Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (51)


Oana_B

Recommended Posts

buna dragelor Ema [flo] ptr tine si tenacitatea ta, pentru dragostea de mama si pretuirea fata de lucrurile adevarate. Eli, in jap nu cred ca exista exluton (iti spuneam acum ceva timp ca acolo sunt cu totul altele regulile si medicamentele inregistrate si nu le cunosc). ca dovada si faptul ca medicul nu prescrie anticonceptionale femeilor ce alapteaza...samd. daca nu vrei sa faci in mai putin de 2 ani bb2 eu zic ca poti sa apelezi la sterilet si apoi s ails coti. dar in orice caz cred ca medicul iti poate recomanda o metoda contraceptiva adecvata. eu mai caut si iti spun daca gasesc ceva.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
mai , mai .. alta viata .. 3 ore am stat afara la soare si am admirat pasarelele ... Ramona , Sara se face din ce in ce mai gingasa si impreuna sunteti o familie f frumoasa !!!! Roxi , cum a fost la nunta ? cum v-ati distrat ? nici eu nu mai stiu care medicamente sunt gratuite pentru bb .. cum nu am beneficiat pana acum cred ca nici de acum incolo nu-mi mai bat capul Ema , esti o femeie deosebita si meriti tot ce-i mai bun pe lume !!! Felicia , imi doresc si eu sa dau zapada din fata casei mele ...vreau si eu o curte si o gradina mica .. gata , hai ca nu mai visez !!! Alexa , cum ti-ai dat seama ca bebe are Giardia .. adica ce simptome avea ? pupici la fete si bebeici Simona si bb Luca http://photos.yahoo.com/ionel_dinu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna la toata lumea. Sint din nou cu voi, adica am revenit la servici. Imi spuneati de varianta cu adusul parintilor aici..stiu ca era cea mai buna...dar de unde sa-i iau...socrii mei inca lucreaza iar mama mea murit acum 7 ani intr-un accident de masina, iar tata este un barbat singur care nu s-ar fii descurcat cu un bebelus....cel putin nu acum.. Asa ca Luca a inceput cresa....este baiat mare si curajos desi nu are decit 6 luni s i2 saptamini....mi s-a rupt ceva in mine cind l-am lasat azi dimineata....dar el nu avea nici o treba era fericit....Evident ca dupa o ora am sunat sa vad ce face...baby sittera era foarte incintata de el..mi-a spus ca a crescut 360 de copii pina acum, a avut grija de multi bb dar ca asa ceva ea nu a vazut....ca Luca este deosebit....nu plinge, comunica , este foarte alert si fericit....mi-a mai venit inima la loc....of,of,of...Tipa are daycare la ea acasa si mai are in grija un baietel de 2 ani si un alt bb de 6 luni si este din tara numita...Insulele Fiji....after all is a small world....ce sa fac daca Luca numai de acolo a vrut :) Am citit ce ati mai scris..dar neuronul s-a rablagit si numai stiu ce vroiams a va scriu. Doaman Bibi ...tot raul cu binele sau...ati incercat , nu a mers, nu esti nici prima , si din pacate nici ultima....o sa gasesti tu un alt tatic ,mai bun pentru Bobo....si o sa fiti fericiti...fii optimista! Simona ce mi-au placut pozele de la Moeciu! Am facut si noi pozici noi, o sa revin sa le vedeti si voi...Ma duc sa citesc ce ati scris azi... [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/basom11/my_photos "]Luca cel frumos[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara! Se vede ca a venit primavara, sta lumea in parc in loc sa dea raportul pe DC [:D]. Si noi ne-am intors de la a doua plimbare pe ziua de azi si Stefi sta citeva momente singura si se joaca cu biberonul, asa ca dau raportul. Am avut o zi tare buna (ca de obicei, de altfel, in schimb noptile [alcool][alcool][alcool]), dar avem o problema cu iesitul la plimbare. Daca mergem cu carutul, adoarme. Cum ma opresc se trezeste, mai sta cuminte cam 20 de minute, apoi incepe scandalul. Nu vrea chip in carut, nici macar in fund! Nu stiu ce sa fac! Voi patit asa ceva? Felicia, si eu imi doresc atat de mult o casa! Cine stie, poate o data si o data o voi avea. Ema, si Serban si Ricardo sunt tare norocosi sa aiba o mamica asa ca tine! Si pe mine ma impresioneaza tare mult astfel de cazuri cum ai povestit! Ramona, frumoase poze. Se vede ca va placut la munte! Si eu sunt curioasa de simtomele de la giardia. Stefi mananca bine, dar nu a luat mai deloc in greutate in ultima luna. Si in continuare se trezeste noaptea ca si cum ar durea-o ceva. Si nu sunt dintii! Oricum sunt hotarata sa chem si eu acasa o dr. de la Spitalul de copii. Nu stiu cine intreba de ficat si carne de cocos. Dr. dela spitalul de copii spunea ca cel mai bine sa-i dau carne si