Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (51)


Oana_B

Recommended Posts

ce faceti frumoaselor? Olivia cum e cu montul? Lucas cel frumos ce mai face? mai da si tu niste poze noi....io tot aia cu gorila o am in minte...mor dupa eaaa!!! Laura baietii sunt cuminti? Rares ce mai face? mai aduce viroze de la scoala? asta la meu e cuminte la plimbare...sa nu-l deochi..cel mai distractiv e cind vorbeste cu tot cu suzi in gura...ride lumea pe strada...el n-are nici o trebaa, tine discursuri. pupi tuturor si o seara linistita, schimbul III o zi usoara! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Roxi, am aminat operatia ...daca s-au precipitat lucrurile....cind o sa vina cineva din Ro , o sa ma programez din nou. Luca vrea numai in picioare....doamne fereste sa-l pui la orizontala, sau pe burtica , sau in fund....Nu vrea sa se roteasca (poate dar nu vrea0 , sta in fund singurel dar la fel nu vrea....tot ce vrea este in picioare si sa sara.,....si sare ore....stiu ca nu-i bine...dar ai cu cine sa te intelegi? Si mai face ceva...bate ...bate cu palmuta dreapta tot ce prinde...si asta de 2 luni....totul este testat prin bataie... Hai ca zi pun pozici. Cu Luca , cu imprejurimile...si una haioasa cind a facut pipi pe tati....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara si de la noi! Nicole imi cer scuze ca n-am ajuns azi,dar nu am avut cu cine discuta dom'le ca nu s-a calmat de fel copilu'...tot in brate,cand la mine,cand la tac'su,daca-l puneam jos urla si plangea cu lacrimi.[bang][bang],dar drept recompensa cred ca avem 2 dintisori noi,nu sunt sigura ca nu prea m-a lasat sa-i ating gingia in seara asta,dar cred ca am simtit bine[:D][:D]Culmea e ca la primii doi n-a facut asa scandal si au iesit amandoi odata,sau mi s-a parut ca era mama aici?[:D] De stat in carucior sta,dar se uita la roti,vrea sa se ridice,pe spate nu sta nici mort,sa nu cumva sa indraznesc sa-l pun pe spate.Cum ies afara cu el cum se apuca de gangurit,chiuit,zambeste la toata lumea care se uita la el,n-are nici o treaba,se uita dupa catei,daca trec prin piata pe langa flori le zambeste fericit si chiuie si intinde mana sa le prinda[:D]Concluzia:sta si in carucior...si cate 2 -3 ore afara...dar nu in casa. Parca vad ca ma trezeste cu noaptea-n cap ca n-a prea vrut sa manance in seara asta...a mancat doar 100 ml si aia chinuiti ca rodea la tetina aia de am zis ca o rupe[bang] Papadie felicitari pt casa si ca va primeste cu tot cu finutza(pisica). Roxana si al meu e mare amator de shake[:D] si mai nou il bem din canuta cu cioc. Si al meu are repertoriul pe zile...intr-o zi face numai buuuuu si scuipa,in alta are o fixatie pe di-di sau tai-tai,pe mine ma striga numai cand vrea ceva[:D] in rest tac'su e favorit cand e acasa(banuiesc ca din cauza ca Dan nu prea sta pe acasa ca nu are prea mult timp liber si de aia) si-i tot arata el lui Dan cam tot ce stie face...si eu mor de ras cand i aud pe amandoi facand buuuuu sau didididi sau alte cele. Nicole si Alex a inceput sa ne imite...daca radem noi rade si el in hohote pana sughita...mai nou incearca sa ma imite cand ma prefac ca dorm si sforai(daca auziti ce iasa [:D]),ma mai imita cand fac ham ham(el zice am am)sau cand zic da da si el dadaadada,si nu se opreste o tine cateva ore bune tot pe chestia aia... Acum incercam sa invatam sa batem din amandoua palmele...eh mai nimerim si pe langa.... In premergator imi trage tot ce intalneste in cale,are anumite preferinte cum zicea si Mitzura....prefera lingurile de lemn si papucii de orice fel...bineinteles ca sa-i linga bine [:D],revistele sa le rupa etc...si desi adun zilnic seara la mine in casa e dezastru,zici ca a trecut bomba atomica(si sa nu credeti ca ziua nu strang jucariile ce si le insira in toata casa).Acum i s-a pus pata sa intre cu premergatorul in baie sa vada el ce se intampla acolo,de unde curge apa in toaleta,sa traga hartia