Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cat costa o nastere?


Recommended Posts

Corrinutza id="red">, La Cantacuzino a nascut (vaginal, fara epidurala) o buna prietena de-a mea, in februarie, si a dat 6 mil medicului.

Daca imi permiti sa-ti povestesc: ce nu mi-a placut mie la Cantacuzino a fost strictetea de puscarie cu care sunt tratati vizitatorii (inclusiv sotul). Ar fi bine sa ai la tine ceva de mancare (gratar de vita sau de pui), sau sa ti se aduca de acasa, la aprox. 2 ore dupa ce ai nascut (nu mai devreme) - daca nasti natural.

Si inca ceva: moasele sunt ok, insa asistentele sunt cam scarboase; incearca sa dai de dna Luminita, mai ales in ce priveste lactatia. Cam la 6 ore de la nastere ar trebui sa-ti vina laptele. Sa intrebi ce si cum, ca sa nu patesti cine stie ce mastita.

 

Nastere usoara si muuuuulta sanatate!

 

Christina 2 in 1

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by uki

Buna!Mey Luminita...io zic asa: cam 100 E, fara anestezist, moase, asistente, bla bla...Depinde, vorba fetelor, de spital si dr... tu nu cumve ...la Elias?La dr T???[:D]Te pup si sarcina usoaraGabriela si MARIUCACe bine ca esti...ce mirare ca sunt!


id="quote">id="quote">Da, voi naste la Elias cu Dr. T.Luminita[gravi]22 saptamani - mama de baiat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mii de multumiri fetelor ptr informatii, in special Natasei si lui ChrisDum. Mi se pare foarte corect si sanatos modul de gandire al Natasei[biz]

Astept acum sa vad cum o sa fie, mai ales ca ieri noapte am avut primele contractii.

Am deja emotii si sunt nerabdatoare.

Pupici tuturor din partea mea si a lui BB Daniel din burtica!

 

Corrinutza

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cat costa o nastere?Pentru mine nu a costat nimic.Am nascut singurica,vorba vine,doar cu moasa si cu o asistenta.Sotul era plecat,rudele si parinti in alte localitati,nu ca daca ar fi fost aici ar fi venit.Asa ca m-a dus o matusa la spital la 5 dupa amiaza,doctorul a spus ca nu nasc,am ramas singurica iar la 4.50 dimineata am nascut o fetita superba Iulia Elena.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Naiva de mine!

Si eu care nici macar nu vroiam sa-mi imaginez ca trebuie sa dai spaga pt propria ta suferinta din timpul nasterii si pt ingrijirile medicilor si asistentelor care oricum sunt la serviciu si primesc o leafa!

II URASC!!!!!!!!!!!

Si sa nu mai aud medicii ca se plang de salarii ca mor! Doar din spagi igi pot construi case si cumpara masini. Am lucrat in medicina si stiu ce se intampla! DE NECREZUT!

...si, daca n-ai bani, iti pun dop, sa nu mai nasti? (iertati-mi asprimea, dar m-am enervat).

 

Draga mea lulu, nastere usoara si bb frumos si sanatos! Si tot nu pot sa nu ma gandesc ca din banii de spaga bb ar putea primi un dar frumos!

 

Tzuni, revoltata

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...