Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×
Membrii înregistrați beneficiază de funcționalități suplimentare. Participând la discuții, acumulezi puncte pentru tombole lunare cu premii atractive. Îți exprimi opinia, ajuți alți părinți și primești ajutor în schimb, totodată având șansa să câștigi. Ce te oprește? Înregistrează-te chiar acum!

Bebelusi de ianuarie - februarie 2005 (2)


Recommended Posts

Erica Multzumim mult de urari! Fiecareia sa ne traisca si sa cresca mari ingersii daruiti de Doamne Doamne! E la sotzul meu reteta , nu stiu, ma uit diseara! Coraly si mie tot de asta mi-e frica! Taare de tot! Eu am momente cand am lapte si momente cand nu si nu! Si am observat ca atunci cand ma enervez un pic si unpic mai mult noaptea e durere cau bb! Altfel e super ok! Am luat un biberon super de la Avent care are o tetina tare , tare si cu care sper sa ma ajut in promovarea suptului[:D] Kita Ce problema cu rinichii ai? Shobo - ce pompa ai tu? Mie dr mi-a zis ca proba suptului nu are nici o relevanta! Ca bb nu ia constaant in greutate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna seara. Mai mamici, va tot citesc si nu inteleg despre ce cute vorbiti, luxatii de sold s.a.m.d. I s-a intamplat vreunui bebelus sau puneti voi preventiv 2 pampersi?? Crinuta, daca ati facut de curand vaccin,l poate de la el vi se trage temperatura. Dar intr-adevar pana la 38 grade nu e grav. Asa ca incearca sa te linistesti. In legatura cu diversificarea, chiar daca BB al tau are deja 2 luni si putin, eu zic sa nu te grabesti. Daca vrei, poti sa incepi sa ii dai sucuri naturale, de mere, portocale si morcov. Incepi, spre ex. cu portocale. Si ii dai in prima zi o lingurita, apoi a doua zi 2 lingurite si cresti cantitatea in fiecare zi, pana ajungi la 15 ml. Apoi incerci cu mere, morcov si cand ajungi cu fiecare la 15 ml, poti chiar sa le amesteci. Asta e prima faza a diversificarii. Apoi se incepe cu cerealele, dar in cazul unui BB graun, nu se recomanda, pentru ca ele ingrasa. Oricum, mai ai pana atunci, asa ca o sa mai vorbim despre asta[;)] Mami Saphir si pruncii http://community.webshots.com/user/climamos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara , ma bucur sa va vad active . Noi suntem bine cu exceptia faptului ca astazi a dormit doar o oara de dimineata si o ora de dupamasa . Acum a adormit in sf. asa ca ma duc si eu sa imi fac parul permanent. Alina ,Wichard si Mandy Stephanie 7 saptamani[copil] http://home.wanadoo.nl/w.deroo/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saphir, merci mult. Nu doresc sa incep diversificare acum, deoarece, asa cum ai spus si tu este prea devreme, insa, ma gandeam sa incep cu sucuri in luna a 4-a, iar asta este peste 2 saptamani. Daca ar fi fost alimentat natural, as fi inceput la 6 luni, insa, el mananca acum numai Humana 1, deci e nevoie sa incep diversificarea mai devreme. In ceea ce priveste luxatia de sold, eu nu fac nimic pana nu stiu daca e sau nu cazul. Ortopedul a spus ca totul pare ok, insa, siguranta deplina ti-a da ecograful. Saphir, mi-au placut mult pozele, dar daca iti spun la ce poza am ramas gura casca, vei rade : la cea cu tortul lui Amos. L-ai facut tu sau l-ai cumparat? Arata super, super. pupici Crinuta si [copil] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu ii pun 2 pampersi pt. ca asa mi-a zis neonatoloaga din spital si ieri un chirurg-ortoped de copii... ca ar avea o usoara strinsura de coapse, adica nu le desface asa cum aR TB. si ca sa prevenim o eventuala luxatie de sold ii punem timp de 1 luna 2 pampersi. dar peste o luna vom face si noi o radiografie cred sa fim mai siguri! bestutza, eu am pompa Avent Isis; am comandat-o de la bebelusultau.ro cu 1.866.000 lei. mie nu imi ia mereu cei 50 ml Humana dupa sin, de exp. la ultima masa a luat doar 20ml. restul de 30ml l-am aruncat. deci e clar ca nu maninca mereu la fel dpdv al cantitatii. asta seara l-am cintarit si are 4kg FIX :)-a luat fantastic in greutate, 800g in 15 zile. pai daca o tine asa ajungem la 1,5 kg in prima luna, ceea ce e mult! de masurat inca nu l-am masurat dar cred ca a crescut destul si in lungime ca se vede. Oana, te rog frumos trece-ne si pe noi cu 4 kg. o sa-ti zic si H-ul cind il masuram. Mamica de bibisor Dr. Tutunaru - ELIAS "Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BDana ca sa accepte suzeta eu atunci cand o ia in gurita ma joc un pic cu ea o misc si apoi ma prefac ca vreau sa trag de ea si el o trage inapoi sau pun un pic de glicerina pe ea, la mine a tinut metoda asa ca poti sa incerci. Nu stie nimeni programul de la ridicarea laptelui la sect.4 ca eu nu stiu cand sa trimit pe cineva sa-l ia ca sotul nu poate saptamana asta si nu as vrea sa trimit pe altcineva si sa gaseasca inchis. Gabica mamica http://photos.yahoo.com/stroengr
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O zi buna la toata lumea! Noi suntem bine,daca nu ne ar chinui colicile....[bang] Ibeiciug,nu te as sfatui sa ti iei mameloane,eu mi am luat in spital,tot de la cicco, ca mi a facut rani si degeaba,tot doare si parca nici nu trage bine cu ele.Acum stau aruncate intr-un sertar... Referitor la robot,eu am unul de sucuri special de la philips,si e f bun,si am si unul multifunctional,cu vreo 9 fct,tot de la ei dar nu stoarce asa bine ca primul...Cred ca orice robot ai lua trebuie sa fie special pt facut sucuri de fructe...sau legume. Fetitei mele ii place muzica...cum ma asez cu ea in brate la calc,si pun muzica,in special Enya,adoarme, si cand o asez in pat,se trezeste. Oare deja am obisnuit-o in brate?Dar nu pot sa o las singura cand vad ca se strange asa tare si o doare. Mutumesc de sfaturi Amary19 [pup] Paula si minunea mica Stefana Raisa(d.n. 11.02.2005) [url="http://community.webshots.com/user/alipiticot"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...