Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (51)


Oana_B

Recommended Posts

Ina32 si Papadie sa stapaniti sanatoase noile casute! Gabriela, ne pare bine ca s-a rezolvat cu burtica. Cristalina, pupici multi Mariei, imi place tare mult sa citesc sa mai face "grasana". La fel am patit si eu sambata cu placintele mamei mele [bang]. Si noi am fost afara, tot in ham si mi-a rupt un pic spatele (am facut si cumparaturi, parca eram un brad de craciun). La noi a fost azi superb, vreo 12 grade, dar soare si nu a batut vantul. Si mirosea superb a primavara. Nu mi-ati raspuns la intrebarea cu carutul. Bebelusii vostri nu fac scandal in carut? Stefi doarme, dupa ce se trezeste sta cuminte cam 20 de minute, apoi incepe scandalul. Si vreau sa stau si eu cu orele afara! Seara placuta sa avem! Pupici, Andrea si Stefania (13.08.2004) [url="http://community.webshots.com/user/a_mironeanu"] Stefania - printesa mea [/url] [cit] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241"] O poveste despre o raza de soare [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salutare. Sunt cu draci. Amironeanu, fetele noastre s-au vorbit [help] GIULIA FACE SCANDAL in carucior si afara si innebunesc. Unde am gresit cu ea ???[bang][bang][bang] De ce nu-i place afara ? Sta incruntata si isi pune botu` cum nu-i convine ceva ... azi am incercat sa stau si eu cu celelalte mamici in parc ... ciuciu ! Parca are detector ca ma asez. Si asta de cand s-a nascut. Si sa nu credeti ca adoarme. [bang][bang][bang] Am plecat pana jos cu marsupiul, ca asa e bine [:(!] Leoaicele Daria & [copil]Giulia (2004 08 16) "La vita e` una bataglia, la morte un`avventura" [cit][url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099"]Povestea-nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi merci mult,doctora mea mi-a zis de Digestin (e banuit de enterocolita), iar un alt medic mi-a zis de ecoflorina. Dumnezeu mai stie, cati medici atatea retete. Si eu ce fac???[bang][bang][bang] Oricum am inceput sa-i dau Digestin deocamdata,vad care e treaba,iar apoi mai vedem...am citit in prospect,scrie ca se da si sub 1 an,asa ca m-am mai linistit (o bagasem pe maneca cand am citit....). Azi am facut o plimbare in parc,super misto,pitiku s-a distrat de minune,canta si chiuia in carut de se uitau toti la el...super haios,iar apoi l-a luat somnu'. Iar ieri am facut o plimbare in Cismigiu,asa de frumos,mai mult mi-a priit mie plimbarea...erau ghioceii infloriti fetelor!!!!,si branduse si viorele...o splendoare...pacat ca nu am avut aparatul la mine.Dar mai merg eu...de fapt cand ma mai duc eu cred ca se trec florile,azi mi-au expirat numerele provizorii si mai dureaza putin pana vin alea definitive.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si de la noi! [:D] Andrea, ba da, si Tudor face mare tam tam in carucior. Si tocmai ce l-am pus si eu ca pe un baietel mare ce este, in fund, fara paturica ca pana acum. poate vedea tot ce e in jur, dar nu sta cuminte deloc. Ba se apleaca si se uita la roti de mi e pare ca, cade in cap, ba vrea sa se apuce de maner sa se ridice si alte alea. asta e! Si eu sint curioasa daca la fete le stau copiii cuminti in carucior ca atunci il dau la reciclat! Eu vreau sa va intreb altceva: copiii vostri fac sau spun o chestie ziua intreaga? Al meu are cate o dambla asa pe zile. Azi de exemplu a fost zi de BRRRR (ca si cum imita motorul la masina). Toata ziua a facut asa, pe diverse tonalitati si nu i-a trecut desi intre timp a dormit, a mancat...In alte zile zice mamamamama intr-una. Voi patiti asa? Si el e mare plimbaret in mergatoare...are o viteza, zici ca alearga! Ia camerele la rand si si-a stabilit niste "obiective turistice" pe traseu. In bucatarie imi trage sertarele si ce-i pe masa (daca e), in hol deschide dulapul de papuci si si-l plezneste peste degetele, in birou scoate cartile si revistele din biblioteca, si tot asa. iar eu strang dupa el...[biz]. dar e fericit copilu! Lia Alexandra, La multi ani frumoaso, pupici de la Tudor! Cristalina, am ras ca lumea la faza cu cititul pampersului! Papadie sa stapaniti sanatosi casa! Beau in cinstea ei! Si sa va traiasca pisica (eu sunt fan pisici, si eu am) mitzura cu bebe Tudor Codrin http://community.webshots.com/user/mitzura1974
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata...noi am avut o noapte mai agitata...cu trezit din juma-n juma de ora...inca nu au aparut cei doi dintisori...dar sint pe cale...sa nu va spun ca mi mi se par a fii 4.....dar poate ma insel... Prima zi la daycare s-a incheiat cu bine. Luca a fost un dulce...tipa mi l-a laudat, mi-a spus ca nu are cunvinte sa-l descrie, mi-a multumit ca i-am adus un asa baby si mi-a spus si in weekend daca am vreodata nevoie sa contez pe ea....deci sint happy...Iar aseara Luca a dat reprezentatie, sarea in jumper...si ridea in hohote. Si apropo de asta Laura de ce nuai luat jumper pe brate...este excelent..Luca este mai fericit decit in premergator... Papa felicitari si mutare usoara! Alexandra Lia ..