Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie - februarie 2005 (3)


Recommended Posts

[:)] Ma "uit" la voi si va citesc, aveti deja copilasi mari, mie mi se pare ca a trecut deja o eternitate de cand am venit de la maternitate... si de fapt nu sunt nici trei saptamani. Ma streseaza tare colicii astia, tin in continuu pana pe la trei luni, ca mie mi se rupe sufletul cand il vad cum se strange si cum mai da pe afara de ma si sperie. Si pe mine ma ingrijorau sunetele acelea ciudate, guturale, pe care le scoate din cand in cand, dar din cate vad de la voi e tot din cauza colicilor. Cel mai greu e sa-l dezobisnuiesc sa manance asa de des. Sa-l las sa planga parca nu ma lasa sufletul. Sa vedem, acum are deja 2 ore si un sfert de cand doarme, de mult n-a mai dormit asa de mult! Cristina si bebe Stefanut (25.02.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
BUNA FETELOR Bine ai venit Elyi Vad ca se scrie de zor abia mai reusesc sa intru si sa citesc ,problema si la noi tot colicii cum vad ca se confrunta tooata lumea,asa e ne doare sufletul cind ai vedem si bubulinamea cind are colici striga si se inroseste toata de zici ca nu mai poate si imi este tare mila de a dar nu am ce face. Acuma doarme dar ma gindesc cu groza ca iar o sa o apuce,de azi dr a zis s-i dau combinat adica dimineata si seara Debridat si intre Sab simplex,stii cineva ceva de asta parca mi se pare cam ciudat dar daca o sa ajute prefer sai dau decit sa o vad chinuita. Eu nu orea iam dat ceai pina acuma eram impotriva alaptez si am zis ca laptele e suficient,dar totusi am vazut ca are buzitele uscate si am zis ca o sai dau si ei un pic de ceai,mam gindit la Baby drink care este si pentru colici,voi ce ziceti e bine sau o sa o indop acuma cu prea multe impotriva colicilor? CLAUDIA_MARIA si bubulina ei ANA-MARIA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bibe]draga ellenia nu-ti fa griji ca colicii trec,dupa cum am mai spus fetita mea nu a avut colici dar si eu am fost la fel ca tine,in prima saptamana chiar si a doua plangea,nu era linistita mai ales noaptea iar eu toata ziua eram buimaca de cap,stresata nu-mi venea sa mananc,sa vorbesc,nimic dar timpul trece vazand cu ochii,bebele creste,se obisnuieste cu noua "lume"si se mai linisteste.te pup si mult curaj si rabdare.eliy si [copil]yaely. ****
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Nici eu nu am mai intrat, ca nu mai imi vad capul de treaba. Offf...Nu-i asa usor sa fi singura, George saracul ne ajuta seara cand vine. Macar de ar castiga sa fim si noi un pic mai linistiti daca tot e plecat toata ziua. Bine ai venit, eliy si ellinia, sa va traiasca puiutii! Va trec si pe voi pe lista. Va confruntati cu aceeasi problema ca si mine, cu mancatul des, desi l-am dezobisnuit usurel. Nu e bine, pt ca nu apuca sa digere si vine alt lapte peste. Eu prima zi am stat 7 ore afara (erau 18 grade) si i-am dat la 3 ore. Cu un pic de planset, muzica televizor, vorbarie si cantat, reusim. Si plimbat pe burta pe mainile mele prin casa. Cornelia, si Seb e fascinat de tv, desi nu il las mult.Am fost la niste prieteni sapt trecuta sa jucam pe tv Mario kart(cu masinute mici) si a stat vreo jumate de ora pe canapea si s-a uitat si dadea din maini si radea...ca numai de jucat nu aveam chef, am iesit ultima, bineinteles. Stiti ce a facut Seb ieri?:))) Scriam la tastatura si s-a intins la ea (in brate la mine) si apasa pe butoane cu manutele, eram pe ym cu cineva, si scria (pe bune) si el. Si cand i-am luat-o a inceput sa urle, i-am dat-o si s-a potolit. Si aseara era marait la tati in brate, eu la calc, si i-am povestit ce facuse cu tastatura si i-a dat una mai veche si a tastat iar. Crinuta, ce crezi, il fac pianist?:P Il laud si cu ceva rau, nu numai bun. Chiar daca e satul, nu mai vrea biberonul, isi bagamana in gura. Uneori amandoua.:))) Am inteles ca nu e bine de la voi, dar daca ii dau suzeta urla si isi baga pumnul. Doar cand e foarteobosit il pacalesc cu suzeta. Si pe burta, in domn, cu pumnul in gura, si-l cauta si gaseste singur, si cand il pun sa ragaie, pe umar, la fel. Mereu. Oana si Seb [copil] (10.01.2005) "Si maine mai este o zi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ati venit, (fetelor noi).![pup] Crinuta, saru'mana pt. raspunsul la chestia cu vaccinul din spital. Fetelor, micuta mea horcaie ca si cum ar avea nasul infundat dar nu are mucisori, ca nu se vad si nu scot nimic cu pompa de la chicco.Voi ce-i puneti in nasuc? Oana, am mai crescut, avem 5,200 kg in 10 zile!!!! Vesti proaste de la Amary19 (Ana) se pare ca Andrei are colici la fel de rau ca bebelina mea de vreo 3-4 zile. Era tare nacajita. Cocolino a avut sambata botezul.Astept poze. Amaya, spune-mi te rog unde exact e farmacia de la tine unde e Humana 190.000 lei please, o sa-mi ia cineva saptamana viitoare ca vine la Bucuresti. Cornelia, Dan si Ioana-Alexandra (01.02.2005 http://community.webshots.com/user/corneliaa100 http://www.alex.dan-cornelia.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ati venit Eliy si Ellinia!Sa aveti parte numai de nopti linistite si copilasi calmi si sanatosi!!!!!!!!!!! [gravi]Sara si [copil] David Ran,DN 08.02.2005 [url="http://www.geocities.com/sara_semida/bebe_DavidRan"]album poze bebe David Ran [foto][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim frumos pentru primire - eu si bebe Stefanut! Oana, am nascut pe 25 februrie, un baietel de 2,900 kg, 50 de cm, APGAR 10. De cand poate fi pus copilul in port-bebe? Mi-ar fi mai usor o perioada, cat el este inca mic, n-ar trebui sa mai merg cu carutul dupa mine, mai ales ca stau la etajul 4! Eu ma gandeam ca pe saptamana viitoare as puta sa-l port in port-bebe. Vineri face trei saptamani! S-a incalzit asa de fain afara si nu mai suport sa stau in casa, vreau sa ies, sa-l scot si pe el la soare! Daca e problema cu capusorul, Stefan deja il tine putin drept, cand il pun pe umar sa eructeze deja nu mai vrea sa stea cu capul pe umarul meu si se incapataneaza sa ridice el singur capul. Cristina si bebe Stefanut (25.02.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...