Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (51)


Oana_B

Recommended Posts

LA MULTI ANI,STEFANIA! LA MULTI ANI,Catrinel! Sa cresteti mari si frumoase! Roberta eu i-am dat lapte de la mine pana la 4 luni.Eu cred ca e suficient 6 luni,e chiar foarte bine ca ai putut sa alaptezi pana acum.Iar laptele praf are toate vitaminele si mineralele care-i trebuiesc unui bebe.Daca ai o pompa de muls cred ca te v-a ajuta f. mult, atat cat sa nu ai probleme cu nodulii. Burubica mea e tare baloasa...alerg cu servatelele dupa ea.Iar azi a urlat prin casa ca niciodata. pupici [url="http://nede.netfirms.com"]Felicia si Andreea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna seara si de la noi! Ochi verzi v-am vazut joi in Careffour...v-am recunoscut din poze[cheers] Am cumparat cum am zis scaun la bebe,Chicco Zenith la 4 milioane,asta dupa cautari luuuungi ca l-am gasit si la 6 milioane la Loris Company[bang][bang],si e fff incantat bebe de noua achizitie,de cum l-a vazut zici ca stia ca e pt el[il] Am fost si la socrii,una peste alta au stresat copilu cu o tona de poze(ca de,tre sa se laude si ei cu ceva la colegi si neamuri),m-au criticat ca-i dau prea mult sa manance(a mancat un borcanel de 190 gr cu pui si legume de le Nestle,asta pe la 1 si la 5 un marut cu un biscuite[bang][bang]),ca dau prea multi bani pe haine si jucarii ca nu merita ca el oricum creste[batcap],dar slava Domnului ca acum avem cateva luni bune pace ca nu li se face dor de el asa repede...ehehehe facea soacra-mea planuri ca la vara il duc la ea sa-mi arate ea cum se creste un copil....ciuciu...asta o sa se intample numai si numai daca mor eu Doamne fereste[:D][:D].In concluzie am supravietuit si de data asta...si mai mult am observat ca s-a stresat si barbatu de ce scotea ma-sa pe gura si se tot uita la mine cu ochi milogi sa nu zic ceva(ca-s mai rea de gura de felul meu cand ma enerveaza cineva)...si pt ca am fost cuminte si am rabdat cu stoicism maine merg la shopping[:D][:D],actiune sponsorizata de sotz... Bebe e imbaiat,hranit si doarme ca un ingeras[9cer] Vad ca nu mi-ati recomandat o cura de ingrasare asa ca.... Noapte buna La Multi Ani Catrina!!!Pupici balosi de la Bubu[flo] Adina si bubu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicole, esti o draguta ca de obicei[pup]. Felicia, multumesc! Sigur ca am vazut pozele cu Lia si cu toti bebelushii si mamicile sunteti niste frumosi, sunt eu mai lenesa la scris dar credeti ca pierd vreun cuvintel de-al vostru? Adina, de ce nu m-ai tras de maneca ca eu cum vad o mamica cu bebelushi de varsta lui Iris ma uit sa vad daca-i recunosc din fotografii, mare minune daca nu m-am uitat si la voi oricum eram stresata ca ma jurasem ca nu m-ai merg la Orhideea din cauza aglomeratiei ci in Militari dar m-am gandit eu prost ca e joi si-i mai lejer[neand] ALINA SI IRIS MARIAM 30.06.2004 http://community.webshots.com/user/rafaela192
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina eu te-as fi tras de mana sa-ti spun ce si cum,dar voi tocmai intrati,eu eram cu Bubu adormit in brate(nu m-am gandit ca adoarme ca de obicei mergem cu caruciorul dar de data asta nu l-am luat),supravegheam cosul plin ca zici ca am cumparat tot magazinul[bang] si frigiderul e deja gol[:D],asteptam sotu' ca uitase sa ia cuburile copilului de la casa,ne si grabeam ca intarzia Dan(sotu) la o intalnire cu un client....o gramada de chestii si pe deasupra mi-era rusine,ca eu sunt fata simtita[:D][:D]cum sa agat oamenii in magazin si sa-i intreb daca ei sunt??? Nicole stie,ca si cu ea m-am intalnit la Municipal si mi-a fost rusine sa vorbesc cu ea...[:I] Adina si bubu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hop si io la ceas tarziu de seara !!! dar mi-era dor de voi !! La multi ani Stefaniei, Catrinei si la toti bebelusii sarbatoriti !!! Alina , sa stapaniti sanatosi casa si sa faceti multi copii in ea [olala] Nicole , bravo .. asta da exemplu de vointa !!!!!si eu mai am 4 kg de dat jos si gym la greu pentru ridicarea partilor care au luat-o in jos din cauza graviatiei ..dar tocmai ce-am decsoperit o cofetarie greceasca si au acolo cataif din acela cum mancam odata .. este un adevarat deliciu cofetaria asta .. NEFELI , parca ! dar faza cu [xinpat]zilnic chiar trebuie incercata ... Roberta , muuulta sanatate !!! Roxi , cum afost la nunta ? Ramona , asteptam pozele de la nunta ! Emanuela , cum afost la dr dermatolog homeopat ? noi am fost azi la un botez si la biserica l-am luat si pe motz .. toata lumea ma