Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie - februarie 2005 (2)


Recommended Posts

[bum][bis][cheers][cor][disco][dual][floare3] La multi ani celor 5 bebelusi nascuti pe 10!!!! Sa cresteti mari, frumosi, sanatosi, destepti si norocosi!!! Cornelia, Dan si Ioana-Alexandra (01.02.2005 http://community.webshots.com/user/corneliaa100 http://www.alex.dan-cornelia.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
L multi ani sarbatoritilor 10: Oana, Erica, Kita, sa va traiasca bebeii!! (si care mai sint, ca acum imi scapa :-) ERica, te inteleg cum este cu treburile, si eu am procedat la fel, am crezut ca sint mare si tare, si nu am procedat bine, ca m-am imbolnavit. Acum am pe toti pe linga mine, nu ma mai lasa sa fac mai nimic, in cursul zilei. Asa ca, daca are cine sa te ajute, accepta!! Patricia mamica de Rebecca poze noi http://pg.photos.yahoo.com/ph/danana_me/album?.dir=167e
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Sebastian, Maria , Ruxandra , Ioana si de asemenea mamicilor multe felicitarii , sa se faca mari si voinici ! Fetelor nu va incapatanati , lasati-va ajutate , noi cele care nu avem de ales simtim lipsa unui cuvant bun , si o mana in plus . Oana ne treci si noua te rog pozele de la semnatura ? multumesc .Ma bucur ca accepti ajutorul fetelor . Alina ,Wichard si Mandy Stephanie 7 saptamani[copil] http://home.wanadoo.nl/w.deroo/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani si din partea mea tuturor micutilor nascuti in ziua de 10 ian/febr! Sa cresteti mari si sa aduceti numai bucurii parintilor vostri. Alipiticot deja mi-am cumparat mameloane de la Chicco. Nu stiu daca merita banii, insa deocamdata le dau credit ca sa zic asa. Le-am folosit doar o data si astept sa vad in continuare cum ma descurc cu ele. Mai nasol e ca trebuie sa tin cu mana de ele pt ca se desprind foarte usor. Fetele, aveti idee daca in post se fac botezuri? Matei al meu e foarte agitat in sensul ca plange si urla f mult. De curand am aflat ca dupa botez, copiii devin mai linistiti si cum eu sunt dispusa sa vad minunea asta, ma gandesc serios sa-l botez cat mai repede. Va rog mult sa-mi spuneti daca e bine sa-l botez in post. Marturisesc ca n-am avut timp sa intreb un preot, mai ales ca pana la 40 de zile nu am voie sa intru in biserica. Liviana - mamica lui Matei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liviana, din cite stiu se fac botezuri si in post, sint preoti care accepta. Am auzit chiar si de nunti in post. fetelor care ati nascut natural, la cint timp v-ati dus la control, la o luna sau la 6 sapt? ca nu mai stiu cind mi-a zis sa merg. Patricia mamica de Rebecca poze noi http://pg.photos.yahoo.com/ph/danana_me/album?.dir=167e
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anamaria, merci mult de sfaturi! s-ar putea sa fie cum zici tu, sa nu mai aiba nevoie de completare... uneori imi refuza singur biberonul :), nu-l mai vrea. dar sint momente cind mi se pare mie ca nu adoarme si parca si sinii mei s-au golit de tot si atunci ma gindesc ca mai vrea si-i fac completare, desi uneori vad ca il ia in sila, adica il cam indop cred... sper sa nu gresesc dar voi intreba pediatra sa vad ce zice. tu ce faci daca dupa ce a supt nu adoarme? cum iti dai seama daca i-a ajuns? eu consideram ca daca adoarme inseamna ca i-a ajuns, altfel ca nu. adica eu inte;eg ca in afara de papat - dormit ei la citeva sapt. nu prea tb. sa faca, nu? sau gresesc? ar tb. sa-l mai tin pe linga noi chiar si dupa masa daca vad ca nu adoarme? oricum asta ziua ca noaptea clar vreau si eu sa dorm imediat ce-i dau sa manince... de exp. acum la prinz a luat numai sinul meu si i-a ajuns, adica a adormit la sin... de nu am mai putut sa-l conving in nici un chip sa mai suga... si l-0am scos afara 15 min pt. prima data (impreuna cu tati ca