[s][s][s] Mamagiuliei eu zic s-o aduci pe Giluia mai mult in contact cu copii, animale, straini in general..o sa plinga si dupa citeva zile o sa-i treaca....cu siguranta! Si pina la urma ce a vrut tipa care te-a abordat,de la tine? Andrea si Luca de vreo 2 sapt. plinge in carut...si nimici nu-i convine...el care facea plimbari de 1 ora si chiar 1 1/2 ore. Dar la noi are o explicatie inainte era carseat-ul pus deasupara carutului (este travel system...nu stiu echivalentul romanesc) iar acum pt ca a cresut a trecut cu adevarat in pozitia normala din carut si cred ca nu-i convine.... Revin... [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/basom11/my_photos "]Luca cel frumos[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am ajuns home. Giulia asalivat si chicotit, ce mai, e pasarea de noapte ca-i place plimbarea asta de seara :) Kim - tipa s-a apropiat de carucior si a vrut sa puna mana pe bebica, dar nu zic, zambea si a salutat frumos. Eu am tras vanjos caruciorul si am rugat-o sa nu puna mana nici macar pe carucior. M-a intrebat daca suntem noi cu pozele de pe net, ca micuta este o frumusica si a inceput sa ma intrebe daca stam prin zona, daca e singurul meu copil. Eu i-am spus ca nu am timp de stat la vorbe cu straini, am salutat si am plecat in goana. Poate sunt eu paranoia, ca sa nu zic ca dup`aia am vazut si subiectul cu pozele de la generalitati si mi-a pierit tot cheful, sincer. Suna si pare aiurea, dar chiar nu vreau sa ma gandesc la prostii [V]. Cu socializarea ... iesim de 3 x pe zi, dimineata, dupa`ma sa si seara. Si tot asa sta serioasa si incruntata. [alcool] Vi-am spus ca e smechera ??? Ii vorbeste numai lui tac`su` si-i tot zice de 10 minute tatatatatatatatata. Mitzura - si Giulia are zile tematice. Azi a fost grrrrr, precum gargara. Ieri a fost tractor cu scuipinol, are zile cand imi zice doar heeheheheehehe, sau pur si simplu zbiara subtiindu-si vocea. Ii vorbeste de toate doar lui tac`su`. [alcool] Ufff, plecam spre baita, pupici si o seara frumoasa.[bis] Leoaicele Daria & [copil]Giulia (2004 08 16) "La vita e` una bataglia, la morte un`avventura" [cit][url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099"]Povestea-nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare !! mai nu-mi spuneti de faza cu carutzul sa nu auda Luca !!! deocamdata el sta tare cuminte in carutz , oricum l-as pune ... si cand se mai opreste si cate un trecator si vorbeste cu el .. e in culmea fericirii si rade cu gura pana la ureci! si Luca are "fixuri" .. pe mine cel mai tare ma ingrijoreaza cand descopera ca poate sa tuseasca ... tuseste toata ziua !!! ieri a facut toata ziua brrrrr cu limba scoasa si scuipa si facea balonase .. mai rau era cand il puneam pe spate ca se uda pe toata fata[:D] aha, Roxy merci de reteta .. dar ce lapte folosesti la bb ? ce mai gatiti voi la bb-i ?ce ati mai introdus nou ? Nicole , cum a fost in parc ? am iesit si noi putin pentru ca la ora 3 mi-au adus salteaua si am facut doar piata !!! Ramona , unde esti ? pupici o seara(zi ) linistita Simona si bb Luca http://photos.yahoo.com/ionel_dinu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare si de la noi! Olivia, te-ai scos daca e ok la babysitter?mai chemi pe cineva in cazul asta? In ce priveste jumperul nu i-am luat din ala pentur ca nu mai am loc>Cand isi desface si Rares jucariile trebuie sa am grija pe unde calc.Asta e.Nici macar tarcul nu il folosesc .In tin in debara. NOi suntem tot cu borcanele,care mai de care mai variate asa ca de uniformitate nu ma plang.Nu i-am introdus inca oul si nici ficat.Urmaresc insa sa aiba toate vitaminele pe zi...sa fie echilibrat. Abia astept sa vina primavara...pupic Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, iti trimisei un mail sa vedem daca merge. Nu are nimic casuta, ca azi am primit mailuri... La plimbare eu o pun intinsa pe spate si o plimb sa vada copacii...:)))...Juma de ora doarme, o jumatate de ora inainte o plimb pe sub copaci si juma de ora dupa somn negociem, eu mai ridic putin spatarul, mai vorbesc cu ea si ea sta cuminte...Ultimele 5 minute o iau in brate si o plimb in jurul blocului sa vaza si ea cum se vede "afara" de la verticala..:) Se mai nerfeasa ea, dar oricum eu cred ca e o performanta...:) Monica si Maria Alexandra (02.07.2004) [url="http://community.webshots.com/user/cristalina_monica"]poze [/url] si [url="http://community.webshots.com/user/maria_alexandra"] pozici [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura asa este cu spatiul...ai dreptate...si tu ai si doi :). Noi nu am mai cumparat tarc..... Da inca ma gindesc sa chem pe cineva ...deja am facut 2 invitatii...prima are interviul pe 5 aprilie....Tot mai bine-l stiu acasa cu cineva de incredere. si de data asta persoana care vine vine pentru bani...deci este altceva...si de ce sa nu recunosc...parca si sa dau 8-900$ la daycare...mai bine-i cumpar ceva copilului...:) Noi am introdus si carnita si oul, dar nu ficatul. Nu mincam decit mincarica facuta in casa. La borcanase apelam doar in cazuti de urgenta sau la plimbare...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...