ficat de gaina batrana, batrana, de tara (eu nu am de unde lua). Este o parere, poti sa mai cauti. Medicamente gratuite noi am avut sab Simplex, Vigantol, Bepanthen, calciu, panadol si antibiotic (cand a fost racita) si atit. Bepanthenul l-am cerut eu, s-a codit un pic, dar mi l-a dat. Sa avem o seara placuta in continuare si nu ma uitati cu intrebarea cu iesit afara si facut scandal [:D]. Pupici, Andrea si Stefania (13.08.2004) [url="http://community.webshots.com/user/a_mironeanu"] Stefania - printesa mea [/url] [cit] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241"] O poveste despre o raza de soare [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne Ema prin ce-ai trecut. Nu-mi vine sa cred...era de la categoria "viata bate filmul". Toata stima si respectul si dragostea din lume pentru tine! Astept sa ne mai dai vesti despre tine de la consultatie. Doamne ajuta sa nu fie nimic grav si sa va bucurati de viata 100%. Pupici copilasilor tai minunati. Cat despre nebuna respectiva..nici nu stiu ce sa zic, atatea cazuri nefericite ma tulbura si pe mine. Au parte de copii multe nebune care nu-i merita. Mi se rupe inima la gandul atator copii care sufera, iar la 2 luni...e cumplit! Imi vine sa te intreb din ce oras e lenesa aia... Sa va zic din Cluj...o tipa de 28 de ani si-a uitat bb-lu in taxi si ea s-a dus la bingo..a pus kopilu in sacosha...sa poata intra la bingo cu el...i l-a dus inapoi taximetristul, iar ea a scapat bine mersi...apoi am mai auzit de o familie care doarme in cutie de carton...in frigul asta...si au o fetita de 3 ani. Mor cand ma gandesc. Ma bate gandul sa-i caut, dar n-am unde sa-i chem la mine ca am doar 2 camere...daca as avea 4 cred ca i-as tine la mine... "Fiecare pasare, pe limba ei piere..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olivia, imi pare bine ca ati gasit ceva pt. Luca. Iar eu cred ca varianta aleasa este una buna, se obisnuieste si Luca cu alti copi, iar tipa are totusi timp sa se ocupe de ei. Sssarah, frumoase poze! Dar ce ii mai place in cos! Stefi pe linga telecomanda si telefon are ce are cu pixurile si cartile. Vrea sa se cultive de mica [:D][:D] Pupici, Andrea si Stefania (13.08.2004) [url="http://community.webshots.com/user/a_mironeanu"] Stefania - printesa mea [/url] [cit] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241"] O poveste despre o raza de soare [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, Si noi ne-am plimbat azi, in ciuda racelii si deocamdata Matei e bine merci, am avut treaba la banca si a dat spectacol pe acolo, rasete, gangureli, batea palma cu toata lumea, ce mai, mi-a crescut inima cat cozonacul, mai ales ca m-am intalnit cu un fost coleg- tata si bunic omul- si m-a intrebat daca Grasu' mamei are 1 an...[8D] EMA [pup],esti, pe cuvant, un model de tarie si de mama adevarata. Nu am cuvinte, m-ai impresionat pana la lacrimi... Va rog mult sa-mi spuneti ce simptome sunt la Giardia, Matei mi-a facut azi iar 5 scaune, nu foarte moi dar cam urat mirositoare, scuzati detaliile, si nu mai stiu ce analize sa-i fac. http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/my_photos Mami+ MATEI-GEORGE (23.08.2004) Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara si de la noi! Din medicamentele ce se dau gratuit si nu au fost mentionate mai sus,mai sunt:Calgel,Fier Haussman,Debridat,Nurofen,Ambroxol,Mucosolvan junior,Vibrocil,Oscillococcinum,Dentinox,Bepanthen,Sinupret,Humex,Olynth,si cam toate antibioticele pe care le poate prescrie un medic de familie....eu am noroc mare cu dr mea de familie ca e pediatra,dar din cand in cand mai mergem si pe la dr Jianu asa de control(mama nebuna si obsedata ca face copilu astm bronsic ca mi-a facut de doua ori bronsiolita in iarna[bang][bang]) Deci n-am nici o sansa la ingrasat[bang]...se mira barbatu cate dulciuri mananc si nu se vede...asta e,ma resemnez[:D][:D] Azi am fost la firma cu bebe ca trebuia sa fac cererea de intrerupere a concediului de ingrijire a copilului si toata lumea a sarit pe copil...si el dragutzu s-a umflat in pene ca-l admirau femeile nebune[:D] si se strambau la el asa ca a fost o veselie continua,cu ras in hohote pana la sughit. Nicole vb dimineata sa vedem ce si cum da? Papadie nu ne arati si noua niste poze cu Mieluselu'?[:X] balosi de la Bubu! Ema esti de admirat si sa-ti dea Dumnezeu numai bucurii si sanatate de acum inainte! Adina si bubu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...