glasciorul etc. Recunosc ca sunt inebunita dupa ea ! Nu am crezut vreodata ca dragostea de mama e asa , nu m-am gandit niciodata la asa ceva , inainte am avut o relatie destul de proasta cu mama mea iar acum o inteleg si avem o relatie pe care nici nu am putut spera sa o am . Totul ce a fost rau a fost din partea mea . Sper ca Mandy sa nu fie cum am fost eu , m-art durea f. tare . Va doresc o noapte buna si un somn usor atat pt. voi cat si pt. bebelusii vostri ! Alina ,Wichard si Mandy Stephanie 8 saptamani[copil] http://home.wanadoo.nl/w.deroo/ [fetita][floare3][flo][floare3]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MULTUMIM FRUMOS TUTUROR MAMICILOR CARE NE-AU FELICITAT, si pupam si noi puiutii a caror zile le-am "sarit" si pe cei sarbatoriti azi. Intr-adevar sintem tare mindri si eu si tati de puiul nostru care a implinit...ieri de-acum...2 luni!!!L-am alintat si l-am pupacit toata ziua, si am stat la birfa cu mama care pleaca miine(sta la vreo 200 km.), iar acum pe seara am facut o baie buna-buna si m-am relaxat citindu-va cu aceeasi placere ca intotdeauna, mai ales ca in fiecare vineri seara tati are sedinta pina tirziu.L-am rugat sa ia niste ceeseburgeri cind vine acasa, dar el saracu' a venit cu sufletul la gura sa ajunga inainte de 12 sa-l pupe pe Cosmin, si intr-adevar a intrat pe usa la...fara 2 minute cu un superb fes portocaliu!M-am topit!!!Si abia acum a plecat inapoi dupa ceeseburgeri!Cum sa nu-l iubesti, mai ales ca el e singurul meu sprijin si antidepresiv!Numai la dr. la control n-am mai ajuns, ca n-am pe cine sa-l las pe asta micu, si deja intram in 9 saptamini, si nu-mi place prezervativul, dar nici fara el nu exista[xinpat]! Shobo, orice i-ai da, vigantol, ca, vitamine, NU PUNE IN LAPTE CI IN CEAI,are dreptate Leta!!! Fug sa-mi pup sotul si sa pap. Va pup.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu ca Vigantolul se da direct in gurita. Nu inteleg de ce voi il puneti in lapte. Alina Maria, te inteleg. Dragostea de mama este imensa, nu se poate explica in cuvinte. Este un miracol. Fii sigura ca Mandy te va iubi si aprecia mult. Crinuta si [copil] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...