Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

as dori un sfat ,ca eu nu mai stiu ce sa fac


Recommended Posts

Draga mea, in primul rind sa stii ca femeile sint puternice si tari din punct de veder psihic, asa ca eu cred ca tu esti in stare sa "handle" intreaga situatie. Eu as discuta cu el sincer, cu cartile pe fata. As recurge si la counseling. Daca nu, rupe pisica in doua si vezi-ti de viata ta. Uitaindu-ma inapoi nu-mi pare rau decit de cei 10 ani pierduti gindindu-ma "sa divortez sau nu?"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by elena.dolomet

va multumesc tuturor de mesajele voastre si chiar m-au ajutat mult .[medic]asa ca m-am apucat sa pun unele sfaturi in practica si am inceput mai intai prin a sta fata in fata si a pune cartile pe masa.si intradevar va marturisesc ca de fel sunt o persoana foarte luptatoare si nu abandonez ceva usor ci lupt incontinuu pana vad intr-adevar ca nu are rost sa mai lupt ptr. respectiva cauza.[duel]si in primul rand acum ma gandesc la fetita pe care o am [copil]si la bebe care e pe drum si nu dupa mult timp va veni pe lume cu ajutorul lui dumnezeu[gravi]. e posibil ca sa nu se fi maturizat INCA si poate venirea neasteptata a celui de al doilea copil in familie la speriat si poate de aceea sa racit in felul asta. insa sper ca sa constientizeze mai repede realitatea si sa ia masuri mai bune. va spun ca acest copil a fost neasteptat pt. ca nu am stiut de sarcina pana la 3 luni pt. ca ma simteam bine,iar probleme cu intarziatul am mai avut si poate vestea la socat. in fine va multumesc inca o data si va tin la curent cu noutati.intr-adevar ati fost un sprijin cand nu aveam la cine sa apelez la un sfat. [gravi] si beatrice [copil]( 02.06.2003 )


id="quote">id="quote">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

@ elena , la vara cind vin in ro , stau o saptamana la buc. si una in alexandria , daca ai timp poate bem o cafeluta impreuna si as dorii sa te pot ajuta cu un sfat sincer si folositor , solutii exsista intotdeauna , sa-ti ajute d-zeu ...

majoritatea barbatilor dupa casatorie si venirea pe lume a copiilor isi manipuleaza sotiile cum vor ei , si de ce? ptr. unii siguranta in cuplu devine monotonica , neinteresanta .

daca siguranta ta materiala depinde de el , e sigur ca nu-l vei parasii niciodata si te complaci in siutatie .

 

ema&richard-sora

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna sint destul de noua si inca sunt in faza de acomodare cu modul de a da un raspuns,de a cere un sfat...

Este pacat cind dragostea de la inceputul casniciei se destrama.Nu pot da un sfat deeoarece si eu sint intr-o situatie asemanatoare,numai ca la mine am discutat sincer ce vrem unul de la celalalt.Sotul este de parere ca in aceasta casnicie doar eu gresesc si doar eu trebuie sa ma shimb.Inh schimb ma deranjeaza destul de tare faptul ca locuim intr-o garsoniera iar faptul ca el fumeaza destul de mult a devenit o povara.Eu am inceput sa am dureri de spate din ce in ce mai des si o tuse destul de suparatoare.Totusi la radiografie e totul OK.In plus paharul de vin este prezent in proportie de 98% din zilele unei luni calendaristice.Am incercat din rasputeri sa ii fac pe plac .Este din ce in ce mai nemultumit.Am pus problema chiar si a unei despartiri,divort.

As vrea sa gasesc o solutie la toate problemele si sa redevenim acel "cuplu de invidiat" cum ne spuneau prietenii.Am obosit sa incerc sa reaprind acea flacara.Ma iubeste (asa spune) dar uneori am senzatia ca de fapt el cauta nod in papura din orice.In ultimele zile mi-a spus sa nu-i mai spun nici un banc (obisnuiam cind vin de la munca sa-i spun daca stiu vreun banc nou,in intentia de a-l mai inveseli,de a-l binedispune).Cind vorbesc se pare ca i-l deranjeaza,cica spun numai timpenii iar cind tac i-l deranjeaza ca nu vorbesc.Sint disperata.Iar acum sint ingrijorata caci daca trebuie sa ne separam sau chiar sa divortam nu stiu ce se va intimpla iar eu vreau cu orice pret copilul.

Pentru Catalina,te rog frumos trimite-mi si mie acea rugaciune.Te rog mult de tot.

Adresa mea de e-mail : ec_oananica@yahoo.com.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pentru sora din japonia !!![cheers]

mi-ar face placere la vara sa ne intalnim numai ca ar fi o problama.eu in iulie trebuie sa nasc si nu stiu cand vii si daca atunci nasc nu stiu cum am putea sa ne intalnim.mai tinem legatura pe forum sau imi poti scrie pe mail pe adresa beatrice03_elen@yahoo.com.pa !!!!!!![gravi]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca e prea mult spus, divorteaza, te inseala, etc.

 

cred ca el e sub mare presiune, in trei ani un copil si unul pe drum.

barbatul e providerul familiei....el trebuie sa intretina toti membrii inclusiv sotia, si totul a venit prea repede pt el si nu crede ca face fatza. e speriat.

eu sunt de parere ca unui cuplu i-ar trebui cativa ani "in doi" sa aseze temelia familiei. altfel providerul tinde sa se simta apasat de responsabilitatile care l-au luat pe nepregatite.

 

parerea mea: nu cred ca inseala nimeni pe nimeni si dragostea e tot acolo, dar ascunsa de grija zilei de maine. cred ca va fi artzagos pana cand va vedea ca se va descurca si va fi in stare sa ofere familiei ce are nevoie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...