Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietenii omului (7)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mi se face sila cand vad ce solutii gasesc unii oameni pentru bietele creaturi...

 

Ralu,

Cum il cheama pe catelusul tau?

 

________________________

"Because woman’s work is never done and is underpaid or unpaid or boring or repetitious and we’re the first to get fired and what we look like is more important than what we do and if we get raped it's our fault and if we get beaten we must have provoked it […]for lots and lots of other reasons we are part of the women's liberation movement."-Ms.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca eu fac parte dinte "criminalii" care propun solutii radicale. Imi pare rau ca nu suntem de acord si pe acest subiect dar nu o sa imi aduc frustrarile de acolo aici. [flo].

Noi n-am mai facut mare lucru, ne bucuram ca e frumos afara si putem socializa cu oameni si catzei. Jazz a descoperit fascinatia papucilor si i-a luat la tocat pe rand.

Multa sanatate pisicutelor care vad ca au inceput primavara cu probleme :(. [flo] la pisici.

Seara buna,

Ana

 

Don't get mad, get even!

Jazz mic

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Liniste deplina in casa. Hmmm, e cam ciudat. Ma duc repede sus in living sa vad ce face fiu-meu. Cand e liniste in casa e clar ca iar pune de-o prostie. Da, ma rog. Ce facea? Deschisese raftul unde tin mancarea lui Cezar si se infrupta de zor din ea.

Greseala mea[neand]. raftul acela trebuia inchis bine ca Luca sa nu aiba acces.

Asa. Acum sa revin la oile mele.

Deci cat am fost plecati in Ro cainele a fost cumintel. Al meu sot s-a rugat de unu-altu' sa aiba grija de Monstru cat era plecat in delegatii. In mare, i-a fost bine. La unii a scapat din curte, a sapat groapa si a fugit. Biata femeie s-a dus dupa el, l-a strigat, nebunul nici gand sa o auda. S-a intors seara. Bineinteles ca printul dormea cu ea si sotul si inca doi caini mari in pat. Cum au avut loc, nu stiu. Eh, in seara aia a fost femeia inspirata si l-a bagat in cusca. Of, a tras o diaree de a murdarit toata cusca si patutul lui de blana.

La alt coleg de al sotului l-a lasat acolo doua zile si cand l-a luat, tot drumul catre casa a plans in masina si a tremurat. Ce s-a intamplat cu el, sa ma ierte Dzeu, dar ma gandesc numai la prostii. L-au batut, l-au tinut numai in cusca, ceva s-a intamplat ca el a fost traumatizat psihic sau chiar si fizic??? Cand a ajuns acasa si-a golit vasul de apa si era lihnit de foame. Doamne, si ei au un caine si doua pisicute.

Dar acum jivina e "linistita" ca a venit Scorpia (aia eu is) si scorpiuta (al meu copil) care il hraneste la greu. Sa-i vedeti cum Luca ii intinde mana plina de mancare, Cezar rupe cate o bucata si fuge in coltul lui sa o savureze, Luca mananca in continuare si uite tot asa. Voi ati auzit de copii care sa se fi imbolnavit ca au mancat cu cainele din aceeasi bucata? Ce sa te faci cand da Luca de vasul lui CEzar cu apa... Isi linge degetele de buna ce e. Si asta numai cand imi scapa mie sa ascund vasele cu papa si apa.

Ah, zilele trecute. Eram jos la calculator, in den, si il vad pe Luca sus[biz] in living curatind de zor pe la semineu, pe pervaz. Ah, ok. Copilul are treaba, eu pot sta in continuare pe [dc]. La un moment dat termina curatenia sus si vine la mine. Hmmm, servetelul cu care stergea el era cam galben. Intru in panica. De unde galben? Daca nu am inchis bine usa de la chiuveta si el a intrat acolo si a umblat la detergenti? Miros, nimic. Incep cautarile [detectiv]. Cu ce ar fi putut el sa ingalbeneasca servetelul???