sa o intinda in toata casa[bang],noroc ca nu intra in baie ca e cam la limita usa cu latimea premergatorului,dar daca se chinuie reuseste[:D]. Haideti ca m-am intinssssssssss.... Noapte buna Adina si bubu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciao fetelor frumoaselor. Raportez si io ca si Serbanica are fixurile lui. Precum Luca cel frumos, stie sa tuseasca si cateodata ne capiaza cu tusitul lui prefacut. De faza cu balonasele a trecut iar acum, mai nou a descoperit ce se distreaza coana mama adica bunicasa cand el rade si se straduieste sa rada, tare si fortzat doar doar se indura cineva sa cada in extaz la schemele astea. Mai acum vreo 3 ore i-am facut teatru de papusi..adica de dupa o perna ii aratam jucarii care vorbeau cica cu el si "cadeau" dupa cortina. No, cand cadeau jucariile, fiumio era in delir...iar noi ne indoiam de ras... pa fetele si noapte buna! "Fiecare pasare, pe limba ei piere..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara dragelor,mai usor cu laudele ca nu le merit.Sunt mame mai cool decit mine si nu le mai lauda nimeni. Roxana,noi ne bagam sub patul lui Serban il punem pe Ricardo pe burtica si incepem teatrul.Adica sosete vargate de-a lui Serban pe mina si ne luptam mainile si ni le trintim,cu exclamatii si replici pe trei voci,iar ala mic pe pat ride pana -i cade nasul in saltea si bate cu minutele in pat ,iar noi pe sub pat si mai si. Papadie si Pako,voi de unde le cumparati hainute dulcetilor voastre? Eu cumpar de la Ernsting Family,mi se par tare frumsele si foarte convenabile.Va spun asta pentru ca mai ales pentru fetite au niste lucruri splendide.Tricouri 3-4 Euro,blugi 5-6,rochite 8-9,si multe altele.E doar o sugestie. Mi-a trimis mama din Ro atipilduri frumoase cum am vazut la Daria in fotografii si i-am umplut un perete lui Ricardo cu desene.Tare se mai uita la ele si le complimenteaza de mama focului.Am cumparat si portita pentru scari ca a invatat sa mearga in premergator si sa nu-l caut pe la parter,Doamne fereste. Am uitat sa va spun ca am fost cu Ricardo la bazin.A fost super frumos.Apa calda,colacei,saltele,jucarii,Doamne ce bucurie pe capul lui.Instructoarea ne-a spus ca putem sa-i creem si acasa conditii de balaceala,umplem cada si il punem in colacel.Si sa-i punem jucarii din plasticsi sa-l lasam sa le adune.Am sa incerc maine si acasa,mutam teatrul in baie. Va pup pe toate. Ema si Ricardo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Roxana pentru raspuns la intrebarea mea. Multumesc si Inei... eu am fost aia care am intrebat cat costa o bona. Fii-mea sta in carut mai mult acum de cand i-am ridicat spatarul cu inca o treapta... si e aproape la 90 de grade. Mai mult, de cand s-a mai incalzit afara o imbrac mai subtire si are libertate de miscare mai mare.. Mai fetelor din Germania, da la voi sunt chiar ieftine hainutele vad eu... In rest cu cumparatul... eu sunt de acord cu ema ca nu le trebuie toate prostiile... da ce sa fac daca nu ma pot abtine...[bang] Pup bebeii si mamicile, Anca & bb Bianca (19 iulie 2004) http://community.webshots.com/user/aneagu100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Papadie draga,trebuie sa fie si pe la voi.Au vreo 1000 de sucursale in Germania,si Heinsberg e un tirgulet mic ,ma gindesc ca si pe la voi trebuie sa fie.Uite adresa lor daca ai timp sa intri sa vezi daca au sucursala si prin apropiere de tine. www.ernsting-family.de Astia sunt mai ieftini si decit kik ssi au genul de hainute cum sa-ti spun eu ca pentru oameni mari dar in miniatura.Mai bine zis genul mai noncomformist al olandezilor.Si calitatea e foarte buna,eu sunt textilista si ma mai pricep la haine.Dar mai bine e sa le vezi tu.Eu cumpar la amindoi baietii de la ei si imi plac mult.Si aduc lucruri noi zilnic,cind merg la servici trec mereu pe la ei poate vad ceva frumos. Ema si Ricardo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...