Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (50)


Recommended Posts

Am lipsit si noi citeva zile si gasesc acum 9 pagini scrise... Nu va mai spun ca m-am saturat de iarna asta ca oricum cred ca si voi simtiti la fel - vestea buna ar fi ca de duminica se incalzeste vremea - cica vor fi 12 grade, iar zapada de ieri a fost si ultima. Asa sa fie! Noi tot pe regim - Monica sa ne luam de mina! - baga Stefan la morcovi, orez, brinza de vaci, carnita fiarta, mar si banana de zici ca cine stie de bucate haute-cuisine ar fi! Abia marti ii ies rezultatele la analize si pina atunci asta va fi meniul - meniu de care m-am saturat eu... Vestea buna de la dr. este ca acum am mai avea voie sa mincam mult mai multe (asta dupa ce ne reparam cu stomacul) - adica si ciorbica acrita cu bors, si sufleu de dovlecei si chiar ciulama de pui. Sa vedem cum o sa le primeasca. Cind citesc pe aici ce progrese fac bebeii vostri imi dau seama cit de mult are Stefan de recuperat. Sper insa ca gimnastica sa-l ajute si sa recupereze si el repede. Gabriela si [copil] Stefan David (08.07.2004) 32 ani, zodia: gemeni http://community.webshots.com/user/leelooga
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 156
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am scris un roman si cand sa trimit mi s-a inchis fereastra. Sa vad ce imi mai amintesc! [bum]La multi ani bebeilor care au implinit azi lunile! Si Stef doarme tare putin ziua pe la 11 1-2 ore, si apoi 2 reprize de 30 de min. Noaptea de la 20-21 la 7-8 cu 2-3 treziri. Ieri noapte ca prin minune a dormit 6 ore fara sa pape, a marit de cateva ori si s-a calmat cu suzeta, doar eu nu am reusit sa dorm deloc si-mi era o ciuda.. Voi ce le-ati dat prima data: carne, branzica sau ou? Noi cred ca incepem cu crevete (mai in gluma mai in serios) pt ca de fiecare data cand mergem la sushi si e treaz vrea si el sa pape cu noi si doar crevete pot sa ii dau ca e fiert. I dau cate o bucatica mic, ii place asa de tare ca mai vrea si trebuie sa mancam rapid si sa plecam. Ati avut chef de vorba, am avut de citit 9 pagini, dar ma bucur ca am aflat ce nazdravenii mai fac puii vostri. Stef s-a specializat in taratul in fund. Se foieste, se bataie si inainteaza 20-30 cm, ajunge la canapea, da cu pumnii si vrea sa se salte sa cerceteze. Seara la noi e program de ras pana ne doar burta, vb vine. Parca ar fi programat sa rada inainte de baie, are energie, se foieste,s e invarte, se uita peste tot si rade din orice. Ca jucarii favorite si la noi sunt telecomenzile. Il mai incanta telefonul si vrea sa mi-l ia din mana, rade la aparatul foto si la camera si apoi le vrea sa se joace. Lia si pe mie ma doare foarte tare burta cand ovulez. Bunny, eu ma uitam la ProTv (e cu abonament, nu se vedea prea bine si am anulat), la Tvr1 si Antena 1. Ramona, multumim pt pupici. Stef cand vede bebei pe ecranul computerului, vrea sa ii atinga, chiuie si danseaza la mine in brate. Eu nu prea il tin in brate ca ma doare spatele. Il las la el in pat, in patul nostru si pe canapea supravegheat, pe jos, in scaun, ma joc cu el stand fata in fata sau cand suntem pe joc sta uneori si pe picioarele mele sau in brate, dar de purtat prin casa foarte putin. La bucatarie il pun intr-un scaunel care sta pe masa ca sa fim la acelasi nivel sii povestesc tot ce fac. La baita,facem cu el in cada, cand nu statea in fundulet, il tineam noi, acum pun apa pana la umerii lui si ne jucam, nu as rezista nici eu, nici tati sa ne aplecam peste cada. La noi e mai usor caci camera pt baie e spucial facuta doar pt dus si baie in cada, asa ca stau pe scaunel si il spal si apoi intram in cada. Azi am iesit afara pe ploaie si l-am luat in marsupiu si am mers la un magazin aproape, dar m-a rupt de spate. El nu avea nici o treaba, admira privelistea d ela inaltime, radea, vorbea, dadea din picioare. Si la magazin m-a ¡Èdurut¡É inima de la hainutele de vara pt fetitie, asa de frumoase, ca daca as sti ca bebele viitor iese fetita, l-as face repede doar de dragul hainelor. Am facut poze pt ca o prietena m-a rugat sa ii cumpar cate ceva, dar ori luam lot magazinul ori nimik, asa ca o las pe ea sa aleaga. Daca vrei sa aruncati o privire, pozele sunt in album. Fetele cu abdomenele ce mai ziceti? Eu fac 30 plus stepper sau ex. date de Andreea. Azumi scrisese pe undeva mai dedemult (parca la sub cu Jap) ca e in tara. Pako, ca am citit subiectul cu bebe la baie in cada, care e riscul pt copil daca sunt vapori de apa sau e apa mai fierbinte de 38 de grade? Ca japonezii astia fac niste bai asa de fierbinti. Noi avem 2 mese diversificate , la