Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (30)


roserb

Recommended Posts

I-am trimis mail sorei mele care mi-a trimis articolul si asta a fost raspunsul meu. "Are dreptate. Dar faza cu pana la moarte voi fi mama, therefore legata si incatusata nu e chiar asa. Gandeste-te ca acum noi nu mai suntem copiii alor nostri decat cu numele. Ca practic nu mai avem legaturi cu ei decat for old times sake. Bineinteles ca e de multe ori frustrant sa stii ca nu poti face ce faceai inainte cu placere din cauza ca ai un copil de care esti legata de maini si de picioare. Sa faci sex acum e o aventura plina de adrenalina pentru ca risti sa pici de oboseala a doua zi si sa iti f... toata ziua. Dar stii care e chestia? Tot ce faceai inainte by default, sex, baruri, discoteci sunt acum traite LA MAXIMUM si pe bune ca sunt momente mult mai placute acum decat inainte cand le faceai ca nu aveai ce face altceva. Si tocmai pentru ca sunt totusi aspecte naspa ale maternitatii, nu cred ca o sa mai fac inca unul. Si acum imi dau seama ca gandesc asa nu din egoism, ci pentru ca e normal sa-mi doresc pentru MINE sa am timp sa am un servici, sa invat, sa ma distrez, sa slabesc. Doi copii ar fi mult prea mult, intr-adevar ar fi bine pentru ea sa aiba o sora sau frate, dar nu si pentru mine. Atat sunt dispusa sa ma sacrific si acum o fac cu placere. Dar atat." Sper sa nu va sochez. elena si ANA (2.11.2004) http://photos.yahoo.com/elenapangica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns
salutare, mi-a fost dor de voi...[pup] FELIS, super tunsoarea!! ADRIANNA, MISS YOU!!!! Paul al meu a dormit TOATA NOAPTEA, nu pot crede, de la 9 seara la 7 dimineata, si acum doarme iar de doua ore..ce bine...am facut un dush fierbinte, era tot ce-mi terbuia ca sa-mi limpezesc gandurile!! TRY, Alexutu a semanat cu tine din prima clipa, asculta-ne pe noi!!!![pup] Onitza-mami lui Paul http://community.webshots.com/user/fix_indiferent
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai dar cam slaba miscare pe aici!Unde sunteti fetelor???? Fulguletz,Miche,Gandacel..si altele,ce e cu voi?Nu mai aveti timp? Mariuca doarme de pe la 9.15 si vad ca nu da semne de trezire..asa ca vom amana iesirea afara.Si de obicei daca nu doarme afara urla..sper azi s afie altfel,ca nu ma mai tin nervii sa o aud cum urla afara cand toti BBlusii sunt super fericiti si se uita in jur,ganguresc..... Elilenus,nu am inteles:e parerea ta sau e o portiune din articol?De ce sa ne socam?????Fiecare are dreptul la opinia lui.Eu un anu ma simt incatusata,nu-mi lipsesc nici petrecerile,nici tigara fumata nopatea tarziu in discoteca..nici macar momentele cand stateam linistita in bartele sotului meu.Pentru ca acum am ceva mai de pret:minunea mea,Mariuca.Pentru mine asa e..si o sa ma timp sa merg si-n baruri,sa merg si la servici,la cinema sau mai stiu eu unde.Dar o minune ca asta nu poti savarsi in fiecare zi..si un zambet de-al ei este de ajuns sa-mi lumineze ziua si s auit toate frustrarile pe care le-am mai simtit si eu,normal.Si probabil ziua cand s-a nascut a fost cea mai fericita zi.Asa gandesc eu si poate cuvintele pe care lea-m scris nu sunt suficiente sa descrie ce traiesc eu de cand s-a nascut fetita mea.Si sugur nu sunt asa de iscusite,pentru ca nu am talent de orator,sunt un simplu contabil[:D].....Si da,eu mai doresc un copil,vreau sa mai traiesc senzatia pe care am avut-o cand a miscat prima data in burta mea,cand s-a uitat prima dat la mine,cand m-a strans de mana si probabil cand o sa spuna"mama"....Asa sunt eu! Va doresc o zi minunata Andreea si [copil]Mariuca(7.11.2004) http://community.webshots.com/user/andreap124
