Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie - februarie 2005 (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Gabi.i multumesc de raspuns. am sa incerc si eu cu glicerina ca de miscat si jucat cu suzeta pe la gurita lui am obosit si...nimic. Cornelia Cristi nu nimai ca fixeaza un punct si se uita la el minute intregi dar uneori am impresi ca uita sa mai si clipeasca. Adita spune-mi te rog cum a reactionat bebe la vaccin ca si pe noi ne paste si imi fac griji.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut vaccinul aseara![bis] Dupa ce am tras un urlet infiorator, ne-am linistit. Pana acu nu a facut febra. Crinuta, ia scazut febra lui Rayan? Tu i-ai facut baitza a doua zi dupa vaccin? Cornelia, ma bucur ca s-a mai linistit si poti sa te mai linistesti si tu. Oana, da-mi si mie nr de telefon al tatalui tau. Sa il sun poate ne intelegem cumva. Azi nu pot iesi din casa ca suntem vaccinati. pupici gabiu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

abia am ajuns acasa, nu prea am ce impresii de dupa vaccin sa-ti spun. a plans putin cand l-a intepat si gata. a dormit doua ore dupa asta, m-am chinuit sa-i pun un supozitor cu paracetamol cum a zis dr si n-am reusit(n-am mai patit niciodata asa, il scotea imediat, de nenumarate ori, pana am renuntat), asa ca i-am dat 2 ml de eferalgan, tot la recomandarea dr, a papat si a adormit din nou. sa vedem daca face febra ne-a dat si reteta de lapte, tot 3 cutii mari,chiar daca scrie pe reteta alimentat artificial. sa vad cand reusesc sa-l iau, ca asistenta a zis ca s-ar putea sa nu fi ajuns inca lista mamica de trei copilasi [mamica]: Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[bb], Elena (21 mai 2003)[zana]si Antim (27 sept. 2001)[cavaler]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Azi Ruxi implineste 2 luni. Daca poze tot nu v-am aratat am sa v-o descriu pe printzesa mea frumoasa: este blondutza, are ochisorii rotunzi si albastri (credeti ca vor ramane asa?, noi speram) , e pufoasa rau, a facut falcutze, imi vine s-o mananc, zambeshte din prima zi de cand am vazut-o, mai nou chicoteshte, gangureste. Primele silabe ale ei au fost tot: laaaa-laaaa, leeee-leeeee(mai bine participa Ruxi la preselectie pt Eurovision) si ng-ng. E destul de cumintzica, doar 2-3 nopti albe ne-a facut, in rest papa la 21-22, 03-04, 06-07 bineintzeles tzitzi (mi-e groaza cand o voi intarca, sau daca Doamne Fer nu voi mai avea, ca prea e innebunita dupa tzitzi). Suzeta n-o vrea si nici nu insist, voi avea apoi o munca de lamurire in plus ca s-o conving s-o lase. Si bibe il ia doar dupa luuungi negocieri[:D] Oana, cu multa placere, si data viitoare sper... Tatal tau parea tare emotionat, cred ca se gandea la nepotel, este intr-adevar dragut si tinerel, dar n-am avut timp sa-l studiez daca seamana cu Seb... de fapt invers... Sa fie sanatos Seb[bis], face si el 2 luni (e nascut in aceeasi zi cu Ruxi, chiar la ce ora?)si mult curaj la vaccin... Fetelor eu nu mai fac fata cu treburile, cateodata imi vine sa plang, desi-s o temerara de felul meu... Nici ajutor nu accept pt ca vreau ca lucrurile sa fie facute in felul meu. In ograda mea eu sunt sheeeefa!!! Da` uneori imi iese prin toti porii shefia asta[alcool].. Dana, Eric (3.1 ani) si Ruxi (aproape 2 luni, 4.850 kg,56 cm)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adita sa-ti traiasca dolofanelul, chiar ca este de top. Si ceilalti doi copilasi au fost la fel de maricei? Cum il mai duci in brate, ca tu nu pari asa puternica? V. Erica La multi ani pentru Ruxi, La multi ani Oana pentru Seb Ana Maria si bebe Victor Stefan [bibe](15 12 2004) Succes si s-auzim numai de bine!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi (tigabita), eu tot cu feonul o scot la capat cand il apuca colicile, dar si cu ceaiul de fenicul ptr. ca il ajuta pe el sa elimine gazele; nici babycalmul si nici babydrinkul parca nu il linisteste asa (iar rezultatele se vad sau, mai bine zis se aud).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...