singura nu puteam) si a dormit toata plimbarea... s-a mai trezi tun pic la intrarea in casa si acum a adormit iar. as vrea eu sa nu mai fac lapte praf DELOC!!! oh, Doamne cit as vrea... dar sper sa ajungem si acolo!... intre timp sper sa-i mai treaca gazele astea-colicii si sa fie si mai linistit la supt si dupa! el in general se trezeste cam la 3 ore -uneori la 2 si-l tin pina face 3 ore ca sa-l alaptez... pupici Mamica lui Bibishor Dr. Tutunaru - ELIAS "Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liviana noi am intrebat si botezuri se fac in orice zi a anului. problema e in post ca nu e tocmai ortodox sa faci cumetria (petrecerea) in post. dar daca faci ceva mai restrans... Patricia ce ti-a zis doctorul de reguritare? Parca ziceai ca il intrebi in week endul trecut. La controlul de sfarsit de lauzie se merge supa 6 saptamani. Ana Maria si bebe Victor Stefan [bibe](15 12 2004) Succes si s-auzim numai de bine!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit fetelor! Va multumesc pentru felicitari. Ieri dupa-masa am venit si noi acasa. Alina , Doris a stat cu mine in spital de la ora 8-20 ia facut baie si a schimbato pe Clara. Nu vrea sa se dezlipeasca de linga ea. Azi noapte am dormit toti patru intr-o camera. Dormit e mult spus deoarece a avut colici saracuta. Azi am fost din nou in spital la ultimul control, i-au luat singe pentru a depista daca are niste boli genetice. Normal trebuia sa stau pina azi in spital. Tot de ieri am lapte si Clara nu a vrut sa bea azi decit de doua ori. ma duc imediat sa o trezesc ca daca nu face ziua in noapte. Eu ma simt mai bine dupa nastere, ma bucur ca sotul e cu mine acasa miine si putem merge sa rezolvam cu toate actele. Galaxy stii ce ti-a trebuie pentru Asigurare si pentru Finanzamt (acte)? Avem sa punem in curind niste poze cu noi. Va pup pe toate si am sa mai revin. Oana te rog la urmatorul capitol sa schimbi numele nu Klara si Clara. Iti multumesc anticipat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Victoria, bine ai revenit!!! Sa-ti traiasca micutza!!! felicitari! Ana-Maria, multumesc pentru lamurire. Dr m-a linistit si mi-a spus ca este absolut normal, mai ales ca nu se intimpla dupa fiecare masa. De atunci chiar nu mi-a mai vomat asa abundent, ci doar mici cantitati. M-a linistit, dar tot mi-e frica noaptea. Am si eu o buba, deh...cu vomatul asta in somn. Shobo, esti o fericita. tine de lapte cit poti, si mai ales ca e asa indragostit de tzitzi! A mea nu e indragostita de tzizici, dar ma mulg, insa eu am putin. Partea proasta e ca acum fac un tratament si nu mai am voie sa i-l dau, sper sa nu il pierd de tot. Ti-am vazut pozele, sinteti frumosi toti 3! DAr vrem poze bb mai de aproape :-)) Patricia mamica de Rebecca poze noi http://pg.photos.yahoo.com/ph/danana_me/album?.dir=167e
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viktoria, bine ai venit acasa si ma bucur ca fetitele noastre au acelasi nume. Provenienta numelui este latina si e cu C nu cu K, asa ca ai dreptate. Shobo, stiu ca fetita mea se satura pentru ca respinge sinul sau biberonul, insa dupa aceea are chef de joaca, zbenguiala, foarte rar adoarme dupa masa. Lbelciug, si eu mi-am luat mameloane de la Avent si le folosesc si acum. Pentru mine s-au dovedit a fi foarte bune, iar bebelina le accepta fara probleme. In legatura cu sinii, eu am folosit garmastan, bepanten, glicerina, insa pina nu s-au obisnuit sfircurile cu suptul, totul a fost de prisos. V.Erica, eu am cumparat vaccinurile si n-au avut nici un efect secundar. Oricum, toti medicii pe care i-am intrebat, mi-au recomandat vaccinurile de cumparat. La cele gratuite exista riscul de convulsii, rar, insa pediatra mi-a spus ca s-a mai intimplat. Raportam: 60cm, 5kg Alina si Clara Ioana (6.01.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...