Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie - februarie 2005 (2)


Recommended Posts

Am facut azi vaccinurile...Am plans mult...Acum a adormit un pic si profit de ocazie... Zilele trecute am facut un turneu pe la doctori in speranta ca vom rezolva pb inecatului - eu acum ii dau biberon asistata de vecini![bang] De ieri (am fost la Culcer) am inceput sa-i dau iar san...ea nu a papat decat un biberon in maternitate (nu avea putere sa traga)...Acum trage tare frumos numai ca tb sa maresc cantitatea de lapte...Asa imi chinui eu copilul (ieri am infometat-o)...si mai mult de frica inecatului...in curand ma cazez la 9... Sper sa nu o apuce iar crizele de colici...zilele astea au fost mai suportabili si sper sa treaca... Abia astept sa gasesc pe cineva sa stea cu noi toata ziua - cum zice Dragos "sa cumparam o bunica"... Am mai pus poze cu Norisor pe site...de data aceasta sunt poze si cu noi cu ea... pupici bebe ioana-eleonora + simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Viktoria, bine ai venit acasa si sa fiti fericiti toti 4!!!! Fetele, de la ce temperatura in sus se considera "temperatura"???? Ca a mea are 37,3- 37,4 si in fundulet si in gurita.(asta din ciclul "goangele din capul Corneliei")[bang] Cornelia, Dan si Ioana-Alexandra (01.02.2005 http://community.webshots.com/user/corneliaa100 http://www.alex.dan-cornelia.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani si de la noi piticilor care isi sarbatoresc ziua azi!!! Viktoria, trebuie sa ai Meldezettel (toate + copil), Geburtsurkunde, Geburtsbestätigung für GKK (asta ai primit impreuna cu geburtsurkunde), si formularele completate. Cam astea trebuie. Alina Maria, ma bucur pentru voi ca plecati in vacanta. Odihniti-va bine. Va asteptam si inapoi cu povesti. Shobo, e bine ca ai lapte. Si la mine era la fel prima luna. Trebuia sa ii dau in fiecare ora. Adita, ce baietel mare ai deja!! Va pup pe toate, io, tati si Robert(22.01.2005) http://www.gallaxy.tk In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Shobo Nu stiu daca sa iau pompa au ba! Cantar era cat pe ce sa iau , dar si pediatra si in cartea lui Capraru am vazut ca nu are relevanta proba suptului plus ca te nevrozeaza! Am citit la Alaptarea help Line-multumim inca o data Ana maria- ca si cu ce scoti cu pompa nu e semnificativ pentru ca reprezinta doar un sfert din ceea ce trage bb!! Acum Dumnezeu mai stie ! Tot in cartea lui Capraru scrie clar ca folosirea biberonului e cale sigura spre intarcare! As vrea sa renunt si eu usor usor , dar nu stiu daca e posibil! Erica, Pe reteta mea scrie Alimentat artificial- deci cred ca asa primesti 3 cutii! Simona mama, daca vrei donam noi una bucata bunica [:D][:D][:D]! LA MULTI ANI bb-linilor de o luna! Sa cresteti mari si cuminti si mancaciosi-asta in prima faza[:D]!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bestutza cu placere!! Eu sunt adepta alaptarii naturale, daca e posibil bineinteles. Shobo, bebe nu e musai sa adoarma. Un copil flamand poate sa adoarma imediat dupa ce a papat dar se scoala in juma de ora si tipa dar tipa, nu ai dubii ca ii e foame. Bebe al tau e mititel inca are abia doua saptamani si poate ar fi indicat sa-i dai san la cerere, in loc de biberon. El sa va regla foarte bine singurel. Al meu papa de mai multe ori zi dar noaptea se trezeste o singura data. Dar nu uita ca un bebe alaptat la san e sanatos si ferit de boli (Cuilcer mi-a zis asta) dar e lung si subtirel. Nu ia in greutate foarte mult, dar nu cred ca asta e scopul nostru sa aveam niste umflatei ci sa se dezvolte bine si sa fie sanatosi. Ana Maria si bebe Victor Stefan [bibe](15 12 2004) Succes si s-auzim numai de bine!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[help] va rog din tot sufletul , fetelor sa ma ajutati , efectiv sunt inebunita , eu cred ca gresesc cu ceva de Mandy nu imi doarme toata ziua , astazi s-a matait mai mereu iar in ultimile 2 ore numai plans si iarasi plans . O iau in brate , plange , o pun in patut , plange , ii dau sa manance , plange , etc. Oare e mai bine sa o las in pace sa planga pana n-o mai putea ? am incercat o data s-a oprit dupa un timp iar dupa alte 15 , 20 minute a inceput din nou . Ce sa fac sa o las sa planga sau sa incerc sa o linistesc ( desi nu merge ) oare eu o tin treaza ? Va rog mult sunt disperata , eu stiam ca un bebe doarme dupa 3, 4 ore nedormite insa ea sta si 8 ore fara sa doarma si sa planga dupa aceste 8 ore incepe concertul .La voi cum e , cat timp stau treji ziua ? cat timp dorm ? Noaptea nu am probleme , de la 20.00 pana la 7.00 dimineata somn cu intrerupere de mancat si adormit direct . Ana Maria ai dreptate nu trebuie sa ne umflam copilasii , ci sa-i facem puternici . Victor cum doarme ? Galaxy multumesc de urare , intradevar avem mare nevoie de o mica vacanta . Acum sunt obsedata cu somnul si te intreb si pe tine cum doarme Robert ? Ma refer in general la bebelusii de 6,7,8 saptamani , ca ce-i mai micutii stiu ca dorm mai mult asa era si Mandy . O seara placuta si deabia astept sa vad primele mesaje , mie frica , sper ca nu sunt eu cea vinovata de felul in care decurge ziua lui Mandy . Va pupam ! Alina ,Wichard si Mandy Stephanie 7 saptamani[copil] http://home.wanadoo.nl/w.deroo/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...