intreba daca are 1 an ??? mie nu mi se pare ca arata asa mare ... in timpul slujbei a adormit !!!! fetele , vroiam sa va intreb .. . pot sa-i dau lui Luca piept si ficatel de la un cocos ??? a fost destul de grasan totusi ... pupici si o saptamana buna sa avem ... cu mult soare !!! Simona si bb Luca http://photos.yahoo.com/ionel_dinu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumim dragalaselor[pup] Stefania [s] ______________ goanga da ce memorie vizuala ai soro:-))) auz de mi s-o parea ca se uita fro gagica mai insistent la mine ma duc derect si-o intreb "Duamna Guanga?" [:-)))] __________________ Monica suntem o gramada de mamicute pe aici asa ca bazeaza-te pe noi![pup] _________________ Rain parca te vaz cerand sfaturi pt cura de ingrasare[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pako, mi-a zis o prietena ca a folosit crema cu vit E, adica vitamina E crema de la farmacie. in afara DE ASTA o sa adopt nespalatul la fiecare zi si fara sapun, doar cind il spal pe cap. si intre timp il dau cu ulei de masline. si cica baita sa nu dureze mai mult de 10 min. asta am citit la sub. derm. atopica. cam atit deocamdata. succes in continuare cu slabitul si dati-ne si noua vointa, multa vointa si pofte mai putine. eu tot zic de regim de vreo 2 luni, dar intre timp stationez la cele 66 kg. ar trebui sa scap de vreo 6-8 kg.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Am reusit sa citesc ce ati scris, dar nu mai stiu ce si cui sa raspund. La multi ani bebeilor care au implinit lunile! Stef e super mariat si 2 zile mi s-a tresit nopatea si a stat treaz vreo 2 ore inca re sa foia de zici ca avea tepi patul, ba vroia suzi, ba nu, ba san, ba nu. SI azi s-a trezit la 8 si pana la 11:30 nu a dormit deloc cu taote ca era mort de somn. I-amdat sa pape de parnz ca bineinteles ii era si foame si a adormit in timp ce papa. Am fost sambata la medic, mi-a facut testul Papanicolau si am vb de anticonveptionale. I=am zis ca inca mai alaptez si mi-a zis ca el pana acum nu a dat anticonceptionale la femeile care alaptau si nu stie cine ar produce de genul asta in Jp, a ramas sa se intereseze. SI mi-a zis ca in cazul meu ar fi mai bine sa imi puna un ring. Acum, care or fi efectele ringului si oare e acelasi lucru cu steriletul? Cine imi zice cum arata steriletul, ca eu nu am avut pana acum. Roxi, please help!!! Cum se numesc anticonceptionalele de care ziceai tu ca se recomanda in timpul alaptatului, cetara si ce firma le produc? Multumesc foarte mult! Pupicei si o zi minunata! (scuze pt greseli, dar sunt cu bebe in brate si ma ajuta la tastat) [mamica] Eli & [copil]Stef [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097"]Nasterea broscutei[/url] [url="http://community.webshots.com/user/sutikun9-date"][foto][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata si de la noi. avem un bb super dragalas si hliziiiit... maine ne aniversam si noi, facem jumatate de an! si pentru ca am vrea sa ii luam o jucarie ne-am uitat pe site-ul etoys. ooooooof, m-am imbolnavit! ce jucarii frumoase si ce preturi mici! pai e corect sa platim dublu pe ele in romania, cand salariile sunt atata cat sunt??? [bang][bang][bang] catinca - eu am avut mare noroc ca vecina noastra e medic si are o fetita mica. a venit la noi din primele zile dupa ce ne-am intors de la maternitate si am tot intrebat-o de una de alta. ea mi-a recomandat sa nu o spal cu sapun, ci doar cu apa simpla. mi s-a parut ciudat, dar am facut asa si a fost foarte bine. pe masura ce a mai crescut am pus o picatura de sampon de bebelusi in apa din cada. baita nu i-am facut zilnic decat atunci cand era foarte mica si era mama la noi, pe urma i-am facut de 2-3 ori pe saptamana. imi faceam procese de constiinta ca sunt mama denaturata, dar acuma vad ca poate n-am facut chiar foarte rau. bebelina are o pata usor mai deschisa la culoare in dreptul taliei, in dreapta, pe care am observat-o de cand avea vreo 2 luni. nu s-a modificat ca dimensiuni de cand s-a nascut, dar eu stiam ca semnele din nastere sunt de obicei mai inchise decat pielea sau rosiatice. poate sa fie altceva decat un semn din nastere? simona - unde zici ca e cofetaria aia? [:D] ramona - ai plecat la munte sau dam o tura de parc? marcela si [copil] alexandra lia [foto] [url="http://community.webshots.com/user/vrabiuta9"]pozele noastre[/url] [foto] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37669"]cum s-a nascut alexandra lia[/url] [loveyou]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...