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena, am citit articolul.. Interesant punct de vedere. Mi s-a potrivit si mie, doar in prima luna dupa ce am nascut - adica fix in perioada depresiei post-natale. Atunci m-am simtit intr-adevar incatusata si as fi vrut sa nu fi nascut. Ce simt acum insa este total diferit. Iti spun cu mana pe inima ca in viata mea nu am fost mai fericita decat sunt acum.. Si am avut totusi o viata plina.. Am fost prin vreo 10 tari pana acum, sunt la al 4-lea job, am o gramada de prieteni, deci nu am avut o viata goala sau lipsita de sens pana sa apara gogoshelul. Nu as da insa pentru nimic in lume "inchisoarea" de acum pe libertatea dinainte.. Iar faptul ca il am si il cresc nu imi impiedica dezvoltarea personala. Anul asta vreau sa incep un MBA, cariera merge inainte, copilul nu o impiedica in nici un fel.. Spuneam tot aici pe forum ca simt uneori ca o sa-mi plesneasca inima de fericire si dragoste.. senzatia e aproape dureroasa.. fizic :-) [il] Eliza si [bibe] Alex (15 nov. 2004) http://community.webshots.com/user/tincuta101
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eeeei, iata dileemaa! Cluburi sau bebe? Daca cineva care era un impatimit al cluburilor, al berii cu gasca pina tirziu, al weekendurilor la munte imi spune mie ca dup ace a nascut nu le duce dorul, nu-l cred. Eu sint una. Si inca ce mai fumam[jamaica], si cita cafea mai beam, si ce-mi placea un pahar de gin sau cocktail [berica]intr-un club prin centru....si inca visez la ele. Dar uite ca inca nu m-am reapucat de fumat, si daca ma-ntreaba cineva daca as mai face vreodata un copil, paradoxal, i-as spune ca as mai face inca 10! Echipa de fotbal sa fie sa-mi umple toata casa! Si nopti in cluburi mai fur eu,,,,si cind o sa o-ntarc, poate sta si un weekend la mama, sau 2 saptamini tot la mama, ca sa putem fugi si eu cu sotul si cu gasca la munte/mare[pic]. Ne gasim noi timp pentru toate. Elena, nu te condamn. Fiecare simte in felul lui. Stiu ce simti, si eu simt aceleasi frustrari. Eu sint de parere ca puii de om (ca si animalele de companie, daca vreti o ducere la extrem!!) trebuie sa fie macar doi, si chiar viata noastra mai tirziu va fi altfel. Cine e singur la parinti intelege poate mai greu acest lucru. va pup Siminna si Maria (1 noiembrie 2004) http://pg.photos.yahoo.com/ph/siminna123/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu una sigur mai fac un copil, e programat cam peste 2 ani [:D]. Mai devreme nu se poate din cauza de cezariana :-) Noi am fost 4 la parinti si pot sa spun ca este extraordinar.. Cel mai important lucru este ca am invatat sa nu fim egoisti.. Fiind 4 frati iar parintii destul de saracuti am invatat sa impartim.. Eliza si [bibe] Alex (15 nov. 2004) http://community.webshots.com/user/tincuta101
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vorba Siminnei, ce dor imi este de un gin tonic...Dar eu mi-am mai scos parleala la Revelion, cand am lasat-o pe Catalina la mama soacra si noi am fugit la Calimanest....Cand am ajuns acolo am dat pe gat 2 pahare de gin tonic si toata noaptea a fost a mea...fara complexe ca sunt grasa!!! A fost super! Si eu mai fac un bebe, peste vreo 3 ani cred. E greu la inceput, in primul an, dar apoi o mai pot lasa si la socrii, care stau la curte. ma gandesc cu groaza doar la primele 2-3 luni, cand sunt mici si nu se stiu juca. Eu am un noroc imens ca, Catalina e foarte cuminte si doarme toata noaptea, ca altfel as fi innebunit, eu sunt rea de somn... Carmen si bebe Catalina Nicole (21.10.2004) http://community.webshots.com/user/camys_2000 http://photos.yahoo.com/camys_2000
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele [hia] LA MULTI ANI!!! [s]ptr bebeii ce-si aniverseaza azi ziua. noi astazi facem 4 luni, mami a pregatit deja tortul festiv si masa [papica][pahar] ...il asteptam pe tati... Ptr voi toate [cheers] si sanatate la toti [copil] de noiembrie-decembrie 2004. N-am prea mai avut timp sa intram pe la voi, ptr ca ne tinem de plimbari...si ieri si azi am facut o plimbare sper, vremea tine cu noi. Felis esti ca o papusica...iar de cel mic ce sa mai zic...ingeras curat, asa tihnit doarme in bratele tale...sa-i dea Domnu' sanatate si tie curaj...o sa reusiti. aime si vladut(15nov.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...