aprox 30 min-1 ora dupa ele baga laptic si multe mese de lapte. Gata, ca am rescris romanul, weekend placut si calduros, pupicei! [mamica] Eliza & [copil]Stefan Takeshi (16/08/2004) [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097"]Nasterea broscutei[/url] [url="http://community.webshots.com/user/sutikun8-date"]vechi[/url][foto][url="http://community.webshots.com/user/sutikun9-date"]"proaspete"[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, weekend placut, ma duc la piticul meu. Tocmai am fost informata de bona lui ca se ridica in picioare langa canapea si pleaca la plimbare de-a lungul ei. Pupici Andreea si Matei zambaretzu' http://community.webshots.com/user/andreea_ciontu Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43944
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina ce surpriza ne-ai facut...am vazut fiecare pozica.Foarte frumoase sunt fetele tale...si ce trasaturi delicate are Mara. Eli, cu baia nici eru nu stiu prea bine pana la ce nivel sa fie apa la bb..dar dupa ce am citit de la fete, se pare ca e ok cu apa pana la brate.De vapori nimeni nu mi-a dat un raspuns.Dar eu nu as vrea sa o las in vaporii aia...ma gandesc pentru inimioara, mai tarziu....sau sa nu afecteze sistemul respirator...eu stiu... [url="http://nede.netfirms.com"]Felicia si Andreea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raportam! DE fiecare data cand o pun in premergator ia sufrageria la ocol (cateodata mai trece si dintr-o camera in alta) si nu se opreste decat cand il vede pe taica'su (respectiv soarele!...[:D][:D][:D]) sau cand o iau de acolo. Vitezomana! Se loveste de toate mobilele si ii place la maxim!...hehehe Apa Izvorul alb nefiarta si la lapte si la ceai. Supa o fac cu apa de la chiuveta! La vomitaturi tot asa! De fiecare data cand nu-i convine ceva vomita! Ma albeste! Monica si Maria Alexandra (02.07.2004) [url="http://community.webshots.com/user/cristalina_monica"]poze [/url] si [url="http://community.webshots.com/user/maria_alexandra"] pozici [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pupi frumoaselor. veni nebuna de la shopping. rezultat: una bucata rochie neagra de seara, una pereche pantofi office, una bucata esarfa roz. hehe, ma simt mai bine...[:D] pitaku cuminte cu mama mea. Cori ce dor ne era de voi....noroc cu pozele!!!! pupici tuturor! Eli da-i mama crevete, de ce nu? proaspat, fiert...pofta bunicica! noi fugim la baitza, multzamim de idei! [pup] tuturor va dorim o seara linistita!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana ma bucur ca am amuzat pe cineva cu povestile mele[:D]...noi azi am ajuns la pediatra,o fi zis aia ca-s nebuna ca duc copilu in fiecare saptamana la control[batcap]...dar mi-era frica de o bronsiolita asa ca am urcat cupilu-n masina si dusi am fost....bineinteles ca e perfect sanatos(incepuse sa tuseasca dar sincera sa fiu cred ca a mancat azi dimineata putina hartie[:D] ca n-am reusit sa i-o scot din gura ca ma musca),ne-a dat si un coltsior din dintele de sus asa ca o sa muste si mai rau de acum inainte.Ce sa va zic fetelor...I place la dr lu asta mik...sau mai bine zis i place de dna dr...o mangaie pe fata,o lasa sa se uite in gurita,gat,o pupa,o trage de stetoscop[:D][:D] si dna dr il pupaceste si asta e tot un zambet(adevarul e ca n-are gusturi proaste copilu' ca e fff frumoasa si mai tinerica) Intreba cineva de pufuleti...eu i dau copilului si nu are absolut nimic,nu se ineaca,chiar i plac,ar manca non stop pufuleti(logic ca nu-i dau). La diversificare am inceput cu carnita de pui...intreba cineva cu ce am inceput... Mese solide avem 3....dimineata la 7-8 lapte(240 ml),la 10-11 iaurt sau fructe de la borcanas sau branzica sau mar cu biscuite,la amiaza supica/ciorbica si piure cu carnita/ficat/ou/peste depinde, si la 18 tot ceva asemanator cu masa de la 10-11,depinde ce i-am dat in ziua respectiva,iar ultima masa e de lapte cu o masura de cereale in el...eu nu i-am dat cerealele groase niciodata ca oricum suntem grasunei. Am uitat sa va spun ca azi ma cheama tac-su sa vad cum se ridica odrasla in picioare,mandru nevoie mare de performantele lu fi-su(de parca eu n-as stii) si sa-mi arate ca stie si umbla de-a lungul canapelei[:D]...era asa de incantat tati de zici ca ce minune mare a facut Alexandru.... Si in timp ce eu scriam linistita mesajul crezand ca Bubu doarme baricadat in pat de perne si alte cele,el era ocupat sa se dea jos din pat si bineinteles ca a mai luat o tranta,a doua de saptamana asta.[bang][bang] Revin mai tarziu. Adina si bubu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...