Si gasesc. Cezar facuse pishulica intr-un colt, la fereastra catre terasa, iar Luca, sa ii ia apararea jivinei, a zis sa curete repede locul pana nu vede Scorpia. Eh, a sters pe jumate. Si fetelor, se mai stergea Luca si pe la gura, deja ma gandesc cu groaza ca sunt o mama denaturata cu al copil si caine [batcap] .

Chatonel, imi pare rau de animalutul tau si de tine ca suferi atat. Pupicei.

Slakje, pune si tu poze cu Tom al tau. Din descrierile tale mi-am facut o imagine a lui.

Sanca, ai fost tare cu cainele de adoptat. Deja in capul meu rulau tot felul de scenarii, ganduri, cam ce s-ar fi putut intampla de te-ai hotarat sa-l dai catre adoptie. Nu stiu ce sfaturi sa-ti dau ca stii ca la subiectul asta sunt 0. Dar experienta cu pishuica in casa am garla. Cred ca numai zbanghiul meu de caine e cel mai pisacios din toata grupa asta.

Apropos, mai stie careva de vreun Mini Pincher? Ca eu din ala am. Si e plin de energie ca nu reusesc sa-i fac fata.

V-am zis ca odata a fugit de acasa, sotul s-a luat dupa el cu masina si mergea in paralel cu el. Cat avea Cezar la bord? 40 mile.

Va las a venit plodul si vrea in brate. Gata, se supara, se puse in cap si plange.

Ciuf si Luca

http://community.webshots.com/user/ciufa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Annie,

Nici eu nu am de gand sa mai intru pe subiectul ala pentru ca stiu ca atunci cand exista oameni fara mila exista oameni care au o tona de suflet care sa ii contrabalanseze pe ceilalti cu lipsa.

 

Vorba cuiva "pupici cu lipici". [;)]

 

________________________

"Because woman’s work is never done and is underpaid or unpaid or boring or repetitious and we’re the first to get fired and what we look like is more important than what we do and if we get raped it's our fault and if we get beaten we must have provoked it […]for lots and lots of other reasons we are part of the women's liberation movement."-Ms.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciuf, ce haios trebuie sa fie Luca asa atasat de catel! tare frumos ai povestit [flo]

 

fetelor, salutari la pisici, catei si alte animalute de la Kengi, care acum invata sa nu mai sara in capul meu cum apar pe usa. am niste semne pe maini de la zgarieturile lui, valeu. in seara asta s-a jucat frumos cu Jazz, catelusa vecinilor, amandoi la mine in casa. io, cu okiu de vultur dupa ei, ca cine stie! mi-am facut griji degeaba, s-au jucat frumos, s-au pupat, si dupa aia au tolanit pe podea ca doi pufuleti, unul alb si unul negru.

 

noi ne gandim serios la al doilea caine. la ideea cu pisica am renuntat deocamdata, ca nu prea ma simt pregatita de nici un fel pentru asa combinatie. nici teoretic, nici practic. no, inca astept sfaturi de la voi, care aveti si pisici si catei - care e secretul sa-i tii pe toti in viata, in pace si buna intelegere?

 

-----------------------

Nu sta, ca sta productia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciuf, ce de patanii! Trebuie sa fie tare amuzanti Luca si catelul tau...prieteni la catarama, ce mai...

Ramonik, cum e pisicutza acum? Sper ca se simte mai bine si ca isi va reveni complet cat mai repede. La ce doctor ai fost cu ea?

Simonitza, te inteleg perfect, stiu prin ce treci cu pisoiul tau. E greu la inceput, pana ajungi sa iti dai seama ce ii place si ce nu, la ce e sensibil. Si eu am vrut sa il duc pe al meu la tzara, era foarte agitat, acum ca l-am castrat s-a mai cumintit. Daca o sa il duci de unde l-ai luat, crezi ca o sa poti sta linistita? Eu zic ca o sa te gandesti tot timpul la el, si Doamne fereste sa pateasca ceva, ce mustrari de constiinta ai avea atunci. Mai bine mai rabda putin, e mic si el si necajit, cine sa aiba grija de el daca nu tu?

Louisea, in sfarsit am pus si eu poze cu motanelul meu, daca vrei sa pui link-ul pe prima pagina, e acesta:Sticky

 

 

Ana-Maria

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...