Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (30)


roserb

Recommended Posts

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns
La multi ani Ruxi, sa cresti sanatoasa si frumoasa! Stefania, multumesc mult pentru carticica, am primit-o[flo] Paxela, v-am votat si noi! Succes! Eu sunt moarta de oboseala, dupa ce am bantuit vreo 2 ore pe afara cu copii, am mai fost si cu mama in Carrefour, iar cand am ajuns acasa copii tocmai se trezisera, asa ca m-au luat de noua! Ma laudam ca Mihnea doarme 3-4 ore dupa amiaza- ei bine, de cand stam mult afara si isi face somnul acolo, acasa nu mai doarme decat vreo ora si jumatate - doua- asa ca s-a dus perioada mea de odihna! [pup] Roxana&Co http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor azi trebuia sa vina dr-ul intre 14-15 si normal ca am iesit afara cu astia mici sa-i plimb la aer si cand m-am intors(la 13,45) in casa gasesc un bilet semnat de dr cum ca a fost la ora 13 la noi fiindca la ora 14 avea o sedintza...dar nu a dat nici un telefon inainte sa vada daca suntem acasa....i-am telefonat eu si a zis ca vine dupa ora 20. eu sper sa nu se fi suparat pe noi ca a batutu drumul degeaba pana aici...ca doar nu era sa ghicesc in stele ca o sa vina mai devreme, nu? in rest, noi suntem bine, astept sa se trezeasca alex sa mergem sa-i cumparam niste pantofiori din piciul ca ceilalti de asta toamna i-au ramas mici s-a incaltat azi cu ei si zicea ca-l jeneaza...si am vazut niste pantalonasi super misot pentru el tot acolo...e deschis pana la 20 spre sa reusesc sa ajung sa-i cumpar si sper sa nu vina iar dr-ul mai devreme hi hi si sa nu ne gaseasca acasa....oricum de data asta o las pe mama cu ruxi acasa fiindca pe ea vreau sa o consulte putin la fontanela sa vedem daca-i marim doza de vigantol sau nu...in rest nu are nimic copilasul...asa zic eu dar sa vedem ce zice si dr-ul daca a luat bine in greutate sau nu...si alte chestii de-astea. va pup si mai scriu mai pe seara felis, ce mai face mihaitza? cum se mai simte?[pup]un pupic la bb mic. monica http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, anne-marry va transmite la toate numai bine si pupici si spera ca in curand va avea net acasa, sa putem sta la taclale si cu ea... Bits pe unde esti frumoaso cu dolofi al tau???? Suntei bine??? mami[9cer] si [bibe]vladut(15 nov.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

PAXELA... am reusit sa te votez si eu!...[cheers] Dupa ce ca ieri noapte nu am dormit deloc (nici macar 30 min, nici in cursul zilei nu am reusit sa dorm si Mihai voia numai in brate plimbat prin casa nici azi noapte nu am avut liniste si nu dormisem de 36 ore...[bang] Totusi azi noapte s-a trezit la cam la 40 min, deci cate 30 min mai dormeam si eu din cand in cand [:D] La 6.30 m-am trezit sa-mi pregatesc bagajul pt drumurile la doctori, la 7 ii dadeam sa manance si la 7.30 plecam. Am fost la policlinica sa-i ia sange si secretie din gat si de acolo am luat taxiul si am plecat la cardiolog. Am ajuns la ora 9. L-a consultat si mi-a zis: e rosu in gat dar NU are puroi [bang], "deci nu-i dati nimic!" Am fost si la ecograf dar m-a lasat sa astept ca era incuiat. Am asteptat... La un moment dat m-am plictisit si cum se facuse ora de masa (10) m-am chinuit cu Mihai in bratze si cu o mana am preparat laptele (apa din termos etc). I-am dat sa manace si a mancat f bine- tot ce-i pusesem , daca mai era mai manca[:D] Cand am vazut ca dr nu mai vine am indraznit si l-am sunat. A venit, i-a facut ecografie si mi-a zis ca situatia este aceeasi. Mi-a schimbat captoprilul cu altceva mai puternic si cum Mihai a ramas la aceeasi greutate de acum o luna si o saptamana, mi-a zis sa-l trec NUMAI pe lapte praf concentrat...[bang] Adica sa nu-i mai dau san!...[bang] Mi-a mai zis sa nu-i mai dau nimic altceva. La medicul pediatru ma duc numai pt retete compensate. Daca am probleme sa ma duc la el... Mi-a zis nici macar Sicovit sa nu-i dau... Iar dupa o saptamana numai cu lapte praf concentrat sa-i pun 1 ml de ulei (la biberon) in laptele praf pulbere, sa-l amestec bine si apoi sa pun apa fiarta si racita.[:D] MONICA ... sa-ti taraiasca Printzesa si sa fie sanatoasa!... La multi ani!...[pup] Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/cornelfelis/my_photos"]Pozele noastre![/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659"]Povestea noastra! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, nu am mai scris de mult, desi va citesc in continuare. Multumesc mult pentru felicitari! Gata , am scapat si de emotia botezului![alcool] Dar acuma sunt in mare incurcatura. Vroiam sa incep diversificare ceva mai incolo, dar pana la urma cred ca am s-o incep cat de curand. Fata mea dormea linistita de pe la orele 23 si pana la 6 dimineata, iara acuma se trezeste foarte des. Suge nitel asa adormita cum e si daca adoarme o ora e mare lucru ca vrea din nou.[xx(] Si asa devenisem colorata, acuma zici ca-s curcubeu![bis] Cristina si D[bibe]amiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara!Dragelor,eu iar tur de fort:de la 12 la 16.15,apoi de la 17.15 la 18.30..sper sa ajung manechin[il] Felis,ma bucur ca e cat de cat bine Mihaita.Aveti mare grija.Pupici de la Mariuca...cu premiul ce faci?cand ti-l da? Azi parca Mariuca a fost mai cuminte afara;va rog sa ma credeti ca am spus ca daca mai continua cu urlete alea in carut,nu o mai scot,o tin in casa cu geamul deschis ca nu ma mai tin nervii[bang]...Tot orasul stie cand plange:"uite,a venit Maria"[:D]Si e pacat,mai ales de cand s-a incalzit asa de frumos.....Si apoi daca stam in casa nu ne vad petitorii[:D]..Mihnea,stai linistita,nu te tradam[il].. Aaaaa,uitasem:azi am fost la o amica,care are cantar..nu stiu daca am cantarit-o bine,dar eu am vazut 6.100kg..Nu-i putin??S-a nascut cu 3.350,a scazut la 3.200...deci nici 3 kg.in 4 luni??????De foame nu plange,dar de mancat mananca prost in timpul zile,mai mult se joaca,noaptea ce suge bine si mult.Ce ziceti?Ce parere aveti???? O noapte usoara, Andreea si [copil]Mariuca(7.11.2004) http://community.webshots.com/user/andreap124
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rog frumos, frumos Roserb, daca se poate, schimba te rog in listuta cu mamici si pitici de la inceput; Ana mea s-a nascut cu 2.750, nu 3.750. Hai ca am mai dat vreo 3 mesaje cu aceeasi rugaminte. Rog frumos si de data asta. Multumesc frumos. elena si ANA (2.11.2004) http://photos.yahoo.com/elenapangica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...